Joanna Krupa udostępniła na Instagramie krótkie nagranie, na którym widzimy jak jej córeczka Asha bawi się z mamą modelki. Jak się okazuje, babci dziewczynki nie brakuje pomysłów na zabawy z maleństwem. Co więcej, nie są do nich potrzebne żadne zabawki.
Pracownicy opieki społecznej odwiedzili mieszkankę Głowna. Okazało się, że ciężarna 31-latka znajduje się pod wpływem alkoholu, mając pod opieką 2-letnią córeczkę. Kobieta odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia, za co grozi 5 lat więzienia.
Pandemia mocno wywróciła nasze życie do góry nogami. Niektóre osoby straciły pracę i środki do życia i zmuszone są szukać nowego zajęcia. W tym pomaga im Michał Zdanowicz, fotograf. Mężczyzna całkowicie za darmo wykonuje zdjęcia do CV. Skąd wziął się pomysł na taką nietypową pomoc?
Czy bliźnięta mogą mieć dwóch różnych ojców? Okazuje się, że tak! Specjaliści z zakresu genetyki i rozrodczości z Kolumbii potwierdzili, że jedna z matek urodziła w tym kraju bliźnięta, które mają różnych ojców. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak mąż kobiety zażądał przeprowadzenia testów genetycznych.
Wydaje nam się, że dzwoni do nas mama i prosi nas o kliknięcie w link. Mamie ufamy, więc klikamy. Okazuje się, że tak naprawdę jest to ktoś inny, kto wcale nie ma dobrych intencji. Wykonywanie połączeń na nieprawdziwy identyfikator, czyli "spoofing telefoniczny", to coraz częściej spotykane oszustwo. O tym, jak łatwo paść jego ofiarą, przekonała się nasza prowadząca Anna Kalczyńska, której w studiu zaprezentował to Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii. Podpowiedział nam też, jak rozpoznać złodziejski atak i jak się przed nim uchronić.
Leczenie niepłodności zostało usunięte z listy celów Narodowego Programu Zdrowia na najbliższe 5 lat. Szacuje się, że z tym problemem w Polsce może borykać się około 1,2 miliona par. Czy w związku z tym zostały one pozbawione ostatniej deski ratunku?
Prawdopodobnie jedyna w Polsce kolekcja przedwojennych, sklepowych wieszaków należy do Małgorzaty Michalskiej-Nakoniecznej. Pierwszy eksponat pochodzi z szafy jej dziadków. Najważniejszy należał natomiast do żydowskich kupców z Lublina, którzy przed wojną wysłali córkę do Belgii. Poznajcie niezwykłą historię tego zbioru.
Bez względu na to, jak rozumiemy sukces - czy to w życiu zawodowym, prywatnym czy sportowym, wiele osób zastanawia się, jak go odnieść. Jakie pułapki myślenia najczęściej hamują nas przed zdobyciem celu? O tym w Dzień Dobry TVN mówił coach Miłosz Brzeziński.
Możliwości podróżowania ze względu na pandemię są teraz ograniczone. Zamiast marzyć o wyjeździe w dalekie kraje, z powodzeniem można zwiedzić najbliższą okolicę, która niekiedy gwarantuje egzotyczne doświadczenia. Do takich wyjątkowych miejsc należy Oceanarium w Międzyzdrojach. Jego uroki podziwiała reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska.
Z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa możemy korzystać z niewielu atrakcji. Czy ograniczenia dotyczą także kuligów zorganizowanych na własnej posesji? Na pytanie widza Dzień Dobry TVN odpowiedziała Eliza Kuna, adwokat.
