Najnowsze badania udowodniły, że pandemia negatywnie wpływa na jakość opieki nad noworodkami. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że brak bliskiego kontaktu matki z dzieckiem może poważnie odbić się na zdrowiu noworodka.
Pafos to idealnie miejsce na wypoczynek podczas sezonu wakacyjnego. Miasto oferuje sporo atrakcji turystycznych, a dobra pogoda w tym miejscu jest gwarantowana.
Miejskie ulice stają się coraz bardziej dzikie. I to nie tylko z nazwy – jak ul. Dzika w Warszawie. Zwierzęta bowiem możemy spotkać pomiędzy blokami, na placach zabaw i spacerujące wśród ludzi. Czy stanowią zagrożenie?
Walencja to trzecie największe miasto Hiszpanii, zaraz po jej stolicy, Madrycie oraz słynnej Barcelonie. Miejsce to zachwyca turystów niezwykłą atmosferą, stworzoną m.in. dzięki połączeniu budowli zabytkowych z nowoczesnymi, a także rozległymi, malowniczymi plażami.
Dla Andrzeja Molendy każdy pogrzeb jest szczególny - jest mistrzem świeckiej ceremonii pogrzebowej. Pisze mowy, otacza opieką rodzinę zmarłej osoby. Jest przewodnikiem w bardzo trudnych chwilach. Jak wyglądają uroczystości w czasie pandemii? Bez pożegnania, w reżimie sanitarnym i z małą liczbą żałobników. Co konkretnie się zmieniło? Jakie zasady obowiązują, kiedy osoba zmarła na COVID-19? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Janem Szczucińskim, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Pogrzebowych.
Robert Szulc wraz z początkiem roku wyruszył w swoją kolejną, niezwykłą podróż, podczas której ma odwiedzić cztery kontynenty. Ma konkretny cel: spotkać ludzi i zapytać ich, jak pandemia zmieniła ich życie. Teraz przebywa w Afryce, gdzie spełnił wyjątkową misję - ku pamięci Aleksandra Doby zdobył szczyt Kilimandżaro.
Anna Smoter wraz ze swoją rodziną prowadzi schronienie dla sów. Ptaki, które do nich trafiają, są rehabilitowane i wypuszczane na wolność. Niektóre historie wyjątkowo chwytają za serce. Jak mądrze nieść pomoc, kiedy zauważymy ranną sowę?
Akcja Animacja ze Szczecinka jest sławna na całym świecie. Niemal z każdego festiwalu młodzi twórcy przywożą wyróżnienia. Na czym polega pasja uczniów Zespołu Szkół Społecznych STO?
Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego jest niekwestionowanym rekordzistą w tamtejszym ośrodku nauki jazdy. Mężczyzna podchodził do egzaminu teoretycznego aż 193 razy. Jednak się nie poddaje - ponoć po raz kolejny zapisał się na test. O tym, czy każdy może być kierowcą, porozmawialiśmy z egzaminatorem Tomaszem Matuszewskim, instruktorem Filipem Raszewskim oraz aktorką i wokalistką Izabelą Trojanowską.
W Bartoszycach znajduje się budynek starego więzienia. To właśnie tam mieści się Więzienna Piekarnia pana Artura Ziemackiego, który zatrudnia osoby po "ciężkich życiowych wojnach". - Wyszli na prostą, mają potencjał - przyznał właściciel.
Oman wciąż nie jest celem masowej turystyki, dlatego doskonale nadaje się dla podróżników, którzy podążają mało uczęszczanymi szlakami. Problemu nie stanowi spanie na dziko w namiocie ani bezpieczeństwo – w Omanie spotkamy przyjaznych i gościnnych ludzi. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w tym malowniczym kraju.
Stanisław Adamowicz, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Stanisława Staszica w Hrubieszowie, wygrał konkurs translatorski organizowany przez Komisję Europejską dla uczniów szkół średnich. Tym samym dołączył do grona 27 najlepszych młodych tłumaczy z całej Unii Europejskiej. Jak udało mu się opanować do perfekcji język angielski?
Ósmoklasiści z całej Polski pisali 17 marca próbne egzaminy kończące szkołę podstawową. Pierwszym przedmiotem, z którym musieli się zmierzyć, był język polski. Jak uczniowie się do nich przygotowywali? Czy z powodu pandemii mogą liczyć na taryfę ulgową? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Justyną Suchecką, dziennikarką TVN24, która zajmuje się tematyką edukacyjną.
Do tej pory szczepionkę przeciwko COVID-19 otrzymało 5 proc. wszystkich obywateli Unii Europejskiej. Te osoby będą mogły ubiegać się o tzw. paszport szczepionkowy. Jakie korzyści płyną z posiadania takiego dokumentu? Czy jego wprowadzenie jest zasadne? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Maciejem Kaweckim, ekspertem ds. nowych technologii.
Sól, pieprz czy ostra papryka, to przyprawy, bez których trudno ugotować coś dobrego i niewielu z nas wyobraża sobie potraw bez nich. Wybór przypraw, jest ogromny. Okazuje się, że nie wszystkie doceniamy, tak jak powinniśmy. Które, mimo dobrego smaku i właściwości, wciąż są rzadko używane? W stworzeniu tej listy pomogli nam nasi ulubieni kucharze.
Chorowanie w domu jest, jeśli można tak w ogóle mówić o chorowaniu, wygodne. We własnym lokum czujemy się bezpiecznie i mamy pod ręką wszystko, czego potrzebujemy. Jednak obecność chorego w miejscu, gdzie przebywają też inne osoby, rodzi obawę o ich zdrowie. Czy można się ustrzec transmisji wirusów?
Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach pracuje małżeństwo naukowców - Magda i Tomek, którzy wspólnie zajmują się projektem oczyszczania gleby przy pomocy bakterii i roślin. W Polsce nie ma właściwie miejsca, gdzie byłaby ona zupełnie wolna od zanieczyszczeń. Skażona gleba to dziś ogromny problem, jednak badania małżeństwa dają ogromną nadzieję dla naszego środowiska.
28-letnia Amy Maxey z Wielkiej Brytanii przyjmowała antykoncepcję hormonalną. Mimo to niedługo zostanie mamą trójki dzieci. Jak to możliwe? Sprawę nagłośniły zagraniczne media.
"Historia bez kobiet jest raczej niemożliwa" - pisała Francuzka Michelle Perrot. Trudno się z tym zdaniem nie zgodzić, jednak przeglądając podręczniki można odnieść zgoła inne wrażenie. W szkole uczymy się głównie o królach i wybitnych dowódcach. Kobiety występują w tych opowieściach zdecydowanie rzadziej, głównie w tle. Dlaczego? Wyjaśniała to Anna Kowalczyk, autorka książki "Brakująca połowa dziejów".
W Japonii, czyli jednym z najbardziej nowoczesnych krajów świata, coraz więcej osób rezygnuje z seksu. Wpływa to nie tylko na relacje międzyludzkie, ale także przekłada się na niż demograficzny. O tym, jak pod tym kątem wygląda sytuacja w Kraju Kwitnącej Wiśni, a jak nad Wisłą, opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Marek Gajewski, Polak mieszkający od 15 lat w Japonii oraz Robert Kowalczyk, seksuolog.
W Afryce spotkamy zarówno najbardziej niebezpieczne, jak i urocze zwierzęta świata. Sporo gatunków zwierząt w Afryce zagrożonych jest wyginięciem. Polowanie na nie jest surowo wzbronione.
Swoim talentem zachwyciła samą Justynę Kowalczyk. Izabela Marcisz ma niespełna 21 lat, a na swoim koncie wiele wygranych. Nam opowiedziała o swoich tegorocznych sukcesach. Kto wspiera ją w walce o medale?
W polskim systemie oświaty dzieci w wieku 3–6 lat mogą uczęszczać do przedszkola. Najczęściej udają się tam 4-latki. Maluchy w tym wieku nabyły już podstawowe umiejętności i ruszają do placówki przedszkolnej, aby je doskonalić i uczyć się nowych rzeczy. Zatem co powinien umieć 4-latek?
Różnorodność dostępnych karm dla kotów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Aby wybrać spośród nich produkt, który najlepiej będzie służył zdrowiu pupila, konieczne jest zrozumienie jego specyficznych potrzeb żywieniowych.
Lina Medina zaszła w ciążę w wieku 4 lat i 10 miesięcy, a urodziła mając 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni. Poród odbył się przez cesarskie cięcie. Syn dziewczynki przyszedł na świat zdrowy i dano mu na imię Gerardo. Czy wyjaśniono, kto był ojcem malucha?
Wszystko wskazuje na to, że niedługo w Łodzi będzie prawdziwie tropikalny klimat. To tutaj powstaje właśnie orientarium - przyszła chluba miejskiego ogrodu zoologicznego. Jakie zwierzęta zamieszkają w kompleksie i kiedy będzie można go zwiedzać?
Wiosna nadchodzi, a wraz z nią porządki w mieszkaniu i nierzadko zmiana jego wystroju. Możemy tego dokonać małym kosztem wymieniając zasłony. Jakie najlepiej wybrać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział architekt, Jonatan Kilczewski.
Mówią o emocjach, ekscytacji, obcowaniu z życiem - para "mieszczuchów" zdecydowała się przenieść z pędzącego miasta na wieś. Teraz jako przewodnicy natury uwrażliwiają innych na piękno przyrody. Jak przyznają, początki nie były łatwe.
Ryszard Rembiszewski rozpoczął nowe życie. W 2019 roku lubiany "Pan Lotto" wziął ślub. Razem z żoną od jakiegoś czasu mieszka w Hiszpanii. Tam właśnie postanowił zdecydowanie zmienić wizerunek. Jak teraz wygląda?
Rodzice dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych dokonują w życiu wielu poświęceń. Często rezygnują z siebie i swoich marzeń w trosce o zdrowie i życie najdroższej im osoby. To trudna codzienność, zwłaszcza że zwykle są zdani sami na siebie. Na szczęście istnieją wyjątkowe miejsca takie jak Dom Wytchnień, który pozwala rodzicom na (nomen-omen) chwilę oddechu.