Bajki i baśnie, zarówno te w postaci książek, jak i animacji, odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dzieci, ale też wielu dorosłych. Nie bez powodu bajkowe postacie mają swoje własne święto. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada. Z tej okazji przypominamy wybrane, kultowe już bajki, ale tym razem tylko te, które powstały w Polsce.

  Filadelfia to miasto o burzliwej historii. Dzisiejsze tereny tego miasta zamieszkiwało plemię Delawarów, a także Holendrzy, Brytyjczycy i Szwedzi. W 1681 roku Karol II Stuart przyznał prawa do tego terytorium Williamowi Pennowi, który utworzył stan Pensylwania. Filadelfia jest dziś największym miastem tego stanu i piątym w skali całego kraju. Czy warto odwiedzić Filadelfię podczas wycieczki po Stanach Zjednoczonych? Oczywiście, że tak!

  Początek związku to dla wielu osób nie tylko motylki w brzuchu, ale i jego ból, z zupełnie innego, bardziej przyziemnego powodu. "Wstydzę się robić kupę przy moim partnerze. Za potrzebą jeżdżę do galerii handlowej" - mówi 27-letnia Magda, która dzieli mieszkanie z partnerem od kilku miesięcy. Zapytaliśmy psycholog Marię Rotkiel, dlaczego czujemy skrępowanie w takich sytuacjach.

  Pigwa ma wiele właściwości. Wzmacnia odporność, pobudza apetyt, świetnie działa na anemię i jest bogatym źródłem witamin. Jakby tego było mało, idealnie nadaje się na pyszne, domowe ciasto. Czy owoce pigwy to nowe jabłka? Uwaga: ten przepis na szarlotkę może zmienić na zawsze wasze podejście do ciasta.

  Nadeszła jesień, ale to nie znaczy, że mamy zrezygnować z aktywności na powietrzu. Wystarczy odpowiednio się ubrać i dalej możemy jeździć na rowerze, rolkach czy hulajnogach. Jak zatem się wyszykować, aby z przyjemnością korzystać ze spotów i nie marznąć? O tym opowiedziała nam Agnieszka Kałuża, "Aga Pomaga", blogerka, pasjonatka rowerów, na których jeździ przez cały rok.

  Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rozpoczną się lada chwila. W wielu sklepach już zaczynają się pojawiać pierwsze ozdoby, choinki czy promocje mikołajkowe. Niestety musimy przygotować się na to, że nie każdy dostanie swój wymarzony prezent. Braki w magazynach i rosnące ceny to zmora wielu dostawców i przedsiębiorców. 

  Klejenie obuwia to niełatwe zadanie. Aby zrobić to poprawnie, należy wybrać właściwy klej do butów, który umożliwi złączenie niedoskonałych materiałów. Dowiedz się, jak to zrobić.