Specjalizowali się w zamachach, tajnych operacjach i doskonałe władali mieczem. Wojownicy ninja znani są całemu światu i występują nie tylko na ekranie. Doszły nas słuchy, że na warszawskim Grochowie pojawił się jeden z nich. Sprawdziliśmy to i okazało się, że to prawda. Cezary Roman to jedyny w swoim rodzaju wojownik, którego możecie spotkać na ulicy. Zobaczcie jak wygląda i skąd wzięła się jego pasja. Czy aktywny tryb życia podczas ciąży mamy Czarka miał wpływ na jego zainteresowania? Jakie reakcje wzbudza wśród przechodniów? A jak reaguje policja?
Panuje pogląd, że mężczyźni są wzrokowcami. Zapewne z tego powodu wiele kobiet robi wszystko, aby poprawić swoją urodę. Niestety są wśród nich takie, które z tym przesadzają. Tuning jest dla nich dużo ważniejszy niż praca nad rozwojem intelektu. Gości Dzień Dobry TVN: terapeutę Roberta Rutkowskiego i siedmiokrotnego mistrza świata w windsurfingu Wojciecha Brzozowskiego zapytaliśmy, co mężczyźni cenią w kobietach. Dlaczego kobieta stuningowana może onieśmielać mężczyznę?
Filmoznawca Andrzej Sołtysik tradycyjnie już przed zbliżającym się weekendem polecił widzom Dzień Dobry TVN filmowe nowości. Czy warto wybrać się do kina na Marsjanina w reżyserii Ridleya Scotta i Wizytę M. Nighta Shyamalana? TVN Fabuła nie zapomina również o tych, którzy do kin udać się nie mogą - zobaczcie, co możecie obejrzeć w najbliższą niedzielę.
Niepozorne selfie stanowią spore zagrożenie dla życia. Zwykłe robienie "zdjęć z rąsi" zabiło w tym roku więcej osób niż rekiny. Dlaczego robimy selfie? Czy to wynik tego, że jesteśmy generacją ludzi niedopieszczonych i lubimy się wykąpać w "lajkach"? Dlaczego głupie rzeczy zyskują największą popularność w internecie? Zapytaliśmy o to psycholog Małgorzatę Chorzewską, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Typograf, twórca trzeciej najchętniej ściąganej czcionki w serwisach internetowych Łukasz Dziedzic pozwolił zajrzeć widzom Dzień Dobry TVN do swojego pisanego królestwa. Pokazał nam, jak wygląda proces projektowania liter. Ile czasu mu to zajmuje? Jak długo trwał najdłuższy proces realizacji? Dlaczego w ogóle zajął się projektowaniem liter, przed czym uciekał?
W kolejnym odcinku Rozmów w Toku Ewa Drzyzga zajęła się problemem dopalaczy. Zaprosiła do swojego studia osoby, które nie potrafią ich rzucić. Czy ten problem dotyczy tylko nastolatków? Czy goście programu zdawali sobie sprawę, że zażywanie dopalaczy prowadzi do nieodwracalnych zmian w mózgu.
Noe, Nel i ich tata Kazimierz na morzu spędzili 3137 dni, dwanaście razy przekraczali równik i każdy dzień był dla nich przygodą. Kiedy zaczęła się ich morska podróż? Skąd się wziął pomysł na takie życie? Dlaczego po wyruszeniu w morze mama dzieci postanowiła zejść na ląd? Jak Noe i Nel radzili sobie z nauką? Jakie miejsca wspominają najlepiej? Rodzina podróżników dwa lata temu zeszła na ląd - czy są teraz szczęśliwi? Spotkała się z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.
Picie zalecanej ilości wody jest pożyteczne dla organizmu. Tymczasem Polacy piją jej coraz mniej. Z tego powodu - z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii - zorganizowano ogólnopolską społeczną kampanię edukacyjną Wybieram wodę! Ile litrów wody dziennie powinniśmy pić? Czy woda w nadmiernej ilości nie wypłukuje z nas potrzebnych minerałów? W Dzień Dobry TVN gościliśmy ambasadorkę akcji Justynę Steczkowską oraz dr inż. Danutę Gajewską - Prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki.
Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Michał Bączyk i Paweł Czyż - młodzi naukowcy, którzy badali zachowania pojedynczych i sprzężonych oscylatorów. Nie mając jeszcze matury, zdobyli tytuł najlepszych Młodych Naukowców w Unii Europejskiej. Skąd wziął się pomysł na ich projekt badawczy i dlaczego akurat taki? Czym młodzi naukowcy zajmują się po lekcjach i czy znajdują czas na "taniec na barze"? Dlaczego myślą o studiach poza granicami Polski? Życzymy obojgu dalszych sukcesów!
Używanie ich maszynki do golenia, pozostawione w wannie włosy, wyjadanie z talerza, czy zasypianie na filmach? Jak myślicie, co najbardziej wkurza mężczyzn w kobiecych zachowaniach?
Pozuje na ściankach, udziela wywiadów i zbiera "lajki" na Instagramie. Dr Mike z USA zyskał miano najprzystojniejszego lekarza. Jakie ma plany na przyszłość? Czy wiąże je z showbiznesem? Co daje mu obecność na czerwonym dywanie. Z lekarzem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że dr Mike ma powiązania z Polską.
Tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego na rynku nieruchomości robi się gorąco. W gazetach i internecie pojawia się wtedy mnóstwo ogłoszeń w sprawie wynajmu. Proponowane studentom warunki mieszkaniowe i ceny są bardzo różne. Jak nie dać się wrobić w lokum, które nie nadaje się do zamieszkania? Na co zwracać uwagę oglądając mieszkanie? Co to jest lista adresowa? Gościem Dzień Dobry TVN był ekspert rynku nieruchomości Maciej Górka.
Gość Dzień Dobry TVN Marek Zmysłowski znalazł się na liście dziesięciu najbardziej wpływowych ludzi w afrykańskiej branży technologicznej. Jak znalazł się Afryce? Czym się tam zajmuje? Ile miał lat, kiedy zarobił swoje pierwsze pieniądze? Czy wszystkie jego przedsięwzięcia biznesowe kończyły się sukcesem? Czy prawo nigeryjskie sprzyja rozwojowi biznesu? Czy ma czas na zwiedzanie Nigerii?
Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska rozmawiała z Piotrem Żyłką - dziennikarzem i blogerem, który zaznał niezwykłego zaszczytu. Otrzymał list prosto z Watykanu! Jaką drogą dotarł do niego list? Dlaczego opieczętowany był "groźnymi" pieczęciami? Jak zareagował po otrzymaniu listu?
Jeże są bardzo pewne siebie i z tego powodu trafiają do ośrodka rehabilitacyjnego, który prowadzi Pan Jerzy. Pan Jerzy jest dla swoich podopiecznych jak ojciec, a nawet można śmiało powiedzieć, że jak matka. Pod jego czujnym okiem jeże dochodzą do siebie. Jakim zwierzęciem jest jeż? Jak jeże Pana Jerzego reagują na Gazetę Wyborczą, a jak na Rzeczpospolitą? Którą z nich lubią poślinić i wymemłać? Dlaczego poznańskie jeże mają gorzej od tych warszawskich? Z Panem Jerzym spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Coraz więcej młodych matek ma problemy z powrotem do pracy. Tracą zatrudnienie lub spotykają się z dyskryminacją ze strony pracodawców. Jakie korzyści wniesie nowelizacja prawa pracy, która w życie wejdzie już od stycznia 2016 roku? Zapytaliśmy o to eksperta Dzień Dobry TVN adwokata Lukę Szaranowicza.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Aslı Erdoğan. Turecka pisarka i działaczka na rzecz ochrony praw człowieka, która poszukując prawdy dziennikarskiej zmuszona była uciec ze swojej Ojczyzny. Dlczego przybyła do Krakowa i przed czym chciała się schronić? Z jakich powodów została zwolniona ze swojej pierwszej pracy? Autorka wielu powieści, powiedziała nam także, czy planuje kiedykolwiek wrócić do Turcji. Jak jej zdaniem możemy pomóc uchodźcom?
Natura w rozwoju małego człowieka jest niezwykle istotnym elementem. W myśl tej idei powstała niezwykła szkoła: "Naturalna Szkoła" w Wyrach w województwie Śląskim. Nie ma tam ławek, podziału na klasy i nie przykleja się dzieciom "łatki" w postaci ocen. Nie ma również przymusu. Jak więc wygląda nauka w takim miejscu? Czego dzieciaki mogą się tam dowiedzieć? Czy matematyka w zgodzie z naturą może być przyjemnym doświadczeniem? Dyrektorka i założycielka szkoły Magdalena Bacławska opowiedziała, jak zrodził się pomysł na taką szkołę. Czy więcej przestrzeni do naturalnego rozwoju i obcowanie z przyrodą o każdej porze roku to szansa na lepszy rozwój naszych dzieci? Co o tym sądzicie?
Ukrywająca się pod pseudonimem "Laila Shukri" to polska pisarka, która została żoną arabskiego szejka. Świat islamskich kobiet zna więc od podszewki, a ich historie inspirują ją do pisania książek. "Byłam służącą w arabskich pałacach" to najnowsza opowieść Laili, ukazująca prawdziwe wydarzenia z życia jej przyjaciółki. Dlaczego zdecydowała się napisać tę książkę. Czy mąż wyraził na to zgodę? Czego boi się Polka i z jakich powodów ukrywa swoją tożsamość? Jak wygląda jej życie? Z Lailą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.
"Przeciwieństwa się przyciągają" to powiedzenie, które znamy wszyscy, ale czy wszyscy się z nim zgadzamy? Czy można stworzyć trwałą i stabilną relację z osobą, która zupełnie się od nas różni? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: redaktor naczelną "Zwierciadła" Katarzyną Montgomery, żoną Tymona Tymańskiego - Natalią oraz psychologiem Małgorzatą Ohme. Czy Natalia i Tymon, mimo dużej różnicy wieku, są zgodnym małżeństwem? Katarzyna Montgomery powiedziała nam, dlaczego nie chciałaby przeglądać się w partnerze jak w lustrze i jaki wpływ ma nasz zapach na relacje. Psycholog wyjaśniła, jakie nieświadome motywy kierują nami w doborze partnera.
Mahmoud jest Libańczykiem, który jakiś czas temu przyjechał do Polski. Dlaczego uciekł ze swojej ojczyzny? Czy udało mu się dostosować do warunków i obyczajów panujących w naszym kraju? Czy nasi rodacy wyciągnęli do niego pomocną dłoń, kiedy jej potrzebował? Czy jest w Polsce szczęśliwy? Z Mahmoudem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Niecodzienne wydarzenie miało miejsce na komisariacie policji w Mosinie. Funkcjonariusze tamtejszej placówki mięli właśnie przerwę, gdy przywieziono do nich... rodzącą kobietę! Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji policjantów na świat przyszła mała Lenka. Nie mogło nas tam zabraknąć, więc z samego rana udaliśmy się z kamerą, by porozmawiać z bohaterami akcji porodowej. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki zapytał policjantów, jaka była ich pierwsza reakcja i czy to ich pierwszy poród. Na miejscu był również szczęśliwy, świeżo upieczony tata Lenki - pan Artur Matuszak. Jak czują się Lenka i jej mama? Do czego "zobowiązali" się funkcjonariusze? ;-) Serdecznie gratulujemy!
Jak Włosi reagują na kryzys imigracyjny? Czy według gościa Dzień Dobry TVN włoskiego polityka Jasia Gawrońskiego kanclerz Niemiec Angela Merkel prowadzi właściwą politykę wobec uchodźców? Czy spieranie się krajów UE o przyjmowanie imigrantów może doprowadzić do rozpadu Unii? Jak zahamować falę uchodźców?
Gość Dzień Dobry TVN dziennikarz Andrzej Sołtysik polecał naszym widzom kino na pierwszy jesienny weekend. "Sicario" z Emily Blunt i Benicio Del Toro w rolach głównych to film dla miłośników sensacji, którzy lubią intensywne wrażenia. Poszukiwaczom erotycznych uniesień dziennikarz poleca polską produkcję "Noc Walpurgi". Czy Andrzej Sołtysik znazł się coś dla sympatyków fabuły?
Wrzesień powoli dobiega końca, a temat nowych zasad żywieniowych w Polskich szkołach jest nadal gorący. Przepisy budzące kontrowersje są dość rygorystyczne i trudne w realizacji. Czy taka restrykcja nauczy dzieci zdrowego odżywiania? Dlaczego dzieci niechętnie kupują zdrowe produkty w szkolnych sklepikach? Z jakich powodów trudno jest zapełnić półki sklepiku towarem atrakcyjnym dla uczniów? Czy tylko dzieciaki potrzebują edukacji na temat zdrowego odżywiania? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: Agatę Kościkiewicz - mamę dwóch synów w wieku szkolnym, dietetyczkę Monikę Stromkie-Złomaniec oraz dyrektorkę warszawskiej szkoły podstawowej Danutę Kozakiewicz.
Namówienie kogoś do rzucenia palenia nie jest takie proste. Tematem zajęła się Ewa Drzyzga. Czy zaproszeni przez nią goście podjęli wyzwanie i dali się namówić na odwyk? Więcej w dzisiejszym odcinku Rozmów w Toku. Zachęcamy do oglądania.
Średnia wieku osoby w Polsce, która staje na ślubnym kobiercu to 29 lat. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli świeżo upieczeni małżonkowie - dziennikarze Patrycja i Robert Stockingerowie. Dlaczego decyzję o ślubie podjęli w wieku poniżej średniej krajowej? Czy któryś z małżonków miał jakiekolwiek wątpliwości przed pójściem "o krok dalej"? Na kanapie zasiadło również małżeństwo z nieco dłuższym stażem, aktorzy: Jakub Przebindowski z żoną Martyną Kliszewską. Czy według nich zakochanie to "choroba umysłowa"? Co ślub zmienił w ich życiu i czy wejście w związek małżeński to objaw dojrzałości?
Jesteście ciekawi, jakim sąsiadem jest Dzień Dobry TVN? Hałaśliwym? A może sympatycznym? Komu smakuje nasza kawa? Który z prowadzących DDTVN podobno często odwiedza pobliską drogerię? Kogo nie chciał wpuścić do windy pan z ochrony? Do której windy (podobno) rościmy sobie prawa? ;) Musicie to zobaczyć!
Astronomiczna jesień rozpoczęła się o 10.21. Ale zanim do tego doszło, godnie pożegnaliśmy lato. Pod siedzibą dzień Dobry TVN postawiliśmy dwa ogromne leżaki - niepodważalny symbol wakacyjnych dni. Każdy mógł na nich usiąść i z pamiątkowym zdjęciem zakończyć sezon letni.
Jak jeść homara, ostrygi i w jaki sposób zawiązać krawat? Te i wiele innych porad znalazło się w książce, która wzbudziła niemałe kontrowersje. "Dobre wychowanie: pakiet na start!" to podręcznik dla wychowanków zakładów poprawczych, wydany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W Dzień Dobry TVN gościliśmy prezeskę fundacji "Po drugie" Agnieszkę Sikorę oraz dyrektora zakładu poprawczego Grzegorza Bulendę. Czy informacje zawarte w podręczniku rzeczywiście są przydatne dla podopiecznych placówek poprawczych? Co takiego wzbudziło największe kontrowersje w środowisku i jakie są pierwsze reakcje odbiorców? Czy książka może "formatować" myślenie młodego człowieka?