Styl życia

  Styl życia

  Kolejną bohaterką cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Anita Wasilewska, która mieszka na 72 metrach kwadratowych. Właścicielka mieszkania lubi remonty, dlatego jej mieszkanie przechodzi metamorfozę średnio raz w roku. Po ostatniej zmianie w mieszkaniu dominuje styl Hamptons. Przypomnijmy, że Hamptons to amerykański, nadmorski kurort dla nowojorskich elit. Mieszkanie urządzone w tym stylu jest bardzo przytulne, ale jednocześnie eleganckie. Skąd pomysł, by zaaranżować wnętrze akurat w tym stylu? Panią Anitę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Planując randkę, można wykorzystać standardowe sposoby na spędzenie czasu razem – kino, restauracja, kawiarnia, spacer. Jeśli jednak wszystkie zostały wypróbowane lub wydają się zbyt banalne, mamy w zanadrzu kilka nowych. Przedstawiamy pomysły na randkę spokojną lub z elementem ekstremalnych wrażeń.

  Katarzyna Boscaka i jej mąż Marcin będą obchodzili w tym roku 22-letnią rocznicę ślubu, natomiast Magda Steczkowska i Piotr Królik powiedzieli sobie "Tak" 18 lat temu. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli, jak dbają o uczucia w związku. Naszym gościem była również terapeutka par Marzena Mawricz. Co według ekspertki napędza związek?

  Kiedy do waszej relacji wkrada się nuda, czas wziąć sprawy w swoje ręce. To naturalne, że po jakimś czasie w związku pojawia się rutyna, a partnerzy zaczynają funkcjonować według pewnego schematu. O tym, jak poradzić sobie z rutyną w związku, rozmawialiśmy z dr Joanną Heidtman, Magdaleną Modrą i Karoliną Ferenstein-Kraśko.

  Małgorzata Koszela-Żarska to instruktorka fitness i nauczycielka w polskiej szkole pod Londynem. Jest mamą czwórki dzieci. Niedawno dostała się do finału konkursu Miss Generation - dla kobiet w wieku 25-50 lat i ostatecznie dostała tytuł Miss Popularity. Dlaczego zdecydowała się wziąć udział w tych wyborach? Jakie konkurencje przewidziane są w finale? Jakie nagrody można wygrać w konkursie? Małgorzatę odwiedziła reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

  Każdy z nas pragnie, aby dzień ślubu i wesela był naprawdę wyjątkowy. Zarówno jeśli chodzi o emocje i rangę tych wydarzeń, jak i całą oprawę towarzyszącą tej niezwykłej chwili. Dlatego tak dużą uwagę przykładamy do wyboru sukni ślubnej i stylistyki wesela. Bardzo popularny w ostatnich latach stał się styl boho. Wesele i kreacje nawiązujące do tego nurtu będą naprawdę niezapomniane. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Sochę-Włodarską, projektantkę sukien ślubnych w stylu boho.

  Kiedy dywany tkane na Podlasiu przestały być modne, zainteresowała się nimi Izumi Fujita - Japonka, która od 10 lat mieszka w Polsce. Nie tylko zaczęła zamawiać prace wychodzące spod rąk tkaczek z Janowa, ale również organizować dla swoich krajanek warsztaty z tkactwa, które odbywają się na Podlasiu. Co jeszcze robi, aby promować w Japonii polską sztukę ludową? Izumi Fujita była gościem Dzień Dobry TVN.

  Feminizm jest ruchem społecznym, dążącym do zapewnienia kobietom równouprawnienia – prawnego i faktycznego. Na przestrzeni wieków nieco zmieniały się postulaty feminizmu. Obecnie wyróżniamy wiele różnych rodzajów feminizmu, z różnymi podejściami i sposobami na wdrażanie wspólnej idei – równości kobiet i mężczyzn.

  Otwarty związek to jedna z najbardziej dyskusyjnych form relacji między dwiema osobami. Partnerów nie obowiązuje wierność, dla wielu ludzi stanowiąca podstawowy wyznacznik udanego związku. Otwarte związki charakteryzują się tym, że partnerzy mogą w ramach tej relacji nawiązywać kontakty seksualne z innymi osobami.

  Afera Rywina, taśmy Renaty Beger, nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele, afera KNF i ostatnio taśmy Kaczyńskiego - gdyby prześledzić najnowszą historię Polski, to okazuje się, że za większość zwrotów akcji odpowiadają podsłuchy. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się, jak i czym podsłuchują profesjonaliści. Czy podsłuch jest legalny? Na nasze pytania odpowiadał w Dzień Dobry TVN detektyw Bartosz Weremczuk.

  Czy doświadczenia seksualne faktycznie wpływają na to, jak kobiety podchodzą do małżeństwa? Eksperci z Uniwersytetu w Utah (USA) twierdzą, że ilość partnerów seksualnych kobiety przed zawarciem małżeństwa ma wpływ na powodzenie związku!

  Jak wynika z opublikowanych danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarcze dług za jazdę bez biletu wynosi już około 400 milionów zł. Na gapę jeżdżą najczęściej osoby pomiędzy 26. a 35. rokiem życia. Rekordzistą jest mężczyzna z województwa zachodniopomorskiego, którego dług z tytułu nieopłaconych biletów za przejazdy wynosi ponad 312 tysięcy zł. Polacy nie tylko unikają kupowania biletów, ale także płacenia mandatów - zaległe należności to już 700 milionów zł. Za co jeszcze nie chcemy płacić i jak usprawiedliwiamy swoje zachowanie? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: coacha biznesu Miłosza Brzezińskiego i adwokat Elizę Kunę.

  W jednej ze szkół w Komorowie dzieci mają możliwość uczęszczania na zajęcia koła filmowego. Czego dzieci uczą się podczas spotkań? Jaki sukces odniosło koło? Zobaczcie!

  Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie, a jego hodowla nie wymaga użycia nawozów ani pestycydów. Stanowi on idealne tworzywo do produkcji przedmiotów codziennego użytku, np. szczoteczek do zębów. Bambus jest materiałem niezwykle trwałym, a ponadto zawiera naturalny środek antybakteryjny. Używając szczoteczki bambusowej, można zredukować ilość bakterii występujących w jamie ustnej.

  Zakochanie to pierwszy etap tzw. prawdziwej miłości, choć w wielu przypadkach okazuje się także jej etapem ostatnim. Pomimo tego, że zakochanie wydaje się dość ulotne, badaniem tego zjawiska zajmuje się psychologia. Zakochanie się według teorii to jedna z pierwszych faz związku miłosnego, najbardziej intensywna, ale przy tym także najkrótsza.

  Pewna warszawska bizneswoman, zanim poprowadzi jakiekolwiek biznesowe rozmowy, odmawia "Aniele Boży stóżu mój...", ale po cichu - do wyznawania wiary nie przyznaje się publicznie. Dlaczego Polacy krępują się przyznawać do swojej bogobojności? Czy dlatego, że Kościół w Polsce ma twarz ojca Rydzyka, telewizji "Trwam" i walki o krzyż? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: dziennikarkę i publicystkę Zuzannę Ziomecką, dziennikarkę Dzień Dobry TVN Katarzynę Olubińską, aktora Radosława Pazurę oraz psychologa dr Joannę Heidtman. Przekonaj się, który z naszych gości nie kryje swojej wiary w Boga.

  Dwadzieścia lat temu Iwona i Krzysztof Siedlińscy spędzali ferie w Muszynie. Podczas zabawy śnieżkami mężczyzna zdjął rękawiczkę i wtedy pechowo z palca zsunęła mu się obrączka. Zguba znalazła się dopiero po 20 latach. Kto i w jakich okolicznościach znalazł obrączkę? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Osiem lat temu, w programie Dzień Dobry TVN Waldek Baszan oświadczył się swojej dziewczynie Magdzie. Co aktualnie dzieje się u pary? Są jeszcze razem? Sprawdził to nasz dziennikarz Marcin Sawicki, który był również przy zaręczynach pary.

  Państwo Szymańscy poznali się dziesięć lat temu, kiedy byli bezdomnymi. Mimo trudów życia, trzy lata później zdecydowali się na małżeństwo. Gdzie zaczęła się historia ich miłości?

  18 urodziny to wyjątkowy dzień w życiu każdej młodej osoby. To chwila, w której stają się pełnoletni i wkraczają w prawdziwie dorosłe życie, z szeregiem nowych praw i obowiązków. Aby uczcić ten dzień i sprawić radość, przygotuj dla niego piękne życzenia na 18 urodziny. Poznaj nasze propozycje.

  Single to grupa społeczna stale obecna w mediach, debatach, chętnie portretowana w filmach i pracach badawczych. Żyją w pojedynkę, najczęściej w wielkich miastach i podobno są szczęśliwi. Tyle stereotypowej wiedzy. A jacy są single naprawdę?

  Filip Chajzer postanowił przyjrzeć się miejscu, które ma strategiczne znaczenie dla każdej firmy - recepcji. "Poznaliście Panią Alicję. Filar, opoka, ostoja redakcji Dzień Dobry TVN. Wydaje mi się, że gdyby nie Pani Alicja, w ogóle byście nie oglądali tego programu. Bez Pani Alicji nie byłoby tu niczego"!

  Czy można spróbować towaru np. owoców, warzyw lub ciastek przed ich zakupem?Jedna z mieszkanek Świnoujścia za zjedzenie jednego winogrona została oskarżona o kradzież. Kiedy podjadanie w sklepie może zostać uznane za kradzież? Co i kiedy wolno degustować w sklepie? Co nam grozi, jeśli zostaniemy na tym nakryci? W studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z adwokat Elizą Kuną.