W Welskim Parku Krajobrazowym powstała wyjątkowa atrakcja - pierwsze w naszym kraju mrowisko edukacyjne. Konstrukcja wiernie odwzorowuje kopiec, jaki wybudowałyby pracowite owady. Dlaczego warto ją zobaczyć? O świecie mrówek opowiadał Marcin Modrzewski, główny specjalista ds. ochrony przyrody.
Karta motorowerowa to dokument uprawniający do kierowania tego typu pojazdami, w tym skuterami. 5 stycznia 2011 roku weszła w życie ustawa o kierujących pojazdami. Zgodnie z jej zapisami osoba pragnąca prowadzić motorower od 19 stycznia 2013 roku musi uzyskać prawo jazdy kategorii AM.
Barbara Konkolewska udowadnia, że warto walczyć o marzenia. Polka założyła bowiem firmę w Gruzji. Sęk w tym, że nie wybrała turystycznych rejonów, a Pankisi, gdzie mieszkają muzułmanie. O tym, jak jej się udało pokonać różnice kulturowe opowiedziała w rozmowie z Anną Kalczyńską.
Zaskakujące wydarzenia w trakcie ślubu często mają miejsce w serialach albo komediach romantycznych. Okazuje się, że przytrafiają się także w rzeczywistości. Podczas uroczystości ślubnej wyszło na jaw, że panna młoda jest... córką matki pana młodego, czyli swojej teściowej. Pełna emocji i łez chwila została uwieczniona na nagraniu. Mimo wszystko para połączyła się węzłem małżeńskim.
Dla malowania motocykli porzucił karierę prawnika, choć - jak sam deklaruje - od początku wiedział, że prawo to nie jego bajka. Na początku swoim hobby zajmował się po godzinach, w garażu, szybko jednak zrozumiał, że to właśnie ze swoją pasją chce związać swoje życie zawodowe.
Podzielność uwagi i zdolność robienia kilku rzeczy naraz może ułatwić życie. Mówi się, że dzięki takim zdolnościom kobiety potrafią "ogarnąć" pracę, dzieci i jeszcze ugotować obiad. Czy takiej multizadaniowości można się nauczyć i czy zawsze się nam przydaje? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z psychologiem Magdalena Chorzewską, blogerką Martą Maciejewska-Lech i jej mężem Janem Lechem.
Medytacja staje się coraz bardziej popularną metodą relaksacji i sposobem na zachowanie równowagi psychicznej. Wielu osobom jest szczególnie potrzebna w czasie pandemii, gdy jesteśmy narażeni na jeszcze więcej stresu. Ekspert wyjaśnia, jakie korzyści możemy odnieść medytując i podpowiada, jak się do tego zabrać.
Dieta eliminacyjna matki karmiącej wdrażana jest w sytuacji, gdy u dziecka pojawiają się niepokojące objawy skórne lub ze strony przewodu pokarmowego. Kobieta karmiąca powinna wykluczyć z jadłospisu pokarm, który prawdopodobnie wywołuje alergię lub nietolerancję. W sytuacji gdy objawy nie ustąpią, konieczne jest wyeliminowanie z diety kolejnych produktów.
Otomin to spokojna wieś, która graniczy z Gdańskiem. Znajduje się tam pewne niezwykłe miejsce zwane Piekielną Górką, na której dochodzi do zjawisk nie z tej ziemi. Przekonali się o tym nasi reporterzy.
Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Aby przyspieszyć wzrost naszych ogrodowych roślin, warto pomyśleć o ich przycięciu. Które wymagają takiej pielęgnacji i jak zrobić to prawidłowo? Dowiecie się tego z naszego materiału?
Efekt Moro u noworodka, określany również jako "odruch obejmowania", wywoływany jest przez nagłe, niespodziewane bodźce. Objawia się odrzucaniem rączek na boki, a następnie przyciąganiem ich z powrotem do ciała.
Piotr Maciejuk to podróżnik, który już 8 razy był na Syberii, a teraz wybiera się na kolejną wyprawę. Na terenie Rosji poznał nawet swoją partnerkę - zakochał się zarówno w niej, jak i w tym wyjątkowym miejscu. Co zachwyciło go najbardziej? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Czy można obronić pracę doktorską, będąc jeszcze studentem? Okazuje się, że tak! Dokonał tego - jako trzecia osoba w Polsce - Karol Steckiewicz. Jak mu się to udało i czego dotyczyła jego praca doktorska?
Europejska Agencja Kosmiczna rozpoczęła nabór na astronautów, którzy zostaną wysłani na międzynarodową stację kosmiczną. O tym, jak wygląda życie podczas takiej misji i czego można się spodziewać na miejscu, porozmawialiśmy z dr Aleksandrą Bukałą, Dyrektor Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej Polskiej Agencji Kosmicznej.
Dla wielu osób wiosna to czas na dokonywanie zmian w otoczeniu. Przez okna wpada więcej naturalnego światła, a my bardziej dostrzegamy, czego nam w mieszkaniu brakuje i zaczynamy szukać pomysłów na odświeżenie wnętrz. Ekspertka podpowiada, jak zaaranżować kuchnię, by z przyjemnością spędzać w niej czas.
