gotowanie

  Czy Małgorzata Lipińska była nadopiekuńczym rodzicem? Jak poradziła sobie z hejtem, który dosięgnął ją po założeniu konta na Instagramie?

  Zdarza się, że wykonujemy w trakcie gotowania czynności, które są tak naprawdę zbędne i do tego często pochłaniają sporo czasu. Z czego zatem możemy zrezygnować? Oto kilka przykładów.

  "To zmienia wszystko"

  "Catherine Deneuve przychodziła w szlafroku i w bamboszach".

  Włoski noblista radzi, jak oszczędzać.

  Wakacje to czas eksperymentów, zabawy i podróży. Jeśli jeszcze nie zaplanowaliście sobie urlopu, zabierzemy Was na chwilę w najciekawsze kulinarnie zakątki świata. Razem z Martyną Chomacką ruszamy w kulinarną podróż po Azji i Bliskim Wschodzie. 

  Gotowanie dla najbliższych, jak i to związane z przyjmowaniem gości to przyjemna, choć bardzo czasochłonna czynność. Żeby wszystko szło zgodnie z założeniami warto mądrze zaplanować swoją pracę, najlepiej z urządzeniami SMART. Dzięki nim nawet najbardziej czasochłonne potrawy przygotujesz w zaledwie chwilę.

  Świetnie sprawdzi się w przygotowaniu zdrowych soków, zup czy koktajli.

  Olivier Janiak wraz z miasteczkiem Projektu Plaża zagościł w Kołobrzegu. Nad morzem dziennikarz spotkał się z kucharzem reprezentacji Polski w piłce nożnej – Tomaszem Leśniakiem, który pokazał, jakie pyszności przygotował z produktów Sokołów.

  Garnki odróżnia wiele cech. Zarówno rodzaj tworzywa z jakiego zostały wykonane, rodzaj powłoki, jak i grubość dna. Wszystko to decyduje o tym, które z nich są najbardziej trwałe, a w których gotowanie jest najzdrowsze. Sprawdź jak wybrać najlepsze garnki na kuchenkę gazową.

  Statystyczny Polak wyrzuca 247 kg jedzenia, co wskazuje na to, że jesteśmy w niechlubnej czołówce Unii Europejskiej.

  Chyba każdemu zdarzyło się wrzucić jedzenie na patelnię zbyt wcześnie lub nieco za późno. Najczęściej dzieje się tak, ponieważ nie mamy pewności, czy jest już odpowiednio rozgrzana. Jak więc to sprawdzać i więcej nie popełniać tego błędu?

  "Prawdziwe gotowanie zaczęło się z dziadkiem".

  Już w najbliższą niedzielę będziemy mogli oglądać finał 7. edycji programu MasterChef Junior. O tytuł najlepszej powalczą Ewa, Helena i Wiktoria.

  Gotowanie, także za sprawą programów kulinarnych, stało się pasją wielu osób. Chętnie poznajemy nowe smaki i próbujemy nowych receptur, jednak często pojawia się problem z dostępnością składników – przynajmniej tak sądzi wiele osób, które już na etapie czytania przepisu odrzucają go, bo skąd wziąć kimchi, ser halloumi, czy owoce morza, szczególnie jeśli do większego miasta jest dosyć daleko? To proste – z dyskontów!

  Wiele dzieci wprost uwielbia spędzać czas w kuchni i mieć tam jakieś odpowiedzialne, przydzielone im zadania. Gotowanie z dzieckiem to nie tylko ciekawy sposób na wspólne spędzanie czasu, ale też okazja do podróży do świata rodzinnych tradycji.

  Kuchnia i wszelkie jej zakamarki mają za zadanie przede wszystkim umożliwiać sprawne i wygodne przygotowywanie posiłków. Wiele osób ceni sobie rozwiązania, które pozwalają na optymalizację przestrzeni i lepsze jej wykorzystanie. Jednym z nich jest inteligentny koncept naczyń. Na czym polega?

  Technologia i tworzone z jej wykorzystaniem gadżety w dużym stopniu ułatwiają nam życie. Dzięki nim prozaiczne czynności nie zajmują już tyle czasu i uwagi, co jeszcze kilka lat temu. Oczywiście ten trend nie omija kuchni - dla miłośników gotowania powstało wiele przedmiotów, które umilają pracę w kuchni. Jakie mają zastosowanie i jak z nich korzystać?

  Karol Maciesz i Laura Wielich uwielbiają gotować. Chętnie spędzają wspólnie czas w kuchni i wzajemnie się inspirują, odkrywając nowe smaki. W Dzień Dobry TVN pokazali autorskie pomysły na przekąski, które idealnie sprawdzą się na piknik.

  Jak przebiegnie metamorfoza lokalu?

  Wraz z innymi kobietami przygotowuje dania dla potrzebujących.

  Kobieta postanowiła zrezygnować z zaplanowanej kariery i wybrała zawód, który z pewnością osładza jej codzienność

  Marcin Sawicki wybrał się do Przemyśla, gdzie od kilku dni organizacja World Central Kitchen gotuje posiłki dla uchodźców z Ukrainy. Wśród międzynarodowej ekipy znalazł się Marc Murphy, znany szef kuchni i postać telewizyjna. Co robi w Polsce?

  "Wciąż są potrzebni ludzie do pomocy"

  Gdy w domu pojawia się dziecko, mamy w natłoku obowiązków zapominają o sobie. Tymczasem zdrowa i zbilansowana dieta dotyczy nie tylko maluchów, ale także i dorosłych. Małgorzata Jackowska, dietetyczka pokazała, jak szybko wykonać zdrowy obiad z dzieckiem na rękach.

  Jak wpływ na nasz organizm mają kiszonki? Zwycięzca 10. edycji programu "Masterchef", Maciej Regulski przekonuje, że kryją wiele zalet. W programie Dzień Dobry TVN zaprezentował innowacyjne przepisy. Oto jeden z nich.

  Brooklyn Beckham jest aspirującym szefem kuchni, który zatrudnił 62-osobową ekipę za oszałamiającą cenę 100 000 dolarów, aby sfilmować go... jak robi kanapkę. Teraz spotkał się z ostrą krytyką za próby zaistnienia w kulinarnym świecie.

  "Dajemy z siebie wszystko, co najlepsze".

  Paco Perez i Wojciech Modest Amaro spotkali się w jednej kuchni. W trakcie gotowania znaleźli czas, aby opowiedzieć naszej reporterce o swojej miłości do kulinariów i początkach kariery.

  Niewiele osób ma czas i ochotę gotować obiad każdego dnia. Zamiast stać nad garnkami, często stołujemy się w restauracjach typu fast food. Rukmini Iyer udowadnia jednak, że można w bardzo prosty sposób wykonywać smaczne dania w domu, nie poświęcając na to wiele energii.