pomorze

  Kamień Pomorski to jedno z najstarszych miast w województwie zachodniopomorskim. Jest popularną miejscowością turystyczną i uzdrowiskową.

  Sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Internauci nadsyłają zdjęcia do redakcji tvn24.pl.

  Wszyscy słyszeli o piramidach w Egipcie, ale niewiele osób wie, że na terenie naszego kraju można znaleźć starsze obiekty od nich. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że w Polsce istnieją megality. Czym są te fascynujące budowle?

  W województwie pomorskim doszło do groźnego incydentu z udziałem dziecka. Dziewięciomiesięczne niemowlę połknęło żelową kostkę do WC. Matka dziecka - mieszkanka niewielkiej miejscowości Rytel poprosiła o pomoc przejeżdżającego tamtejszą drogą policjanta. Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza pozwoliła uniknąć tragedii.

  Michał Cessanis zaprasza w podróż nad Zalew Szczeciński, gdzie na olbrzymich połaciach terenu można stanąć twarzą w twarz z dziką naturą. Delta Świny to również niesamowita historia. Sprawdź, dlaczego warto tam pojechać.

  Tegoroczni nadmorscy wczasowicze spotkali się z tłumami na plażach, gwarem na promenadach oraz tłokiem w kolejkach do budek z goframi. Niestety wakacje nad Bałtykiem już prawie dobiegają końca. Jak wyglądał tegoroczny sezon?

  Latarnie morskie są ozdobą całego wybrzeża. Łącznie jest ich siedemnaście i wspólnie tworzą szlak, który ciągnie się przez ponad 600 kilometrów. Czym się charakteryzują? Które z nich są szczególnie warte uwagi? Dowiecie się tego z naszego reportażu.

  Policja na Pomorzu zorganizowała poszukiwania mężczyzny, który został podejrzany o próbę porwania kilkunastoletniego dziecka. Nieoficjalnie ścigany skrzywdził inną kobietę. W obławie bierze udział grupa kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

  4786 zakażone osoby, 24 chorych zmarło. Takie dane dotyczące koronawirusa w Polsce przekazał resort zdrowia. Najwięcej nowych przypadków jest na Mazowszu – ponad tysiąc i Pomorskiem – ponad 600. W związku z narastającą falą pandemii od soboty 27 lutego obowiązują obostrzenia w woj. warmińsko-mazurskim. Czy rząd bierze pod uwagę wprowadzenie ich w kolejnych regionach?

  8 przypadków zakażenia koronawirusem wśród norek potwierdzono na jednej z ferm hodowlanych na Pomorzu. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Patogen wykryli naukowcy z gdańskich ośrodków naukowych we współpracy z lekarzami weterynarii.

  Pomorze to kraina zamieszkiwana przez wiele wspaniałych zwierząt. Opowiedział o nich dziennikarz Adam Wajrak, od lat zaangażowany w tematykę ochrony przyrodę. Z kamerami Dzień Dobry Wakacje spotkaliśmy go na festiwalu Literacki Sopot.

  Justyna i Daniel oraz ich synowie to bardzo aktywna rodzina. Ich wakacyjne przygody pokazują, że Pomorze Zachodnie jest pełne atrakcji dla najmłodszych i można tu aktywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. Specjalnie dla Dzień Dobry Wakacje nasi bohaterowie wskazali kilka miejsc, gdzie zamierzają wypocząć.

  Nasz przewodnik po rowerowych trasach Pomorza Zachodniego jest zapalonym fanem dwóch kółek. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN Oskar podzielił się ulubionymi miejscami w tej części Polski. Czas na rowerowe szaleństwo!

  Ukochanym żywiołem naszej bohaterki jest woda. W końcu pochodzi z Pomorza Zachodniego! Gosia wakacje spędzi "u siebie". Specjalnie dla Dzień Dobry TVN wskazała kilka ulubionych miejsc w tej części Polski.

  Promocja polskiej turystyki oraz wsparcie branży turystycznej - taki jest główny cel akcji #urlopwkraju. Jej twórcy zapewniają, że wakacje w Polsce też mogą być piękne. Nie wiesz, gdzie wyjechać i co ciekawego zwiedzić? Posłuchaj rad podróżniczki i blogerki Agnieszki Świetlik, która ze swoją przyjaciółką Magdaleną Żółcińską wybrała się na Pomorze.

  Wakacje nie rozpoczęły się jeszcze na dobre, a nad polskim morzem już odnotowuje się spory przyrost zarażeń koronawirusem. W samym województwie pomorskim potwierdzono już 649 przypadków. Głos w sprawie zabrał dr Paweł Grzesiowski.

  To bardzo tajemnicza historia - od dwóch lat z pomorskich grobów znikają kości. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy wykładowcę prawa karnego dra Mateusza Woińskiego, aby zapytać kto i dlaczego miałby kraść kości z grobów. Dowiedzieliśmy się również, kiedy doszło do pierwszych udokumentowanych kradzieży zwłok.

  Jak i gdzie spędzić ferie na Pomorzu? Sprawdziliśmy, jak nie nudzić się w ferie! Okazuje się, że wcale nie trzeba jechać w góry, by móc szusować na nartach. Można to robić nawet w Sopocie... na Łysej Górze.