Żurek z jajkiem i białą kiełbasą to jedno z tradycyjnych dań, które co roku pojawia się na wielkanocnym stole. Potrawa znana jest na ziemiach polskich już od kilku wieków, choć dawniej mianem żuru określano dania z zakwaszonej mąki, które były bardzo popularne na Śląsku. Z tego względu w książkach kucharskich często pojawiają się przepisy właśnie na śląski żurek. W niektórych domach, w okresie świąt wielkanocnych, serwuje się także barszcz biały z jajkiem i kiełbasą. Zupy są do siebie bardzo podobne, a w niektórych regionach nazwa używana jest zamiennie. Różnią się jednak rodzajem mąki zawartej w zakwasie.
Nasze dłonie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zaliczyły rekordowy kontakt z wszelakimi sprayami, żelami i dezynfektorami. Przebywanie w suchych pomieszczeniach też im nie sprzyja. Warto więc okazać zmęczonym, suchym dłoniom trochę czułości. Prawdziwe SPA możesz im zafundować nawet w zaciszu swoich czterech ścian.
Pisanki to obowiązkowy atrybut wielkonocnego stołu. Są tacy, dla których zwykłe jajka nie są jednak wystarczające i sięgają po te znacznie większe. Doskonale o tym wie Aleksandra Dudka, która od 19 lat prowadzi hodowlę strusi afrykańskich i o strusich jajach wie wszystko.
Marcin Krukowski to od ponad 3 lat rekordzista Polski w rzucie oszczepem i olimpijczyk. Osiąga spore sukcesy - cóż, talent to jedno, a ciężka praca drugie. A trzecie? Geny, bo u Krukowskich rzut oszczepem to już niemal tradycja rodzinna. Ciekawe, czy w ślady Marcina pójdzie także jego maleńka córeczka?
Syndrom poniedziałku dotyka wielu osób. Stres jest najczęściej spowodowany niezadowoleniem z pracy, ale nie tylko. Trener rozwoju osobistego Miłosz Brzeziński opowiedział, jak z nim walczyć. Zwrócił też uwagę na zalety tej częstej przypadłości.
Rewa to malownicza nadmorska miejscowość z pięknymi plażami i świetnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Wśród atrakcji Rewy wymienia się spacery piaszczystym cyplem między wodami Zatoki Gdańskiej i Zalewu Puckiego, rejsy wycieczkowe i możliwość obcowania z naturą w rezerwacie Mechelińskie Łąki.
By nie śpiewać z goryczą, że "w czasie lockdownu dzieci się nudzą", poprosiliśmy o radę fachowców. Sebastian "Sztaba" Bajon i Przemysław "Primosz" Śliwiński - twórcy kanału "5 sposobów na..." i autorzy książki "Projekt tata, czyli 100 sposobów na jeszcze lepszy czas z dzieckiem" - zostali naszym zabawkowym pogotowiem ratunkowym. Sprawdźmy, jak samemu zrobić proste zabawki, które zadowolą nasze pociechy.
Brak wiedzy na temat stylizowania własnego ciała często jest zastępowany modnymi ubraniami. Elementy garderoby powinny jednak podkreślać nasze atuty i ukryć mankamenty figury. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała kreatorka wizerunku i stylistka, Ela Lepianka.
Łyna zaginęła 5 marca. W jej poszukiwania angażuje się coraz więcej osób. Widzieliście tę sunię?
Konopie siewne od pewnego czasu cieszą się ogromną popularnością. Coraz częściej znajdujemy je choćby w kosmetykach, ale to nie wszystko. Pozyskuje się z nich także tkaninę, z której można uszyć pościel. Tym właśnie zajmuje się bohaterka naszego reportażu Katarzyna Motyl.
Islandia to kraina ognia i lodu. 11 proc. jej powierzchni to lodowce, a do tego znajdują się na niej aktywne gejzery, gorące źródła i wulkany. Co warto zobaczyć? Kiedy zwiedzać?
Iza Jurasik-Kamińska i Monika Jurasik, czyli mama i córka, które potrafią zrobić coś z niczego. Panie zaprezentowały, jak szybko i łatwo przygotować ozdoby wielkanocne. Co jest potrzebne, aby wykonać ramkę z wielkanocnym wiankiem albo wiązane koszyczki na jajka?
Papuga kakadu jest niezwykle inteligentna i towarzyska, jednak jej zakup należy odpowiednio przemyśleć. Ptak szybko przywiązuje się do człowieka, traktując go jako swojego partnera. Wyraża swoje emocje – od radości po złość czy nawet zazdrość. Papuga kakadu wymaga dużej i przestronnej klatki, odpowiedniego pożywienia oraz reguarego wymieniania wody na świeżą.
Prawie co druga osoba, która nie jest w związku, rozpoczęła średnio 4 nowe znajomości w czasach pandemii. Tak wskazują badania. Obecnie single szukają miłości przede wszystkim w Internecie. Czy aplikacje randkowe zastąpią tradycyjne poznawanie się w realnym świecie? O tym rozmawialiśmy z Andrzejem Gryżewskim, seksuologiem i psychoterapeutą.
Szyszkielniki to święto, które wymyślił Michał "Szyszkodar" Klimczyk wraz ze swoją koleżanką, Dagny. Co świętuje się w ramach tego wydarzenia? Jakie są jego obowiązkowe punkty?
Andrzej Piech ma 55 lat i na co dzień jest rolnikiem. Pracuje na roli - a równocześnie jest polskim mistrzem karate. To właśnie pasja do sportu dodaje mu energii do działania. Mamy wrażenie, że ma dwa życia: jedno, codzienne i drugie, jak z filmowego scenariusza. Ostatnio po raz trzeci pobił Polski rekord w karate. Jak udaje mu się pozostać w tak wyśmienitej formie? Jak znajduje czas na treningi? O tym opowiadał w Dzień Dobry TVN.
W sieci zawrzało po emocjonalnej przemowie Bartosza Żukowskiego, który opowiedział o krzywdzie wyrządzanej zwierzętom w Polsce. Nagranie powstało na potrzeby organizacji Pogotowie dla zwierząt, w której aktor prężnie działa. O tej misji oraz miłości do czworonogów porozmawialiśmy z nim w Dzień Dobry TVN.
Edyta Pazura, pod swoim najnowszym postem na Instagramie odniosła się do zjawiska, którego większość z nas z pewnością doświadczyła, ale też prawdopodobnie się do niego przyczyniła. Krytykowanie: według jednych to najgorsza wada pracy w show-biznesie, inni podnoszą, że jest obecne także w innych sferach życia.
Agnieszka Kaczorowska- Pela 5 dni temu na Instagramie poinformowała swoich fanów, że zna płeć swojego drugiego dziecka i... od tamtej pory trzymała ich w niepewności. W końcu jednak przyszedł czas, żeby podzielić się z obserwatorami radosną nowiną. Jak się okazało- wielu z nich się myliło!
Od 27 marca przedszkola i żłobki są zamknięte. W związku z tym rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który został wydłużony do 11 kwietnia. Kto może pobrać takie świadczenie? Czy w tym przypadku praca zdalna ma znaczenie? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzył się Przemysław Ligęzowski, radca prawny.
We wrześniu 2020 roku Maffashion, czyli Julia Kuczyńska, po raz pierwszy została mamą. Razem z Sebastianem Fabijańskim wychowują synka, Bastiana. W najnowszym wywiadzie influencerka zdradziła, że chciałaby mieć więcej dzieci.
Nasze córki, siostry, wnuczki, kuzynki - jednym słowem, polskie nastolatki - borykają się z najniższą samooceną w Europie. Na co dzień czują, że wyglądają nie tak, jak powinny. Gorzej myślą o sobie tylko młode Japonki.
Niepełnosprawność często oznacza wykluczenie. Dla zdrowych osób ktoś niewidomy czy na wózku inwalidzkim z założenia jest słabszy, niezdolny do wykonania niektórych czynności. Najnowszy odcinek programu "Efekt Domina", przygotowany wspólnie z fundacją Avalon, pokazuje, że to nieprawda. Życie osób niepełnosprawnych wcale tak mocno nie różni od codzienności osób pełnosprawnych.
Badania pokazują, że w czasie pandemii mężczyźni tyją częściej niż kobiety. Wiosną ubiegłego roku z nadwagą zmagało się prawie dwie trzecie Polaków, podczas gdy Polek 45 procent. Uczestnicy programu "Kanapowcy" udowadniają, że od osiągnięcia wymarzonego celu dzielą nas jedynie własne ograniczenia. Pod okiem trenera Krzysztofa Ferenca zmienili swoje życie, o czym opowiedzieli w naszym programie.
Biorezonans magnetyczny nie jest metodą naukową i nie należy utożsamiać go z rezonansem magnetycznym. Jest to alternatywny sposób diagnozowania i leczenia, który wykorzystuje wibracje elektromagnetyczne, a został stworzony w XX wieku przez niemieckich naukowców. Nawiązuje do medycyny chińskiej – przede wszystkim do akupresury. Badania naukowe nie udowodniły, czy biorezonans magnetyczny jest skuteczny. Środowisko lekarskie nie zaleca leczenia tą metodą ani w żadnym wypadku zastępowania biorezonansem magnetycznym konwencjonalnego leczenia.
Miał zostać kolejarzem, został najwybitniejszym saksofonistą altowym w kraju. Henryk Miśkiewicz od najmłodszych lat zakochany jest w muzyce. Nic dziwnego, że jego dzieci, które wychowywane były w jazzowym duchu, poszły w ślady ojca. Jak razem prezentują się na scenie?
Sto zdjęć, emocje i chwile, które przejdą do historii. Księżna Kate szykuje się do literackiego debiutu. Już niedługo premiera książki "Hold Still". O czym będzie opowiadać?
Herhor panował ponad 1000 lat przed Chrystusem. I raczej nie przypuszczał, że dobrych parę wieków później wywróci do góry nogami życie pewnego polskiego profesora. Andrzej Niwiński postawił sobie bowiem za cel odnalezienie grobu egipskiego władcy. Od 30 lat prowadzi prace wykopaliskowe i niczym Indiana Jones stara się rozwikłać starożytną zagadkę.
Bardzo często wśród opiekunów zwierzaków można usłyszeć, że ciepły nos u psa jest oznaką, że ma on gorączkę lub cierpi na jakąś chorobę. Tymczasem okazuje się, że nawet psiaki z mokrymi i zimnymi noskami mają podwyższoną temperaturę. Skąd wziął się mit, że zwierzak z suchym i ciepłym nosem musi być chory?
Łączą je więzy krwi i zawód, który wykonują. Gabriela i Dominika Putyra to siostry bliźniaczki, które pracują w warszawskiej komendzie policji. Dlaczego wybrały ten zawód i z jakimi reakcjami się spotykają? Policjantki odwiedziły Dzień Dobry TVN i o wszystkim opowiedziały.