Ks. Jan Kaczkowski

  Ks. Jan Kaczkowski

  Od śmierci ks. Jana Kaczkowskiego minęło pół roku. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z ojcem - Józefem Kaczkowskim i siostrą - Magdaleną Sekułą, aby porozmawiać o spuściźnie ks. Jana. Jak najbliżsi radzą sobie z tęsknotą za nim?

  Niedawno żegnaliśmy księdza Jana Kaczkowskiego - osobę niezwykle ciepłą i zaangażowaną w działalność charytatywną. A jaki był dla najbliższych? Katarzyna Olubińska spotkała się m.in. z siostrą i ojcem zmarłego księdza Jana. To trzeba zobaczyć!

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN będzie sielsko i rodzinnie - w Jajkowicach u Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza. A potem filmowo i zawodowo - jak majówkę spędza Magda Boczarska? W programie także muzycznie i premierowo - zespół Hey znów zaskakuje. A na koniec chwila wzruszeń - o ks. Janie Kaczkowskim jego siostra i ojciec. Zapraszamy o 8.30!

  28 marca zmarł ksiądz Jan Kaczkowski, założyciel Hospicjum św. Ojca w Pucku. Od kilku lat zamagał się z chrorobą nowotworową, jednak choroby nie traktował jak wyroku, a o kapłaństwie mówił, że to "najpiękniejsze, co mu się mogło przydarzyć". W swojej kapłańskiej pracy ks. Jan poświęcił się pomocy chorym i ubogim. Przypominamy fragment rozmowy z ks. Janem Kaczkowskim o umieraniu i oswajaniu się ze śmiercią, wyemitowany w Dzień Dobry TVN w 2013 roku. Będzie nam brakowało ks. Jana...

  Gości Dzień Dobry TVN - coacha szczęścia Sylwię Zawadę i księdza Jana Kaczkowskiego - zapytaliśmy, co jest w życiu najważniejsze. Dobra materialne? Bliscy ludzie? Zdrowie? Miłość? Czy ludzie często zadają sobie to pytanie? Jak nauczyć się doceniać życie? Jak przestać się martwić?

  Memy z Jezusem Chrystusem, dowcipy o duchownych, rabinach, księżach, przewodnikach duchowych. Prześmiewcze wizerunki Buddy, gwiazda Dawida taktowana prześmiewczo, wykorzystywanie wizerunków bóstw hinduskich i bogów w sztuce. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Robert Serek, red. naczelny magazynu VICE oraz Piotr Żyłka, katolicki dziennikarz, publicysta, grafik komputerowy, który stworzył i prowadzi Projekt faceBóg oraz polski profil papieża Franciszka. Czy w kościele katolickim jest potrzeba autoironii i dystansu do siebie? Gdzie przekracza się dobry smak, a zaczyna zwykle chamstwo? Jaka jest granica między cynizmem, a oczyszczającym śmiechem?