Psie potrzeby to nie tylko pełna miska, świeża woda i spacer trzy razy w ciągu dnia. Czworonożni przyjaciele potrzebują rozrywki i stymulacji, aby prawidłowo się rozwijać i czerpać z życia pełnymi łapami. O tym, jak zadbać o naszego pupila, rozmawialiśmy z behawiorystką Justyną Piesiewicz i Zazie Todd, autorką książki "Rozmerdane. Naukowe podstawy psiego szczęścia".

    Patrycja Sołtysik podzieliła się na swoim Instagramie bardzo osobistą refleksją na temat niepłodności. Żona prowadzącego Dzień Dobry TVN Andrzeja Sołtysika nie ukrywa, że temat jest jej szczególnie bliski. Osoby borykające się z tym problemem mierzą się nie tylko z bezsilnością i skrajnymi emocjami, ale często muszą także słuchać rad i pytań ze strony otoczenia. Niektóre z nich są wyjątkowo bolesne.

    Ochryda to miasto położone nad Jeziorem Ochrydzkim, jedno z najbardziej atrakcyjnychmiejsc turystycznych w Macedonii. Jest położone na wysokości około 800 m n.p.m. i otoczoneprzez wysokie góry. W Ochrydzie można poczuć klimat Bałkanów, napawać się widokami ispróbować tamtejszego wina.

    Johannesburg to jedno z największych miast w Afryce, które zamieszkuje blisko 5 milionów osób. Określa się je również mianem Joburga lub Jozi. Miasto oferuje szereg atrakcji, które spodobają się nie tylko miłośnikom natury, poszukującym przede wszystkim relaksu, lecz także osobom spragnionym rozrywki i badaczom kultury afrykańskiej.

    Para architektów - Kasia i Grzegorz od lat kochają Olsztyn i pasjonują się jego historią. Nie ma więc się czemu dziwić, że na swoje miejsce na ziemi wybrali dawny arsenał broni w starych koszarach wojskowych. W programie "Nieoczywiste miejsca" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła ten wyjątkowy apartament.

    Każdy pracownik ma konkretne prawa oraz obowiązki, z których powinien się wywiązywać. Współcześnie pracodawcy coraz częściej posługują się różnymi narzędziami do oceny pracowników, aby zweryfikować, czy dana osoba nadaje się na stanowisko pracy. Roczna ocena pracownika może także posłużyć jako argument do podwyżki, awansu lub zwolnienia.

    Surykatka to gatunek niewielkiego ssaka drapieżnego, którego naturalnym miejscem zamieszkania są obszary pustynne. Z roku na rok rośnie jednak liczba ludzi, którzy są zainteresowani hodowlą zwierzęcia w warunkach domowych. Co trzeba wiedzieć o surykatkach jeszcze przed ich zakupem?

    Fluktuacja kadr to problem, z którym musi się zmierzyć każda firma. Choć zwyczajowo uważana jest za zjawisko negatywne, czasami może przynieść również pozytywne skutki. Czym jest fluktuacja pracowników i jakie są jej rodzaje?

    Kojarzysz programy "Spadkobiercy" lub "Whose Line Is It Anyway"? Ich uczestnicy dowiadują się dopiero na scenie, w jakich okolicznościach znajdują się grane przez nich postaci. Jak się okazuje, sztuki improwizacji można się nauczyć. A warto to zrobić, ponieważ pozwala ona rozwijać kreatywność, a w życiu – umiejętnie wychodzić z różnych wymagających sytuacji.

    Jezioro Tanganika to najstarsze jezioro w Afryce. Dzięki temu obfituje w wiele gatunków endemicznych ryb, zarówno nadających się do hodowli w akwarium, jak i poławianych w celach spożywczych. Jest jednym z najważniejszych źródeł żywności dla Afryki Wschodniej. Tanganika należy do najgłębszych i największych jezior świata.

    Lilia afrykańska to bardzo ciekawa roślina o wielu różnych zastosowaniach. Jest atrakcyjna nie tylko w porze kwitnienia i zapada w pamięci każdego, kto choć raz na nią spojrzy. Sprawdźmy, w jakich warunkach będzie rosła najlepiej.

    Zwiedzając lazurową Prowansję, nie można przegapić położonego niedaleko małego, portowego miasteczka Cassis. To miejsce, gdzie czas dyktuje życie w porcie. Rytm dnia większości mieszkańców reguluje historyczny port morski, który wraz z małymi, klimatycznymi knajpkami oferuje turystom świeże ryby. Niespotykane smaki, piękne plaże i magiczny klimat miejsca sprawiają, że Cassis jest punktem obowiązkowym na mapie każdego podróżnika.

    Dobry opiekun zwraca uwagę na potrzeby swojego pupila, a także uczy się jego języka. Niestety psychika psów jest nieco bardziej skomplikowana, niż mogłoby się nam wydawać. Czworonogi potrafią odczuwać złość, smutek czy radość. Jak więc umiejętnie odczytywać ich emocje? O tym opowiedzieli nam Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków, behawioryści oraz autorzy książki "Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa".

    Belo Horizonte (czyli "Piękny Horyzont") to stosunkowo młode miasto położone w południowo-wschodniej Brazylii. Jest metropolią, która rozwinęła się z jednego gospodarstwa i przerodziła w stolicę stanu. Znane miasto zostało zaprojektowane i zbudowane w latach 90. XIX w., dzięki czemu może się pochwalić ciekawą, modernistyczną architekturą.

    Jaskinie i wierzchołki góry Ural pochodzą sprzed tysięcy lat. Według naukowców są to jedne z najstarszych gór na Ziemi. Jednak Ural znany jest przede wszystkim jako pasmo górskie oddzielające Europę od Azji. Sprawdź, kiedy warto tu przyjechać i co należy wiedzieć o górach Ural.

    Boston został założony w 1630 roku. Zaliczany jest do grupy najbogatszych i najbardziej wpływowych miast w Stanach Zjednoczonych. Wyróżnia się jednak nie tylko pod względem gospodarczym. Turyści z różnych krajów świata przyjeżdżają tu o każdej porze roku, żeby poznać historię Bostonu, pozwiedzać i udać się na najciekawsze atrakcje w okolicy. Co warto zobaczyć w stolicy jednego z pięćdziesięciu amerykańskich stanów?