relacja

  relacja

  Kryzys w związku może wynikać z różnych problemów, w tym także niedopasowania partnerów pod względem potrzeb seksualnych. Zdarza się, że jedna ze stron inicjuje intymne zbliżenie, ale spotyka się z niechęcią ukochanej osoby. Historia 27-letniej Agnieszki pokazuje, że bliskość cielesna nie musi stanowić priorytetu, nawet tuż po ślubie.

  Główny Urząd Statystyczny niedawno opublikował dokument, w którym można wyczytać kilka ważnych informacji. To, co zaskakuje, to fakt, że w Polsce mamy zdecydowanie mniej kobiet w stosunku do mężczyzn – i to aż o milion! Komu zatem trudniej znaleźć drugą połówkę? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psycholog Kasią Kucewicz, swatką Anną Guzior-Rutyną, singielką Izabelą Juszczak oraz kitesurferem Victorem Borsukiem.

  Relacje i więzi matek z córkami bardzo często są silne i nierozerwalne. Nic dziwnego, w końcu zdecydowana większość rodziców traktuje swoje dzieci jak oczka w głowie. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy relacja ta zaczyna być uzależniająca. W programie "Jak matka z córką" poznajemy historię 21-letniej Mariah i 45-letniej Sandry. Kobiety razem chodzą na randki, robią operacje plastyczne, a także zdecydowały się na odważną sesję zdjęciową. Gdzie leży granica bliskości i dobrego smaku?

  Sztuka życia we dwoje nie polega na unikaniu gór lodowych, tylko przeprowadzaniu statku miłości przez pole lodowe bez większych uszkodzeń kadłuba. Bywa jednak, że czujność załogi usypiają codzienne przyzwyczajenia, które mogą okazać się nieoczekiwanym balastem. Zanim się okaże, że szalup nie wystarczy dla wszystkich, warto zrewidować procedury bezpieczeństwa i uniknąć katastrofy.

  Troska o najbliższych leży w naturze większości kobiet. Nie należy jednak zapominać o tym, że dorosły mężczyzna potrafi samodzielnie o siebie zadbać, a nawet sprostać domowym obowiązkom, o ile nie jest wyręczany na każdym kroku przez matkującą mu partnerkę. Taki model związku nie służy żadnej ze stron. Czym może skutkować nadopiekuńczość i traktowanie ukochanego jak nieporadnego malca?

  Strach przed odrzuceniem to poważne zaburzenie, które blokuje możliwość budowania zdrowych i szczęśliwych relacji z innymi ludźmi. Dotyczyć może on w równym stopniu relacji z partnerem, rodziną, jak i przyjaciółmi. Osoby cierpiące na nullofobię skazują się na życie w związku, mimo poczucia strachu lub całkowitą izolację od innych.

  Media społecznościowe mają niebagatelny wpływ na życie współczesnego człowieka. Popularne serwisy są niezastąpionym źródłem rozrywki, inspiracji, a nawet wiedzy, ale nierzadko stanowią także przepustkę do osiągnięcia sukcesu. Kariera w sieci to marzenie wielu młodych osób, jednak tylko nielicznym udaje się przyciągnąć uwagę tysięcy obserwatorów. Czasem za spektakularnymi osiągnięciami stoją aż dwie osoby. Partnerzy uznanych influencerek, którzy wspierają swoje wybranki w wyzwaniach zawodowych, określani są mianem "Instagram husbands". Na czym polega ich rola? Jak funkcjonują pary, których codzienność zdominowana jest przez cyfrowy świat?