Jak wyglądał tegoroczny sezon urlopowy nad Bałtykiem? "Całe wybrzeże kumuluje ponad 60 proc. ruchu turystycznego"

Jakie były wakacje nad Bałtykiem?
Tegoroczni nadmorscy wczasowicze spotkali się z tłumami na plażach, gwarem na promenadach oraz tłokiem w kolejkach do budek z goframi. Niestety wakacje nad Bałtykiem już prawie dobiegają końca. Jak wyglądał tegoroczny sezon?

Tłumy na wakacjach nad Bałtykiem

W tym roku bardzo wiele osób wybrało Bałtyk, jako kierunek swojego wypoczynku. Ze względu na pandemię turyści rezygnowali bowiem z zagranicznych wczasów, na rzecz pobytu w kraju. Dzięki temu nadmorskie miejscowości cieszyły się dużą popularnością i sporym obłożeniem.

- Naprawdę to był dobry sezon. Widać, że Pomorskie cieszy się dużym zainteresowaniem polskich klientów. Wybrzeże, Kaszuby i Trójmiasto są pełne turystów. Od lipca zaczął się taki boom. Całe wybrzeże kumuluje ponad 60 proc. ruchu turystycznego , a Pomorskie zajmuje 1. miejsce, także to jest udany kolejny krok, żeby chociażby nadrobić straty, jakie powstały wiosną czy w zeszłym roku - powiedziała w Dzień Dobry Wakacje Marta Chełkowska, Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Nadmorskie miejscowości pełne ludzi

Podczas gdy jedni wypoczywają, inni ciężko pracują, jednak na tegoroczne wakacje nikt nie narzeka. Restauracje miały pełno klientów, a w porze obiadowej turystom niekiedy ciężko było znaleźć wolne miejsce w lokalach.

- To był dobry sezon. Był porównywalny z tym z 2019 roku, więc przed pandemią. Obłożenie hotelu w lipcu i w sierpniu wahało się w granicach 90-95 proc. To byli głównie turyści z Polski - opowiadał w naszym programie Kamil Czajkowski, dyrektor hotelu w Sopocie.

Tak duża liczba ludzi wiązała się także z ogromem pracy dla ratowników. Musieli trzymać rękę na pulsie i pilnować, by zarówno dzieci, jak i dorośli mogli się poczuć w wodzie bezpiecznie.

- Ten sezon oceniam jako bardzo pracowity, ponieważ w lipcu mieliśmy bardzo ładną pogodę - były praktycznie tylko 2 dni bez słońca. Mieliśmy bardzo dużo osób na plaży, bardzo dużo zdarzeń . (...) Jest mniej osób z zagranicy, ale obserwujemy więcej osób z kraju, więcej dzieci - dodał Maciej Dziubich, prezes sopockiego WOPR.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Natalia Górska

podziel się:

Pozostałe wiadomości