wieś

    wieś

    Ferie zimowe kojarzą się z wyjazdami w góry na sanki i narty lub też dalekimi podróżami w ciepłe kraje. Co robić w ferie, gdy spędza się je w domu w mieście lub na wsi? Sposobów na nudę jest naprawdę wiele!

    Polską wieś pokochali nie tylko Polacy, ale także obcokrajowcy. Często zamieniają oni swoje metropolie na małe i urokliwe miejscowości w naszym kraju. Co ich urzeka i inspiruje? O tym opowiedzieli nam mieszkający w Polsce: Stéphane Lefevre - Francuz, producent owczych serów oraz Urian Hopman - Holender, właściciel agroturystyki.

    Chłopcy mają za młodu różne marzenia. Niektórzy chcą być strażakami, inni policjantami, zaś kolejni farmerami czy gwiazdami Internetu. Są też tacy, którzy pragną to połączyć. Filip Chajzer porozmawiał z młodymi rolnikami i odkrył, czym jest agro show-biznes.

    Roztocze to malownicza kraina łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To tu czekają na nas nie tylko zapierające dech widoki, ale i niepowtarzalny, sielski klimat. Nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska postanowiła wybrać się w podróż do przeszłości i odwiedzić zabytkową Zagrodę Guciów, gdzie czas stanął w miejscu.