Pani Joanna Cichy i jej córka Martyna Kamionka robią swetry dla psów. Nie jest to jednak biznes. Z akcją wiąże się bardzo szlachetna idea. Zobaczcie, jaka...
Pasy powinny być bezpieczne dla tych, którzy się na nich znajdują. Niestety tak nie jest. W wielu miejscach dochodzi do częstych potrąceń, a jak wiemy, pieszy w kontakcie z rozpędzonym samochodem nie ma dużych szans na wyjście z wypadku bez szwanku. O powodach potrąceń dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał ze Świadomym Kierowcą Sylwestrem Pawłowskim. Dowiedzieliśmy się również, co pieszy powinien zrobić, aby być bardziej widocznym na pasach.
Komiksy Grzegorza Rosińskiego przetłumaczono na ponad 40 języków. Rysownik i malarz pochodzi ze Stalowej Woli jednak na stałe mieszka w Szwajcarii. Odwiedziła go tam dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Dlaczego artysta nazywa swoją pracownię norą? Jaką techniką najchętniej tworzy swoje prace? Jakim jest partnerem dla swojej wybranki Krystyny Muller? I czy dobrze im się żyje na emigracji?
Ruszyły zdjęcia do pierwszej polskiej edycji MasterChef Junior. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska pojechała na plan programu, aby sprawdzić, co się tam dzieje. Dowiedzieliśmy się, kto został jurorem i jaki poziom reprezentują uczestnicy.
Warsaw Mummy Project zakłada kompleksowe przebadanie czterdziestu dwóch egipskich mumii z Muzeum Narodowego w Warszawie m.in. z wykorzystaniem tomografu komputerowego, badań daktyloskopijnych i DNA. Przyglądał się temu dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan. Podczas wizyty w muzeum i szpitalu dowiedział się, czemu mają służyć te badania i jakie znaczenie mumie egipskie mają one dla medycyny.
Bez dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem nie da się pojeździć na nartach, czy łyżwach. Jak się jednak okazuje, zatrzymywanie lub kserowanie przez wypożyczających sprzęt sportowy dokumentów z danymi osobowymi jest bezprawne. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy radcę prawnego Ewę Kurowską-Tober, aby zapytać, kto może wymagać od nas okazania dowodu osobistego, co nam grozi, gdy ujawnimy swoje dane i co mówić wypożyczającemu, gdy ten chce zatrzymać nasz dowód.
Radio Watykańskie to jedna z najbardziej wielokulturowych rozgłośni na świecie. Radio od 80 lat nadaje audycje w 43 językach. Ilu jest tu pracowników i czy trzeba być osobą wierzącą, by móc tu pracować? Dziennikarkę Dzień Dobry TVN Katarzynę Olubińską po redakcji radia oprowadził ks. Leszek Gęsiak, dyrektor polskiej sekcji Radia Watykańskiego.
Większość z nas wysyła świąteczne życzenia SMS-em. Dlaczego nie podtrzymujemy tradycji wysyłania kartek pocztowych? Czy nietaktem jest wysyłanie świątecznych życzeń w postaci szablonów z internetu? Zapytaliśmy o to naszych gości. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: Karol Paciorek i Maciej Dąbrowski, twórcy internetowi oraz Artur Pontek, aktor.
Ostatnia przedświąteczna sobota to czas generalnego sprzątania. Wiadomo, żeby przed Mikołajem czy przed księdzem, który przyjedzie po kolędzie wstydu nie było ;) Podobno świąteczny "kociokwik" to nasza taka polska tradycja. Jak z gorączką ostatnich przygotowań radzą sobie warszawiacy? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Większości z nas udziela się przedświąteczna gorączka. Sprzątanie, kupowanie prezentów, przygotowywanie wigilijnych potraw. Jak to wszystko zorganizować? Jak wcześnie trzeba zacząć, by ze wszystkim zdążyć? Swoimi patentami podzielili się nasi goście: Edyta Pazura, która przygotowuje Święta na 30 osób oraz Damian Michałowski, dziennikarz radia Zet.
Na początku grudnia Agata Passent została po raz drugi mamą. Antosia urodziła mając już 42-lata. Jakie towarzyszyły jej obawy przy drugiej ciąży? Czy jest jej łatwiej, czy trudniej niż przy pierwszym dziecku? O dojrzałym macierzyństwie Agata opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.
Na szczycie Śnieżki znajduje się obserwatorium meteorologiczne, w którym przez cały rok ktoś pracuje i mieszka. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki postanowił wdrapać się na górę, by sprawdzić, jak się żyje na wysokości 1602 m nad poziomem morza w warunkach zbliżonych do tych, panujących za Kołem Podbiegunowym.
Karolina Bernaciak i Filip Olszewski w przeciągu roku stworzyli jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek bielizny. Oboje studiują medycynę, skąd wiec zainteresowanie modą? Co wyróżnia ich markę na tle pozostałych firm? Które gwiazdy noszą ich bieliznę? I Jak udało im się dotrzeć do jednej z Kardashianek - Kylie Jenner?
Ruch Kukiz'15 to trzecia siła polityczna w obecnej kadencji Sejmu RP. Jednym z postulatów ich kampanii wyborczej była zmiana Konstytucji RP. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy lidera ruchu Pawła Kukiza, by zapytać go o przyczyny takiego stanowiska i pomysł na rozwiązanie konfliktu związanego z Trybunałem Konstytucyjnym. Czy wstydzi się tego, co teraz dzieje się w sejmie?
Jeśli ktoś myślał, że Indiana Jones to Amerykanin z twarzą Harrisona Forda, to grubo się myli. Indiana Jones był Polakiem i nazywał się Leon Barszczewski. Z jego prawnukiem - Igorem Strojeckim spotkał się Łukasz Radwan. Dziennikarz Dzień Dobry TVN miał okazję zobaczyć prace Barszczewskiego wykonane podczas podróży oraz wysłuchać kilka ciekawych historii związanych z jego życiem.
Jurata została wybrana przez najcenniejsze polskie stopy, czyli polską reprezentację w piłce nożnej, na miejsce odpoczynku tuż przed wyjazdem na Mistrzostwami Europy. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, na jakim etapie są przygotowania do przyjazdu piłkarzy. Czy pani z obsługi hotelu wyszorowała już węża? Czy "prysznic wrażeń" i "studnia lodowa" będą gotowe na czas? Czy panie od masażu stóp wiedzą, jakie skarby będą trzymały w dłoniach? I jaką radę dla piłkarzy ma Filip? ;)
Emil Rusek lubi sporty ekstremalne. Kocha adrenalinę. Niestety podczas demontowania reklamy spadł z wysokości 18 metrów. W wyniku wypadku doznał poważnych obrażeń. Jak wygląda jego powrót do sprawności? Co lub kto mu w tym pomaga?
Z roku na rok wzrasta liczba zaginionych osób w Polsce. Jedną z nich jest Dorota Grygiel, która zniknęła 7 lat temu. W Dzień Dobry TVN gościliśmy jej córkę Agatę Onderkę. Zapytaliśmy ją o efekty poszukiwań mamy i organizacje, do których zwracała się o pomoc. Natomiast Marta Jeziółkowska - założycielka portalu dedykowanego do poszukiwania zaginionych - powiedziała nam, jak jej strona pomaga osobom szukającym najbliższych. A o wymienienie najczęstszych przyczyn zaginięć poprosiliśmy trzeciego naszego gościa - insp. Krzysztofa Hajdasa, Rzecznika Prasowego Policji.
Dla współczesnych nastolatków seks nie jest już tematem tabu. Wiek inicjacji seksualnej znacząco się obniżył. Podobno większość gimnazjalnej młodzieży ma kontakt z pornografią. Skąd jeszcze młodzi ludzie czerpią wiedzę na temat seksu? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Anna Golan, seksuolog oraz Manuela Gretkowska, pisarka, felietonistka i mama 14-letniej Poli.
W rodzinie Dreweckich zawód strażaka jest tradycją. Profesją jest również zainteresowany najmłodszy członek rodziny - 5-letni Szymon. Chłopiec ma legitymację oraz profesjonalny mundur. Szymek poprzez zabawę uczy się strażackich obowiązków. Czy bierze już udział w akcjach pożarniczych? I co o pasji syna sądzi jego mama?
Dawno temu Sopot był miejscem spotkań kółek spirytystycznych, a hitlerowcy sprowadzali tu wróżbitów i innych ludzi o rzekomo nadprzyrodzonych zdolnościach. Nawiedzonych domów w Sopocie jest więc wiele. Jednym z nich jest willa Bergera. Zajrzał do niej dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan, by sprawdzić, jakie tajemnice kryje. Według dzieci z okolicy żyje w niej rodzina Adamsów...
Katarzyna Krzeszowska w 2012 roku zdobyła tytuł Miss Polski. Z kolei w 2015 roku, w konkursie Miss Grand International 2015 w Polsce, przyznano wyróżnienie za najlepszą figurę. Jak góralka dba o sylwetkę? Co dały jej oba tytuły? Jakie wiążą się z tym obowiązki? I czy miss ma jeszcze jakiekolwiek kompleksy?
Podobno "seniorzy dzielą się na tych, którzy: śpią w kościołach od rana do wieczora, siedzą w przychodniach i słuchają na co są chorzy, członków PAP, czyli Polskiej Agencji Podwórkowej i w końcu na tych, którym chce się po prostu żyć". I to jak żyć! Aby spotkać się z tą ostatnią grupą, dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer musiał przybyć tanecznym krokiem na dancing międzypokoleniowy. Przekonał się, że tam wiek nie ma znaczenia i taniec łączy pokolenia.
Mała Alicja z Częstochowy wpadła na wyjątkowy pomysł - złożyła wniosek w urzędzie miasta o wybudowanie karmników dla wiewiórek. Zobaczcie, jak dziewczynka pracowała nad projektem. Czy będzie on zrealizowany?
Sylwia Smotarska, Magdalena Skoroś i Sylwia Kantor-Rusek poznały się w 2006 roku na forum internetowym. Połączyło je to, że wszystkie trzy urodziły dzieci w tym samym miesiącu i tego samego roku. Dziewczyny w końcu postanowiły się poznać. Od tamtej pory spotykają się regularnie. Jak wygląda ich przyjaźń? Czy mają przyjaciół poza internetem?
Żona piłkarza Legii Marka Saganowskiego - Kamila przeszła niezwykłą metamorfozę. Po zmianie diety i wprowadzeniu ćwiczeń schudła 20 kilogramów. Teraz - jako trener personalny - pomaga innym w zrzuceniu wagi. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy Kamilę, czy jej mąż kiedykolwiek skrytykował ją z powodu tuszy i jak udawało jej się trzymać planu odchudzania. Ile czasu zajęła jej utrata 20 kilogramów?
Kacper i Kuba uczą się w domu. Ich amerykańscy nauczyciele mieszkają razem z nimi. Wcześniej uczyli w Meksyku, Kanadzie i Chinach. Czy to prawda, że dzieci uczą się efektywniej, kiedy nie są do tego przymuszane?
Jest poniedziałek, jest więc Tomek Choiński. A jak jest Tomek Choiński, to też jest Michael Jackson. Tym razem trener personalny pokazał w Dzień Dobry TVN ćwiczenia na brzuszek i kondycję. A wszystko to w rytm muzyki króla popu :)
Najlepszym polskim zawodnikiem MMA w kategorii do 70 kg jest 23-latek z Tychów Marcin Held. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby porozmawiać o początkach jego kariery i fenomenie tego sportu. Jak nasz gość radzi sobie z porażkami? W studiu doszło też do zwarcia - Marcin pokazał na Jarku Kuźniarze, jak należy wykonać jeden z chwytów kończących walkę. Zobaczcie, czy nasz prowadzący wyszedł z tego cało :)
Festiwal KultUro to wydarzenie kulturalne, którego głównym celem jest propagowanie profilaktyki badań układu moczowego. Z pomysłodawcami festiwalu, członkami zespołu „EndoPower”: prof. dr hab. Piotrem Chłostą, dr hab. Tomaszem Szydełko i dr hab. Marcinem Słojewskim rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Czy granie na scenie jest bardziej stresujące niż operacja? A może jest jakieś podobieństwo między występem przed publicznością a pracą na sali operacyjnej?