reportaż

  Reporterzy "Uwagi! TVN" sprawdzili, jak potoczyły się losy pokrzywdzonej dziewczynki.

  Szymon K. na swoim koncie ma kilka wyroków sądowych, 4,5 roku do odsiadki oraz jest poszukiwany trzema listami gończymi. Nie przeszkadza mu to jednak w prowadzeniu biznesu.

  Pomimo siedmiu wyroków wciąż prowadzi firmę, zbiera zamówienia i przyjmuje zaliczki.

  Dla wielu z nich brak dokumentu to olbrzymi kłopot.

  Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Zdunach postanowili przerwać milczenie i opowiedzieli, co dzieje się za murami placówki. Relacje personelu i pensjonariuszy, do których dotarli reporterzy "Uwagi! TVN", rysują przerażający obraz.

  "W domu dziecka było dobrze".

  "Dla mnie to jest tragedia".

  "Obstrukcję procesową opanował do perfekcji".

  Zosia przyszła na świat z wrodzoną wadą serca. Rodzice 5-letniej obecnie dziewczynki stoczyli niełatwą walkę o jej życie. Kiedy wszystko zaczęło się układać, pojawił się kolejny problem. Okazało się, że za płotem ich domu ma powstać węzeł betoniarski. - Takie środowisko na pewno jest niekorzystne dla dziecka z pojedynczą komorą serca - uważa lekarz. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  Czy wciąż w polskich ubojniach zabija się chore krowy?

  Bartosz S. działa w branży motoryzacyjnej. Jego klienci czują się przez niego oszukani. Jak mówią, zakupione od przedsiębiorcy silniki, co prawda na zewnątrz wyglądały idealnie, ale przestawały działać po przejechaniu przez samochód kilkudziesięciu kilometrów. Zawiedzeni wciąż nie mogą odzyskać swoich pieniędzy.

  World Media Festivals jest wydarzeniem, podczas którego nagradzane są media z całego świata. W tegorocznej edycji TVN Warner Bros. Discovery zdobył aż 15 nagród, które trafiły do dziennikarzy. Podwójną nagrodę dostał Michał Przedlacki za swoje reportaże. 

  Mariusz Szczygieł pojawił się w Dzień Dobry TVN ze swoją najnowszą książką "Fakty muszą zatańczyć", w której wyjaśnia, jak napisać dobry reportaż. Pojawiają się w niej także elementy autobiograficzne. Jak tworzy się dobry warsztat pisarski i co wolno reporterowi?

  Jakimi śladami warto podążać, by dostrzec jej fenomen?

  "Kargulem i Pawlakiem możemy być nawet, będąc bardzo bogatymi ludźmi".

  "Jest huk, kucie. Chodzą wiertarki, młoty pneumatyczne" - skarżą się pacjentki.

  Bracia Kliczko zapisali się w historii ukraińskiego sportu dzięki licznym sukcesom w ringu bokserskim. Po wybuchu wojny w Ukrainie utalentowani pięściarze nie zawahali się stanąć w obronie ojczyzny. W programie "Uwaga: Kulisy Sławy" o nieprzeciętnych osiągnięciach Witalija i Władimira opowiedzieli uznani dziennikarze oraz przedstawiciele świata boksu.

  Dziesiątki osób zawiadomiły prokuraturę o oszustwach, do których dochodzić miało w kancelarii Ryszarda R.

  Śledczy są przekonani, że małżeństwo zginęło z rąk swojej córki.

  Ponad 1/4 brytyjskich dziewcząt traci dziewictwo przed 16. rokiem życia. Do tej grupy nie zalicza się 42-letnia Charlotte, która świadomie podjęła decyzję o życiu w celibacie. Dlaczego się na to zdecydowała? O własnych przekonaniach opowiedziała modelce erotycznej Jodie Marsh.

  W jednym z domów w Kłopocie koło Inowrocławia dwukrotnie wybuchł pożar. O wywołanie go podejrzany jest jeden z lokatorów. Jego sąsiedzi żyją w strachu, ponieważ mężczyzna odgrażał się im. W przeszłości był kilkukrotnie skazany za drobne kradzieże i wymuszenia. Po pożarze wciąż jest na wolności, bez policyjnego dozoru. Sprawie postanowili przyjrzeć się reporterzy programu "Uwaga TVN".

  "Dostałam taki prezent, by być uważnym na świat".

  "Teraz robimy jeszcze trudniejszą robotę".

  "Lojalne trwanie przy własnym projektorze".

  Marcin Gutowski z TVN24 otrzymał Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. To jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród dziennikarskich w Polsce.

  30-letnia Izabela była w piątym miesiącu ciąży, kiedy zmarła w szpitalu w Pszczynie na sepsę.

  Endometrioza to choroba, z którą zmaga się od 10-15 proc. kobiet w wieku rozrodczym. Mimo że problemem jest ogromny, to wiele pań na postawienie prawidłowej diagnozy musi czekać latami. Co gorsza, nie brakuje lekarzy, którzy twierdzą, że dolegliwości, na które uskarżają się pacjentki to ich "wymysł". Dlaczego tak się dzieje? Jak wygląda codzienne życie kobiet, które zmagają się z tą chorobą?

  Wiesław P. ps. "Wicek" to zamieszany w głośne afery przedsiębiorca, który przewijał się w postępowaniach prokuratorskich i miał też związki z najbardziej znanymi polskimi przestępcami. Na liście jego bliskich znajomych zaskakuje nazwisko arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Tej relacji przyjrzał się Bertold Kittel, reporter "Superwizjera", tworząc dokument "Tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Głódzia".

  "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" to bardzo głośny dokument telewizyjny Marcina Gutowskiego, który wywołał ogromne poruszenie w Polsce. Pod koniec września na rynku pojawiła się książka o tym samym tytule, która jest rozwinięciem wielu wątków dotyczących kardynała Stanisława Dziwisza.

  "Dziwny jest ten świat. Opowieść o Waldemarze Milewiczu" to książka Honoraty Zapaśnik, która stworzyła portret wybitnego dziennikarza i korespondenta wojennego, który zginął w Iraku siedemnaście lat temu. Honorata rozmawiała z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami Waldemara. W studiu Dzień Dobry TVN opowiadała o kulisach powstawania lektury.