Ostatnie miesiące to nie tylko czas walki z koronawirusem, ale też ze skutkami gospodarczymi trwającej pandemii. Niestety, wielu z nas doświadczyło ich osobiście - co zatem, jeśli obniżyły nam się zarobki, a my płacimy alimenty? Czy możemy zapłacić mniej lub - z drugiej strony - zażądać wyższych alimentów ze względu na utratę pracy? O pomoc w znalezieniu odpowiedzi prosimy adwokatkę Elizę Kunę.
Superfetacja to anomalia, do której dochodzi niezwykle rzadko. Ostatni odnotowano taki przypadek w Wielkiej Brytanii. Rebbeca Roberts spodziewała się jednego dziecka, ale w tym czasie zaszła w kolejną ciążę. Jak to możliwe?
Laganas (Grecja) jest miasteczkiem zlokalizowanym na wyspie Zakynthos nad Zatoką Laganas. Jego bardzo dużą część stanowi park narodowy, w którym ochronie poddane są żółwie morskie. Laganas jest jednym z popularniejszych miejsc na wyspie, zwłaszcza dla młodszych turystów – uważane jest za centrum imprezowe Zakynthos. Mimo że sprawia wrażenie gwarnego miejsca, jego obrzeża są spokojniejsze, można odpocząć tam w cichszych miejscach.
W sporcie Maja Włoszczowska osiągnęła imponujące wyniki. Wciąż jednak nie wszystko, o czym marzy. Na igrzyskach w Tokio chciałaby zdobyć ten najbardziej upragniony cel, a potem nie startować już w zawodach kolarstwa górskiego. Wicemistrzyni olimpijska ma inne plany.
Kamila Szczawińska ma dwójkę dzieci, 12-letniego Juliana i 10-Kalinę. Niedługo modelka po raz trzeci zostanie mamą. Czy jej pociechy już wiedzą, że rodzina się powiększy? O to, w jaki sposób przekazać tę informację zapytaliśmy Agnieszkę Stefaniuk, mamę siedmiorga dzieci oraz psycholog Martą Żysko-Pałubą.
Bartek Jędrzejak wybrał się w podróż w czasie. Prezenter odwiedził najstarszy Park Etnograficzny w Polsce i na chwilę cofnął się do XIX- wiecznego życia mieszkańców Kaszub. Jak w tamtych czasach wyglądała rzeczywistość?
W czasach epidemii zmieniły się nie tylko nasze konsumenckie nawyki, ale także sytuacja finansowa wielu osób. Pod wpływem emocji robimy zapasy, co w widoczny sposób nadszarpuje domowy budżet. Jak dobrze nim zarządzać i jak się przygotować do zakupów - radził nam ekonomista Marcin Iwuć.
Zaległości finansowe osób w wieku 18-24 lat wynoszą już ponad miliard złotych. Dlaczego młode osoby decydują się brać kredyty? O przyczynach tej sytuacji w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik i psycholog Miłosz Brzeziński.
Chwilówki to tzw. szybkie pożyczki krótkoterminowe. Są udzielane zwykle online ludziom bez stabilnych dochodów. Wielu dłużników, zaciągając kolejne pożyczki tego typu (o wysokich kosztach), spłaca poprzednie. Tym samym długi cały czas są rolowane.
Irena Brzeska jest lokalną rzeźbiarką, która w swój niezwykły drewniany świat tchnęła życie. Pewnego dnia zamiłowanie do sztuki przerodziło się w nową pasję - Teatr Rzeźby. Jak obecnie wygląda jej małe królestwo?
Jeżeli wasze dzieci marzą o zwierzaku, świetnym pomysłem będzie adopcja królika. Stowarzyszenie Pomocy Królikom od lat ratuje te zwierzęta, nagłaśnia ich los i szuka im nowych, odpowiedzialnych domów.
My, Polacy lubimy beton – taki wniosek można, wysnuć patrząc na wiele miast i miasteczek. Przykładem jest, chociażby rewitalizacja rynku w Kutnie, który całkowicie został pokryty płytami. Dlaczego w XXI wieku, w obliczu stale ocieplającego się klimatu nadal panuje moda na wycinanie drzew i zastępowanie ich placami z płyt chodnikowych? Z tym pytaniem w Dzień Dobry TVN zmierzyła się architekt Marta Sękulska-Wrońska.
Barbara Górecka od ponad 13 lat zajmuje się nietoperzami. Zwierzątka, które większości z nas wydają się groźne i mało przyjazne, dla niej stały się całym światem. Obecnie kobieta wraz z grupą wolontariuszy ratuje ich życie, opiekuje się i karmi. Jak narodziła się wielka miłość do tych stworzeń?
Banki coraz głośniej mówią o nałożeniu na swoich klientów dodatkowych opłat za trzymanie pieniędzy na koncie czy za prowadzenie lokaty. Jakich zmian możemy się jeszcze spodziewać? O tym w rozmowie z PAP-em mówiła prof. Małgorzata Zaleska z SGH.
Do upragnionych wakacji zostały jeszcze niespełna trzy miesiące. Zanim jednak uczniowie i studenci będą mogli pozwolić sobie na błogi odpoczynek, muszą stawić czoła egzaminom i licznym testom. Niestety coraz ładniejsza pogoda za oknem nie zachęca do nauki. Dodatkowo w czasach pandemii każdy ma już dość siedzenia w domu. Jak zatem znaleźć motywację, pokonać lenistwo i efektywnie się uczyć? Mamy na to kilka sposobów.
Pandemia koronawirusa wciąż nie daje za wygraną. Jej nieodłącznym symbolem są maseczki. Musimy je nosić w trosce o zdrowie własne i innych osób, by ograniczyć liczbę zakażeń. Wydawać by się mogło, że w ciągu roku nauczyliśmy się, jak je zakładać prawidłowo, żeby były skuteczne. Jeden pokazany przez lekarkę trik wyjaśnia wszystko. Zobacz nagranie.
Sezon zimowy 2020/2021 był najlepszym w historii kariery Maryny Gąsienicy-Daniel. Narciarka alpejska uplasowała się na 10. miejscu w gigancie w Lenzerheide w ostatnich w tym sezonie zawodach alpejskiego Pucharu Świata. Tym samym została pierwszą od ponad 30 lat Polką, która znalazła się w światowej czołówce. Z nami porozmawiała o wielkich emocjach oraz kontuzji.
Andrzej Lipiński to człowiek orkiestra posiadający słuch absolutny. Jest reżyserem dźwięku, wykładowcą i twórcą sprzętu muzycznego. Jego głośniki cenione są przez gwiazdy muzyki na całym świecie, a historia życia polskiego emigranta to istne spełnienie amerykańskiego snu.
Kendo to japońska odmiana szermierki. W naszym kraju tę sztukę walki trenuje około 600 osób. W Dzień Dobry TVN swoje umiejętności zaprezentowali młodzi zawodnicy - Tadeusz i Mikołaj, a ich trenerka Anna Betley-Uchańska opowiedziała, na czym polega ten sport.
Paweł Małaszyński należy do aktorów, którzy niechętnie dzielą się z fanami informacjami z życia prywatnego. Tym bardziej post, który ostatnio pojawił się na instagramowym profilu aktora zaskoczył jego obserwatorów.
Jeszcze kilka lat temu każdy uczeń musiał mieć dzienniczek. To w nim nauczyciel wpisywał stopnie oraz swoje uwagi, co do zachowania dziecka. Czy taka forma komunikacji z rodzicem i oceniania uczniów ma sens? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Aleksandrą Piotrowską, psychologiem dziecięcym, Sylwią Gliwą, aktorką i mamą 9-letniego Aleksandra oraz Danutą Kozakiewicz, dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie.
Prywatne liceum w Słupsku zamierza wprowadzić nabór do klasy vlogerskiej. Czy bycia youtuberem czy influencerem można się nauczyć? Czy utworzenie klasy o takim profilu to dobry pomysł? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Justyną Suchecką, dziennikarką, która zajmuje się tematyką edukacyjną oraz Andżeliką Muchą, influencerką znaną, jako Littlemooonster96 i Sylwią Lipką, influencerką.
Zapowiedziany przez PiS Nowy Ład zakłada kompleksową reformę systemu podatkowego. Skorzystać na niej miałby przede wszystkim osoby zarabiające w okolicach minimalnego wynagrodzenia. O tym, jak może przebiegać planowana reforma, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Alicja od 8 lat mieszka w Turcji, gdzie wraz z mężem wychowuje swojego synka Emira. Młoda mama w wolnej chwili zajmuje się prowadzeniem konta na Instagramie. Relacjonuje na nim, jak wygląda macierzyństwo w kraju, w którym mieszka. Widzom Dzień Dobry TVN opowiedziała też o tureckich obyczajach.
Colmar to francuskie miasto położone na wschodzie kraju między rzeką Ren a masywem górskim Woezów. Słynie z wielu ciekawych zabytków, a także produkcji doskonałych win. Co warto zobaczyć podczas pobytu w miasteczku Colmar we Francji?
Mimo, że padaczka to jedna z częściej diagnozowanych chorób neurologicznych, to ciągle krąży wokół niej wiele mitów. Wciąż żywe jest przekonanie, że kobiety, które zmagają się z tym schorzeniem nie mają szans na macierzyństwo. Czy faktycznie tak jest? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z Alicją Sztygowską-Lisowską i Marie Kato-Kmieć, które chorują na padaczkę oraz Mają Kopytek-Beuzen, neurologiem.
Gdy już zrobimy test i dowiemy się, że jesteśmy w ciąży, pozostaje nam poinformowanie o tym partnera, rodziców czy przyjaciół. Jak to zrobić w oryginalny sposób? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała blogerka i organizatorka przyjęć, Kinga Kołodziejak-Gul.
Spacer z psem to duża przyjemność, zarówno dla zwierzaka, jak i jego właściciela. Okazuje się, że niedługo może sporo kosztować. Wszystko za sprawą przepisów, które wejdą w życie 10 kwietnia. O tym, co się zmienia i ile wynoszą kary, w Dzień Dobry TVN opowiedział Michał Dąbrowski, behawiorysta.
Frisbee to dyscyplina, która w Polsce dynamicznie się rozwija, przez to, że jest idealna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na czym polega ten sport? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Bartek Jędrzejak.
Marcin Łaskawiec jest operatorem filmowym, który w swoim portfolio ma okazałą liczbę reklam, filmów oraz teledysków. Choć na co dzień mieszka w Warszawie, to większość swojego zawodowego życia spędza w Indiach. O swojej pracy opowiedział w Dzień Dobry TVN.