Wśród znajomych i rodziny uchodzicie za parę idealną. Na pierwszy rzut oka macie wszystko: miłość, przyjaźń i pożądanie. Nikt jednak nie wie, z czym mierzycie się w domu, gdy wasze emocje niczym sinusoida z wielkiego uczucia przeradzają się w cierpienie. Z czasem pojawia się brak wzajemnego szacunku, zaufania i poczucia bezpieczeństwa. To może świadczyć o trwaniu w toksycznym związku. Jak go rozpoznać? Skąd się bierze i jak na nas wpływa? O tym mówiła nam w wywiadzie Katarzyna Kucewicz, psycholożka, psychoterapeutka i seksuolożka.
W Ameryce Północnej znajduje się kompleks pięciu jezior pochodzenia tektoniczno-polodowcowego. Charakteryzują się bardzo dużą powierzchnią i należą do największych jezior świata. Trzecim co do wielkości jeziorem tego kompleksu jest jezioro Michigan.
Badania prowadzone przez neurobiologów z Uniwersytetu Cardiff udowodniły, że zabawa lalkami aktywuje obszar mózgu odpowiedzialny za przetwarzanie informacji społecznych, w tym za empatię. To cenne odkrycie, szczególnie w czasach pandemii, gdy kontakt dziecka z rówieśnikami jest znacznie ograniczony. O tym, jak samodzielna zabawa wpływa na rozwój maluchów, opowiedziały nam Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięca oraz Sylwia Anderson-Hanney, trenerka umiejętności wychowawczych.
Ulepszenie chatbotów, które dzięki sztucznej inteligencji będą mogły sprawiać wrażenie prawdziwej, zaangażowanej emocjonalnie osoby. Taki pomysł zgłosił do urzędu Patentowego jeden z gigantów technologicznych. Profil rozmówcy ma powstać na podstawie danych, jakie zostawiamy w sieci. Niewykluczone, że chatboty będą w stanie imitować zmarłych. Pomysł brzmi futurystycznie i kontrowersyjnie, ale tak właśnie może wyglądać nasza przyszłość, o której rozmawialiśmy z Pawłem Ellerikiem, specjalistą ds. nowych technologii.
Zeznanie podatkowe za 2020 rok trzeba złożyć do 30 kwietnia tego roku. Urzędy Skarbowe zaczną przyjmować rozliczenia od 15 lutego. Co można odliczyć od podatku? Jakie nowe ulgi się pojawiły i kto może z nich skorzystać?
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków opublikowało nową edycję "Czerwonej listy ptaków Polski", czyli listy gatunków, które objęte są ryzykiem wymarcia. Jak się okazuje, zagrożona wyginięciem jest 1/5 gatunków ptaków rozmnażających się w Polsce. W jakim stopniu człowiek przyczynia się do wymierania ptaków i czy można jeszcze zatrzymać ten proces? O tym rozmawialiśmy z prof. Przemysławem Chylareckim, ornitologiem
Coraz więcej kobiet boi się ciąży i porodu. U pierworódek może to być obawa przed nieznanym, u rodzących po raz kolejny - lęk po traumatycznych przeżyciach. Czym jest tokofobia? Jak odróżnić "zwykły" strach od chorobliwego? O tym mówiły w naszym programie dr n. med. Beata Wróbel, ginekolog i seksuolog, autorka książki "Sztuka kobiecości" oraz Bianca-Beata Kotoro, psycholog.
Brytyjczycy są już miesiąc poza Unią Europejską, czyli rzeczywistość brexitowa w pełni. Czy spełniły się obawy mieszkających i pracujących na Wyspie Polaków? Sprawdziła to nasza wysłanniczka w Londynie Anna Senkara.
Pandemia i zmiany, które za sobą pociągnęła, sprawiły, że nasz dotychczasowy porządek dnia stanął na głowie. Problemy z "przestawieniem" się mają zarówno dorośli, jak i dzieci. Brak wyraźnego podziału między nauką a czasem wolnym sprawił, że cykl okołodobowy u wielu dzieci został całkowicie rozregulowany. Jak to naprawić i co zrobić, aby dziecko łatwiej odnajdywało się w nowej rzeczywistości? O tym wszystkim w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Agnieszką Wielgosz, aktorką, Agnieszką Stefaniuk, mamą siedmiorga dzieci i dr. n. med. Tadeuszem Piotrowskim z pracowni Badań nad Snem.
Agnieszka Włodarczyk niedawno podzieliła się z fanami radosną nowiną! Aktorka jest w ciąży i oczekuje narodzin swojego pierwszego dziecka. Teraz artystka zdradziła, jak znosi ten wyjątkowy stan.
Granat jest jedną z najbardziej klasycznych barw. To najczęstszy kolor szkolnych mundurków i naukowych instytucji, przywodzący na myśl takie wartości, jak porządek, powaga czy dyscyplina. Co więcej, w świecie mody tworzy on wiele ciekawych połączeń, które sprawdzą się w każdej sytuacji.
Według statystyk około 2 mln Polaków jest uzależnionych od gier hazardowych. Zdaniem specjalistów pandemia sprzyja wejściu w nałogi oraz pogłębia te, z którymi już się zmagamy. Jak można sobie z tym poradzić ? O tym opowiadały dr Bernadeta Lelonek-Kuleta - specjalistka leczenia uzależnień, Beata Biały - autorka książki "Hazardziści. Gra o życie" oraz Urszula - była hazardzistka.
Co miesiąc chwytasz się za głowę, gdy patrzysz, ile wydałeś na środki chemiczne? Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na sprzątaniu? Przedstawiamy jak tanimi, domowymi sposobami posprzątasz równie dobrze mieszkanie, a nawet lepiej, bo ekologicznie.
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspierać na wiele sposobów. Mastercard podpowiada, jak zrobić to bez wychodzenia z domu. Z pomocą przychodzą eSkarbonka, Twitter oraz aplikacja mobilna.
Szybkie czytanie to umiejętność, którą warto posiąść bez względu na wiek. Jest podstawą uczenia się, przyswajania wiedzy i rozwoju. O tym, kiedy skorzystać z kursu szybkiego czytania i na czym polega ta technika, opowiedziała Anna Tubaj, trenerka szybkiego czytania i technik pamięciowych.
Mariusz Kędzierski urodził się z wadą rozwojową obu przedramion. Niepełnosprawność nie stanęła mu jednak na drodze do realizacji marzeń. Dziś jest znanym na całym świecie artystą. Podróżuje, zdobywa nagrody i motywuje innych do działania.
Praca zdalna na kwarantannie i w czasie izolacji rodzi wiele pytań. Jeden z naszych widzów zastanawia się, czy będąc na chorobowym, musi wykonywać obowiązki zawodowe w trybie home office. Jak ta sprawa wygląda pod względem prawnym? Wyjaśniała to adwokat Eliza Kuna.
Znana fizjoterapeutka i osteopatka Godelieve Denys-Struyf wyodrębniła podstawowe typy bólu psychofizycznego. Okazało się, że napięcia w ciele, zwłaszcza w obrębie kręgosłupa wiążą się ze stanem psychicznym i wypartymi emocjami. Zapytaliśmy więc ortopedę Adriana Rymarczyka, jak rozpoznać, że ból pleców związany jest ze stresem.
Poduszki mogą stanowić świetny dodatek do kanapy w salonie. Ociepli mebel oraz nada przytulny charakter. A jak zmienić zwykłą poduszkę w unikatową? Magda Borowiak-Wróblewska, jedna z prowadzących cykl "Sama to ogarniesz" pokazała, jak zrobić to krok po kroku.
Coraz bardziej popularna staje się turystyka górska, podczas której korzystamy z bocznych tras, by być jak najbliżej dzikiej natury. Niestety w tym przypadku bardzo prawdopodobne jest to, że oprócz bogatej roślinności, na swojej drodze spotkamy także dzikie zwierzęta, na przykład niebezpiecznego niedźwiedzia. Co robić, gdy staniemy oko w oko z potężnym drapieżnikiem? O tym opowiedziała nam lek. wet. Maria Geremek z fundacji Make a Change.