Jeśli macie wrażenie, że Filip Chajzer wychodzi już nawet z lodówki, to... wszystko się zgadza. Zobaczcie, jak wygląda lodówka zbudowana specjalnie dla Magdy Gessler przed jednym z sezonów "Kuchennych Rewolucji", w której musiała się zmieścić jej... burza loków. Zobaczcie też, co Filip odkrył w naszym firmowym magazynie, w którym znajduje się aż 35 tysięcy różnych przedmiotów. Jakie "wynalazki" spodobały się Filipowi? Ciekawi jesteście lustra, przy którym Jolanta Kwaśniewska pokazywała, jak jeść bezę? A może chcecie zobaczyć łopatę, którą Filip Chajzer chciałby wypożyczyć poseł Krystynie Pawłowicz? :-)
Michał Drozd marzył o zagraniu na jednej scenie z zespołem U2. Pomysłem zaraził swojego kolegę Filipa Paprockiego. Przy pierwszej nadarzającej się okazji pojechali na koncert U2, aby spełnić swoje marzenie. I udało im się! Kiedy zespół zaczął grać Angel of Harlem, Bono zaprosił chłopaków na scenę. Zobaczcie, co zrobili, by przyciągnąć uwagę wokalisty U2 i jak im poszło na scenie.
Jeszcze do niedawna tablica Mendelejewa zawierała 114 pierwiastków o liczbach atomowych od 1 do 112 oraz 114 i 116. W grudniu 2015 roku Międzynarodowa Unia Chemii Czystej i Stosowanej potwierdziła "odkrycie" kolejnych. O nowych pierwiastkach i ich wyprodukowaniu powiedział w Dzień Dobry TVN dr fizyki Tomasz Rożek.
Ceramika artystyczna w Starożytności rozwinęła się w basenie Morza Śródziemnego. Wysoki poziom osiągnęła w starożytnej Grecji. Na terenie obecnej Polski ceramika stosowana jest od ok. 7,5 tys. lat. W XX w. nastąpił rozwój wzornictwa przemysłowego. Obecnie ceramiką artystyczną zajmują się tylko wybitni artyści. Jednym z nich jest Kazimierz Kalkowski. Spotkał się z nim dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan. Zobaczcie, jak wygląda warsztat mistrza ceramiki.
W Polsce problem z poczęciem dziecka ma ok. 1,5 mln par. A im dłużej te trudności trwają, tym bardziej przekłada się to na życie seksualne partnerów - zwłaszcza wtedy, gdy zaczynają wykonywać wszystkie czynności mechanicznie i pod dyktando ginekologa. A to prosta droga do rozpadu związku. Co robić, aby nie wpaść w tę pułapkę? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: ginekolog Justynę Kuczmierowską i seksuolog Monikę Staruch.
Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika, to najstarsza w Polsce DJ-ka. Zanim przeszła na emeryturę pracowała jako pedagog, zajmując się trudną młodzieżą. Zapytaliśmy ją o to, jak muzycznie "rozmawiać" z młodzieżą? Dla kogo gra - dla młodych czy starszych, którzy chcą się czuć młodo? Jaką muzykę lubi? W jakich okolicznościach Michał Fogg poznał DJ Wikę? Jak się ma w Polsce muzyka retro?
Pani Bronisława Łowińska i jej syn Sebastian Mirkowski od dwóch latach mieszkali w przyczepie na warszawskim Ursynowie. Dzięki inicjatywie Piotra Wójcika ich życie diametralnie się zmieniło. O dotychczasowym życiu bezdomnych i akcji Piotra dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska rozmawiała z bohaterami tej historii.
Wielu Ukraińców, którzy uciekli przed wojną szukają schronienia w Polsce i tutaj próbują ułożyć sobie życie na nowo. O tym, z jakimi problemami spotkają się w naszym kraju i jakie nastawienie do nich mają Polacy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Ukrainką Natalią Panczenko, która od 5 lat mieszka w Polsce i dziennikarzem Żenią Klimakinem.
Monika Drożyńska, z potrzeby spotykania się z ludźmi i dzielenia się z nimi swoją pasją, założyła szkołę haftu dla pań i panów. Przychodzą do niej pracownicy korporacji, prawnicy, właściciele restauracji i aktorzy. Jedną z jej kursantek jest Karolina Pałys. W Dzień Dobry TVN panie powiedziały, co daje im wspólne haftowanie i jakie wzory najczęściej wyszywają - i nie są to kwiatki ;) Zobaczcie, co Monika wyhaftowała dla Jarka Kuźniara.
Rugby na lodzie jest nową, widowiskową dyscypliną, którą zainicjował Adam Gołąb. Dlaczego zawodnik zrezygnował z tradycyjnego rugby? Jakie są zasady tej niebezpiecznej gry? Czy Agnieszka przyjęła wyzwanie Adama i zagrała z drużyną w rugby na lodzie?
Gościem Dzień Dobry TVN był Karol Wójcicki. Miłośnik gwiazd i popularyzator astronomii potrzebował nowego sprzętu do oglądania gwiazd. W tym celu zorganizował specjalną akcję. W ciągu 10 godzin udało mu się zebrać aż 11 tys. zł. Czy spodziewał się takiego odzewu? Jak duże jest zainteresowanie jego audycjami? Po co to robi?
Katarzyna Stocka w listopadzie pojechała do Rio do szkoły samby. Jej taniec spodobał się tam na tyle, że zaproszono Polkę do udziału w karnawale - najważniejszej imprezie w Brazylii. Co więcej, Kasia poprowadzi cały korowód. Jest to tym większe wyróżnienie, że do tej pory funkcję tę prawie zawsze pełniły Brazylijki. Jak wyglądają przygotowania na kilka dni przed wylotem do Brazylii? W jakim stroju wystąpi Polka? Czy się denerwuje?
Kasety magnetofonowe, na które nagrywaliśmy przeboje z radia w latach 80. i 90. były symbolem nowoczesności. Potem nastała era technologii cyfrowej. Teraz kasety wracają i zyskują nowych fanów. Dlaczego nie możemy zapomnieć o magii kaset magnetofonowych? Swoimi wspomnieniami podzielili się z nami: Paulina Młynarska, dziennikarka, Maciej Miecznikowski, muzyk i Norbi - Norbert Dudziuk, piosenkarz.
Dwa pedały rozgrzały. Podobno prawowity Polak nie jeździ na rowerze, a zamiast wege burgera woli zjeść kawał dobrego, krwistego mięsa. Ostatnia wypowiedź ministra Waszczykowskiego wywołała sporo kontrowersji. Czy wegetarianie to ludzie gorszego sortu? Czy nowa władza napotka na opór ludu? W poszukiwaniu tradycyjnych polskich wartości udał się Filip Chajzer.
Lateks zyskał nowe życie dzięki japońskiej projektantce Atsuko Kudo, która w swoje lateksowe kreacje ubiera takie gwiazdy jak Rihanna, Miley Cyrus czy Lady Gagę. Błyszczący i bardzo obcisły materiał zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Jaki jest jego fenomen? Z projektantką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
Zdjęcia Pawła Pysza do kolorowych magazynów znane są na całym świecie. Największą popularnością cieszą się jednak na rynku azjatyckim. Dlaczego? Fotograf od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Londynie. Tam spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Jak wygląda jego praca? Jak współpracę z Pawłem ocenia dyrektor artystyczna magazynu Vogue? I z której sesji Paweł jest najbardziej dumny?
Kapitan Grzegorz Siemko od 15 lat pracuje w Państwowej Straży Pożarnej. Kocha to, co robi. Ale to nie jedyna jego życiowa pasja. Drugą jest odnawianie przemysłowych mebli. Zobaczcie, jak to robi. Efekty jego pracy są zadziwiające.
Marzena Polańska z miłości do zwierząt utworzyła aplikację dla właścicieli psów. Dzięki niej mogą oni umawiać się na wspólne spacery, zdobywać przyjaźnie i... Zobaczcie, co jeszcze :)
Gość Dzień Dobry TVN ppłk Danuta Augustyniak jest zastępcą dyrektora największego w Polsce więzienia - aresztu śledczego Warszawa-Białołęka. Kiedy zaczynała swoją karierę, była jedyną kobietą w służbie więziennej. W studiu powiedziała nam o swojej pracy z osadzonymi w więzieniu mężczyznami, znajomości grypsowania, ulubionej grupie "podopiecznych" i o tym, co ją stawia na nogi, kiedy ma gorsze momenty.
Cohousing to popularna w Europie forma osiedlania się, polegająca na tworzeniu wspólnoty kilku rodzin w jednym miejscu zamieszkania. W Polsce dopiero się rozwija. O zaletach i wadach cohousingu rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Romanem Ludwickim, który mieszka w ten sposób oraz socjologiem Markiem Troszyńskim z Collegium Civitas.
W połowie lutego tego roku na antenę TVN wraca You Can Dance. W dziewiątej edycji czeka nas kilka zmian, dotyczą one m.in. składu jury. Zobaczcie, kto zastąpi Kingę Rusin. Z nowymi członkami jury rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Anna "Inka" Straszyńska na swoich zdjęciach uwiecznia piękne i zapomniane miejsca w Polsce. Najchętniej fotografuje opuszczone kamienice na warszawskiej Pradze. Należy do tzw. społeczności urbex. Opowiedziała nam o filozofii tej grupy.
Nowy rok łączy się z nowymi możliwościami - również na rynku pracy. Jak co roku, pojawiają się prognozy zapotrzebowania pracowników. Komu więc w nadchodzącym roku będzie łatwiej, a komu trudniej znaleźć pracę? Czy wybór studiów determinuje całe życie? W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to konsultanta biznesowego Miłosza Brzezińskiego i Małgorzatę Rozenek, która z zawodu jest prawnikiem.
"Gwiezdne wojny - przebudzenie mocy" już nieco przebrzmiały. Co zatem teraz warto obejrzeć w kinie? O tym w Dzień Dobry TVN dziennikarz filmowy Andrzej Sołtysik. Jakie filmy szykuje dla nas TVN Fabuła?
Coraz więcej Polaków przekonuje się, że każdy może uszyć dla siebie wymarzoną kreację. Dlatego kursy krawieckie przeżywają renesans oraz prawdziwe oblężenie krawców amatorów. Na jednym z takich warsztatów pojawiła się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Czekało tam na nią pewne krawieckie zadanie. Zobaczcie, jak sobie z nim poradziła. Niestety w trakcie wykonywania tego zadania polała się krew. Czyja? :)
Aż 3 miliony Polaków poszukuje partnerów przez internet. Jednak nie wszyscy z nich działają w dobrej wierze. Randki z takimi właśnie osobami często kończą się tragicznie - gwałtem, kradzieżą, a nawet śmiercią. W Dzień Dobry TVN zastanawialiśmy się wraz z komisarz Iwoną Kuc z Komendy Głównej Policji i psychologiem Magdaleną Chorzewską, jak można się ustrzec przed takimi niebezpiecznymi znajomościami.
Marta i Maciej uciekli z miasta na wieś i właśnie tam założyli obuwniczą manufakturę. Wykonują męskie buty na indywidualne zamówienie. Mają szczęście, bo kochają to co robią. Do Dzień Dobry TVN przywieźli kilka par butów, które zaprojektowali, a następnie wykonali. Okazuje się, że w ich przypadku szycie butów to coś więcej niż tylko biznes.
Choć trudno w to uwierzyć, Filip Chajzer został swatką. Dzięki dziennikarzowi Dzień Dobry TVN pewien sympatyczny Pan z Białegostoku zakochał się w sympatycznej Pani z Warszawy. Zakochaną parę - Martę i Erwina - gościliśmy w Dzień Dobry TVN, a Filip zabrał nas na ulicę Nowy Świat w Warszawie, gdzie wszystko się zaczęło... To tu Filip spotkał "Panią z telewizji", czyli Martę Brzezińską, która na Erwinie Zarembie zrobiła tak piorunujące wrażenie, że ten postanowił ją odnaleźć i poznać. Czy ta historia zakończy się na ślubnym kobiercu?
Smakosz Mikołaj Rey z niejednego gara jadł i niejednej potrawy potrawy próbował. Ale ślimaki z Małopolski zaskoczyły go smakiem. W Sierakowie pod Krakowem spotkał się z szefem kuchni Dworu Sieraków, który - po mistrzowsku przygotowuje specjał kuchni francuskiej, czyli ślimaki. Rey odwiedził też farmę ślimaków. Dlaczego ślimaki powinno się gotować dwa razy? Jak się je faszeruje? I, jak smakują ślimaki po sierakowsku?
Był bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego i rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości. Kariera polityczna stała przed nim otworem. Jednak drzwi do niej zamknęły się z wielkim hukiem, kiedy na jaw wyszły okoliczności jego podróży do Madrytu. Odszedł z polityki w atmosferze skandalu. Zobaczcie, czym dzisiaj zajmuje się Adam Hofman. Gość Dzień Dobry TVN skomentował również obecną politykę PiS-u.