łamanie stereotypów

    łamanie stereotypów

    Eryka Nawrocka przełamuje stereotypy o młodych rolniczkach. Nagrywa bowiem filmiki na TikToku, na których relacjonuje jak wygląda życie współczesnych kobiet na wsi. Zaciekawieni internauci zadają jej pytania, dlaczego obrała taki styl życia, a ona skrupulatnie na nie odpowiada. - Czasem czuję się jak gatunek na wymarciu pod ścisłą ochroną - deklaruje na jednym z nagrań.

    Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika, to najstarsza w Polsce DJ-ka. Dziś ma 83 lata, a z wykształcenia jest pedagogiem specjalizującym się w trudnej młodzieży. Była również żoną dyplomaty i mieszkała wiele lat za granicą, w Szwajcarii. Jest pomysłodawczynią Parady Seniorów. Inspirująca i łącząca pokolenia DJ Wika teraz przeciera kolejne szlaki i występuje w teledysku muzycznym.

    W Dzień Dobry TVN gościliśmy mężczyzn, którzy przełamują utarte konwenanse. Łukasz Czerniewski jest panem kosmetyczką, Sławomir Kazimierczuk jest brafitterem, a Tomasz Kołodziejczyk - położnym. Jak wygląda ich praca? Dlaczego nasi goście wybrali akurat takie zawody? I czy kobiety im ufają?