Rolnik z Kaszub walczy z globalnym ociepleniem. Do akcji dołączyli także jego synowie

Rolnik z Kaszub ratuje ekosystem
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak rolnik z Kaszub walczy z globalnym ociepleniem
Jak rolnik z Kaszub walczy z globalnym ociepleniem
Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Orze, jak może – dla dobra środowiska
Orze, jak może – dla dobra środowiska
Najpierw natura, potem matura!
Najpierw natura, potem matura!
Jak zmiany klimatu wpływają na Polskę?
Jak zmiany klimatu wpływają na Polskę?
Walczy o klimat i przyszłość młodych ludzi
Walczy o klimat i przyszłość młodych ludzi
Filip Gołębiewski z wykształcenia jest architektem, ale z pasji do uprawy ziemi i chęci ratowania klimatu, założył swoje eksperymentalne gospodarstwo rolne. Bada tam, jak walczyć m.in. z globalnym ociepleniem. W jego pracę zaangażowała się cała rodzina. Poznajcie jej historię.

Kaszubskie gospodarstwo założone ku ratowaniu ekosystemu

Miriam, żona Filipa, wspiera go w jego pracy. Jak sama przyznała, nigdy nie przewidywali, że będą żyć w mieście. Na wsi nie tylko mieszkają, ale i tworzą unikatowy projekt.

- Rolnictwo to budowanie ekosystemu, którego jesteśmy integralną częścią. Próbuję rozwiązywać zagadnienia, które są potrzebne mi na tę chwilę. Dowiaduje się, skąd np. wziąć konkretny kompost - tłumaczył Filip.

- Zmiany klimatyczne na świecie może odwrócić odpowiednio uprawiana gleba. Zakładając, że w ciągu jednego roku wszyscy przechodzimy na gospodarkę regeneratywną, w ciągu 6 lat jesteśmy w stanie związać tyle węgla, ile wytworzyliśmy od rewolucji przemysłowej - podsumował.

Dzieci złapały bakcyla do rolnictwa

Miriam i Filip są dumni ze swoich synów. Chłopcy chłoną wiedzę o rolnictwie jak gąbki. Podobnie do taty, stają się pasjonatami wszystkiego, co związane z gospodarstwem. Ekologia stała się ich największą zajawką.

- Dobra gleba to taka z dżdżownicami, grzybami i bakteriami. Musi być wilgotna i nie może być twarda - opowiadał Milian Gołębiewski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Arnold Szymczewski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości