pomorze

  pomorze

  Latarnie morskie są ozdobą całego wybrzeża. Łącznie jest ich siedemnaście i wspólnie tworzą szlak, który ciągnie się przez ponad 600 kilometrów. Czym się charakteryzują? Które z nich są szczególnie warte uwagi? Dowiecie się tego z naszego reportażu.

  4786 zakażone osoby, 24 chorych zmarło. Takie dane dotyczące koronawirusa w Polsce przekazał resort zdrowia. Najwięcej nowych przypadków jest na Mazowszu – ponad tysiąc i Pomorskiem – ponad 600. W związku z narastającą falą pandemii od soboty 27 lutego obowiązują obostrzenia w woj. warmińsko-mazurskim. Czy rząd bierze pod uwagę wprowadzenie ich w kolejnych regionach?

  Pomorze to kraina zamieszkiwana przez wiele wspaniałych zwierząt. Opowiedział o nich dziennikarz Adam Wajrak, od lat zaangażowany w tematykę ochrony przyrodę. Z kamerami Dzień Dobry Wakacje spotkaliśmy go na festiwalu Literacki Sopot.

  Promocja polskiej turystyki oraz wsparcie branży turystycznej - taki jest główny cel akcji #urlopwkraju. Jej twórcy zapewniają, że wakacje w Polsce też mogą być piękne. Nie wiesz, gdzie wyjechać i co ciekawego zwiedzić? Posłuchaj rad podróżniczki i blogerki Agnieszki Świetlik, która ze swoją przyjaciółką Magdaleną Żółcińską wybrała się na Pomorze.

  To bardzo tajemnicza historia - od dwóch lat z pomorskich grobów znikają kości. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy wykładowcę prawa karnego dra Mateusza Woińskiego, aby zapytać kto i dlaczego miałby kraść kości z grobów. Dowiedzieliśmy się również, kiedy doszło do pierwszych udokumentowanych kradzieży zwłok.

  Jak i gdzie spędzić ferie na Pomorzu? Sprawdziliśmy, jak nie nudzić się w ferie! Okazuje się, że wcale nie trzeba jechać w góry, by móc szusować na nartach. Można to robić nawet w Sopocie... na Łysej Górze.