trudna młodzież

    trudna młodzież

    Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika, to najstarsza w Polsce DJ-ka. Zanim przeszła na emeryturę pracowała jako pedagog, zajmując się trudną młodzieżą. Zapytaliśmy ją o to, jak muzycznie "rozmawiać" z młodzieżą? Dla kogo gra - dla młodych czy starszych, którzy chcą się czuć młodo? Jaką muzykę lubi? W jakich okolicznościach Michał Fogg poznał DJ Wikę? Jak się ma w Polsce muzyka retro?

    Po opuszczeniu poprawczaka wiele osób nie potrafi się odnaleźć w samodzielnym życiu. Mają problemy z wykonaniem podstawowych czynności, jak np. robienie zakupów. Aby pomóc im wejść w dorosłe życie, wymyślono mieszkania treningowe. Jakie są obowiązki młodych ludzi, którzy mogą korzystać z takiej pomocy? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Paulinę Dobrzyńską, która 3 lata spędziła w zakładzie poprawczym, Karolinę Gościniak, korzystającą z mieszkania treningowego i wiceprezesa Fundacji "Po Drugie" Ireneusza Stawińskiego.

    24 lutego pojawił się pierwszy odcinek nowej serii „Surowych rodziców”. Bohaterami odcinka byli 15 letnia Marta oraz jej rówieśnik Damian. Czy udział w programie zmienił ich zachowanie? Dlaczego ich rodzice postanowili zgłosić swoje dzieci do programu?