To nie tak, że wszyscy od razu mamy zamieniać się w postać ze słynnego obrazu Edwarda Muncha. Krzyk pomaga. Pozwala się oczyścić z negatywnych emocji. Nic dziwnego, że coraz więcej terapeutów zaleca go jako terapię. Zwłaszcza na Islandii praktyka staje się coraz popularniejsza. Dlaczego? I jak terapia krzykiem może pomóc nam w walce ze stresem?
Naukowcy od lat pracują nad tym, żeby ludzkość mogła zamieszkiwać inne planety. Czy jest to fizycznie możliwe? O tym nasz reporter Marcin Sawicki rozmawiał z Jamesem Pawelczykiem, astronautą polskiego pochodzenia.
Wiek, nadciśnienie czy zwiększona masa ciała – to tylko kilka z wielu czynników, które wpływają na gorszy przebieg zakażenia koronawirusem. I chociaż na COVID-19 nie ma jeszcze leku, to najnowszy algorytm stworzony przez duńskich naukowców pomaga w walce z wirusem. W jaki sposób?
Widoki na Islandii bez wątpienia zapierają dech w piersiach. Katarzyna Paluch postanowiła udowodnić, że również dźwięki tej wyspy mogą zachwycić. Dlatego właśnie stworzyła wyjątkową mapę, o której opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Niekiedy zwierzaki uciekają podczas spacerów czy wychodzą z podwórek i nie wracają. Zrozpaczeni właściciele chwytają się wówczas wszelkich sposobów, by je odnaleźć. Niektórzy, oprócz standardowych ogłoszeń czy sprawdzania okolicy, udają się do jasnowidzów.
Polska zajmuje 31. miejsce w rankingu jakości życia dzieci na 38 przebadanych krajów – tak wynika z najnowszego raportu UNICEF-u. Z psycholog Aleksandrą Piotrowską rozmawialiśmy o tym, co wpływa na pogorszenie kondycji psychicznej młodych ludzi. Jak dorośli mogą walczyć z tym problemem?
26 lutego rusza 5. edycja programu "Ślub od pierwszego wejrzenia". My postanowiliśmy wrócić na chwilę do przeszłości i sprawdzić, co słychać u uczestników poprzedniej edycji. Niedawno Agnieszka Łyczakowska i Wojciech Janik obchodzili drugą rocznicę małżeństwa. Jak zmieniło się ich życie i jaką mają receptę na udany związek?
Jednym z czytelników i fanów jego twórczości został papież Franciszek. Zygmunt Bauman był jednym z najwybitniejszych myślicieli końca XX i początku XXI wieku. Do dzisiaj nazywany jest gwiazdą pop humanistyki. Wybitny socjolog i filozof był laureatem wielu międzynarodowych nagród, a jego książki cytowane są na całym świecie. O życiu Zygmunta Baumana opowiadał w Dzień Dobry TVN Artur Domosławski, autor książki "Wygnaniec".
Miały zdobić ciało, a wyszło na odwrót. Dobrze wykonany tatuaż może być naszą wizytówką. Gorzej, kiedy oddamy skórę w niewłaściwie ręce. W programie "Najgorsze polskie tatuaże" zobaczymy te zrobione pod wpływem impulsu lub w niesprawdzonym salonie. Miały symbolizować coś ważnego, a teraz są tylko brzydkim wzorem albo niechcianym wspomnieniem i wymagają pilnej korekty. Jak ratować oszpecone ciało? O tym opowiadała tatuatorka Kaja Karolina Chodorowska.
Nawłoć kanadyjska to coraz chętniej uprawiana roślina nie tylko ozdobna, ale i lecznicza. Skąd brać nasiona nawłoci kanadyjskiej? Jak ją uprawiać w ogrodzie? Jakie dolegliwości można leczyć z jej pomocą?
W Internecie napisać można wszystko - szkoda tylko, że nie zawsze poprawnie. Językoznawcy łapią się za głowę, kiedy widzą błędy, które weszły w nawyk ludziom publikującym wpisy w sieci. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego specjaliści opracowali raport o kondycji polskiej ortografii. Niestety nie jest ona najlepsza.
Praca zdalna to od blisko roku rzeczywistość wielu z nas. W związku z pandemią wykonujemy swoje zawodowe obowiązki online. W sieci pojawia się coraz więcej ogłoszeń, w których firmy szukają chętnych do pracy z domu - legalnej i dobrze płatnej. Jednak nie wszyscy ich autorzy mają dobre intencje, część z nich to zwykli naciągacze. Sprawdź, jak się nie dać wciągnąć w piramidę finansową.
Szkoła specjalna obejmuje kilka poziomów edukacji, od przedszkola po placówki ponadgimnazjalne. Ich celem jest kształcenie dzieci i młodzieży o różnych stopniach zaburzeń i niepełnosprawności. Specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy pomaga im w zdobywaniu wiedzy i w ogólnym rozwoju.
Pisanie rozprawki to rozpatrywanie wybranego zagadnienia lub problemu, który następnie poddaje się dogłębnej analizie. W rozprawce zadajemy pytania, zbieramy argumenty, poszukujemy odpowiedzi i wyciągamy wnioski. Tę uproszczoną formę pracy naukowej piszemy według ściśle określonych zasad. Jak dobrze napisać rozprawkę?
Prusaki w domu to dość częsty problem. Te budzące obrzydzenie owady nigdy nie występują w izolacji. Jeśli w domu pojawi się jeden, można mieć pewność, że gdzieś niedaleko jest cała kolonia. Jak się pozbyć prusaków? Co zrobić, by karaczany nie pojawiły się ponownie? Czy prusaki gryzą? Czy potrafią latać?
Możliwe, że niedługo nie będzie można zastąpić maseczek przyłbicą czy szalikiem. Rząd wprowadzi stosowne regulacje, bo nie wszystkie sposoby zasłaniania nosa i ust skutecznie chronią przed zakażeniem koronawirusem. O tym, które maseczki robią to najlepiej, mówiła w naszym programie Magdalena Sułek-Domańska z Koalicji BHP.
Sushi, świetne samochody i elektronika, a także słynne pokemony, to pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy, myśląc o słowie Japonia. Kraj Kwitnącej Wiśni to jednak nie tylko wynalazki, ale także miejsce pełne historii, tradycji i zasad. Filip Chajzer zabrał nas na krótką wycieczkę i sprawdził, co jeszcze Japonia dała światu i Polsce.
Karolina Kuczyńska była jedną z uczestniczek 9. edycji "Top Model". W programie zachwyt jurorów wzbudziła przede wszystkim jej sylwetka oraz fotogeniczność. 27-latka wciąż aktywnie realizuje się zawodowo, a do tego wychowuje kilkuletniego synka. Jak udaje jej się połączyć karierę z macierzyństwem?
Adelajda Szarzec-Tragarz przygodę z lotnictwem rozpoczęła w wieku 17 lat. Bardzo szybko wspięła się po szczeblach kariery. Jak mówi, potrzebny był upór i determinacja. Jak udało się jej połączyć pracę i macierzyństwo?
Miłośników kultury japońskiej liczy się w milionach ludzi na całym świecie. Niektórzy z nich przejawiają swoje zainteresowania w szczególny sposób i zostają cosplayerami. Na czym to niezwykłe hobby? Wyjaśniały nam to Katarzyna Skonecka i Anna Kozar.
Beżowa, czerwona, a może czarna? Ile panien młodych, tyle różnych sukien ślubnych. Stylista Adam Chowański opowiedział o nietuzinkowych stylizacjach. Czy w modzie ślubnej jest granica, której nie można przekroczyć?
Stres i samotność, które nasiliły się w czasie pandemii odbijają się nie tylko na naszym samopoczuciu, ale także na relacjach z innymi. Dotyczy to także seksu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy sex coacha, aby zapytać, jak zmieniło się życie intymne Polaków w dobie pandemii. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na wirtualny seks?
Zakopane chce uniknąć problemów z niekontrolowanym napływem turystów. Włodarze polskiej stolicy Tatr wyciągnęli lekcję z poprzedniego weekendu i postanowili zrobić wszystko, aby nie dopuścić do incydentów podobnych do tych z zeszłego tygodnia. Funkcjonariuszy z Zakopanego wesprze tym razem kilkudziesięciu policjantów z Krakowa. Wojewoda małopolski apeluje o przestrzeganie reżimu sanitarnego.
Trening siłowy coraz bardziej zyskuje na popularności wśród kobiet, ponieważ pozwala na uzyskanie efektów nie tylko w postaci szczupłej sylwetki, ale także ujędrnia skórę czy poprawia postawę. Agnieszka Niedobylska jest trenerką, która wie, jak zawalczyć o formę w domu. W studiu Dzień Dobry TVN przekonywała nas, że można bez wychodzenia na siłownię uzyskać wymarzone efekty.
Nareszcie weekend! Nie masz pomysłu na wolne dni? Podpowiadamy, co warto obejrzeć na Playerze. Na szczególną uwagę zasługują hity filmowe i oryginalne seriale. Nie zabraknie również sportowych emocji.
Prawdziwy cukier waniliowy to skarb każdej pani domu. Doskonale sprawdza się jako przyprawa do ciast i deserów albo jako aromatyczny dodatek do gorących napojów. Niestety, wanilia w cukrach z torebek występuje zwykle w śladowych ilościach. Nierzadko producent zastępuje ją syntetycznym aromatem. Zamiast kupować produkt pełen chemii i ulepszaczy, lepiej przygotować go w naturalnej postaci. Sprawdź, jak zrobić cukier waniliowy.
Scott Stuart napisał książkę o swoim synu. Początkowo prawie nikt nie chciał jej wydać. Dziś mężczyzna jest gwiazdą w Australii i wzorem do naśladowania dla wielu ojców. Na temat tego wyjątkowego wydawnictwa rozmawialiśmy z Michałem Rusinkiem, tłumaczem książki "Mój cień jest różowy" oraz z Moniką Chrapińską-Krupą, psycholożką dziecięcą.
Krystian Ochman jest wnukiem słynnego śpiewaka operowego Wiesława Ochmana, więc talent ma w genach. By go szlifować, porzucił życie w USA i rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach. Niedawno zrobiło się o nim naprawdę głośno, kiedy podbił rynek muzycznym swoim debiutanckim singlem. Reporterka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z nim, żeby zapytać, jak właściwie to wszystko się zaczęło.
Szczęście w relacjach mamy zapisane w genach. Naukowcy z University of Arkansas są zdania, że o tym, czy nasz związek będzie udany czy też nie decyduje konkretna mutacja. Jak to możliwe?
W czwartkowy wieczór, 18 lutego na Marsie po siedmiu miesiącach podróży wylądował łazik Perseverance. O szczegółach tego wydarzenia w Dzień Dobry TVN opowiedział dyrektor od przyszłych misji międzyplanetarnych w NASA, Artur Chmielewski oraz jeden z autorów nowatorskiej aplikacji "Mission to Mars", Bartosz Rosłoński.