Gdy człowiek z różnych przyczyn przestaje zajmować się małym, udomowionym zwierzęciem, jego sytuacja staje się tragiczna. Bezdomne króliki, jeże i gryzonie są znacznie mniej zauważalne niż psy czy koty. Trudniej udzielić im pomocy. Dlatego właśnie dla nich w Lublinie powstało okno życia.
Życzenia na Wielkanoc 2020. Do świąt zostało jeszcze trochę czasu, ale my już zaczynamy zastanawiać się, jakie życzenia wielkanocne złożyć najbliższym, znajomym i przyjaciołom. Jeśli nie macie pomysłu na świąteczne wierszyki, oficjalne lub śmieszne życzenia, zobaczcie, co dla was przygotowaliśmy.
Hummus to danie, które w ostatnich latach coraz częściej pojawia się na polskich stołach. Ta pasta z ciecierzycy i sezamu jest doskonałą propozycją na szybką przekąskę. Z czym jeść hummus, jeśli mamy niewiele czasu na przygotowanie lunchu?
Edukacja seksualna Polaków pozostawia wiele do życzenia. Nie dość, że mało wiemy na ten temat, to praktycznie go nie poruszamy i liczymy na to, że partner sam odgadnie nasze pragnienia. Na co jeszcze chorują nasze związki i jak można je uzdrowić? O tym rozmawiamy z dr Agatą Loewe-Kurillą, psychoterapeutką i seksuolożką z Instytutu Pozytywnej Seksualności.
Edukacja seksualna w Polsce, a właściwie jej brak, to ogromny problem. Niewiedzą w tej dziedzinie wykazują się zarówno młodzi ludzie, jak też ich rodzice. Jakie możliwości mają w związku z tym nastolatkowie i jak mogą im pomóc dorośli? O tym rozmawialiśmy z Katarzyną Banasiak, koordynatorką z Grupy Ponton, która to na co dzień zajmuje się edukacją seksualną.
Wybór butelki dla noworodka to nie lada zadanie. Obecnie na rynku jest wiele produktów, ale okazuje się, że te z plastiku mogą być niebezpieczne dla dziecka. Zapytaliśmy więc blogerkę parentingową Kingę Kołodziejczak-Gul, które butelki posiadają odpowiednie atesty i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.
Dodatki do żywności to substancje naturalne lub chemiczne, które same w sobie nie są konsumowane – dodaje się je do żywności w celu „polepszenia” jej. Dzięki temu produkty mają dłuższą datę do spożycia oraz oddziałują na zmysły konsumenta.
Zadaniem doradcy finansowego jest pomoc klientom m.in. w wyborze kredytu, funduszu lub ubezpieczenia oraz innych usług finansowych. Najczęściej znajduje on zatrudnienie w bankach, jednak zdarzają się również niezależni specjaliści.
Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, a wartość danych stale rośnie. To dotyczy też zwiększonej aktywności hakerów. Zabezpieczenie poufnych plików nie jest trudne, a może zaoszczędzić wielu nerwów.
Święta to czas, kiedy wszelkie diety i zdrowe nawyki żywieniowe u większości z nas idą w odstawkę. Niestety, już chwilę później, stając na wadze rozgrywa się dramat, bo okazuje się, że błogie lenistwo i ucztowanie nie pozostały bezkarne. Anna Lewandowska podzieliła się ze swoimi czytelnikami pomysłami na to, jak choć trochę złagodzić skutki świątecznej dyspensy.
Na Białorusi coraz częściej słychać głosy sprzeciwu wobec reżimu Łukaszenki. Opozycjoniści - zarówno Polacy jak i Białorusini - coraz częściej poddawani są represjom i muszą uciekać z kraju. Na jaką pomoc w Polsce mogą liczyć uchodźcy? O tym opowiedzieli nam Marina Leszczewska, która pomaga Białorusinom w Polsce oraz dziennikarz Sławomir Sierakowski.
Światem rządzą mężczyźni? Już nie! Kobiety coraz częściej pokazują siłę i walczą o swoje prawa. Niestety nie wszystkie mają możliwości i środki finansowe, aby zacząć realizować swoje pomysły. Z myślą o takich młodych i przebojowych kobietach powstał konkurs "Jestem Liderką". Co zrobić, aby wciąż w nim udział?
Święta wielkanocne to doskonały moment, aby spędzić czas w rodzinnym gronie. TVN przygotował więc programy i filmy, które będzie można obejrzeć z całą rodziną. Oto program TVN na Wielkanoc.
Sztuka nie zna granic. Jedni malują, inni komponują, a jeszcze inni przy pomocy pistoletu tworzą... dywany. Te od kilku lat ponownie wracają do łask. O tym, jak powstają dywany na zamówienie, opowiedzieli ich twórcy.
Depresja poporodowa to stan, jakiego doświadcza wiele świeżo upieczonych mam. Lęk, stres, brak chęci do życia i niechęć wobec dziecka, to tylko jedne z objawów choroby. Jak rozpoznać depresję, gdzie szukać pomocy i co zrobić, by znów zacząć się cieszyć życiem? Na te pytania odpowiedziały nam psycholożki Paulina Gdańska, dr Magdalena Chrzan-Dętkoś, dr Tamara Walczak-Kozłowska.
Luwr to jedno z najczęściej odwiedzanych i największych muzeów sztuki na świecie. Zalicza się również do głównych punktów na turystycznej mapie Paryża. Pandemiczna rzeczywistość mocno ograniczyła nawet samo planowanie zwiedzania czegokolwiek. Liczne instytucje kultury postanowiły umożliwić zainteresowanym wirtualny kontakt z eksponatami. Dołączył do nich francuski Luwr.
Nie tylko w Nowym Jorku służby mundurowe poruszają się konno. Wierzchowce z dumą wożą również wrocławskich strażników miejskich. Poznajcie Solaris, Legara i Buczyna. Na czym polega przewaga patrolu konnego nad samochodowym?
Czy rodzice powinni budzić swoje nastoletnie dzieci, kiedy te chcą spać do południa? Wielu rodziców boryka się z tym dylematem. Dr Michał Skalski, specjalista od zaburzeń snu, ma swoje zdanie na ten temat.
Naprawdę krew nas zalewa, że miesiączka w Polsce to wciąż temat tabu. Co więcej, jako kobiety mamy problem z dostępem do podstawowych środków higienicznych. Na szczęście jest coraz więcej inicjatyw, które przełamują to tabu. Realne wsparcie znajdziemy - dosłownie - w "Różowej Skrzyneczce". Sprawdź, czy taki punkt jest już w Twojej okolicy. I jak sama możesz pomóc.
Jak w prosty i szybki sposób przyspieszyć swój komputer? Na obniżanie wydajności urządzenia ma wpływ wiele czynników, jednak istnieje kilka sprawdzonych sposobów, jak temu zaradzić i przyspieszyć pracę komputera.
Demi Lovato w najnowszym wywiadzie opowiedziała o swojej seksualności. Gwiazda przyznała, że pociągają ją zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Co to jest panseksualizm? Czym się różni od biseksualizmu?
Przepisy dla osób, które chorowały na COVID-19 i straciły smak oraz węch znalazły się w specjalnie opracowanej książce kucharskiej. To pierwsza taka publikacja przygotowana przez szefów kuchni. Co ważne, można ją pobrać bez opłat.
Nie wiem, czy jest coś, na co w ciągu roku czekamy bardziej niż na urlop. Teraz, w zależności od stażu pracy, przysługuje nam 20 lub 26 dni, jednak ustawodawca zapowiada zmiany. Jak od 2021 będą wyglądały przepisy Kodeksu Pracy?
Każdy, kto poważnie myśli o zawodzie lekarza, powinien zacząć przygotowywać się do studiów na tym kierunku już w szkole średniej. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego profilu klasy, a następnie koncentracja na jak najlepszym zdaniu matury z biologii i chemii. Co roku liczba kandydatów na studia medyczne znacząco przekracza liczbę miejsc. Czas trwania studiów medycznych i początkowo niskie zarobki nie zniechęcają potencjalnych kandydatów.
Mary Reynolds mówi, że jest "uleczoną projektantką krajobrazu". Dąży do przywracania więzi człowieka z naturą. Nas oczarowała swoją wizją świata, a także niezwykłą energią. Czy zna magiczne zaklęcie na równowagę w ekosystemie?
Jest już wiosna, w związku z czym warto w zaciszu własnego domu zamienić aromatyczne świeczki na pachnące, kolorowe kwiaty. Które z nich najlepiej wybrać, by ożywić wnętrza? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka, Anna Wojtala.
Jarosław Ławrowski z Rudawicy zajmuje się hodowlą koników polskich już od ponad dwóch dekad. Jego miłość do tej rasy rozpoczęła się w Bieszczadach, gdzie wyjechał jeszcze jako młody leśniczy. Obecnie w jego gospodarstwie znajduje się kilka stad tego gatunku. Jak wygląda jego codzienność?
Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak sprawdza się to głównie u dorosłych. Dzieci bowiem ślepo wierzą swoim rodzicom, gdyż to oni prowadzą je przez świat. Czy warto to wykorzystywać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały aktorki Laura Breszka i Sonia Bohosiewicz, modelka Karolina Malinowska oraz psycholog Ewa Narkiewicz-Nejno.
Szczepionka przeciwko COVID-19 oddziałuje przede wszystkim na układ immunologiczny. Czy może wpłynąć też na płodność? Czy po szczepieniu trzeba odłożyć starania o dziecko? Odpowiedzi na te pytania udzielił w Dzień Dobry TVN dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Pandemia sprawiła, że na półkach sklepowych pojawiło się wiele środków chemicznych, mających zagwarantować czystość oraz eliminację wirusów i bakterii. Jednak nie wszystkie preparaty działają tak samo i nie wszystkie są bezpieczne. Czym kierować się przy wyborze?