Tymon Radzik, uczeń zielonogórskiego gimnazjum, ma dopiero 15 lat, a już znają go wszyscy urzędnicy w jego mieście. Nastolatek postanowił walczyć o traktowanie małoletnich podmiotowo przez administrację publiczną - jak powiedział w Dzień Dobry TVN. Co to znaczy w praktyce? Tymon chce między innymi mieć prawo do uczestnictwa w publicznych przewodach sądowych (na ten moment dzieci nie mają wstępu na salę rozpraw). Jak zaczęła się jego walka? Poza prawem nastolatek interesuje się również programowaniem i dzięki wygranej w konkursie w tym roku pojedzie na 5 dni do Doliny Krzemowej. Czy 15-letni prawnik-programista nominowany do Dziecięcego Nobla ma czas na rolki i grę na komputerze?

  Żeby podziwiać sztukę nie trzeba iść ani do muzeum, ani do galerii. Wystarczy wyjść na ulicę. O kondycji polskiego street artu dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan rozmawiał z jedynym kuratorem tej sztuki w Polsce Janem Sętowskim. Jakimi ludźmi są artyści street artu?

  Niektórzy marzą o wykonywaniu zawodu nauczyciela wychowania przedszkolnego. Jakie trzeba mieć wykształcenie, by nim zostać? Jakie cechy charakteru musi mieć dobry wychowawca w przedszkolu? Czy mężczyźni garną się do tego zawodu? Ile się zarabia w przedszkolu? O tym w Dzień Dobry TVN wicedyrektor jednego z przedszkoli Małgorzata Pawłowska.

  Jest taka miejscowość w naszym kraju, która nazywana jest polskim Kuwejtem. Co prawda nie ma tam ropy, ale jest siano, dużoooo siana. Tam asfalt jest równy jak stół, a ludzie nie korzystają ze zwykłej sauny, tylko z saunarium. Gdzie dokładnie znajduje się ta miejscowość? Jak się w niej żyje? Wysłaliśmy tam dziennikarza Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera.

  29 marca Wielka Brytania rozpoczyna pierwszą w historii Europy procedurę wyjścia z Unii Europejskiej. Podczas trwającego 2 lata procesu opuszczenia wspólnoty Zjednoczone Królestwo ma ustalić z członkami UE nowe zasady współistnienia, między innymi w kwestii emigrantów ekonomicznych. Jak sytuacja zmieni się dla mieszkających w Anglii Polaków? Mogą zostać deportowani? Stracą swoje zasiłki? Podobno grupy zawodowe mają podzielić się na te dostępne dla imigrantów i te przeznaczone tylko dla Anglików. Jak będzie wyglądał podział? W Dzień Dobry TVN Paweł Blajer powiedział również, dlaczego paradoksalnie Brexit może być wybawieniem dla Polaków posiadających zarejestrowaną działalność na Wyspach.

  Jeśli nie znałeś wcześniej Łukasza Jakóbiaka, to po wizualizacji wizyty youtubera w Ellen DeGeneres Show jego nazwisko na pewno obiło Ci się o uszy. Dlaczego postanowił "wkręcić" całą Polskę? Dlaczego jego żart uruchomił falę hejtu? Będzie znowu "wkręcać" ludzi? W Dzień Dobry TVN razem z youtuberem na kanapie zasiadł dziennikarz Kamil Nosel, który w swojej audycji radiowej "wkręca" ludzi. Czy wie, kiedy żarty przekraczają granice dobrego smaku? Jak "wrkęcać", aby nie narobić sobie wrogów?

  To już 2. edycja programu "Decydujesz, pomagamy", w którym Tesco wspiera inicjatywy obywatelskie. Celem jest wspieranie lokalnych społeczności. Głosować można do 4 kwietnia, a każdy projekt, który uzyska odpowiednią liczbę głosów otrzyma 5 tysięcy złotych na realizację swojego projektu. W konkursie biorą udział takie inicjatywy jak: budowa placów zabaw czy ogródków zielarskich dla dzieci, ale również np. radio internetowe, które potrzebuje pieniędzy na nową konsolę. Zadecyduj o tym, jak wyglądać będzie przestrzeń publiczna wokół ciebie i zagłosuj!

  Eva D’Angelo to jedna z bohaterek nowej edycji Żon Hollywood. Od kilku lat jest żoną amerykańskiego biznesmena włoskiego pochodzenia - Johna. O swojej miłości para powiedziała w Dzień Dobry TVN. Gdzie się poznali? Co Evie spodobało się w Johnie? Często bywają w Polsce?

  Weźcie udział w naszym konkursie i wygrajcie metamorfozę pomieszczenia, która przeprowadzi sama Dorota Szelągowska. Wystarczy nagrać swoją wersję teledysku do piosenki „Wracam” i przesłać ją do nas za pomocą formularza zgłoszeniowego na naszej stronie. Dorota Szelągowska, z którą spotkała się Katarzyna Olubińska, zachęca Was do udziału w tym konkursie.

  Zamachy na stałe wpisały się w krajobraz Europy. Jak przetrwać atak terrorystyczny? Szkolenia w tej dziedzinie zazwyczaj skierowane są do służb specjalnych i mężczyzn. Katowicka szkoła sztuk walki postanowiła to zmienić i zorganizowała kurs skierowany tylko do pań. Czego kobiety uczą się na zajęciach? Co było dla nich najbardziej przerażające? I dlaczego zdecydowały się na uczestnictwo w kursie?

  Jak dbać o związek, by przetrwał długie lata? Jak pielęgnować uczucia? Co robić, gdy przysłowiowe motyle w brzuchu gdzieś odlatują, a gorąca miłość stygnie? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z aktorem Jakubem Przebindowskim, który jest w szczęśliwym związku od 14 lat, wokalistką Iwoną Węgrowską oraz aktorką Alżbetą Lenską, od 10 lat żoną Rafała Cieszyńskiego. A o komentarz poprosiliśmy socjolożkę Emilię Paprzycką. Zaś Dorota Wellman opowiedziała w Dzień Dobry TVN historię swojej pierwszej miłości. A jaka jest Twoja historia?

  Gdy jeden dług spłacasz innym, możesz wpaść w spiralę zadłużenia. To może się przydarzyć każdemu, wystarczy, że raz powinie się nam noga. Dla bankrutów jest jednak nadzieja - antywindykator, czyli prawnik, który ma pomóc stanąć dłużnikowi na nogi. W jaki sposób? Czy to legalne? Ile kosztują usługi antywindykatora? Na co zwracać uwagę przy wyborze osoby, która ma zadbać o nasz interes finansowy? O tym w Dzień Dobry TVN prawnik Eliza Kuna i antywidnykator Dominik Ciecierski.

  Mozaiki były popularne w PRL-u. Zdobiły między innymi szkoły, dworce, kina i bary. Niestety nie są wpisane do rejestru ochrony zabytków. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: kustosz w Muzeum Narodowym w Krakowie Bożenę Kostuch i architekta Radosława Gajdę, aby zapytać, skąd w PRL-u wzięła się moda na mozaiki, czy wiadomo, w jakich miastach można je zobaczyć.

  W 1986 roku miała miejsce awaria reaktora atomowego w Czarnobylu. Co dzieje się teraz na miejscu katastrofy? Jak się czują ludzie, którzy tam zostali? Czy miejsce jest cały czas napromieniowane? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: dziennikarza i współautora dokumentu „Powrót do Czarnobyla” Jacka Podemskiego.

  Podobno wędkarstwo ma wiele zalet. Jakich? Wędkarski klimat próbował złapać dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Udało mu się? Chwycił jakąś złotą rybkę? Dlaczego musiał przebić czyjeś oczka? I czego życzył wędkarzom? ;)

  Syn Pablo Escobara, Juan Pablo przez lata ukrywał się i żył pod zmienioną tożsamością. Przyjechał do Polski, aby promować swoją książkę, w której opisuje ojca. Spotkała się z nim prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Czy bycie synem kolumbijskiego barona narkotykowego to błogosławieństwo czy przekleństwo? Czy rozmawiał z ojcem o jego przestępczej działalności? Jak ocenia, to co robił Pablo Escobar? Czy rodzina odziedziczyła fortunę Pablo Escobara? Boi się o swoje życie?

  Marek Isański na skutek błędu urzędu skarbowego został zatrzymany za rzekome oszustwa podatkowe. Jego firma upadła, a on sam stracił wiarygodność wśród kontrahentów. Po latach odzyskał 7 mln zł, które zostały zajęte przez Skarb Państwa. Pan Marek założył Fundację Praw Podatnika, której celem jest walka z urzędniczymi nadużyciami i absurdami. O swojej sprawie powiedział w Dzień Dobry TVN. W studiu gościła również prawniczka Renata Dłuska. Czy takich spraw jest dużo? Dlaczego sądy rzadko korzystają z zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika?

  Polacy chcą zdobywać techniczne umiejętności. Skąd się bierze ta nowa moda? O zdanie zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: prowadzącą kursy stolarki Katarzynę Sawko i organizującą kursy szycia Ewę Wójcik. Jakie spektakularne projekty powstały na ich kursach?

  Podczas wiosennych porządków niektórym trudno rozstać się z rzeczami, które "mogą się jeszcze przydać". A jak jest z gośćmi Dzień Dobry TVN: Panią Gadżet Anną Nowak-Ibisz, aktorka Moniką Mrozowską i aktorem Sebastianem Stankiewiczem? Lubią chomikować? Zobaczcie, w jak specyficzny sposób do porządków podchodzi Sebastian ;)

  Kochamy chomikować, bo każdy taki "przydaś" kiedyś może przyda się. Zawalamy więc szafy i garaże dorobkiem wielu pokoleń. Co Polacy chomikują? Jak można zarobić na gratach? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Dowiedzieliśmy się przy okazji, jak z "wioślarza" zrobić regał i dlaczego zagracona sypialnia wpływa na mężczyzn tak, że "korzeń może nie zapłonąć" ;)

  W Zabrzu dwaj panowie założyli się o to, kto wypije więcej wódki. Jeden z nich nie żyje. Dlaczego męska rywalizacja przekracza czasem granice zdrowego rozsądku? Jak wygląda rywalizacja kobiet? A w czym rywalizują goście Dzień Dobry TVN: Michał Milowicz, dr Maja Polikowska-Herman i Norbi?

  Niektóre procesy są poszlakowe. Jednym z głośniejszych był proces Rity Gorgonowej oskarżonej o zabójstwo córki lwowskiego architekta Henryka Zaremby. Kiedy dochodzi do procesów poszlakowych? Jakie wyroki mogą zapadać w takich sprawach? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: kryminolog i socjolog Marta Soczewska oraz były rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Krzysztof Hajdas.

  Co roku, ze swoim aparatem, obserwuje tygodnie mody w Mediolanie, Paryżu i Londynie. Na jej zdjęciach możemy zobaczyć całą otoczkę, która towarzyszy pokazom. Zobaczcie, jak wygląda święto mody okiem Moniki Motor. Zapraszamy Was też na wyprawę do Tel Awiwu na tamtejszy Fashion Week!

  Według GUS aż 1/5 Polaków żyje w pojedynkę. Jednocześnie większość polskich singli szuka swojej drugiej połówki, kogoś do kochania i do wspólnego założenia rodziny. O tym, komu jest łatwiej znaleźć partnera i jakie wymagania wobec nich mają kobiety, a jakie mężczyźni - rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Julitą Czarnecką, Anną Głogowską i Ludwikiem Borkowskim.

  11 pań z Mirosławca podjęło się dość trudnego zadania. Postanowiły zostać spawaczkami! Jak radzą sobie w męskim zawodzie? Czy koledzy z pracy raczej im pomagają, czy są przeciwni kobietom-spawaczom? Czy panie dostają lżejsze zadania? Pani Małgorzata Kiepiela: "Przez ten zawód, każda z nas czuje się bardziej dowartościowana i pewniejsza, że sobie w życiu da radę".

  Sign spinning to połączenie street prefrormance'u, tańca i akrobatyki. Spinnerzy wykonują triki ze strzałkami, które muszą mieć odpowiednią wielkość i wagę. W Dzień Dobry TVN Mariola Niedźwiecka, Konrad Gniadek, Kacper Krawczyk, Michał Bednarczyk i Sławek Oratowski opowiedzieli o dyscyplinie sportowej wymagającej dobrej kondycji i refleksu.

  Sarah Knight jest mistrzynią w nieprzejmowaniu się. Kiedyś pracowała w korporacji. Teraz pisze książki i mieszka na Dominikanie. Bo postanowiła... olać zimę. Olewa również wczesne wstawanie, dlatego też nie umawia się przed godziną 11. Czy trudno nauczyć się takiego podejścia do życia? Z pisarką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Mikołaj Rey spotkał się z Gregorem Langwaldem - Niemcem od 10 lat mieszkającym w Polsce. Przyjechał tu tylko na chwilę, ale w naszym kraju zatrzymała go miłość. Czy to znaczy, że łatwiej dogadać się z Polką niż z Niemką? Dlaczego Mikołaj Rey uznał, że "jest trochę Włocha w tym Niemcu"? Gregor i Mikołaj przygotowali razem szparagi. Skorzystajcie z ich przepisu!

  Zamknij oczy. Co widzisz? Tym dzieciom zakryte oczy nie przeszkadzają w rozpoznawaniu kształtów i kolorów. Jak to możliwe? Brain-Child learning to azjatycka metoda opierająca się na medytacji. Dzięki niej dziecięcy mózg rozwija się dużo bardziej niż przy tradycyjnych metodach nauczania. Czy to sposób na rozwinięcie 6 zmysłu? W Dzień Dobry TVN niezwykłe dzieci, ich opiekun i właściciel akademii, w której się uczą - Piotr Nitecki oraz Angelika M. Talaga zajmująca się rozwojem intelektualnym dzieci.

  Zwykło się mówić, że to przeciwieństwa się przyciągają. A jak działają związki, w których partnerzy są do siebie podobni? Stali się tacy na przestrzeni lat, czy było tak od początku? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to małżeństwo psychologów: Piotra Mosaka i Tatianę Ostaszewską-Mosak oraz muzyków: Piotra i Joannę Lazerów.