Rolnik został postrzelony w trakcie prac w polu. Prawdopodobnie była to broń użyta przez policjanta, ponieważ w dniu zdarzenia w miejscowej strzelnicy trwały ćwiczenia dla mundurowych. Sprawą zajmuje się prokuratura, a wszystkiemu przyjrzał się dziennikarz programu Uwaga TVN Jakub Dreczka.
Łukasz Zasik to baletmistrz, który przez lata występował na scenie największych teatrów baletowych w Polsce i na świecie. Jego determinacja, talent i pasja uczyniły go absolwentem Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu, a następnie solistą baletu w poznańskim Teatrze Muzycznym. Łukasz niespodziewanie jednak postanowił do baletek dodać akcesoria jeździeckie i stał się rolnikiem i to wyjątkowym, bo Rolnikiem Roku.
Choć kiedyś praca w polu kojarzyła jej się z katorgą, dziś wykonuje ją z ogromną radością.
Okazuje się, że efektowne wyścigi nie muszą odbywać się tylko na torach Formuły 1!
Filip Gołębiewski z wykształcenia jest architektem, ale z pasji do uprawy ziemi i chęci ratowania klimatu, założył swoje eksperymentalne gospodarstwo rolne. Bada tam, jak walczyć m.in. z globalnym ociepleniem.
Kto powiedział, że efektowne wyścigi mogą odbywać się tylko na torach Formuły 1? W nowym programie TTV szybkie traktory i wszechstronni rolnicy udowodnią, że na polskiej wsi nie brak emocji. "Super Rolnicy" zawalczą o tytuł najszybszego i najbardziej zaradnego rolnika. Kiedy premiera?
Państwo Lefevre do Kiersztonowa przeprowadzili się z Francji. To właśnie tam, na niewielkiej polskiej wsi, a nie w okolicach Paryża, będący głową rodziny Stephane postanowił założyć teatr. Poznajcie jego historię w reportażu Dzień Dobry TVN.
"Troszkę lepiej obrodziło, ale koniunktura jest paskudna i zostało".
Współczesne rolniczki łamią stereotypy w mediach społecznościowych na temat życia na wsi i roli kobiety. Ich codzienność nie kręci się tylko wokół pracy w polu i hodowli bydła. Z jakimi opiniami się mierzą? O co walczą? O tym opowiedziały w Dzień Dobry TVN.
Do dramatycznego zdarzenia doszło w województwie świętokrzyskim.
Sebastian Staniewski - znany w sieci jako Fit Farmer - na co dzień zajmuje się gospodarstwem, a po godzinach trenuje mieszane sztuki walki (MMA). O swojej pracy i pasji opowiada w reportażu Dzień Dobry TVN. - Robię w życiu to, co kochałem i kocham - przekonuje rozmówca Katarzyny Chętnik.
Od 1 stycznia 2022 r. nastąpią istotne zmiany w KRUS. Mają dotyczyć m.in. zasady ustalania składki na ubezpieczenie zdrowotne, zaliczki na podatek dochodowy, kwoty wolnej od podatku oraz rocznej kwoty zmniejszającej podatek. Jakie zasady będą obowiązywać w KRUS od 2022 r.?
Wzajemne oddziaływanie zachodzi na wielu płaszczyznach. Są ludzie, którzy się lubią i tacy, którzy niekoniecznie się ze sobą dogadują. Podobnie sprawa wygląda w przypadku roślin. Niektóre z nich będą się wzajemnie wspierać lub wręcz przeciwnie, osłabiać. Takie zależności między gatunkami wykorzystuje właśnie uprawa współrzędna.
"Ktoś chodzi do kina, a ktoś sadzi drzewa dla rozrywki".
Eryka Nawrocka przełamuje stereotypy o młodych rolniczkach. Nagrywa bowiem filmiki na TikToku, na których relacjonuje jak wygląda życie współczesnych kobiet na wsi. Zaciekawieni internauci zadają jej pytania, dlaczego obrała taki styl życia, a ona skrupulatnie na nie odpowiada. - Czasem czuję się jak gatunek na wymarciu pod ścisłą ochroną - deklaruje na jednym z nagrań.
Rolnicy skarżą się, że są zmuszeni do sprzedawania pośrednikom swoich warzyw i owoców po kosztach produkcji, a czasami nawet poniżej. To powoduje, że nie zarabiają na swojej pracy, a niekiedy do niej dokładają. Jednocześnie te same produkty rolne w sklepach kosztują o kilkaset procent więcej. Co jest przyczyną tej sytuacji?
Kupując żywność w markecie, czasami przepłacamy kilkukrotnie, w stosunku do cen, za które zrobilibyśmy te same zakupy bezpośrednio u rolnika. Taki stan rzeczy niekorzystnie wpływa na sytuację osób, które zajmują się produkcją żywności. Ekspert tłumaczy, z czego wynika ta sytuacja.
Andrzej Piech ma 55 lat i na co dzień jest rolnikiem. Pracuje na roli - a równocześnie jest polskim mistrzem karate. To właśnie pasja do sportu dodaje mu energii do działania. Mamy wrażenie, że ma dwa życia: jedno, codzienne i drugie, jak z filmowego scenariusza. Ostatnio po raz trzeci pobił Polski rekord w karate. Jak udaje mu się pozostać w tak wyśmienitej formie? Jak znajduje czas na treningi? O tym opowiadał w Dzień Dobry TVN.
Kamil Zubel to rolnik, który poświęcił się wyjątkowej misji. Wraz z lokalną społecznością ratuje zabytkową cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Grabówce. Budynek to skarbnica historii - jakie skrywa tajemnice?
Policjanci z małopolskiej policji powzięli informację o nietypowym znalezisku pewnego rolnika. Mężczyzna, chcąc zidentyfikować bardzo stary przedmiot, opublikował jego zdjęcie w internecie. Zgodnie z prawem, każdy tego typu artefakt jest własnością Skarbu Państwa. Co może grozić za przywłaszczenie skarbu?
Zyskał ogólnopolski rozgłos, dzięki jednemu z plotkarskich portali. Wówczas ujęcia jego niesamowitej muskulatury w mig ujęły serca tysięcy kobiet. Teraz w Dzień Dobry TVN Tomasz Szymonowicz opowiedział o swoich niezwykłych zainteresowaniach. Jak je godzi?
Chłopcy mają za młodu różne marzenia. Niektórzy chcą być strażakami, inni policjantami, zaś kolejni farmerami czy gwiazdami Internetu. Są też tacy, którzy pragną to połączyć. Filip Chajzer porozmawiał z młodymi rolnikami i odkrył, czym jest agro show-biznes.
Skrajną nieodpowiedzialnością zdaniem policji wykazał się mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie. Mężczyzna pozwolił swojemu czteroletniemu synkowi usiąść za kierownicą maszyny i wykonywać prace rolnicze. Niewykluczone, że 39-latek odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Podróżni przejeżdżający popularną 30-tką w kierunku Zgorzelca mogą dostrzec niecodzienny widok. Na polu w Pisarzowicach koło Lubania powstał 3-hektarowy krąg przypominający znaki UFO. Postanowiliśmy sprawdzić, co się tam wydarzyło.
Ich ekologiczne gospodarstwo jest niemal samowystarczalne. Do sklepu chodzą sporadycznie. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Mieczysław i Aleksandra Babalscy. Jak zaczęła się ich przygoda z ekorolnictwem? Dlaczego hodują stare odmiany zbóż takie jak płaskurka i samopsza i co myślą o chwastach? "Każda roślina potrzebuje tego, żeby ją pogłaskać, żeby coś ładnego powiedzieć. Ona się odwdzięczy, albo ładnie urośnie, zakwitnie, albo wyda jakiś fajny plon".
Od początku roku rolnicy mogą sprzedawać żywność z "pierwszej ręki". Czy daje to gwarancję, że warzywa lub mięso będą świeższe, smaczniejsze i zdrowsze? O tym, na co zwrócić uwagę kupując mięso i warzywa prosto od rolnika rozmawialiśmy z dr Agnieszką Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia i Arturem Morozem, szefem kuchni.
Łukasz Gajecki, rolnik z Jasła podczas pracy w polu znalazł złote bransolety. Oddał je do muzeum, gdzie okazało się, że pochodzą z epoki brązu. Ministerstwo Kultury postanowiło wynagrodzić Pana Łukasza. Jak? Z rolnikiem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Mało kto wie, że przodkowie znanego muzyka Grzegorza Turnaua to właściciele majątków we wschodniej Galicji, którzy zajmowali się uprawą ziemi. Kilka la temu muzyk i jego kuzyn Zbigniew Turnau postanowili zadbać o szlacheckie tradycje uprawiania ziemi i założyli spółkę. Co produkują? Gdzie znajduje się ich ziemia? Czy ktoś im pomaga? Co - oprócz muzyki - jest pasją muzyka?
Jak przygotować się do randki? O co warto zadbać przed wyjściem z domu? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Więcej Filipa Chajzera i... jego felieton zobaczycie już jutro! Bądźcie z nami od 8:00!
Dziś traktory to już nie te quasi - maszyny z czasów PGR-ów. Teraz warte są więcej niż średniej klasy samochód. Filip Chajzer był na "przeglądzie" polskich traktorów.