Nasze córki, siostry, wnuczki, kuzynki - jednym słowem, polskie nastolatki - borykają się z najniższą samooceną w Europie. Na co dzień czują, że wyglądają nie tak, jak powinny. Gorzej myślą o sobie tylko młode Japonki.
Niepełnosprawność często oznacza wykluczenie. Dla zdrowych osób ktoś niewidomy czy na wózku inwalidzkim z założenia jest słabszy, niezdolny do wykonania niektórych czynności. Najnowszy odcinek programu "Efekt Domina", przygotowany wspólnie z fundacją Avalon, pokazuje, że to nieprawda. Życie osób niepełnosprawnych wcale tak mocno nie różni od codzienności osób pełnosprawnych.
Badania pokazują, że w czasie pandemii mężczyźni tyją częściej niż kobiety. Wiosną ubiegłego roku z nadwagą zmagało się prawie dwie trzecie Polaków, podczas gdy Polek 45 procent. Uczestnicy programu "Kanapowcy" udowadniają, że od osiągnięcia wymarzonego celu dzielą nas jedynie własne ograniczenia. Pod okiem trenera Krzysztofa Ferenca zmienili swoje życie, o czym opowiedzieli w naszym programie.
Biorezonans magnetyczny nie jest metodą naukową i nie należy utożsamiać go z rezonansem magnetycznym. Jest to alternatywny sposób diagnozowania i leczenia, który wykorzystuje wibracje elektromagnetyczne, a został stworzony w XX wieku przez niemieckich naukowców. Nawiązuje do medycyny chińskiej – przede wszystkim do akupresury. Badania naukowe nie udowodniły, czy biorezonans magnetyczny jest skuteczny. Środowisko lekarskie nie zaleca leczenia tą metodą ani w żadnym wypadku zastępowania biorezonansem magnetycznym konwencjonalnego leczenia.
Miał zostać kolejarzem, został najwybitniejszym saksofonistą altowym w kraju. Henryk Miśkiewicz od najmłodszych lat zakochany jest w muzyce. Nic dziwnego, że jego dzieci, które wychowywane były w jazzowym duchu, poszły w ślady ojca. Jak razem prezentują się na scenie?
Sto zdjęć, emocje i chwile, które przejdą do historii. Księżna Kate szykuje się do literackiego debiutu. Już niedługo premiera książki "Hold Still". O czym będzie opowiadać?
Herhor panował ponad 1000 lat przed Chrystusem. I raczej nie przypuszczał, że dobrych parę wieków później wywróci do góry nogami życie pewnego polskiego profesora. Andrzej Niwiński postawił sobie bowiem za cel odnalezienie grobu egipskiego władcy. Od 30 lat prowadzi prace wykopaliskowe i niczym Indiana Jones stara się rozwikłać starożytną zagadkę.
Bardzo często wśród opiekunów zwierzaków można usłyszeć, że ciepły nos u psa jest oznaką, że ma on gorączkę lub cierpi na jakąś chorobę. Tymczasem okazuje się, że nawet psiaki z mokrymi i zimnymi noskami mają podwyższoną temperaturę. Skąd wziął się mit, że zwierzak z suchym i ciepłym nosem musi być chory?
Łączą je więzy krwi i zawód, który wykonują. Gabriela i Dominika Putyra to siostry bliźniaczki, które pracują w warszawskiej komendzie policji. Dlaczego wybrały ten zawód i z jakimi reakcjami się spotykają? Policjantki odwiedziły Dzień Dobry TVN i o wszystkim opowiedziały.
Znamy go jako artystę kabaretowego z grupy Kabaret Skeczów Męczących. Teraz poznaliśmy jako sportowca amatora. Jak Marcin Szczurkiewicz wybiegał sobie pasję? Zobaczcie materiał.
Ryszard Rembiszewski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich prezenterów telewizyjnych. Obecnie dziennikarz przebywa z żoną w Hiszpanii. Jak pandemia zmieniła ich codzienne życie? O tym w Dzień Dobry TVN z prezenterem i jego żoną rozmawiali Małgorzata Ohme i Filip Chajzer.
Na profilu Martyny Wojciechowskiej na Instagramie pojawiło się poruszające zdjęcie, za pośrednictwem którego dziennikarka i podróżniczka poruszyła temat roli zwierząt w terapii chorych. Fotografia chwyta za serce.
Niepełnosprawność nie odbiera marzeń. Doskonałym tego przykładem jest Dariusz Borowiak. Niewidomy mężczyzna jest świetnym żeglarzem, do tego zawstydza młodszych i dużo sprawniejszych od siebie kolegów.
Szukanie drugiej połówki w czasach pandemii koronawirusa musi obejść się bez romantycznych spotkań w kinie, przesiadywania w kawiarniach i w restauracjach. Prym wiodą aplikacje randkowe - ale i na nich zasady gry zmieniły się diametralnie. Potwierdzają to najnowsze dane. Czego oczekujemy i poszukujemy?
Wiosenne porządki zrobione? Czas na wiosenne remonty. Agnieszka Winnicka, dekoratorka wnętrz pokazała, jak samodzielnie odnowić stare meble. To prostsze niż myślisz.
Rafał Tamiła od kilkunastu lat zbiera autografy największych zagranicznych i polskich gwiazd. W jaki sposób zdobywa podpisy idoli i które sytuacje wspomina najlepiej? Nam zdradził tajniki swojej pasji.
Maciej Szczepaniak to jeden z najlepszych pilotów rajdowych w Polsce. W trakcie swojej kariery jeździł z najlepszymi, m.in. z Januszem Kuligiem czy Robertem Kubicą. Jak to się stało, że zakochał się w rajdach samochodowych?
Kamil Mączkowski jest Mistrzem Polski w hodowli kur ozdobnych. Ale to nie są jedyne ptaki, którymi się opiekuje. Jak duże jest jego stado? Jak udaje mu się godzić pasję z pracą zawodową? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Kartagina to jedno z najpiękniejszych starożytnych miast w Afryce Północnej. Zostało założone w IX wieku p.n.e. i prężnie się rozwijało. Szybko z państwa-miasta Kartagina stała się ważnym ośrodkiem imperium kartagińskiego i jego stolicą.
Tegoroczne święte będą znacząco różnić się od poprzednich. Wiele osób spędzi je z dala od bliskich. Nie oznacza to, że powinniśmy rezygnować ze świątecznej atmosfery. Zobacz, jak wykonać nowoczesne stroiki i ozdoby, które wprowadzą do twojego domu wielkanocny klimat.
Jak przygotować pstrąga w galarecie? Ryby w galarecie są nie tylko smaczne i zdrowe, ale i dodatkowo mogą wyglądać zjawiskowo na stole – nie tylko w Wigilię.
Seks i seksualność człowieka to tematy, na które wciąż trudno nam rozmawiać. Zwłaszcza, gdy poruszają je nasze dzieci. Każdy rodzic musi jednak zdawać sobie sprawę z tego, że prędzej czy później usłyszy od swoich pociech pytania o seks. Jak na nie odpowiedzieć?
Pochodził z biednej rodziny - tata pracował na poczcie, w domu się "nie przelewało". Gdy po raz pierwszy znalazł się w pierwszej 400-tce najbogatszych ludzi, cieszył się, że może pochwalić się tym mamie. Teraz David Rubenstein sam podpytuje innych liderów, jak osiągnęli sukces. Anna Senkara sprawdziła, jakie są ich wspólne rady? Okazuje się, że do większości z nich możemy się łatwo dostosować.
Choć budowa połączenia między Morzem Czerwonym a Śródziemnym śniła się już starożytnym władcom, Kanał Sueski w kształcie, jaki znamy dzisiaj, powstał w XIX w. Obsługuje dziesiątki tysięcy statków rocznie, a otwarcie Nowego Kanału Sueskiego w 2015 r. przyczyniło się do dalszego rozwoju transportu tą drogą.
Kiedy będzie zmiana czasu z zimowego na letni w 2021 r.? "Wiosna, ach to Ty" - chciałoby się zanucić. Wraz z nadejściem nowej pory roku nadchodzi czas na przestawienie wskazówek zegara. Czy wiesz, kiedy wypada zmiana czasu na letni?
Ryszard Szurkowski to legenda polskiego kolarstwa. Niestety w 2021 roku tego wybitnego sportowca zabrała choroba nowotworowa. Pamięć o mężu pielęgnuje jego żona Iwona Arkuszewska-Szurkowska. Kobieta pomaga także innym sportowcom, którzy potrzebują pomocy.
Beata Ławecka dziesięć lat temu ulega poważnemu wypadkowi. Aby odzyskać zdrowie, musiała w krótkim czasie przejść kilka operacji. Prawdopodobnie niezbędna do ich przeprowadzenia narkoza sprawiała, że kobieta - bezpowrotnie - straciła włosy. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej, niełatwej, drodze do samoakceptacji.
Rozalia Mancewicz niedawno po raz drugi została mamą. Co ciekawe, niemal w tym samym czasie, jej siostra Natalia także powitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Jak obie kobiety znosiły ciąże? Czy wspierały się nawzajem? W Dzień Dobry TVN na ten temat z siostrami Mancewicz rozmawiała Małgorzata Ohme.
Dziesięć lat niepokoju. 15 marca 2011 roku w Syrii doszło do pierwszych protestów, które bardzo szybko przerodziły się w wojnę domową. Tysiące Syryjczyków, w obawie o życie swoje i bliskich, uciekło z kraju. Azylem miała być między innymi grecka wyspa Lesbos. Jak obecnie wygląda sytuacja uchodźców?
Niedziela Palmowa w 2021 r. będzie przebiegać w cieniu niedawno wprowadzonych obostrzeń. Gdy rok temu obchodziliśmy Wielkanoc, życzyliśmy sobie, by była to pierwsza taka i ostatnia. Niestety, rozpoczynająca Wielki Tydzień niedziela także i w te święta będzie wyglądać nieco inaczej. Co się zmieni i kiedy właściwie wypada ten dzień - jeden z najważniejszych w kalendarzu liturgicznym kościoła katolickiego?