W Księdze Rekordów Guinnesa nie brakuje oryginalnych osobistości. Ayanna Williams jest jedną z nich. Kobieta przez 30 lat zapuszczała paznokcie i dopiero teraz zdecydowała się na ich obcięcie.
Medytacja dynamiczna Osho miała być odpowiedzią na współczesne problemy ludzi Zachodu. Zdaniem jej pomysłodawcy, przywódcy duchowego Osho Rejneesha, człowiek nie jest w stanie wystarczająco skupić się na klasycznej, statycznej medytacji. Najpierw trzeba się pozbyć panującego w jego umyśle chaosu.
Eksperci biją na alarm, że nauka zdalna negatywnie wpływa na psychikę ucznia. To zaledwie wierzchołek góry lodowej. - Dzieci "zdziczały". Zapomniały, czym jest rygor – przytoczyła dziennikarka tvn24.pl Justyna Suchecka swoją rozmowę z nauczycielem.
Koronawirus dotyka coraz młodszych. Ostatnio w grudziądzkim szpitalu zmarł 15-latek zakażony COVID-19. Miał choroby współistniejące. O to, jakich objawów nie bagatelizować u dziecka i czy są szanse, aby nasze pociechy były zaszczepione, zapytaliśmy dr Anetę Górską-Kot, pediatrę i ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie.
Samodzielne obcinanie włosów może być wyzwaniem lub wspaniałą przygodą. Czasem wystarczą jedynie dobre nożyczki i odrobina kreatywności, aby samemu wyczarować zupełnie nową fryzurę. Jak samodzielnie podciąć i skrócić włosy? Oto najlepsze fryzjerskie triki.
Kiedy myślimy o Alzheimerze, myślimy o osobie chorej, którą trzeba się zaopiekować. Tak naprawdę w tej chorobie są dwie osoby równie ważne - opiekun i chory. O tym pierwszym i jego ciężkiej pracy często zapominamy. Karolina Jurga napisała książkę "Idealny opiekun nie istnieje", która mówi właśnie o tym trudzie.
Niedaleko pada jabłko od jabłoni - a jaka matka, taka córka. To właśnie mamy są pierwszymi, najważniejszymi kobietami w naszym życiu. Zresztą, to nie tylko najważniejsze dla nas osoby, zwierzchniczki, sojuszniczki i powierniczki tajemnic - lecz również nauczycielki. O ile piękno mamy zapisane w genach, o tyle to, jak o nie dbać mamy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Co szczególnie warto zapamiętać z "maminych lekcji"?
Każdy ma ją w kuchni, choć zapewne używa do różnych czynności, nie zawsze robiąc to właściwie. Jak poprawnie korzystać z folii aluminiowej? Czy nadaje się tylko do celów spożywczych?
Sławek Muturi planuje wpisać się do Księgi Rekordów Guinnessa jako osoba, która najszybciej odwiedzi wszystkie kraje na świecie. Jego celem na 2021 były podróże do 195 państw członkowskich ONZ w 365 dni. Każda podróż byłaby dla niego co najmniej trzecią wizytą w każdym kraju. Jak idzie mu realizacja celu? O tym Sławek Muturi opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Szeregówka, w której mieszkają Aleksandra Skóra-Bator i jej mąż Sebastian, ma 133 m² i trzy kondygnacje. Katarzyna Jaroszyńska zajrzała na dwie z nich, pokazując naszym widzom salon połączony z kuchnią, łazienkę i sypialnię.
Anna i Robert Lewandowscy są jednym z najbardziej znanych małżeństw wśród polskich gwiazd. Stronią jednak od dzielenia się swoją prywatnością i z rzadka opowiadają o rodzinie. Tym razem Ania zrobiła wyjątek i odpowiedziała na pytania internautów. Wśród nich padły te najbardziej nurtujące, które dotyczyły imion córek gwiazdorskiej pary oraz zaręczyn.
Barbara-Kurdej Szatan jest szczęśliwą mamą dwójki pociech. Najmłodszy członek rodziny aktorki przyszedł na świat jesienią ubiegłego roku. Po młodej mamie nie widać już jednak, że była w ciąży.
Maciej Zakościelny to niezaprzeczalnie jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, którego widzowie mogli podziwiać zarówno w kinowych, jak i serialowych produkcjach. Niedawno gwiazdor pochwalił się pasją, która towarzyszy mu od najmłodszych lat.
Ułożenie właściwej diety dla psa to nie lada wyzwanie. Właściciele czworonogów zastanawiają się często, jak komponować posiłki, aby były wartościowe i zdrowe. Kontrowersje wśród hodowców wzbudza podawanie psu surowego mięsa. Czy jest zdrowe, czy wpływa korzystnie na psi organizm? Czy wręcz przeciwnie – może mu zaszkodzić?
Ostatnie miesiące to nie tylko czas walki z koronawirusem, ale też ze skutkami gospodarczymi trwającej pandemii. Niestety, wielu z nas doświadczyło ich osobiście - co zatem, jeśli obniżyły nam się zarobki, a my płacimy alimenty? Czy możemy zapłacić mniej lub - z drugiej strony - zażądać wyższych alimentów ze względu na utratę pracy? O pomoc w znalezieniu odpowiedzi prosimy adwokatkę Elizę Kunę.