Radosław Dowbor to kierowca autobusu, który poza pracą ma jeszcze dwie pasje – motocykle i biżuterię. Mężczyzna z powodzeniem łączy swoje zainteresowania i w każdej wolnej chwili tworzy ozdoby dla fanów jednośladów. Skąd naradził się pomysł na tak nietypowe zajęcie?
Krokiety - kto ich nie lubi? Grzegorz Zawierucha podpowiada, jak je przygotować. Sprawdźcie szczegółowe przepisy - od przygotowania naleśnika po farsz. Zobacz, jak przygotować krokiety z mięsem, kapustą i grzybami oraz z rybą. Smacznego!
Jeszcze kilkanaście lat temu tatuaże wzbudzały wiele kontrowersji. Dziś coraz więcej osób może pochwalić się mniejszymi lub większymi "dziarami". Co w przypadku, kiedy malunek jest błędem młodości i szpeci ciało zamiast je ozdabiać? Z pomocą przychodzi doświadczona ekipa - bohaterowie nowego programu TTV "Najgorsze polskie tatuaże".
Na dworze robi się już coraz cieplej, a to oznacza, że niebawem w parkach i na łąkach zobaczymy właścicieli psów bawiących się ze swoimi pupilami. Do klasycznych rozgrywek należy oczywiście rzut patykiem bądź piłką. Czy aport to dobre zadanie dla zwierzaka? O tym rozmawialiśmy z Anetą Awtoniuk, terapeutką zachowań psów, behawiorystką zwierzęcą oraz Julią Chrapowiecką, która odwiedziła nas z uroczym Diego.
Masowe szczepienia przeciwko COVID-19 to najlepszy sposób na zatrzymanie pandemii. Czy kobiety, które karmią piersią mogą się zaszczepić? Czy szczepionka będzie miała wpływ na dziecko? W Dzień Dobry TVN wszelkie wątpliwości rozwiał dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Mały słonik o imieniu Bondei został porzucony przez swoją mamę. Obecnie zwierzę mieszka w żłobku w Nairobi, a przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie go adoptowały. Do placówki pojechała nasza reporterka Agata Zjawińska, by poznać szczegóły tego wyjątkowego projektu.
Marzenia o zakupie własnego "M" pomaga spełnić kredyt hipoteczny. Niestety każdy bank udziela go na innych zasadach i nalicza różne opłaty. Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu kredytu? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Marcinem Iwuciem, ekonomistą.
W Polskich górach padł rekord temperatury w lutym. Tak ciepło na Kasprowym Wierchu i na Śnieżce jeszcze nie było. Na obu szczytach odnotowano kilkustopniowy wzrost. Znak, że zbliża się nie tylko wiosna, ale też globalne ocieplenie?
Z powodu pandemii ruch lotniczy został bardzo mocno ograniczony. W ocenie szefa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusza Janiszewskiego na powrót do normalności sprzed pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2 branża będzie potrzebowała 3-4 lat na odbudowę. Mniej optymistyczny scenariusz zakłada, że ten okres może się wydłużyć do 8 lat.
Funkcja pyrolizy to wyjątkowo skuteczne czyszczenie komory piekarnika bez zbędnego wysiłku! Wystarczy tylko wybrać program na wyświetlaczu, a piekarnik rozgrzewa się do wysokiej temperatury ok 480 stopni C, eliminując wszelkie zabrudzenia, włącznie z uciążliwymi plamami tłuszczu. Cały proces jest bezpieczny, bo drzwi piekarnika są specjalne chłodzone oraz zablokowane na czas czyszczenia.
Kontrterroryści zatrzymują szczególnie niebezpiecznych przestępców oraz ochraniają najważniejszych osób w państwie. Chociaż ich praca jest tajna, nam zgodzili się uchylić rąbka tajemnicy. Jak wyglądają przygotowania do zagrażających ich życiu akcji?
"Kochanie, widziałaś kluczyki do samochodu? A mój portfel?" – te pytania zazwyczaj słyszą kobiety od swoich partnerów. Ale czy rzeczywiście panowie ciągle czegoś szukają, a panie mają wszystko poukładane? Czy to tylko kolejny stereotyp? O to zapytaliśmy naszych gości: artystkę kabaretową Ewę Błachnio, dziennikarkę Agę Kozak oraz aktora Rafała Rutkowskiego. Patent na znikające skarpetki zdradziła nam natomiast Agnieszka Witkowska prowadząca cykl "Sama to ogarniesz".
Klaudia El Dursi już od kilku tygodni jest na Zanzibarze, gdzie nagrywany jest kolejny sezon najgorętszego randkowego show tego sezonu. "Hotel Paradise" wraca 22 lutego. Po raz trzeci seksowni single spotkają się w tropikach. Ich cel? Miłość i pieniądze. Coś nam mówi, że nie obędzie się bez intryg. "Hotel Pardise 3" można oglądać od poniedziałku do czwartku o 20:30 na TVN 7. Nowe odcinki obejrzycie również na Playerze.
Malować każdy może - nawet koń. Co więcej, wśród niektórych zwierzaków kryją się prawdziwi mistrzowie farby. Powiedzielibyśmy, że pędzla, ale najbardziej niezwykłe jest chyba to, że ich dzieła malowane są chrapami. By poznać tych wyjątkowych twórców, udaliśmy się do Szczedrzykowic koło Legnicy.
Janek Skiba to niezwykły dwudziestoośmiolatek. Jego wyjątkowość polega nie tylko na tym, że posiada dodatkowy chromosom, ale przede wszystkim na tym, że w życiu stara się łamać wszelkie stereotypy. Ma wiele pasji i niesamowitą ciekawość świata. Kim jest niezwykły bohater "Down The Road 2"?
Tylko w Polsce - każdego roku - na przeszczep szpiku czeka 800 osób. Jedną z osób, która zdecydowała się zostać dawcą szpiku i uratować komuś życie jest pani Edyta Wilk. Za swoją postawę kobieta została wyróżniona "Pozytywką Dzień Dobry TVN". Jak to się stało, że pani Edyta oddała swój szpik i kim jest genetyczny bliźniak?
Wielu rodziców zastanawia się, w jakim wieku posłać dziecko do przedszkola. Czy warto inwestować w zajęcia dodatkowe? Jak znaleźć dla malucha równowagę między nauką a zabawą? O tym mówił w naszym programie dr Mikołaj Marcela - pisarz i nauczyciel akademicki, współautor książki pt. "Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start".
Urzędy Skarbowe przyjmują rozliczenia od 15 lutego. Przed złożeniem PIT za 2020 rok warto jednak sprawdzić, z których ulg podatkowych możesz skorzystać. Pozwolą one bowiem zaoszczędzić kilka, a nawet kilkaset złotych. Zapytaliśmy doradcę podatkowego Małgorzatę Samborską, co można odliczyć od podatku oraz jak pandemia wpłynęła na ulgi podatkowe.
Wielu z nas odnosi wrażenie, że im jesteśmy starsi, tym szybciej biegnie czas. Okazuje się, że chodzi o obniżającą się moc obliczeniową naszego mózgu. To nie czas przyśpiesza, tylko my potrzebujemy go więcej, żeby przetworzyć informacje. Na czym to polega? O tym rozmawialiśmy z Dawidem Myśliwcem, popularyzatorem nauki.
Ewa Chodakowska jest jedną z najbardziej znanych polskich trenerek. Uczy nie tylko, jak ćwiczyć, ale też jak pokochać swoje ciało. Ostatnio poruszyła jeden z drażliwszych tematów - wzajemne porównywanie się kobiet. Co na jego temat sądzi trenerka?
Piękny letni wieczór, zachód słońca, piaszczysta plaża i para zakochanych. To marzenie spełnia Adriana Smentek. Polka organizuje śluby na włoskiej Sycylii. Dlaczego to właśnie tam najlepiej przyrzec sobie miłość?
Marcin Gabrowski i Agnieszka Bohosiewicz-Gabrowska to nie tylko blogerzy i miłośnicy podróży, ale także rodzice. Odkrywaniem nowych zakątków pasjonują się prawie od zawsze. Teraz tę pasję dzielą ze swoim córkami. W studiu Dzień Dobry TVN małżeństwo opowiedziało, jak wyglądają ich wyprawy z dziećmi.
Weekend dobiega końca, a przez nami kolejny tydzień pełen niespodzianek i nowych obowiązków. Jeśli myśl o porannym budziku przyprawia cię o dreszcze, a poniedziałek w pracy zapowiada się istnym koszmarem, mamy coś, co poprawi ci humor. Dobra muzyka z pewnością pomoże zapomnieć o wszelkich troskach i wywoła uśmiech na twarzy.
Po raz pierwszy od 2008 r. Europejska Agencja Kosmiczna przeprowadza nabór nowych astronautów, którzy zostaną wysłani na międzynarodową stację. Kto w szczególności potrzebny jest w kosmosie? Jakie trzeba mieć kompetencje? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły dr Anna Fogtman z Europejskiego Centrum Astronautów oraz Anna Bukiewicz-Szul, nauczycielka fizyki.
Łemkowie to jedna z grup etnicznych w Polsce, która cieszy się niezwykłą tradycją i kulturą. By ich dziedzictwo nie zaniknęło, stworzono Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera". O tym, czego uczy się należąca do niego młodzież, opowiedział w Dzień Dobry TVN Jerzy Starzyński.
Kot Larry to ikona brytyjskiej sceny politycznej. Futrzak od dekady mieszka na Downing Street w Londynie, gdzie służy trzeciemu już premierowi. Zwierzak w Wielkiej Brytanii zdobył nie lada rozpoznawalność, a jego losy śledzą wszystkie tamtejsze media. Historię słynnego kota opowiedziała nasza reporterka Anna Senkara.
To nie tak, że wszyscy od razu mamy zamieniać się w postać ze słynnego obrazu Edwarda Muncha. Krzyk pomaga. Pozwala się oczyścić z negatywnych emocji. Nic dziwnego, że coraz więcej terapeutów zaleca go jako terapię. Zwłaszcza na Islandii praktyka staje się coraz popularniejsza. Dlaczego? I jak terapia krzykiem może pomóc nam w walce ze stresem?
Naukowcy od lat pracują nad tym, żeby ludzkość mogła zamieszkiwać inne planety. Czy jest to fizycznie możliwe? O tym nasz reporter Marcin Sawicki rozmawiał z Jamesem Pawelczykiem, astronautą polskiego pochodzenia.
Wiek, nadciśnienie czy zwiększona masa ciała – to tylko kilka z wielu czynników, które wpływają na gorszy przebieg zakażenia koronawirusem. I chociaż na COVID-19 nie ma jeszcze leku, to najnowszy algorytm stworzony przez duńskich naukowców pomaga w walce z wirusem. W jaki sposób?
Widoki na Islandii bez wątpienia zapierają dech w piersiach. Katarzyna Paluch postanowiła udowodnić, że również dźwięki tej wyspy mogą zachwycić. Dlatego właśnie stworzyła wyjątkową mapę, o której opowiedziała w Dzień Dobry TVN.