Zmysłowy seks pachnący wanilią. Jak doświadczyć emocji, których nigdy wcześniej nie zaznaliśmy?

Kobieta składająca czuły pocałunek na ustach ukochanego
Vasyl Dolmatov
W świecie pełnym pośpiechu, napiętych harmonogramów i równie szybkich relacji, trudno jest się zatrzymać i docenić znaczenie bliskości. Prawda jest jednak taka, że bardzo jej potrzebujemy, właśnie ze względu na specyfikę czasów, w których żyjemy. Waniliowy seks to odpowiedź na nasze głęboko skrywane potrzeby. Pozwala w pełni rozkoszować się chwilami spędzanymi z partnerem, uczy uważności, czułości i subtelnego dotyku. To swoisty rytuał, który przeprowadzamy niespiesznie, ciesząc się sobą nawzajem.

Pojęcie waniliowego seksu zawiera w sobie znacznie więcej wartości, niż prosta lista pozycji seksualnych. Tego rodzaju zbliżenie oddziałuje na wszystkie zmysły i właśnie to czyni je wyjątkowym. Liczy się odpowiednia atmosfera, a zaraz za nią emocje, które towarzyszą nam podczas stosunku. To czas, który w pełni poświęcamy nie tylko partnerowi, ale i własnym przeżyciom wewnętrznym.

Na czym polega waniliowy seks?

Na wstępie warto podkreślić, że waniliowy seks nie będzie odpowiedni dla każdego. Zdolność przeżywania emocji z nim związanych wynika w dużej mierze z naturalnych predyspozycji, dlatego osoby poszukujące szybkich i mechanicznych przyjemności raczej nie odnajdą się w tego rodzaju zbliżeniu. To propozycja dla tych, którzy potrafią, a przede wszystkim chcą się kochać powoli.

W seksie pachnącym wanilią istotną rolę odgrywa mindfulness, czyli nastawienie na uważność, wyłączenie myślenia o reszcie świata. Koncentrujemy uwagę na partnerze, na sygnałach jakie wysyła nam jego ciało. Powoli odkrywamy jego strefy erogenne, chłoniemy każde spojrzenie i upajamy się przyspieszonym oddechem. Fundamentalną rolę odgrywa tutaj gra wstępna, o której w innych okolicznościach często zdarza nam się przecież zapominać. Podczas tego wyjątkowego zbliżenia trwa ona wystarczająco długo, by całkowicie się zatracić i zapomnieć o otaczającym nas świecie. Seks o zapachu wanilii jest dokładnie taki, jak przyprawa, od której wziął swoją nazwę. Jest słodki, delikatny i subtelny, ale jego aromat potrafi też odurzyć w szczególny sposób.

Czy jesteśmy gotowi na seks pachnący wanilią?

Romantyczny i niezwykle zmysłowy stosunek z całą pewnością nie jest częścią obrazu przystającego do współczesnego świata. Dziś znacznie częściej mówi się o szybkim i mechanicznym seksie czy też o prostym zaspokajaniu potrzeb. Niewiele z nas ma odwagę podjąć próbę zmiany podejścia do życia intymnego.

Godzimy się na utarte schematy, niejednokrotnie odstawiając na bok własne potrzeby. A seks o zapachu wanilii to właśnie remedium na strach, który nie pozwala nam się otworzyć na bliskość. Dzięki niemu możemy doświadczyć emocji, których nigdy wcześniej nie zaznaliśmy. Poczuć dreszcz podniecenia pod wpływem delikatnego dotyku, z nieznaną dotąd rozkoszą smakować każdy centymetr ciała partnera. Już choćby dla tych wyjątkowych doznań warto porzucić szablonowe myślenie o seksie i otworzyć się na nowe doświadczenia.

Zobacz wideo: Jak rozbudzić namiętność po latach związku?

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Wakacyjny romans - kiedy ma szansę przerodzić się w trwały związek? "Urlop sprzyja rozhamowaniu emocjonalnemu"

Idealna różnica wieku w związku - naukowcy udowodnili, że istnieje. Wiele par może się zmartwić

"Hotel Paradise 3". Kara nie chciała uprawiać seksu w programie. "Stresowałam się, że mama i klienci z salonu będą to oglądać"

Autor: Magdalena Brzezińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Nie żyje gwiazda "Jamesa Bonda". Aktorka występowała u boku Seana Connery'ego

Nie żyje gwiazda "Jamesa Bonda". Aktorka występowała u boku Seana Connery'ego

Mają troje zdrowych dzieci i 18 lat małżeństwa za sobą

Mają troje zdrowych dzieci i 18 lat małżeństwa za sobą

"Dobry ogrodnik" poruszył kontrowersyjne społecznie tematy. Rozmawiamy z Sigourney Weaver

"Dobry ogrodnik" poruszył kontrowersyjne społecznie tematy. Rozmawiamy z Sigourney Weaver

PiNuta na scenie Dzień Dobry TVN. Posłuchaj utworu "Oswajam czas"

PiNuta na scenie Dzień Dobry TVN. Posłuchaj utworu "Oswajam czas"

"Otworzyli" centrum zdrowia psychicznego. Placówka nie przyjmuje pacjentów

"Otworzyli" centrum zdrowia psychicznego. Placówka nie przyjmuje pacjentów

W tym miejscu wypoczniesz i zapomnisz o problemach. Ekspertka zdradza sześć trików na stworzenie domowego kącika relaksu
Materiał promocyjny

W tym miejscu wypoczniesz i zapomnisz o problemach. Ekspertka zdradza sześć trików na stworzenie domowego kącika relaksu

Pomaga dzikim zwierzętom, które cierpią przez ludzi. "Łodzie turystyczne najeżdżają na żółwie"

Pomaga dzikim zwierzętom, które cierpią przez ludzi. "Łodzie turystyczne najeżdżają na żółwie"

Ulotne piękno japońskiej sztuki. Czym jest ikebana?

Ulotne piękno japońskiej sztuki. Czym jest ikebana?

Horoskop dzienny na sobotę, 24 lutego 2024 r. dla Strzelców, Koziorożców, Wodników, Ryb

Horoskop dzienny na sobotę, 24 lutego 2024 r. dla Strzelców, Koziorożców, Wodników, Ryb

Sprzedawali fałszywe certyfikaty szczepień. Ceny wahały się od 300 do nawet 1500 zł

Sprzedawali fałszywe certyfikaty szczepień. Ceny wahały się od 300 do nawet 1500 zł