reportaż

  reportaż

  Endometrioza to choroba, z którą zmaga się od 10-15 proc. kobiet w wieku rozrodczym. Mimo że problemem jest ogromny, to wiele pań na postawienie prawidłowej diagnozy musi czekać latami. Co gorsza, nie brakuje lekarzy, którzy twierdzą, że dolegliwości, na które uskarżają się pacjentki to ich "wymysł". Dlaczego tak się dzieje? Jak wygląda codzienne życie kobiet, które zmagają się z tą chorobą?

  Wiesław P. ps. "Wicek" to zamieszany w głośne afery przedsiębiorca, który przewijał się w postępowaniach prokuratorskich i miał też związki z najbardziej znanymi polskimi przestępcami. Na liście jego bliskich znajomych zaskakuje nazwisko arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Tej relacji przyjrzał się Bertold Kittel, reporter "Superwizjera", tworząc dokument "Tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Głódzia".

  Stacja TVN24 świętuje właśnie 20. urodziny. Przez ten czas pokazała niezliczoną liczbę materiałów, a w nich ludzkie historie, które wzruszały, szokowały i oburzały. Poniżej przedstawiamy subiektywną listę 10 najlepszych reportaży, które można było zobaczyć na antenie stacji TVN24 i TVN.

  25-letni raper z Wielkopolski zmarł po imprezie, którą spędził w towarzystwie pięciorga przyjaciół. Zeznania znajomych wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Ale według rodziny, Damian zmarł wskutek śmiertelnych urazów i z powodu nieudzielenia mu pomocy. Co naprawdę wydarzyło się feralnego dnia?

  Reportaż "Piżamki" opowiadający o warunkach, jakie panują na oddziale leczenia nerwic Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie, wstrząsnął całą Polską. - Upokorzenie jest tylko jednym elementem kary, drugi polega na psychicznym znęcaniu się nad dzieckiem - pisze autor Janusz Schwertner. W rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl dziennikarz opowiedział o kulisach powstawaniu materiału oraz o trudnych momentach.

  Ich kultura zawsze stanowiła fascynujący temat na legendy, książki czy filmy. W oddalonym od Toronto o 1500 km Thunder Bay rdzenni mieszkańcy Kanady stanowią aż 70% populacji. Do podróży, Irminę Somers zainspirowała autorka książki Tanya Talaga. Reporterka spotkała się z dziennikarką, która opowiedziała jej o historiach pierwszych narodów zamieszkujących w Kanadzie.

  Kościół katolicki już dawno przestał być nieskazitelną instytucją. Od wielu lat na światło dzienne wychodzą kolejne nadużycia, których dopuszczają się księżą. Do mediów coraz częściej zgłaszają się osoby, które były przez nich molestowane lub wykorzystywane seksualnie. O takich właśnie nadużyciach opowiada reportaż "KRÓLestwo" przygotowany przez Marcina Gutowskiego, reportera programu "Czarno na białym".

  Pani Małgorzata oddała troje swoich dzieci do domu dziecka. Twierdzi, że sprawiały kłopoty, nie chciały z nią być i nie słuchały się jej. W programie UWAGA! TVN wstrząsające relacje dwóch synów i córki kobiety. Dziś mają 14, 16 i 18 lat. Jak relacje z nimi opisuje pani Małgorzata?