Mikrorandki to nowy trend dla zabieganych. "Pozwalają żyć ze sobą, a nie obok siebie"

Randkowanie
Czym są mikrorandki?
Źródło: Westend61/Getty Images

Na co dzień wiele osób skarży się na brak czasu - praca i obowiązki domowe znacząco pochłaniają nasze myśli i nie pozwalają skupić się na życiu prywatnym. Oczywiście nie pozostaje to bez znaczenia dla relacji z naszym partnerem, który chciałby spędzać i przeżywać z nami każdą chwilę. Okazuje się, że jest na to szansa - wystarczy wypróbować nowy trend, czyli mikrorandki. Dlaczego mogą zdziałać cuda? O tym porozmawialiśmy z psychologiem Jessiką Kmieć.

Nowe trendy w randkowaniu

Randki są świetnym sposobem na urozmaicenie każdej relacji. Niezależnie, jak długo spotykamy się z naszym partnerem, miło spędzony czas wzmacnia więzi i poprawia stosunki pomiędzy dwojgiem zakochanych. Oczywiście zaplanowanie takiego spotkania wymaga od nas nie tylko chwili namysłu, ale często również nakładu pieniężnego. Dodatkowo codzienne obowiązki sprawiają, że większość z nas poddaje się i stwierdza "nie mam do tego głowy"

Miłość

Miłość

DD_20211230_Skrzypek_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Miłość z „Hotelu Paradise”
Miłość z „Hotelu Paradise”
Pełnosprawni w miłości
Pełnosprawni w miłości
Jakie danie na randkę Małgorzata Socha zaserwowała swojemu mężowi?
Jakie danie na randkę Małgorzata Socha zaserwowała swojemu mężowi?
Jak znaleźć partnera na portalu randkowym?
Jak znaleźć partnera na portalu randkowym?
Kto płaci za pierwszą randkę?
Kto płaci za pierwszą randkę?

Jednak wcale nie musimy podchodzić do randkowania tak pesymistycznie i traktować go jako kolejny powód do stresu. Wręcz przeciwnie - to właśnie dzięki niemu nasze zmartwienia, chociaż na chwilę staną się mniej istotne. Czy istnieje magiczne antidotum dla tych wiecznie zabieganych i zapracowanych? Oczywiście. Jak mówią, potrzeba jest matką wynalazków, dlatego z pomocą przychodzi nowy trend w randkowaniu, czyli mikrorandki.

Czym są mikrorandki?

Mikrorandki to krótkie aktywności, które możemy wykonywać ze swoim partnerem bez rezygnowania z wypełniania codziennych zobowiązań. Powinny być one planowane minimum godzinę wcześniej, aby nasza druga połówka czuła się doceniona i mogła przez ten czas budować w sobie pozytywne napięcie. Wspólne wyjście czy spotkanie powinno trwać minimum 10 minut, jednak im dłużej tym lepiej dla relacji między partnerami.

- Mikrorandki to świetny sposób na pielęgnowanie bliskości w związku. Standardowe randki, mimo że również są parze potrzebne, to wymagają konsultacji, ustalenia daty, godziny wyjścia, krótko mówiąc nieco bardziej złożonej organizacji. Nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć na nią czas, a jest to niezwykle istotne, aby spędzać z partnerem czas w taki sposób, by być na siebie uważnym - wyjaśnia psycholog Jessica Kmieć.

Wpływ mikrorandek na relację

Specjalistka podkreśla, że są one idealnym sposobem na pokazanie naszych uczuć względem swojego mężczyzny/swojej kobiety. Ich głównym celem jest m.in. wzmocnienie więzi, intymności oraz podtrzymywanie intymności. - Pokazanie w codziennej rutynie, że relacja i partner jest dla nas ważny, że możemy oderwać się na chwilę od obowiązków i że chcemy po prostu spędzać z nim czas na różne sposoby- żyć ze sobą, a nie tylko obok siebie - dodaje.

Niezależnie, czy zdecydujemy się na mikro, czy klasyczną randkę - każdy sposób jest dobry, aby cieszyć się towarzystwem drugiej połówki. Im częściej zdecydujemy się na taki krok, tym lepiej dla naszego związku. - Randki w związku są ważne, ponieważ dzięki nim zakochani mają poczucie, że dbają o siebie nawzajem, że jest w tej relacji uważność na ich potrzeby. Wspólne spędzanie czasu pozwala zachować trwałość relacji, partnerzy wzmacniają więź między sobą - tłumaczy psycholog.

Ekspertka podkreśla, że zapominanie o pielęgnowaniu swojego związku może mieć bardzo poważne konsekwencje. - Partnerzy oddalają się od siebie, więź zaczyna gasnąć, a to może doprowadzić ostatecznie do zaniku zaciekawienia, zainteresowania i pojawienia się obojętności wobec drugiej osoby - podsumowuje psycholog Jessica Kmieć

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości