Konstrukcja karuzeli-wahadła zaczęła się chwiać. Ludzie obciążyli ją własnymi ciałami, by ratować innych

Projekt bez tytułu - 2021-07-11T165909.141_Easy-Resize.com.jpg
Projekt bez tytułu - 2021-07-11T165909.141_Easy-Resize.com.jpg
To najgorszy z możliwych scenariuszy na wesołym miasteczku, gdy zawodzi maszyna i ludzie zdani są na łaskę losu. Do przejmującej sytuacji doszło w stanie Michigan podczas festynu zorganizowanego z okazji Narodowego Festiwalu Wiśni. Reakcja ludzi chwyta za serce. Uratowali życie kilkunastu osobom.

Podstawa karuzeli zaczęła się kołysać

To była kolejna tura ludzi, która chciała skorzystać z karuzeli-wahadła. Zabawa polega na tym, że grupa osób siada na niewielkiej kanapie, a następnie unosi się i opada ruchem wahadła. Początkowo wszystko wydawało się idealne, ludzie śmiali się i cieszyli przeżyciem.

Po chwili widać jednak na nagraniu, że coś dzieje się groźnego z konstrukcją maszyny. Wyglądało to tak, jakby nagle puściły jakieś śruby czy liny utrzymujące wahadło w prawidłowej pozycji. Wszystko zaczęło się chwiać i stanowiło zagrożenie dla ludzi uwięzionych na kanapie.

– Podstawa karuzeli zaczęła się kołysać, z każdą chwilą coraz bardziej. W pewnym momencie była tak pochylona, że pomyślałem, że zaraz wpadnie do znajdującej się za nią rzeki. Nie mogłem uwierzyć w to, co widziałem – opowiadał świadek zdarzenia Joy Ogemaw.

Reakcja ludzi chwyta za serce

Reakcja ludzi, którzy zauważyli problem, chwyta za serce. Kilkanaście osób od razu rzuciło się na pomoc i własnymi siłami starali się utrzymać we właściwej pozycji konstrukcję, by nie doszło do jej zawalenia. To cud, że nikomu nic się nie stało dzięki odwadze przypadkowych przechodniów.

Zanim maszyna się zatrzymała, potrzeba było chwili czasu. Mężczyźni, którzy wpadli na ten doskonały pomysł, starali się do końca być przeciwwagą dla rozpędzonego wahadła.

- Nie wiemy, dlaczego doszło to takiej sytuacji. Maszyna została zdemontowana i zawieziona do firmy w Ohio, która ją wypożyczyła. Wówczas dowiemy się, co się stało. Niewykluczone, że doszło do awarii komputera – powiedział jeden z organizatorów festiwalu.

Zobacz także:

Katarzyna Janowska o letnich festiwalach kulturalnych w Europie. W Polsce też czeka nas niezwykłe wydarzenie

Wracasz do Polski z wycieczki zagranicznej? Rząd zmienia przepisy wjazdowe, są nowe wytyczne

Pies na wakacjach w mieście. Jak przygotować pupila na urlop?

Obejrzyj również: 17-metrowa "szalona zjeżdżalnia" w katedrze w Norwich. "Chcieliśmy umożliwić turystom zbliżenie się do sklepienia"

TVN 24/x-news

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło: Fakt, Twitter

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla