"Synek księdza Kaczkowskiego" - emocjonująca opowieść człowieka, który doświadczył cudu

Źródło: Dzień Dobry TVN
Emocjonująca opowieść człowieka, który doświadczył cudu
Emocjonująca opowieść człowieka, który doświadczył cudu
Johnny – historia ks. Jana Kaczkowskiego
Johnny – historia ks. Jana Kaczkowskiego
Patryk Galewski z filmu "Johnny": Ks. Jan Kaczkowski jest ze mną codziennie
Patryk Galewski z filmu "Johnny": Ks. Jan Kaczkowski jest ze mną codziennie
Nieznane tajemnice ks. Jana Kaczkowskiego
Nieznane tajemnice ks. Jana Kaczkowskiego
Kuchnia ks. Jana Kaczkowskiego
Kuchnia ks. Jana Kaczkowskiego
Film „Johnny” o ks. Kaczkowskim wchodzi do kin
Film „Johnny” o ks. Kaczkowskim wchodzi do kin
Film o księdzu Janie Kaczkowskim na festiwalu w Gdyni - wejście 2
Film o księdzu Janie Kaczkowskim na festiwalu w Gdyni - wejście 2
Film o księdzu Janie Kaczkowskim na festiwalu w Gdyni
Film o księdzu Janie Kaczkowskim na festiwalu w Gdyni
"Synek księdza Kaczkowskiego" to opowieść o księdzu Janie Kaczkowskim, jakiego nie znamy – widzianym oczami wychowanka i przyjaciela Patryka Galewskiego. Autorem książki jest dziennikarz Piotr Żyłka. Jak obaj wspominają współpracę przy powstawaniu tego niezwykłego wydawnictwa?

Ksiądz Kaczkowski zmienił jego życie

Ksiądz Jan Kaczkowski to wyjątkowy duchowny, który swoją dobrocią i niezwykłym kontaktem z wiernymi starał się zmieniać świat na lepsze. Jego losy stały się inspiracją dla filmu "Johnny", który w ubiegłym roku trafił na ekrany kin. Niedawno dziennikarz Piotr Żyłka postanowił jeszcze uważniej przyjrzeć się historii niezwykłego księdza. Na podstawie rozmowy z wychowankiem duchownego Patrykiem Galewskim powstała książka pod tytułem "Synek księdza Kaczkowskiego".

- Jak obejrzałem film, wiedziałem, że widzę bardzo wzruszające momenty. [...] Kiedy zaczęliśmy rozmawiać z Patrykiem, to on zaczął odsłaniać jego bardzo trudne początki - ląduje w areszcie, poznaje Johnny'ego, ląduje w więzieniu, znowu coś się dzieje dobrego w hospicjum - relacjonował dziennikarz.

Kontynuuje działalność księdza

Patryk Galewski przyznaje, że powrót do historii sprzed lat był dla niego niełatwy i pełny wzruszeń. - Długo zastanawiałem się, czy zgodzić się na ten projekt. [...] To jest turbo prawdziwa książka, opowiedziana z perspektywy dzieciaka, który dorastał w smutnym domu. Opowiadam o próbach samobójczych, o okaleczeniach, o pierwszej wciągniętej kresce, o więzieniu - tłumaczył Patryk Galewski. Podopieczny księdza Kaczkowskiego obecnie zaangażowany jest w projekt "PAKA - inne garowanie". W ramach akcji odwiedza ośrodki poprawcze i wychowawcze oraz szkoły. Podczas spotkań wspiera młodzież z problemami i próbuje kontynuować dzieło Jana Kaczkowskiego.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości