W najbliższy wtorek w programie "Uwaga! TVN" zobaczymy reportaż Tomasza Patory o telemarketerach namawiających starsze osoby na kupno przedmiotów o wątpliwej wartości.
Piotr Jacoń, w najnowszym reportażu "Wszystko o moim państwie", przyjrzał się rozprawie sądowej z udziałem osoby transpłciowej, która walczy o zmianę płci w dokumentacji. Z materiału jasno wynika, że wytoczenie powództwa rodzicom jest dla niej ogromną udręką, którą fundują jej polscy urzędnicy i prawo. Reportaż dostępny jest na platformie TVN24 GO.
Jedno z krakowskich stowarzyszeń przez lata miało wzorowo pomagać niepełnosprawnym dzieciom realizować sportowe marzenia. W pewnym momencie rodzice zorientowali się jednak, że coś jest nie tak.
Jedno z krakowskich stowarzyszeń przez lata miało wzorowo pomagać niepełnosprawnym dzieciom realizować sportowe marzenia. W pewnym momencie rodzice zorientowali się jednak, że coś jest nie tak.
Jedno z krakowskich stowarzyszeń przez lata miało wzorowo pomagać niepełnosprawnym dzieciom realizować sportowe marzenia. W pewnym momencie rodzice zorientowali się jednak, że coś jest nie tak.
Adam wsiadł nocą do tramwaju i jeździł nim po aglomeracji Śląskiej, zabierając z przystanków pasażerów. Zdaniem jego mamy, 25-latek od dawna ma problemy z uzależnieniem od dopalaczy. Kobieta ma nadzieję, że dzięki temu incydentowi syn ma szansę na podjęcie leczenia odwykowego. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga TVN.
Codzienność 15-letniego Krystiana i jego mamy wypełniona jest licznymi troskami. Chłopiec zmaga się z mukowiscydozą i innymi problemami zdrowotnymi, przez co nieustannie musi przyjmować leki. Koszty leczenia są bardzo wysokie, a ojciec nastolatka odszedł, pozostawiając po sobie jedynie długi. Z chłopcem i jego mamą rozmawiali reporterzy programu "Uwaga! TVN".
Dziennikarka TVN24 Marta Warchoł w reportażu "Miała mieć na imię..." przedstawia dramatyczną historię kobiety, która w 30. tygodniu ciąży dowiedziała się, że jej dziecko nie ma głowy. Od jednego z lekarzy usłyszała, że przerwanie ciąży jest niemożliwe. Świat pacjentki runął.
W Polsce powstaje coraz więcej firm specjalizujących się w pozyskiwaniu rekompensat dla rodzin ofiar wypadków komunikacyjnych. Reporterzy "Superwizjera" sprawdzili, na jak dużą skalę dochodzi do takiego precedensu i jak on się odbywa. O kulisach w Dzień Dobry TVN opowiedział Jarosław Jabrzyk, redaktor naczelny redakcji.
Katastrofa ekologiczna na Odrze, to nie tylko śmierć żyjących w niej organizmów. To także widmo upadku grożące wszystkim, dla których rzeka stanowiła źródło utrzymania. Turyści omijają Odrę szerokim łukiem, a przedsiębiorcy załamują ręce.
Agata Szymanowicz to polska fotografka, której zdjęcia ukazują pozornie prozaiczne sceny z rodzinnego życia. Jej prace zdobyły uznanie na całym świecie.
Szymon K. na swoim koncie ma kilka wyroków sądowych, 4,5 roku do odsiadki oraz jest poszukiwany trzema listami gończymi. Nie przeszkadza mu to jednak w prowadzeniu biznesu.
Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Zdunach postanowili przerwać milczenie i opowiedzieli, co dzieje się za murami placówki. Relacje personelu i pensjonariuszy, do których dotarli reporterzy "Uwagi! TVN", rysują przerażający obraz.
Zosia przyszła na świat z wrodzoną wadą serca. Rodzice 5-letniej obecnie dziewczynki stoczyli niełatwą walkę o jej życie. Kiedy wszystko zaczęło się układać, pojawił się kolejny problem. Okazało się, że za płotem ich domu ma powstać węzeł betoniarski. - Takie środowisko na pewno jest niekorzystne dla dziecka z pojedynczą komorą serca - uważa lekarz. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Bartosz S. działa w branży motoryzacyjnej. Jego klienci czują się przez niego oszukani. Jak mówią, zakupione od przedsiębiorcy silniki, co prawda na zewnątrz wyglądały idealnie, ale przestawały działać po przejechaniu przez samochód kilkudziesięciu kilometrów. Zawiedzeni wciąż nie mogą odzyskać swoich pieniędzy.
World Media Festivals jest wydarzeniem, podczas którego nagradzane są media z całego świata. W tegorocznej edycji TVN Warner Bros. Discovery zdobył aż 15 nagród, które trafiły do dziennikarzy. Podwójną nagrodę dostał Michał Przedlacki za swoje reportaże.
Mariusz Szczygieł pojawił się w Dzień Dobry TVN ze swoją najnowszą książką "Fakty muszą zatańczyć", w której wyjaśnia, jak napisać dobry reportaż. Pojawiają się w niej także elementy autobiograficzne. Jak tworzy się dobry warsztat pisarski i co wolno reporterowi?