intymność

  Lara Gessler odlicza już dni do przyjścia na świat swojego synka. Ciąża zdaje się jej służyć, czego dowodem są opublikowane przez gwiazdę zdjęcia. - Dla takiej sesji mogłabym być 3. raz w ciąży - zażartowała jedna z fanek.

  Sceny erotyczne w filmach budzą zainteresowanie widzów. Czy zbliżenia w sypialni dzieją się naprawdę, czy może jednak są dobrze wyreżyserowaną grą, dopełnioną sprawnym montażem?

  W sieci i na forach dyskusyjnych krąży wiele teorii na ten temat picia wody przed intymnym zbliżeniem, włącznie z tym, kiedy należy skorzystać z toalety - przed czy po stosunku. Czy faktycznie ma to znaczenie? Ginekolog wyjaśnia, co należy zrobić.

  Dorota Zawadzka - znana jako "Superniania" - poruszyła w mediach społecznościowych kwestię nazewnictwa miejsc intymnych przez rodziców. - To nie jest kaczuszka, muszelka, myszka - podkreśliła psycholożka. Jak rozmawiać z dzieckiem o budowie ciała?

  Agnieszka Kaczorowska-Pela chętnie dzieli się ze swoimi fanami wybranymi szczegółami z życia prywatnego. Artystka z właściwą sobie szczerością opisuje doświadczenia związane z macierzyństwem, nie stroni też od otwartych rozmów na temat związków. Najlepszym tego dowodem jest jej gościnny udział w podcaście "Jak mi dobrze w ShowBiznesie". Gwiazda podzieliła się w nim spostrzeżeniami dotyczącymi seksualności. Wyjaśniła też, czym powinna wyróżniać się dobra kochanka.

  Zosia i Dawid Rzepeccy to jedyne małżeństwo w Polsce, które od 18 lat uczy tantry. Swój program nauczania opierają na własnych doświadczeniach. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli teraz o swoim powołaniu.

  Influencerka zdecydowała się na szczere wyznanie na temat seksualności po ciąży. Co się zmieniło?

  Dla wielu z nas seks jest jedną z najbardziej intymnych form zbliżenia dwojga ludzi. Zwykle kojarzy się z przyjemnością i pozytywnymi doznaniami. Jednak zdarza się, że po udanym stosunku, kiedy osiągnęliśmy satysfakcję, czujemy złość, smutek, a nawet pojawiają się łzy. Z czego to wynika? Czy nasze ciało daje nam sygnały, że relacja, w której jesteśmy, nie jest dla nas dobra?

  W świecie pełnym pośpiechu, napiętych harmonogramów i równie szybkich relacji, trudno jest się zatrzymać i docenić znaczenie bliskości. Prawda jest jednak taka, że bardzo jej potrzebujemy, właśnie ze względu na specyfikę czasów, w których żyjemy. Waniliowy seks to odpowiedź na nasze głęboko skrywane potrzeby. Pozwala w pełni rozkoszować się chwilami spędzanymi z partnerem, uczy uważności, czułości i subtelnego dotyku. To swoisty rytuał, który przeprowadzamy niespiesznie, ciesząc się sobą nawzajem.

  Duńczycy zrealizowali nowe show, w którym dzieci w wieku od 11 do 13 lat mają okazję zadawać pytania nagim dorosłym. Celem audycji jest uświadomienie nastolatków, że to, co widzą w Internecie, często nie oddaje prawdziwej rzeczywistości, a ciała dorosłych ludzi są dalekie od perfekcji. Show wywołało jednak wiele kontrowersji. Jak traktować nagość rodziców i dzieci? O tym rozmawialiśmy z psycholog Magdaleną Chorzewską oraz blogerką Justyną Kozłowską.

  Według seksuologów wystarczą dwa tygodnie bez seksu, aby między parą powstał spory dystans, który potem trudno zmniejszyć. Jak pielęgnować intymność na różnych etapach związku. Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarką i blogerką Ewą Pacułą, seksuolog Izabelą Jąderek oraz modelem Michałem Baryzą.

  Fantazje seksualne odzwierciedlają intymne pragnienia i potrzeby erotyczne. Mogą być one elementem wzbogacającym relacje z partnerem. A czy mogą stanowić zagrożenie dla związku? Jakie fantazje erotyczne powinny nas zaniepokoić? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN seksuolog Izabelę Jąderek.

  Przychodzi taki moment, kiedy dziecko rozpoczyna życie seksualne. Zanim to jednak zrobi, warto porozmawiać z nim o intymności. Jak i kiedy to zrobić? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN seksuolog i psycholog Patrycję Wonatowską.

  Słownictwo związane z seksem jest w języku polskim niezwykle ubogie. Badania wykazują, że nie lubimy i nie potrafimy rozmawiać o seksie, nawet z własnym partnerem. Co może oznaczać sposób, w jaki komunikujemy się w sytuacjach intymnych? O tym w Dzień Dobry TVN seksuolog Monika Staruch.

  Swojsko, na sianku, niegrzecznie i erotycznie niebezpiecznie, w towarzystwie lub w sypialnianym zaciszu - filmy z nocy poślubnych podbijają internet. Skąd wzięła się na nie moda? Dlaczego młode pary decydują się na tego typu filmy? Dokąd przesunęliśmy granice intymności? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z producentem filmów weselnych Wacławem Piechem, socjologiem Tomaszem Sobierajskim i dziennikarzem Piotrem Kędzierskim. Co ten ostatni chciałby zobaczyć w filmach z nocy poślubnej? ;)

  Jak i kiedy rozmawiać ze sobą o seksie? Jak przekonać partnera/partnerkę do większej aktywności w sypialni? Porad poświęconych intymnej stronie życia udzielała dziś w Dzień Dobry TVN - dr Alicja Długołęcka.

  Ostatnio duże kontrowersje wywołała, zamieszczona w sieci, fotografia Heather Whitten ukazująca jej nagiego męża trzymającego na kolanach ich chore dziecko. Komentarze były różne - jedni nie widzieli w zdjęciu nic zdrożnego, a inni uważali, że może być ono pożywką dla pedofilów. Zobaczcie, co o tym sądziły, goszczące w Dzień Dobry TVN: specjalistka od zagrożeń dzieci i młodzieży w Internecie Ewa Dziemidowicz oraz seksuolog Anna Golan. Czy internet to dobre miejsce na umieszczanie nagich zdjęć dzieci? Czy nie przesadzamy z dostrzeganiem wszędzie seksualnych podtekstów? Czy zdjęcie byłoby krytykowane w ten sam sposób, gdyby zamiast ojca była pokazana matka?

  Powstał pomysł na stworzenie bielizny "antypedofilskiej", na której widnieje napis: "To jest moje miejsce intymne". Jak pomysł ocenia gość Dzień Dobry TVN psychoterapeutka Małgorzata Liszyk-Kozłowska? Jak rozmawiać z dzieckiem o pedofilii? Czemu to służy? Jak zakodować intymność w dziecku?

  Wydaje się, że seks jest wszechobecny w naszej kulturze, a jednak nie potrafimy rozmawiać o swoich potrzebach intymnych. Nie mamy świadomości, że nasze zdrowie intymne jest częścią naszego zdrowia. Po co rozmawiać o seksualności? Co to jest indeks funkcji seksualnej kobiety? Jak sprawić, by było nam dobrze? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN ginekologiem, seksuologiem Beatą Wróbel.

  Co zaskoczyło Joannę Przetakiewicz w programie "Project Runway"? Jak jurorka ocenia uczestników programu? Czy jurorzy "Project Runway" spotykają się poza planem? Czy Joanna Przetakiewicz miała czas na stworzenie własnej kolekcji? Z projektantką i jurorką spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  To miał być miły, intymny wieczór. Gdy już zrobiło się gorąco, nagle w drzwiach sypialni pojawia się... nasza pociecha. Co zrobić, gdy nakryje nas dziecko? Przemilczeć to? A jeśli powinniśmy z nim porozmawiać, to w jaki sposób? Na te i inne pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedzieli: seksuolog, psychoterapeuta Katarzyna Klimko-Damska i socjolog Tomasz Sobierajski.

  Nie pokazują się nago, nawet własnemu mężowi, wstydzą się i boją się porównania do piękniejszych kobiet. Dlaczego nie są w stanie zaakceptować własnego ciała? Oglądajcie Rozmowy w Toku, dziś o 15.55. Zapraszamy!