Od zmierzchu do świtu nie można poruszać się po terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zakaz, który wszedł w życie 1 marca, będzie obowiązywał do końca listopada br. Władze TPN tłumaczą to bezpieczeństwem turystów i troską o dobro zwierząt.
Zaparowane szkła podczas noszenia maseczki – to problem, z którym boryka się wiele osób. Doskwiera on zarówno właścicielom okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Jak temu zaradzić? Wystarczy prosty trick, który szybko zyskał na popularności w sieci.
Piotr Bednarczyk, Krzysztof Wyrzykowski i Wojtek "CIHY" Cichoń to rysownicy współpracujący z kultowym magazynem "Relax", znanym i cenionym wśród wszystkich fanów komiksu. Panowie wspólnymi siłami stworzyli małe dzieło sztuki inspirowane naszym programem. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami.
Robi furorę na całym świecie. W czym tkwi jego fenomen? Uwielbiany taniec "Jerusalema" zatańczyliśmy razem studiu, a nasi reporteży odwiedzili Gdańsk i Białystok, żeby dawka pozytywnej energii dotarła do całej Polski. Dołączcie do nas!
Do filmowych Oscarów jeszcze trochę czasu. Opowieści z ekranu zamieniamy na te o architekturze. Marta Nowacka i Łukasz Orzechowski - duet projektantów z Łodzi - dostali nie lada wyróżnienie. Za koncept "klocków architektonicznych" przyznano im srebrny medal Międzynarodowego Konkursu Designu w Los Angeles w kategorii Teaching Aids. Nagroda nazywana jest "architektonicznym Oscarem". Co jej przyznanie oznacza dla polskiego start-upu?
Film, gra, a może muzyka? Ty wybieraj, jak chcesz spędzisz wolny wieczór. Przy okazji sprawdź najnowsze technologie stworzone nie tylko dla domatorów. JBL Bar 5.0 Multibeam pozwala doświadczyć przestrzennego, otaczającego dźwięku 3D w domowym zaciszu.
Kilka tygodni temu Klaudia Halejcio podzieliła się ze swoimi obserwatorami wspaniałą wiadomością i ujawniła, że już za kilka miesięcy zostanie mamą. Teraz zdradziła, czy będzie wychowywać syna czy córeczkę. Czy spełniło się jej marzenie?
Beskid Sądecki to jedna z najpiękniejszych części polskich Beskidów. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu jedne z najnowocześniejszych stacji narciarskich, a porośnięte bukami i świerkami zbocza gór nadają im wyjątkowy klimat. Michał Cessanis w cyklu "Do zobaczenia" odwiedził nie tylko stoki, ale także źródło wody oraz dom Nikifora Krynickiego.
Dorota Szelągowska zawodowo spełnia marzenia innych. W swoich programach odmienia nie tylko mieszkania, ale i losy bohaterów. Tym razem postanowiła jednak spełnić swoje pragnienie, co też uwieczniła w mediach społecznościowych.
Ot, niby codzienna czynność. Jednak nie dla wszystkich jest tak banalna, jakby się mogło wydawać. Dla jednych to wielka przyjemność, dla drugich nie lada wyzwanie. Jak z misją wysłania na zakupy radzą sobie mężczyźni? O to pytamy naszych gości - piosenkarkę Magdę Steczkowską, modela Jakoba Kosela i aktora Wojciecha Błacha.
Edyta Pazura chętnie pokazuje w sieci, jak mieszka. Ostatnio żona aktora zaprosiła internautów do kuchni. Wnętrze zdecydowanie przypadło do gustu obserwatorom blogerki. Ich uwadze nie uszedł też panujący w pomieszczeniu pedantyczny porządek.
Wychowanie dziecka to prawdziwa sztuka. Jak zniechęcić syna czy córkę do zachowań niepożądanych czy niebezpiecznych? Każdy rodzic ma swoje sposoby. Niektórzy sięgają do systemu kar: tak psychicznych, jak i cielesnych. Czy to jednak skuteczne rozwiązanie? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy o tym z psycholog dziecięcą Agnieszką Siedler.
Stan Borys i Anna Maleady to para na dobre i na złe. Razem są od 12 lat. Niedawno premierę miał najnowszy utwór artysty, który początkowo był dedykowany jego partnerce z okazji 10-lecia ich związku. Plany rocznicy pokrzyżował jednak udar mózgu wokalisty. Po dwóch latach rekonwalescencji para szczerze opowiedziała nam o trudach rekonwalescencji oraz wzajemnej miłości i planach.
Jan Englert i Beata Ścibakówna są razem w życiu i w teatrze. Ich najnowsze wspólne dzieło to spektakl "Trzy siostry". Za kulisami małżonkowie mogli liczyć na wzajemne wsparcie i dobre słowo. O łączącym ich uczuciu aktorska para opowiadała w Dzień Dobry TVN.
Adam Warchoł to niezwykle zdolny surfer. 19-latek "złapał" właśnie niemal 20-metrową falę i pobił rekord świata. Jak tego dokonał? Kto zaszczepił w nim miłość do sportu? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawiali z nim Małgorzata Ohme oraz Filip Chajzer.
Michał Siedlecki, pasjonat legend, mitów i średniowiecza, wpadł na pomysł nietypowego biznesu. Szyje namioty historyczne, które oglądamy w słynnych światowych produkcjach. Jego prace pojawiły się w takich hitach jak "Wiedźmin", "Wikingowie" czy "Przeklęta". Jak do tego doszło?
Aein Ghobadi pochodzi z Iranu. Nigdy nie był w Polsce, ale kilka lat temu jako student anglistyki i amatorski muzyk zainteresował się naszą kulturą. Dziś tłumaczy klasykę polskiej literatury i dzieli się swoją pasją w sieci. Co sprawiło, że tak pokochał kraj nad Wisłą?
Jadwiga Caban-Korbas od 30 lat pełniła funkcję dyrektora słubickiego Sanepidu. Zrobiło się o niej głośno, gdy do sieci trafił film z zebrania sztabu zarządzania kryzysowego, gdzie pani Jadwiga mówiła o pierwszym przypadku COVID-19 w Polsce. - Następnego dnia dostałem z samego rana co najmniej kilkanaście telefonów o tym, że mam panią dyrektor natychmiast wyrzucić z pracy – mówi Leszek Bajon, starosta słubicki.
Bisfenol F to substancja wykorzystywana do produkcji tworzyw sztucznych, w tym plastiku. Zastąpiła szkodliwy dla zdrowia bisfenol A. Niestety szwedzkie badania pokazują, że nowa substancja również jest niebezpieczna. Naukowcy dowiedli, że może ona oddziaływać na płód i zaburzać rozwój intelektualny dziecka.
Dzieci, które uczą się zdalnie, spędzają coraz więcej czas przed komputerem. To może poważnie odbić się na ich zdrowiu. O wpływie pandemii na najmłodszych Agata Młynarska rozmawiała z psycholożką kliniczną Ewą Narkiewicz-Nejno.
Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na dbanie o ptaki w mieście jest wieszanie budek lęgowych. Można je kupić lub wykonać samodzielnie. Ważne jednak, aby zrobić to teraz. Okres lęgowy ptaków zaczyna się bowiem już w połowie marca.
Wielkimi krokami zbliża się koniec zimy i niedługo odłożymy sanki do piwnicy. Nadchodzi czas na inną, równie atrakcyjną dla najmłodszych, aktywność na świeżym powietrzu, czyli jazdę na rowerze. Biegowy, trójkołowy czy na dwóch kółkach - jaki powinien być pierwszy rower dla dziecka? Jak dbać o bezpieczeństwo małego cyklisty? Praktyczne rady i ciekawostki zebrała dla rodziców Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.
Żył w podróży i zmarł spełniając swoje marzenie, jakim było zdobycie Kilimandżaro. Aleksander Doba odszedł 22 lutego w wieku 74 lat. O pasji, która staje się stylem życia, rozmawialiśmy w naszym programie z podróżniczką i pisarką Elżbietą Dzikowską.
Owce z Katowic znane są z tego, że pomagają ludziom. Stado z Centrum Medycyny Doświadczalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego składa się z samych honorowych krwiodawców. Rocznie zwierzaki zapewniają nawet 26 l krwi. Czy taka praktyka jest dla nich bezpieczna? Dlaczego wybór padł właśnie na owce? O tym rozmawialiśmy z Anielą Gajoszek, która opiekuje się wełnianą gromadą superbohaterów.
Gdy był dzieckiem, wyszukiwał w śmieciach elementy elektroniki, z których robił sobie zabawki. Po latach dostał się na studia inżynierskie. Początkowo rodzina nie rozumiała jego zainteresowań. Obecnie jednak Roly Mamani z Boliwii jest znanym konstruktorem innowatorskich protez. Wszystkiego nauczył się sam. Jak do tego doszedł?
Łukasz od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe czterokończynowe spastyczne. Nie chodzi i ma problemy z mową. Nie brakuje mu jednak poczucia humoru i szalonych pomysłów. Z żoną Eweliną łączy go wyjątkowa historia miłosna. Nie od razu zapałali do siebie uczuciem, ale dzisiaj nie wyobrażają sobie życia bez siebie i wychowują synka. O seksualności osób niepełnosprawnych rozmawialiśmy w naszym programie z dr. Moniką Zimą-Parjaszewską z Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Anna Małecka-Mutambi w 2016 r. przeniosła się do Mbarara w Ugandzie. To tam aktywnie realizuje swoją życiową misję - pomoc potrzebującym w Afryce. Polka otworzyła Fundację Agandi i prowadzi dom opiekujący się sierotami. Jak trafiła do Ugandy? Jak dzieli się rodzinnym ciepłem z tyloma poszkodowanymi przez los maluchami?
Hafty wymagają czasu, cierpliwości i skupienia. Te bardziej profesjonalne także wprawy i artystycznego zacięcia. Jednak najpiękniejsze powstają z zamiłowania do rękodzieła i szacunku do jego historii. Czy to łatwa sztuka? O swojej pasji opowiedziała nam hafciarka Paulina Pleskot.
Cebularz lubelski to wywodzący się z kuchni żydowskiej pszenny placek pokryty pokrojoną w kostkę cebulą wymieszaną z makiem. Przysmak, który dziś możemy kupić niemal w każdej piekarni, ma niezwykle ciekawą historię. Czym różni się od innych wypieków? O tym opowiadał nam podróżnik Mikołaj Rey.
Łączenie kariery zawodowej i opieki nad dzieckiem jest wymagającym zadaniem i oznacza życie w ciągłym biegu. Każdy rodzic zatrudniony na podstawie umowy o pracę przez okres co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego, czyli przerwy w zatrudnieniu w celu sprawowania opieki nad dzieckiem.