Małżeństwo uczące innych tantry. "Przychodzą do nas pary, które zapomniały o namiętności"

Zosia i Dawid Rzepeccy
Tantra - język miłości
Źródło: Dzień Dobry TVN
Zosia i Dawid Rzepeccy to jedyne małżeństwo w Polsce, które od 18 lat uczy tantry. Swój program nauczania opierają na własnych doświadczeniach. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli teraz o swoim powołaniu.

Początek zainteresowania tantrą

Kiedy Zosia i Dawid się spotkali, on był w celibacie. Wcześniej przeszedł wiele różnych relacji, a także małżeństwo. Wzbraniał się przed następnym uczuciem. Nie chciał dać się uwieść kolejnej relacji, szczególnie poprzez łóżko. Z tego względu postanowili zrezygnować z typowego skonsumowania związku i skupili się na tym, żeby być blisko, patrzeć w oczy, przytulać się i wspólnie oddychać. W końcu z polecenia znajomego poszli na zajęcia z tantry prowadzone przez uczonych z zachodu. Na tych warsztatach okazało się, że w większości to znają i stosują, ale nie znali wcześniej pojęć.

- W seksualności czy w zmysłowości mamy dużo deficytów, zranień, czarnych plam i ciemnych miejsc, a jeżeli chcemy się rozwijać i poszerzać, to właśnie potrzebujemy zajrzeć tam, gdzie jest najciemniej. Tantra ma do tego narzędzia, żeby tam bezpiecznie i świadomie właśnie sięgać - mówił Dawid Rzepecki w Dzień Dobry TVN.

Warsztaty z tantry

Później Dawid i Zosia zaczęli wspólnie prowadzić warsztaty dla par. Uczestniczyli w nich nawet z rodzicami czy z dziećmi, co było dla niektórych uczestników sporym zaskoczeniem, ponieważ mieli inne wyobrażenia o tantrze. Dziś małżeństwo Rzepeckich pokazuje chętnym narzędzia i uczy ich, jak skupiać się na sobie nawzajem, doceniać się i odpowiednio zwalczać pojawiające się napięcia.

- Relacja jest trochę jak ogród i warto o niego dbać. (...) Przychodzą do nas pary, które żyją razem, ale jakoś obok siebie. Zapomniały o tej iskrze, która była między nimi, o tej namiętności. (...) Uczymy pary takich rzeczy związanych z "fundamentami dogranej pary", czyli uczymy o komunikacji, bliskości i intymności - powiedziała Zosia Rzepecka w naszym programie.

- Naszym sensem, powołaniem jest to, żeby pokazywać parom, że da się. I nie pokazywać na naszym przykładzie, tylko na ich przykładzie - dodał Dawid Rzepecki.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy