Związek z żonatym mężczyzną nie znajduje akceptacji ze strony otoczenia, a kobiety, które zostają kochankami często są postrzegane jako femme fatale. Czasem płacą też dużą cenę za romans. - W duchu czułam, że powinnam to wtedy skończyć, ale każdy, kto się kiedyś zakochał, wie jakie to trudne - powiedziała Sandra, która kilka lat temu związała się z żonatym mężczyzną. Naszą rozmówczynią była też zdradzana żona. Co czuła, gdy dowiedziała się o niewierności męża?

  Wybór odpowiedniej karmy dla kota to nie lada wyzwanie. Każdy świadomy właściciel czworonoga doskonale wie, że nie należy wybierać pierwszej lepszej karmy. Wybór tej naprawdę dobrej wymaga nieco czasu, dlatego warto poznać wskazówki, dzięki którym zakup odpowiedniej karmy będzie o wiele łatwiejszy.

  Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! – wystartowała kolejna kampania Movember Polska. Mężczyźni w całym kraju znowu zapuszczają wąsy, aby swoją zmianą wizerunku prowokować do rozmów na temat ich zdrowia. Aż w ośmiu miastach w Polsce, będzie można skorzystać z badań przesiewowych pod kątem nowotworów jąder i prostaty.

  Fryderyk Chopin uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Utalentowany pianista, którego utwory wykonywane są podczas prestiżowych konkursów muzycznych na całym świecie, zmarł w 1849 roku. Naukowcy wciąż próbują ustalić, co było bezpośrednią przyczyną śmierci artysty. Ważnym obiektem ich badań stał się kryształowy słój, w którym od ponad 170 lat przechowywane jest serce Chopina.

  Anna Nowak-Ibisz od lat inspiruje kobiety. Przełamuje tematy tabu i opowiada o gadżetach, które sprytnie mogą ułatwić życie. Tym razem do internautów zwróciła się z ostrzeżeniem. Była potencjalną ofiarą cyberprzestępstwa i pokazała, jakiej treści wiadomości otrzymała od oszustów.

  Kazachstan to tajemnicze państwo leżące na dwóch kontynentach. Zdecydowana większość kraju znajduje się po stronie azjatyckiej, a tylko niewielka część po stronie europejskiej. Jest to największe państwo na świecie, które nie ma dostępu do morza. W zamian za to możemy odwiedzić największe jezioro świata, czyli Morze Kaspijskie. Ponad połowę powierzchni kraju zajmują pustynie. Dominującą religią jest islam, choć wyznawcy chrześcijaństwa stanowią 25% populacji.

  Żywienie psa jest bardzo ważnym i odpowiedzialnym zadaniem, leżącym w gestii jego opiekuna. Od tego, jaki sposób odżywiania wybierzemy dla czworonoga, zależy jego prawidłowy wzrost, rozwój, funkcjonowanie w wieku dorosłym oraz komfort w okresie starzenia. Jak żywić psa na różnych etapach życia, by cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem?

  Obchody uroczystości Wszystkich Świętych niosą za sobą chwilę zadumy, skłaniającą nas do przywołania pamięcią najbliższych, którzy odeszli. Odwiedzanie cmentarzy i zapalanie na grobach zniczy to tradycja, która pozwala nam pielęgnować związane z nimi wspomnienia. Dla naszych pradziadów śmierć i związane z nią obrzędy miały zgoła inne znaczenie. Zwyczaje żałobne obowiązujące kilka dekad temu znacząco różnią się od tych, które praktykowane są obecnie.

  Wraz z początkiem 2022 roku wprowadzone zostaną zmiany, jeśli chodzi o zasiłek chorobowy. Najważniejsza zmiana wiąże się ze skróceniem prawa do niego. Ustawa przewiduje natomiast prawo do zasiłku macierzyńskiego dla kobiet, które z przyczyn od siebie niezależnych utraciły prawo do ubezpieczenia chorobowego i urodziły dziecko. Szerzej temat rozwinął w naszym studiu radca prawny Przemysław Ligęzowski.

  Elisabeth von Kuster ponad 30 lat temu wraz z mężem zakupiła pałac w Łomnicy. Nie bez powodu. Miejsce to należało przed wojną do przodków partnera. Obecnie kobieta urządziła w jednym z budynków muzeum, by nowe pokolenia mogły poznać historię jej rodziny i jego mieszkańców. Co możemy zobaczyć na miejscu?

  Jak co roku na cmentarzach w całej Polsce odbywają się kwesty. Ratujemy najstarsze zabytki, chcemy, by pomniki były w dobrej kondycji, byśmy mogli je oglądać przez kolejne długie lata. Na warszawskie Powązki z puszkami wybrał się Piotr Wojtasik oraz Katarzyna Zawadzka. Jak wygląda sytuacja?