bałtyk

  bałtyk

  Dziwnów jest turystyczną miejscowością nadmorską, idealną dla miłośników sportów wodnych. To tu przybywają żeglarze, kajakarze, a także wędkarze. W porcie znajdującym się u ujścia rzeki Dziwny do morza cumują jachty, a szczytem wydm prowadzi promenada spacerowo-widokowa.

  Hel to miasteczko położone na cyplu Mierzei Helskiej. Z trzech stron otacza je woda, a z czwartej bujne lasy, dlatego jest doskonałym miejscem na wypad wypoczynkowy przez cały rok. Zarówno miasto, jak i jego okolice oferują przybyłym turystom wiele ciekawych atrakcji. Sprawdź atrakcje na Helu.

  Estonia to państwo położone w północnej części Europy, nad Morzem Bałtyckim. Jest członkiem struktur Unii Europejskiej i NATO. Od południa graniczy z Łotwą, od wschodu z Rosją oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską. Jest stosunkowo młodym państwem, które powstało po I wojnie światowej.

  Od kilku tygodni Mateusz Waligóra przemierza szlak wzdłuż polskiego morza. Swoją bałtycką przygodę rozpoczął w Świnoujściu i zamierza zakończyć ją w Piaskach, przy granicy polsko-rosyjskiej. Łącznie ma do przejścia około 600 km, które zamierza pokonać w około 30 dni. Podróżnik dotarł na Hel, gdzie odwiedził fokarium i Dom Morświna, a następnie udał się na Cypel Rewski.

  Na początku sezonu wiosna-lato 2021 w sieci pojawiły się zdjęcia paragonów z lokali gastronomicznych nad Morzem Bałtyckim. Przedstawiały bardzo wysokie ceny za proste posiłki. Władze Mielna twierdzą, że to fake newsy i zamierzają je odkłamać w ramach specjalnej akcji. Jak naprawdę wyglądają ceny w nadmorskich kurortach?

  Jastrzębia Góra, mimo że nie jest dużą miejscowością, ma wiele do zaoferowania odwiedzającym ją turystom. Położenie nad klifami sprawia, że plaże w tym miejscu wyglądają bardziej nietypowo. Atrakcje w Jastrzębiej Górze obejmują nie tylko urwiste wybrzeża, ale też promenadę, wąwóz czy liczne zabytki.

  Gdy tylko otworzyły się restauracyjne ogródki, media społecznościowe zaroiły się od zdjęć paragonów, na których widnieją wygórowane ceny w nadmorskich smażalniach. Jeden z internautów był przerażony, gdy zobaczył, że za porcję ryby zapłacił 61 złotych, a to dopiero początek rachunku. Skąd takie ceny? Czy wszędzie jest tak drogo?

  Zawierają wiele składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, zdrowe tłuszcze, aminokwasy i witaminy. Ryby – bo o nich mowa – coraz częściej pojawiają się na naszych talerzach. Dlaczego warto je jeść? Jakie wybrać? Czy te pochodzące z Bałtyku to faktycznie taki przysmak, jak twierdzą nasi rybacy? O tym mówił nam dr inż. Wojciech Sawicki, ekspert ds. bezpieczeństwa żywności.

  Tafla wody na Bałtyku zamarza w całości zaledwie raz na kilka lat. Przy takich warunkach zimą można po niej pojeździć. Sęk w tym, żeby trafić na odpowiednie warunki atmosferyczne. Robert Stockinger wybrał się do Władysławowa, gdzie spotkał ekspertów od snowkite'a. Zobaczcie, jak rozpocząć przygodę z tym niezwykłym sportem.