Wiara, polędwica i miłość, czyli spotkania z przyjacielem księdza Kaczkowskiego. Dzięki filmowi "Johnny" Patryka Galewskiego poznała cała Polska

Patrykiem Galewskim prowadzi projekt PAKA - co to jest?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiara, polędwica i miłość
Wiara, polędwica i miłość
Johnny – historia ks. Jana Kaczkowskiego
Johnny – historia ks. Jana Kaczkowskiego
Patryk Galewski z filmu "Johnny": Ks. Jan Kaczkowski jest ze mną codziennie
Patryk Galewski z filmu "Johnny": Ks. Jan Kaczkowski jest ze mną codziennie
Nieznane tajemnice ks. Jana Kaczkowskiego
Nieznane tajemnice ks. Jana Kaczkowskiego
Kuchnia ks. Jana Kaczkowskiego
Kuchnia ks. Jana Kaczkowskiego
Film „Johnny” o ks. Kaczkowskim wchodzi do kin
Film „Johnny” o ks. Kaczkowskim wchodzi do kin
Film o księdzu Janie Kaczkowskim na festiwalu w Gdyni - wejście 2
Film o księdzu Janie Kaczkowskim na festiwalu w Gdyni - wejście 2
Film o księdzu Janie Kaczkowskim na festiwalu w Gdyni
Film o księdzu Janie Kaczkowskim na festiwalu w Gdyni
Patryk Galewski od jakiegoś czasu w ramach projektu PAKA organizuje zajęcia z wychowankami zakładów poprawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych oraz szkół. Jak wyglądają takie spotkania? Podczas jednego z nich przyjacielowi ks. Jana Kaczkowskiego towarzyszyła reporterka Dzień Dobry TVN.

Projekt PAKA - co to jest

Patryk Galewski ma za sobą trudne dzieciństwo. W młodości nie stronił od używek i miał problemy z prawem. Wszystko zmieniło się w 2011 roku, kiedy poznał ks. Jana Kaczkowskiego. Mężczyzna otwarcie mówi, że gdyby nie duchowny, nigdy nie wyszedłby na prostą. Teraz w ramach projektu PAKA dzieli się swoją historią z młodzieżą.

- Szkoła wydawałaby się normalnym, dobrym miejscem, ale tak naprawdę pod tym normalnym, dobrym miejscem są również takie sytuacje, które są niedobre, które nie są fajne, z którymi tak naprawdę młodzi ludzie nie są w stanie sobie poradzić w swoim życiu - powiedział Patryk Galewski, - Trafianie do szkół przede wszystkim ma być takim ładunkiem empatii. Ma być też ładunkiem tego, że każdy człowiek zasługuje na szacunek, że każdy człowiek zasługuje na zrozumienie - dodał.

Patryk wierzy, że opowiadając o swoim niełatwych doświadczeniach, zyskuje zaufanie młodych ludzi i sprawia, że się przed nim otwierają. - Oni czują, że mogą mi mówić o ciężkich sytuacjach swojego życia - wyjaśnił.

Nie myli się. Świadczą o tym wypowiedzi uczniów, z którymi się spotyka.

- Ja się bardzo wczułam w tę historię, (...) przeżywałam to - przyznała Emilia, uczennica III LO w Sopocie.

- Ja w ogóle nie byłam przygotowana na to, że (...) jakiś obcy człowiek przyjdzie do (...) szkoły i przed wszystkimi ludźmi opowie swoją historię życia, poruszy takie tematy, które są ważne - stwierdziła Kaja.

Projekt PAKA - warsztaty gotowania

W ramach projektu PAKA Patryk Galewski prowadzi także warsztaty gotowania. Według niego wspólna praca w kuchni jest pomocna w budowaniu relacji i wprowadza trochę luzu.

- Jak mówisz o trudnych rzeczach ze swojego życia, no to (...) kuchnia jest świetnym miejscem do tego, żeby kontynuować te rozmowy - tłumaczył.

Uczniowie są zachwyceni warsztatami. - Naprawdę jest super. Mi też się bardzo podoba - usłyszeliśmy od nich.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości