warsztaty

  Po narzędzia budowlane sięgnęła między innymi córka Zofii Ślotały. Jak obecne na wydarzeniu w Centrum Nauki Kopernik gwiazdy oceniają tę akcję?

  Weronika, Ula i Paweł udali się na warsztaty dla rodziców. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć swoje pociechy i nauczyć się z nimi komunikować. Co wynieśli z zajęć?

  Zosia i Dawid Rzepeccy to jedyne małżeństwo w Polsce, które od 18 lat uczy tantry. Swój program nauczania opierają na własnych doświadczeniach. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli teraz o swoim powołaniu.

  Magdalena Żyłka i Adam Wrona są właścicielami wyjątkowego miejsca, które pozwala mieszkańcom Krakowa uporać się z rozmaitymi usterkami i pracami remontowymi. Skrzynki z narzędziami ręcznymi czy sprzęt ogrodniczy to zaledwie część asortymentu Podgórskiej Wypożyczalni Sąsiedzkiej, który udostępniany jest zainteresowanym osobom całkowicie bezpłatnie. W Dzień Dobry TVN pomysłodawcy projektu opowiedzieli o licznych zaletach takiego rozwiązania.

  Tegoroczne ferie różnią się od wszystkich innych. Empik zadbał jednak o to, żeby dzieci nie nudziły się w czasie wolnym i zorganizował darmowe warsztaty online "Przecinek i Kropka". Na czym polegają i jak wziąć w nich udział?

  Piotr Trojan fenomenalnie wcielił się w tytułową postać w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Aktor, scenarzysta i reżyser, urodził się w Górach Tarnowskich i to właśnie tam przygotował niesamowite warsztaty dla dzieci. Biegali nocą po lesie, a wraz z nimi nasza dziennikarka, która tym razem zamiast mikrofonu miała latarkę. O co chodzi?

  Pandemia to niezwykle trudny czas dla artystów. Wielu z nich straciło pracę, gdyż większość produkcji zostało wstrzymanych, a premiery się nie odbywają. Na świetne rozwiązanie w tej sytuacji wpadł Rafał Zawierucha. Wyjechał on bowiem na Zanzibar, by uczyć aktorstwa.

  Do 29 listopada uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązuje nauka zdalna. Wielu rodziców, nauczycieli, a także dzieci narzeka na taki system nauczania. Okazuje się jednak, że ma on również wiele plusów. Jak je dostrzec? Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak rozmawiały o tym z drem Mikołajem Marcelą, wykładowcą akademickim i autorem książek edukacyjnych.

  Dorota Deląg jako aktorka i prezenterka telewizyjna wiele razy doświadczyła, czym są wystąpienia publiczne. Trema nie musi być jednak paraliżująca, a poczucie lęku w każdej chwili możemy zamienić na motywację do działania. Wiedzą na ten temat Dorota postanowiła podzielić się z uczestniczkami warsztatów.

  Dr Joanna Stojer-Polańska prowadzi dla dzieci zajęcia z kryminalistyki. Dlaczego postanowiła to robić? O co pytają najmłodsi, kiedy opowiada o swojej pracy? Panią Joannę i jej córki gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  - Dzisiaj jest to duży przemysł, duże pieniądze, olbrzymie zasięgi. My byliśmy bardziej niszowi (...), gdzieś ta ulica miała swój charakter, wydźwięk. Dzisiaj to jest bardziej mainstreamowa muzyka, to już jest sława, duże pieniądze - tak o polskim rapie mówi w studiu Dzień Dobry TVN raper i producent muzyczny Rafał "Pono" Poniedzielski, którego Fundacja Hey Przygodo pomaga uzdolnionym dzieciom. W studiu towarzyszyli mu młodzi raperzy. Co młodych przyciąga do hip-hopu? Czym dla nich jest hip-hop? I jak wyglądają warsztaty, które organizuje Pono?

  Świat pędzi, a my nie potrafimy odpoczywać. Z tego właśnie powodu powstały warsztaty z leżenia. Jak wyglądają? Jakie zalety ma leżenie na lewym boku? A w jakiej pozycji nie należy odpoczywać?

  Bartek Guentzel organizuje dla kobiet warsztaty, które łączą w sobie elementy survivalu i dzikiej kuchni. Jakie umiejętności mogą nabyć uczestniczki warsztatów?

  Każdy młody zawodnik trenujący sztuki walki marzy o choćby jednym treningu z Joanną Jędrzejczyk. Jak wyglądają warsztaty z mistrzynią? Kamera Dzień Dobry TVN uchwyciła Joannę Jędrzejczyk podczas treningu z młodymi bokserkami. Jak dziewczyny postrzegają mistrzynię i czego poza stosowaniem odpowiednich technik na ringu ja nauczyła?

  Otylia Jędrzejczak to najbardziej utytułowana polska pływaczka - wywalczyła 25 medali Mistrzostw Świata i Europy. Po zakończeniu kariery zawodniczej swoją wiedzą postanowiła dzielić się z najmłodszymi. Otylię zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o prowadzone przez nią warsztaty. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego - według naszej mistrzyni - dzieci unikają w szkole zajęć na basenie i jakie zalety ma pływanie.

  Goście Dzień Dobry TVN: psi behawiorysta, trener Stowarzyszenia H4Dog Krzysztof Tatar oraz trenerka z uprawnieniami dogoterapeutycznymi Magdalena Falkowska prowadzą warsztaty, podczas których więźniowie opiekują się psami. Zapytaliśmy ich o: cel tych zajęć. Dowiedzieliśmy się również, czym należy się kierować przy wyborze rasy psa, dlaczego labradory nie nadają się do życia w bloku.

  Tomasz Zubilewicz wybrał się do Świętochłowic, gdzie odbywają się warsztaty muzyki gospel. Od samego rana prezentował nam pogodę w tym rytmie... posłuchajcie! :)

  Roma Gąsiorowska stworzyła W-arte! To interdyscyplinarna platforma artystyczno-edukacyjna, która połączy w sobie scenę, klub, concept store współczesnej mody, szkołę aktorską i centrum warsztatowe. Po co to robi? Roma o swoim nowym projekcie opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Samiloby Ajeki razem z mamą przeprowadza w przedszkolach warsztaty, podczas których uczy dzieci tolerancji. Jak wyglądają te spotkania? O czym opowiada wówczas siedmioletnia dziewczynka? Jak dzieci reagują na jej kolor skóry? O co przedszkolaki pytają Sami? Co warsztaty dają samej siedmiolatce? I kto namówił Katarzynę Wujczyk i jej córkę do projektu? Sami razem z mamą pojawiła się w studiu Dzień Dobry TVN.

  W Białymstoku, mieście tańca, wspólnie z choreografami programu "X Factor" Bartek Jędrzejak szukał kandydatów na warsztaty taneczne. Jakich osób szukają i kto ma szansę się zakwalifikować?