Ocet winny można w prosty sposób wyprodukować w warunkach domowych. Powstaje dzięki procesowi fermentacji. Ocet winny można otrzymać z wina, jak i samych winogron. Dowiedz się, jak to zrobić i jakie ma korzyści.
Niewydolności nerek u psa to stan bardzo poważny, zagrażający życiu zwierzęcia. Dlatego tak ważne jest codzienne obserwowanie zachowań czworonoga oraz wykonywanie profilaktycznych badań moczu i krwi. Jak zauważyć pierwszy symptomy choroby i pomóc swojemu pupilowi?
Martyna Napiórkowska jest uczennicą szóstej klasy szkoły podstawowej. Szybkie obliczenia w głowie to dla niej przysłowiowa bułka z masłem, o czym mogli się przekonać widzowie Dzień Dobry TVN. Jak to możliwe, że potrafi być szybsza od kalkulatora? Na czym dokładnie polega arytmetyka mentalna? Na te pytania odpowiedziała Karolina Lubenets, dyrektor szkoły.
Komisarz Marek Łuczak w szczecińskiej policji kieruje grupą do odzyskiwania zaginionych dzieł sztuki. Skromnie mówi, że jego praca to głównie siedzenie w archiwum i przeglądanie dokumentów. Tyle tylko, że tam trudno byłoby znaleźć takie skarby jak dzwon z XVI wieku.
Znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie a autyzm u dziecka - czy jest między nimi jakaś zależność? Takie pytanie zadaje sobie wiele matek. Odpowiedź w tej kwestii opublikowali właśnie amerykańscy i kanadyjscy naukowcy.
Friendzone nie jest określeniem medycznym ani terminem z zakresu psychoterapii. To sformułowanie pojawia się jednak coraz częściej na portalach związanych z problemami uczuciowymi. Co to za relacja?
Brunon Kamiński był królem polskich szewców. W jego butach chodziły Irena Santor, Irena Dziedzic czy Grażyna Szapołowska. Miłość do zawodu przekazał kolejnym pokoleniom. Obecnie szyciem butów zajmują się jego zięć i wnuczka.
Lech Wałęsa szuka pracy, o czym kilka dni temu poinformował w sieci. Deklaracja byłego prezydenta stała się pretekstem do tego, aby sprawdzić, jak na rynku wygląda sytuacja osób 50+. Jak oceniają ich pracodawcy i jakie mają szanse na znalezienie zajęcia? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Katarzyną Łakińską, ekspertką rynku pracy.
Program "Rośliny dla zielonych" w TVN Style to coś dla wszystkich, którzy chcą dokonać rewolucji na swoich balkonach i tarasach. Prowadząca Magda Psiuk pokaże, jak dbać o rośliny i co zrobić, aby to nie był tylko obowiązek, ale też wielka przyjemność.
Aż 40 proc. porodów w Polsce odbywa się przez cesarskie cięcie. Mimo, że w większości przypadków jest to procedura ratująca życie, to nie pozostaje ona bez wpływu na zdrowie dziecka. Badania pokazują, że maluchy, które przyszły na świat właśnie w ten sposób częściej zmagają się alergiami. Czy można temu zapobiec? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z dr hab. Andreą Horvath z Klinki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Budowa domu to ogromne wyzwanie, a znalezienie rzetelnej ekipy jest niezwykle trudne. Dlatego Agnieszka Chadouli i Sergiusz Kumala wzięli sprawy we własne ręce. Małżeństwo ukończyło specjalistyczne kursy i samo - w zaledwie sześć miesięcy - postawiło swój wymarzony dom.
Marta Lech-Maciejewska, która jest autorką bloga SuperStyler, ma dosyć pytań o dzieci. W swoim najnowszym wpisie wytłumaczyła, dlaczego według niej są one niestosowne i dlaczego każdy powinien mocno zastanowić się, zanim poruszy temat dzieci w przestrzeni publicznej.
Dorota Szelągowska to ekspertka od przeprowadzania metamorfoz w mieszkaniach. Jako gospodyni programu "Totalne remonty" jeździ po Polsce i pomaga stworzyć idealne warunki do mieszkania ludziom, którzy pomagają innym. Tym razem robi niespodziankę Annie Pełczyńskiej z Gdańska.
Patrycja Markowska od kilku dni przebywa na Zanzibarze. Oczywiście dzieli się z fanami zdjęciami z rajskiej wyspy, jednak wrzuciła także bardzo szczególny post. Wokalistka wzięła udział w szlachetnej akcji. Próżno szukać podobnych zdjęć wśród innych wspomnień z podróży.
Otylia Jędrzejczak ma na koncie niesamowite osiągnięcia sportowe, które uczyniły z niej jedną z najpopularniejszych polskich sportsmenek. Słynna pływaczka spełnia się również jako mama dwójki pociech: Marceliny i Grzegorza. Zdradziła, do jakich słodyczy mają największą słabość.
Adrian Gałka to młody i utalentowany artysta, który śpiewa, komponuje i pisze teksty. Choć polski rynek muzyczny nie do końca odkrył jego wielki talent, chłopak zainteresowaniem cieszy się za granicą. Wokalista otrzymał m.in. propozycję produkcji i kontraktu z wytwórnią, która opiekuje się światowymi gwiazdami, np. Edem Sheeranem.
Benin dawniej nosił nazwę Dahomej, ale w roku 1975 dokonano jej zmiany. Co powinniśmy wiedzieć o tym niewielkim afrykańskim kraju leżącym nad Zatoką Gwinejską?
Ostatnio media rozpisywały się na temat 8-miesięcznego chłopca, który trafił do okna życia. Po kilku dniach matka dziecka zadzwoniła z informacją, że chce je odzyskać. Czy to jest możliwe? Co na ten temat mówią przepisy prawne? O to zapytaliśmy Przemysława Ligęzowskiego, radcę prawnego.
Tomasz Samojlik to biolog i pracownik Instytutu Biologii Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Adam Wajrak działa na rzecz ochrony przyrody i jest dziennikarzem. Razem realizują się jako twórcy książek dla dzieci. W przystępny sposób uczą tego, jak piękna jest polska przyroda. Czy historie Lolka, Tarmosi i reszty zwierzęcej ferajny będą kolejnym udanym prezentem dla najmłodszych w Twojej rodzinie?
Natalie Siderserf to cukierniczka z Teksasu. Utalentowana artystka z ciasta tworzy prawdziwe dzieła sztuki. W sieci pochwaliła się m.in. tortem ze swoją podobizną, wypiekiem w kształcie cebuli, pizzy czy bohaterów z bajek. Jak je wykonuje?
"Mieszkam i pracuję w Niemczech. Czy mogę zaszczepić się w Polsce?" - takie pytanie dostaliśmy od jednego z naszych widzów. Pandemia to nie tylko globalny temat zdrowotny numer jeden, lecz także codzienne problemy wielu z nas, próbujących odnaleźć się w tej bezprecedensowej sytuacji. Wiemy, że może to być czasem trudne - dlatego z chęcią służymy Wam pomocą, a zadawane przez Was pytania kierujemy bezpośrednio do ekspertów.
Siostry Spiegiel dorastały w czasie drugiej wojny światowej. Przeżyła tylko Ariana. Po drugiej z dziewcząt pozostał jednak pamiętnik - "Dziennik Reni Spiegel. Życie młodej dziewczyny w cieniu Holocaustu". Po raz pierwszy opublikowano go w 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Kim była jego autorka? W jakich okolicznościach zginęła?
Blanka Lipińska zdecydowała się na odważny krok. Autorka poczytnych powieści postanowiła zrezygnować z wynajmu i kupiła pierwsze w życiu mieszkanie. Zdradziła, który element transakcji budzi jej największe obawy.
Jak naprawić pokruszony puder? Chyba każda z nas zmagała się z problemem uszkodzonego kosmetyku. Nie musisz jednak wydawać swoich oszczędności na kolejny – wystarczy prosty trik i chwila cierpliwości, aby puder prezentował się jak nowy. Pamiętaj, że w podobny sposób możesz naprawić róż i cień do powiek.
Odrobina słodyczy w życiu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, prawda? Owszem, ale słowo-klucz to w tym przypadku "odrobina". Tworząc swoje codzienne nawyki żywieniowe, z rzadka je analizujemy. Są raczej naturalnym miszmaszem naszych upodobań, chyba że wcześniej skonsultujemy się z ekspertem. Łatwo więc o dietetyczną wpadkę. Po czym rozpoznać, że spożywamy za dużo cukru?
Ceny idą w górę, co widać po przeciętnym koszyku z zakupami. W supermarkecie za najtańsze produkty spożywcze płacimy więcej niż rok temu. Niestety, wzrost cen i inflacja mają się utrzymać.
Dla Adama "Szeryfa" Mazurka to było spełnienie marzeń - swoich własnych i jego rodziny. Ranczo było - i jest - ich ustroniem, pomorskim "Dzikim Zachodem", który w krótkim czasie mógł przestać istnieć. Pożar strawił niemal wszystko. Dzięki poświęceniu "Szeryfa" nie ucierpiało jednak ani jedno zwierzę.
Polityka, biologia, filozofia, gospodarka, kwestie społeczne i ekonomiczne, współżycie, otwartość seksualna, śmierć i strata najbliższych. Brzmi jak tematy, na które zwyczajowo spodziewalibyśmy się natrafić w książce dla dzieci? Zdaniem Szwedów – jak najbardziej. Bo skoro mamy traktować się poważnie, to czemu od najmłodszych lat unikamy prowadzenia trudnych rozmów z dziećmi, fundując im zamiast tego lukrowaną bombonierkę, a nie łatwy do przyswojenia obraz tego, jak rzeczywiście działa świat?
Rysowanie węglem to metoda malowania, która sięga czasów poprzedzających naszą erę. Korzystali z niej wielcy malarze. Współcześnie rysowanie węglem to dla dzieci wspaniałe ćwiczenie, które rozwija wyobraźnię i umiejętności artystyczne. Tworzenie prac za pomocą węglowych akcesoriów to świetna zabawa również dla najmłodszych.
Rak to skorupiak niezwykle popularny w Polsce, niekiedy spotykany podczas urlopów nad wodą. Okazuje się jednak, że to gatunek zagrożony wyginięciem. Z tego powodu rozpoczęto proces zwiększenia ich populacji. W jaki sposób? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr Witold Strużyński z Instytutu Nauki o Zwierzętach SGGW.