Budowa domu to dla wielu życiowa inwestycja. Postawienie od podstaw wymarzonego lokum wymaga zazwyczaj ogromnych nakładów finansowych. Karolina i Janusz udowodnili jednak, że można tego dokonać w inny sposób. Wybudowali piękny dom za niespełna 6 tys. złotych.
Henryk Świerszcz pasjonuje się telefonami. Od ponad 40 lat zbiera je i odnawia. W Dzień Dobry TVN pokazał swoją niezwykłą kolekcję. We własnym garażu ma bowiem około 150 eksponatów.
Czym jest muzyka pop? Określenie jej ram jest bardzo trudne, ponieważ oznacza niemal każdy rodzaj muzyki rozrywkowej. W przestrzeni publicznej właśnie ten rodzaj muzyki pojawia się najczęściej. Ma on trafiać do jak najszerszego grona odbiorców i emitowany jest w większości komercyjnych stacji radiowych.
Od zmierzchu do świtu nie można poruszać się po terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zakaz, który wszedł w życie 1 marca, będzie obowiązywał do końca listopada br. Władze TPN tłumaczą to bezpieczeństwem turystów i troską o dobro zwierząt.
Zaparowane szkła podczas noszenia maseczki – to problem, z którym boryka się wiele osób. Doskwiera on zarówno właścicielom okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Jak temu zaradzić? Wystarczy prosty trick, który szybko zyskał na popularności w sieci.
Piotr Bednarczyk, Krzysztof Wyrzykowski i Wojtek "CIHY" Cichoń to rysownicy współpracujący z kultowym magazynem "Relax", znanym i cenionym wśród wszystkich fanów komiksu. Panowie wspólnymi siłami stworzyli małe dzieło sztuki inspirowane naszym programem. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami.
Robi furorę na całym świecie. W czym tkwi jego fenomen? Uwielbiany taniec "Jerusalema" zatańczyliśmy razem studiu, a nasi reporteży odwiedzili Gdańsk i Białystok, żeby dawka pozytywnej energii dotarła do całej Polski. Dołączcie do nas!
Do filmowych Oscarów jeszcze trochę czasu. Opowieści z ekranu zamieniamy na te o architekturze. Marta Nowacka i Łukasz Orzechowski - duet projektantów z Łodzi - dostali nie lada wyróżnienie. Za koncept "klocków architektonicznych" przyznano im srebrny medal Międzynarodowego Konkursu Designu w Los Angeles w kategorii Teaching Aids. Nagroda nazywana jest "architektonicznym Oscarem". Co jej przyznanie oznacza dla polskiego start-upu?
Film, gra, a może muzyka? Ty wybieraj, jak chcesz spędzisz wolny wieczór. Przy okazji sprawdź najnowsze technologie stworzone nie tylko dla domatorów. JBL Bar 5.0 Multibeam pozwala doświadczyć przestrzennego, otaczającego dźwięku 3D w domowym zaciszu.
Kilka tygodni temu Klaudia Halejcio podzieliła się ze swoimi obserwatorami wspaniałą wiadomością i ujawniła, że już za kilka miesięcy zostanie mamą. Teraz zdradziła, czy będzie wychowywać syna czy córeczkę. Czy spełniło się jej marzenie?
Beskid Sądecki to jedna z najpiękniejszych części polskich Beskidów. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu jedne z najnowocześniejszych stacji narciarskich, a porośnięte bukami i świerkami zbocza gór nadają im wyjątkowy klimat. Michał Cessanis w cyklu "Do zobaczenia" odwiedził nie tylko stoki, ale także źródło wody oraz dom Nikifora Krynickiego.
Dorota Szelągowska zawodowo spełnia marzenia innych. W swoich programach odmienia nie tylko mieszkania, ale i losy bohaterów. Tym razem postanowiła jednak spełnić swoje pragnienie, co też uwieczniła w mediach społecznościowych.
Ot, niby codzienna czynność. Jednak nie dla wszystkich jest tak banalna, jakby się mogło wydawać. Dla jednych to wielka przyjemność, dla drugich nie lada wyzwanie. Jak z misją wysłania na zakupy radzą sobie mężczyźni? O to pytamy naszych gości - piosenkarkę Magdę Steczkowską, modela Jakoba Kosela i aktora Wojciecha Błacha.
Edyta Pazura chętnie pokazuje w sieci, jak mieszka. Ostatnio żona aktora zaprosiła internautów do kuchni. Wnętrze zdecydowanie przypadło do gustu obserwatorom blogerki. Ich uwadze nie uszedł też panujący w pomieszczeniu pedantyczny porządek.
Wychowanie dziecka to prawdziwa sztuka. Jak zniechęcić syna czy córkę do zachowań niepożądanych czy niebezpiecznych? Każdy rodzic ma swoje sposoby. Niektórzy sięgają do systemu kar: tak psychicznych, jak i cielesnych. Czy to jednak skuteczne rozwiązanie? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy o tym z psycholog dziecięcą Agnieszką Siedler.
Stan Borys i Anna Maleady to para na dobre i na złe. Razem są od 12 lat. Niedawno premierę miał najnowszy utwór artysty, który początkowo był dedykowany jego partnerce z okazji 10-lecia ich związku. Plany rocznicy pokrzyżował jednak udar mózgu wokalisty. Po dwóch latach rekonwalescencji para szczerze opowiedziała nam o trudach rekonwalescencji oraz wzajemnej miłości i planach.
Jan Englert i Beata Ścibakówna są razem w życiu i w teatrze. Ich najnowsze wspólne dzieło to spektakl "Trzy siostry". Za kulisami małżonkowie mogli liczyć na wzajemne wsparcie i dobre słowo. O łączącym ich uczuciu aktorska para opowiadała w Dzień Dobry TVN.
Adam Warchoł to niezwykle zdolny surfer. 19-latek "złapał" właśnie niemal 20-metrową falę i pobił rekord świata. Jak tego dokonał? Kto zaszczepił w nim miłość do sportu? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawiali z nim Małgorzata Ohme oraz Filip Chajzer.
Michał Siedlecki, pasjonat legend, mitów i średniowiecza, wpadł na pomysł nietypowego biznesu. Szyje namioty historyczne, które oglądamy w słynnych światowych produkcjach. Jego prace pojawiły się w takich hitach jak "Wiedźmin", "Wikingowie" czy "Przeklęta". Jak do tego doszło?
Aein Ghobadi pochodzi z Iranu. Nigdy nie był w Polsce, ale kilka lat temu jako student anglistyki i amatorski muzyk zainteresował się naszą kulturą. Dziś tłumaczy klasykę polskiej literatury i dzieli się swoją pasją w sieci. Co sprawiło, że tak pokochał kraj nad Wisłą?
Jadwiga Caban-Korbas od 30 lat pełniła funkcję dyrektora słubickiego Sanepidu. Zrobiło się o niej głośno, gdy do sieci trafił film z zebrania sztabu zarządzania kryzysowego, gdzie pani Jadwiga mówiła o pierwszym przypadku COVID-19 w Polsce. - Następnego dnia dostałem z samego rana co najmniej kilkanaście telefonów o tym, że mam panią dyrektor natychmiast wyrzucić z pracy – mówi Leszek Bajon, starosta słubicki.
Bisfenol F to substancja wykorzystywana do produkcji tworzyw sztucznych, w tym plastiku. Zastąpiła szkodliwy dla zdrowia bisfenol A. Niestety szwedzkie badania pokazują, że nowa substancja również jest niebezpieczna. Naukowcy dowiedli, że może ona oddziaływać na płód i zaburzać rozwój intelektualny dziecka.
Dzieci, które uczą się zdalnie, spędzają coraz więcej czas przed komputerem. To może poważnie odbić się na ich zdrowiu. O wpływie pandemii na najmłodszych Agata Młynarska rozmawiała z psycholożką kliniczną Ewą Narkiewicz-Nejno.
Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na dbanie o ptaki w mieście jest wieszanie budek lęgowych. Można je kupić lub wykonać samodzielnie. Ważne jednak, aby zrobić to teraz. Okres lęgowy ptaków zaczyna się bowiem już w połowie marca.
Wielkimi krokami zbliża się koniec zimy i niedługo odłożymy sanki do piwnicy. Nadchodzi czas na inną, równie atrakcyjną dla najmłodszych, aktywność na świeżym powietrzu, czyli jazdę na rowerze. Biegowy, trójkołowy czy na dwóch kółkach - jaki powinien być pierwszy rower dla dziecka? Jak dbać o bezpieczeństwo małego cyklisty? Praktyczne rady i ciekawostki zebrała dla rodziców Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.
Żył w podróży i zmarł spełniając swoje marzenie, jakim było zdobycie Kilimandżaro. Aleksander Doba odszedł 22 lutego w wieku 74 lat. O pasji, która staje się stylem życia, rozmawialiśmy w naszym programie z podróżniczką i pisarką Elżbietą Dzikowską.
Owce z Katowic znane są z tego, że pomagają ludziom. Stado z Centrum Medycyny Doświadczalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego składa się z samych honorowych krwiodawców. Rocznie zwierzaki zapewniają nawet 26 l krwi. Czy taka praktyka jest dla nich bezpieczna? Dlaczego wybór padł właśnie na owce? O tym rozmawialiśmy z Anielą Gajoszek, która opiekuje się wełnianą gromadą superbohaterów.
Gdy był dzieckiem, wyszukiwał w śmieciach elementy elektroniki, z których robił sobie zabawki. Po latach dostał się na studia inżynierskie. Początkowo rodzina nie rozumiała jego zainteresowań. Obecnie jednak Roly Mamani z Boliwii jest znanym konstruktorem innowatorskich protez. Wszystkiego nauczył się sam. Jak do tego doszedł?
Łukasz od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe czterokończynowe spastyczne. Nie chodzi i ma problemy z mową. Nie brakuje mu jednak poczucia humoru i szalonych pomysłów. Z żoną Eweliną łączy go wyjątkowa historia miłosna. Nie od razu zapałali do siebie uczuciem, ale dzisiaj nie wyobrażają sobie życia bez siebie i wychowują synka. O seksualności osób niepełnosprawnych rozmawialiśmy w naszym programie z dr. Moniką Zimą-Parjaszewską z Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Anna Małecka-Mutambi w 2016 r. przeniosła się do Mbarara w Ugandzie. To tam aktywnie realizuje swoją życiową misję - pomoc potrzebującym w Afryce. Polka otworzyła Fundację Agandi i prowadzi dom opiekujący się sierotami. Jak trafiła do Ugandy? Jak dzieli się rodzinnym ciepłem z tyloma poszkodowanymi przez los maluchami?