Morze Bałtyckie

  Morze Bałtyckie

  Drapieżne ryby budzą postrach wśród turystów odwiedzających zagraniczne kurorty i doskonale wpisują się w konwencję filmów grozy. Czy można je spotkać w wodach Morza Bałtyckiego?

  Akcja ratunkowa została zakończona.

  Co warto zobaczyć na Mierzei Wiślanej?

  Legendy o drożyźnie nad Bałtykiem wracają do Polski rok w rok razem z letnim słońcem. Reporterzy programu Uwaga! TVN wzięli pod lupę nasze wybrzeże. Bałtyk czy Chorwacja - gdzie bardziej opłaca się pojechać?

  Smażalnie w nadmorskich kurortach kuszą turystów "świeżymi rybkami". Sęk w tym, że wiele z nich wcale nie pochodzi z Morza Bałtyckiego. Sprawdź, jak nie dać się oszukać.

  Sinice to udręka dla urlopowiczów spędzających wakacje nad wodą. To z ich powodu najczęściej zamykane są kąpieliska. W 2022 znów pojawią się w Morzu Bałtyckim, rzekach i jeziorach. Zobacz, gdzie już obowiązuje zakaz.

  Rogowo to niewielka kolonia nad brzegiem Bałtyku. Uważana jest za jedną z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości. Czym przyciąga turystów? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedział Bartek Jędrzejak.

  Mielno w odpowiedzi na informacje o drożyźnie nad polskim morzem, ponownie ruszyło z kampanią dezinformacyjną #OdkłamujemyBałtyk. Władze miasta przekonują, że turyści demonizują kurort. Czy zatem legendarne paragony na niebagatelne kwoty to mit?

  Mogłoby się wydawać, że wakacje w kraju to najlepsza opcja przy tak wysokiej inflacji i galopujących cenach. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Z analizy przeprowadzonej przez specjalistów z Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że za wypoczynek nad polskim morzem trzeba zapłacić więcej niż za wakacje nad Adriatykiem. Dlaczego?

  Z bursztynów zwykle powstają piękne ozdoby, jak kolczyki, naszyjniki czy bransoletki. Jest cennym materiałem jubilerskim, ale można też go wykorzystać na wiele innych sposobów.

  Sprawdziliśmy, ile wyniesie średni koszt wypoczynku i gdzie wybiorą się Polacy.

  Lipawa znajduje się na Łotwie, a dokładniej w Kurlandii. Położona jest nad Morzem Bałtyckim i Jeziorem Lipawskim. Turystom oferuje liczne atrakcje. Co można tam zobaczyć?

  Hel to doskonała baza turystyczna dla każdego, kto kocha aktywny wypoczynek z mnóstwem atrakcji. Odkryj wszystkie uroki Mierzei Helskiej i sprawdź, co zwiedzić na Helu.

  Pobierowo, usytuowane w gminie Rewal w województwie zachodniopomorskim, zamieszkiwane jest przez ponad tysiąc sto mieszkańców, jednak piękne piaszczyste plaże przyciągają do tej miejscowości co roku kilkanaście tysięcy turystów.

  Windawa (Łotwa) to miasto zlokalizowane nad Morzem Bałtyckim, przy ujściu rzeki o tej samej nazwie. Słynie z bardzo dużego portu zarówno przeładunkowego, jak i osobowego. Znajduje się tam także port lotniczy.

  Skąd się tam wzięły?

  Rugia to niemiecka wyspa leżąca na Morzu Bałtyckim, która ma wiele do zaoferowania zwiedzającym. Co można na niej zobaczyć?

  Dziwnów jest turystyczną miejscowością nadmorską, idealną dla miłośników sportów wodnych. To tu przybywają żeglarze, kajakarze, a także wędkarze. W porcie znajdującym się u ujścia rzeki Dziwny do morza cumują jachty, a szczytem wydm prowadzi promenada spacerowo-widokowa.

  Hel to miasteczko położone na cyplu Mierzei Helskiej. Z trzech stron otacza je woda, a z czwartej bujne lasy, dlatego jest doskonałym miejscem na wypad wypoczynkowy przez cały rok. Zarówno miasto, jak i jego okolice oferują przybyłym turystom wiele ciekawych atrakcji. Sprawdź atrakcje na Helu.

  "Chodzi o to, żeby dobrze się bawić"

  "Wszystko, co widziałem podczas swojej drogi, było dla mnie nowe"

  "Jeśli głowa nie zda egzaminu, to przy zdrowych nogach nie dojdziemy do celu".

  Od kilku tygodni Mateusz Waligóra przemierza szlak wzdłuż polskiego morza. Swoją bałtycką przygodę rozpoczął w Świnoujściu i zamierza zakończyć ją w Piaskach, przy granicy polsko-rosyjskiej. Łącznie ma do przejścia około 600 km, które zamierza pokonać w około 30 dni. Podróżnik dotarł na Hel, gdzie odwiedził fokarium i Dom Morświna, a następnie udał się na Cypel Rewski.

  Woda przedzierała się w głąb lądu.

  Mateusz Waligóra jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przeszedł mongolską część pustyni Gobi. Teraz zamierza wybrać się na wyprawę wzdłuż Bałtyku. Rusza ze Świnoujścia i chce przejść 600 km. Koniec marszu planuje pod rosyjską granicą w Piaskach.

  Ula Chincz, czyli popularna Ula Pedantula, tegoroczne wakacje spędzała w Polsce, nad Morzem Bałtyckim. Nie wszystko poszło jednak tak, jak sobie wymarzyła. Tradycyjnie zawiodła pogoda, ale nawet to nie popsuło jej humoru. Dziennikarka znalazła kilka zalet pobytu na zimnym krajowym wybrzeżu.

  D-Day, czyli lądowanie w Normandii to operacja, która odmieniła losy II Wojny Światowej i dała szansę aliantom na wygraną. Na Helu można zobaczyć rekonstrukcję tamtych wydarzeń, a także przyjrzeć się, jak w tamtym czasie ubierały się kobiety. Z dziewczynami, które biorą udział w tej rekonstrukcji, rozmawiała nasza reporterka.

  Krynica Morska leży na Mierzei Wiślanej pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. W lecie jest chętnie odwiedzana przez turystów z całej Polski. Krynica Morska — co zwiedzać?

  Tegoroczni nadmorscy wczasowicze spotkali się z tłumami na plażach, gwarem na promenadach oraz tłokiem w kolejkach do budek z goframi. Niestety wakacje nad Bałtykiem już prawie dobiegają końca. Jak wyglądał tegoroczny sezon?

  Wakacje czy weekend nad Bałtykiem mogą nie przebiegać zgodnie z wymarzonym planem. Pobyt za sprawą inwazji oprzędzika szarego. Natrętny owad nie da się strząsnąć oraz pojawia się również w wodzie. Turyści zastanawiają się, czy insekt jest groźny dla ludzi.