Kaszubskie gospodarstwo założone ku ratowaniu ekosystemu
Miriam, żona Filipa, wspiera go w jego pracy. Jak sama przyznała, nigdy nie przewidywali, że będą żyć w mieście. Na wsi nie tylko mieszkają, ale i tworzą unikatowy projekt.
- Rolnictwo to budowanie ekosystemu, którego jesteśmy integralną częścią. Próbuję rozwiązywać zagadnienia, które są potrzebne mi na tę chwilę. Dowiaduje się, skąd np. wziąć konkretny kompost - tłumaczył Filip.
- Zmiany klimatyczne na świecie może odwrócić odpowiednio uprawiana gleba. Zakładając, że w ciągu jednego roku wszyscy przechodzimy na gospodarkę regeneratywną, w ciągu 6 lat jesteśmy w stanie związać tyle węgla, ile wytworzyliśmy od rewolucji przemysłowej - podsumował.
Dzieci złapały bakcyla do rolnictwa
Miriam i Filip są dumni ze swoich synów. Chłopcy chłoną wiedzę o rolnictwie jak gąbki. Podobnie do taty, stają się pasjonatami wszystkiego, co związane z gospodarstwem. Ekologia stała się ich największą zajawką.
- Dobra gleba to taka z dżdżownicami, grzybami i bakteriami. Musi być wilgotna i nie może być twarda - opowiadał Milian Gołębiewski.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Kobiety związane z rolnictwem są zadowolone z życia na wsi. Za co cenią swoje miejsce zamieszkania?
- Domowy mini ogródek. Jak zacząć przygodę z uprawą warzyw na parapecie?
- "Istnieją stereotypy: gary, obora i na tym kończy się świat". Zbuntowane rolniczki zmieniają wizerunek wsi
Autor: Oskar Netkowski
Reporter: Arnold Szymczewski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN