Młoda rolniczka podbija TikToka: "Babki ze wsi są super"

Autor:
Dominika
Czerniszewska

Eryka Nawrocka przełamuje stereotypy o młodych rolniczkach. Nagrywa bowiem filmiki na TikToku, na których relacjonuje jak wygląda życie współczesnych kobiet na wsi. Zaciekawieni internauci zadają jej pytania, dlaczego obrała taki styl życia, a ona skrupulatnie na nie odpowiada. - Czasem czuję się jak gatunek na wymarciu pod ścisłą ochroną - deklaruje na jednym z nagrań.

Życie młodej rolniczki

Eryka Nawrocka wychowała się na wsi. Choć początkowo nie pałała miłością do gospodarstwa rolnego, z wiekiem uświadomiła sobie, że to właśnie z nim zwiąże swoją przyszłość. - Kiedyś myślałam, że to kara Boska. Pewnie dlatego, że utrudniało mi kontakt z rówieśnikami. Kiedy poszłam na studia do miasta, to zrozumiałam, jak wielki skarb posiadam - tłumaczyła na jednym z nagrań opublikowanym na TikToku.

Młoda rolniczka ukończyła studia i powróciła w rodzinne strony, by przejąć ponad 20-hektarowe gospodarstwo. - Wywodzę się z rolniczej rodziny i gospodarstwo rolne odziedziczyłam po rodzicach. Pewnie myślicie: "Wielkie mi halo?!", bo wszystko dostałam na tacy. Moi drodzy, nawet nie wiecie, jak ważną decyzję życiową musiałam podjąć. Gospodarstwo to nie tylko piękne krajobrazy i urocze zwierzątka, ale i ogrom pracy i odpowiedzialności - przekonywała swoich obserwatorów.

I dodała, że bliskość natury, kontakt ze zwierzętami, bycie swoim własnym szefem i dużo okazji do rozwoju wynagradzają tę ciężką pracę.

Rolniczka o krzywdzących stereotypy

Współczesne rolniczki to samodzielne, zaradne kobiety, które ciężkiej pracy się nie boją i lubią obcować z naturą. Sęk w tym, że w powszechnej opinii wciąż na ich temat krąży wiele krzywdzących stereotypów. Na własnej skórze przekonała się o tym Eryka, która obok pokazywania codzienności, walczy z utartymi schematami.

- W Polsce niestety utarł się stereotyp niezbyt atrakcyjnej kobiety, która zajmuje się rolnictwem. Dlatego nagrywam filmiki w make-upie, żebyście zrozumieli, że kobiety potrafią być piękne również i na wsi. Sądzę tak po licznych komentarzach: "Rolniczka? I taka piękna".... Jakby jedno i drugie się wykluczało. Czasem czuję się jak gatunek na wymarciu pod ścisłą ochroną. Babki ze wsi są super, tak samo jak babki z miasta. Wszystkie kobiety są super i nieważne, czym się zajmują - zwróciła uwagę.

Zobacz także:

 Teściowa Śpiewa warszawski folklor
Teściowa Śpiewa warszawski folklor

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dougal Waters/Getty Images

Pozostałe wiadomości