Paradoks związków polega na tym, że z jednej strony marzymy o tym, by wraz z ukochaną osobą spędzać wspólnie czas i eksplorować życie, z drugiej, gdy jesteśmy "za blisko" znika ciekawość, namiętność, a do relacji wkrada się nuda. Czy zatem nadmierna bliskość może niszczyć pożądanie? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Jakimi radami podzieliła się była tancerka?
W życiu codziennym coraz częściej towarzyszy nam sztuczna inteligencja. Obecna jest w pracy, w domu, czy podczas zakupów. I choć ułatwia życie i zdecydowanie poprawia jego komfort, może stanowić zagrożenia dla relacji międzyludzkich. Jak AI wpływa na związki i bliskość między partnerami? O tym powiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
"W pierwszy wieczór nie wiedziałam, kim jestem".
"Myślę, że jest też grupa osób, która robi to niejako świadomie".
Dlaczego mikrorandki mogą zdziałać cuda w twoim związku? O tym opowiedziała nam psycholog Jessica Kmieć.
Wybitny aktor nie ma wątpliwości, że poświęcanie czasu bliskim powinno być dla nas priorytetem.
Zosia i Dawid Rzepeccy to jedyne małżeństwo w Polsce, które od 18 lat uczy tantry. Swój program nauczania opierają na własnych doświadczeniach. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli teraz o swoim powołaniu.
Uważaj na "Czterech Jeźdźców Apokalipsy".
W psychologii słowo deprywacja oznacza brak zaspokojenia potrzeb, najczęściej psychologicznych. Zwykle ma źródło we wczesnym dzieciństwie. Niekiedy może prowadzić do poważnych zaburzeń. Jakich?
Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że rodzice mają wpływ na nasze życie miłosne. I wcale nie chodzi o to, czy mamie podoba się potencjalny zięć lub tata dogaduje się z synową. Zajrzeliśmy głębiej. Z seksuologiem Andrzejem Gryżewskim porozmawialiśmy o tym, jak schematy wyniesione z rodzinnego domu wpływają na życie dzieci, w tym na potrzebę bliskości.
Uświadomienie i przypomnienie Polakom, jak ważną rolę w życiu pełni przytulanie. Taki jest cel akcji #przytul dziecko. Zaangażowało się w nią wiele gwiazd, które udowadniają, jak wielka moc tkwi w małym geście. Jednym z ambasadorów kampanii jest aktor Michał Żebrowski.
Pęd życia i natłok pracy sprawia, że niektóre pary nie mają czasu i siły na seks. Relacje, w których życie seksualne nie istnieje, nazywane są białymi związkami. Czym się charakteryzują i jakie są przyczyny braku bliskości? O tym opowiedział nam seksuolog i psychoterapeuta Andrzej Gryżewski.
Naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że człowiek potrzebuje 4 do 6 "głasków", aby przeżyć. A jak na nasz organizm wpływa śmiech? W Dzień Dobry TVN jogin śmiechu Piotr Bielski i jedyna w Polsce certyfikowana seks-coach Marta Niedziecka powiedzieli o tym jak śmianie się i bliskość drugiej osoby wpływają na nasz organizm. A jak przytula Marcin Prokop?
Na początku większość związków to relacja dwojga ludzi, którzy nie chcą spuścić się z oczu choćby na chwilę. Takie postępowanie sprawia jednak, że po pierwszej fazie zauroczenia stajemy się zmęczeni obecnością drugiej połówki. Czy pozwolenie partnerowi na oddalenie się od nas może uratować związek? To pytanie zadaliśmy w Dzień Dobry TVN Piotrowi Mosakowi, Piotrowi Moskwie i Dominice Tajner-Wiśniewskiej.
Dla wielu osób otwarta rozmowa o seksie jest naprawdę trudna. A jak jest w przypadku gości Dzień Dobry TVN: aktorki Ady Fijał i szefa kuchni Mateusza Gesslera? Jak we Francji rozmawiają o seksie?
Bohaterami kolejnego odcinka cyklu Para do poprawy byli Kasia i Tomek Patynowscy, którzy są małżeństwem od 16 lat. Wychowani w konserwatywnych rodzinach, nie potrafili wyrażać emocji oraz okazywać i przyjmować miłości. O swoich problemach, pracy nad związkiem pod okiem psychologa Pauliny Biernat i skutkach wzięcia udziału w naszym cyklu powiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Z wiekiem coraz bardziej panujemy nad swoimi emocjami. Kontrolujemy się. Osoby niepełnosprawne są zawsze szczere, dojrzewając, nie tracą swojej spontaniczności. Czy są w stanie przeżyć prawdziwą miłość? Jak wyrażają swoje emocje? Czy są wylewni czy raczej zamknięci w sobie? Czego pragną osoby niepełnosprawne? Z Anną Maruszeczką porozmawiali goście Dzień Dobry TVN: Romek Zańko – podróżnik, prezes Fundacji Pod Sukniami i Tadeusz Woźniak – muzyk, ojciec 19-letniego chłopca z Zespołem Downa.
Marcina Prokopa bardzo ciekawiło, kiedy w tangu należy "machnąć" nóżką? Tango to improwizacja, to taniec, w którym trzeba czuć partnera i mieć do niego zaufanie. Dlaczego Polacy tak chętnie zapisują się na lekcje tanga? Czy każdy może uczyć się tanga? Zobaczcie taniec w wykonaniu Doroty Wellman i Marcina Prokopa! I jak, są mistrzami parkietu? :)
Czy przyjaźń między mężczyzną a kobieta jest w ogóle możliwa? Jak nie pomylić przyjacielskiej bliskości z erotyczną fascynacją? Co zrobić, by partner nie był zazdrosny o innego mężczyznę w Twoim życiu? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Katarzyną Montgomery, Izabelą Janachowską i Jackiem Santorskim. Jakie relacje łączą Dorotę Wellman i Marcina Prokopa? Przekonajcie się sami!