Anna Wypych na co dzień mieszka w Gdyni. Maluje realistyczne obrazy, przedstawiające ludzi w różnych sytuacjach. Na początku bała się świata sztuki i faktu, że jest w nim tak mało kobiet. Dziś jest jedną z tych, których prace zauważają i pokazują uznane światowe galerie.
Jazda po polskich drogach nie należy do komfortowych. Bardzo często są kiepskiej jakości i pełne dziur. Co zrobić, kiedy wjedziemy w jedną z nich i uszkodzimy samochód? Jakie mamy szanse na to, aby ubezpieczyciel zapłacił nam za naprawę auta? Sprawdziła to nasza reporterka Dagmara Kowalczyk.
Wiszą przy szkołach, placach zabaw i szpitalach. Po ulicach jeżdżą obklejone nimi furgonetki. Drastyczne obrazy, które mijamy na ulicach negatywnie wpływają na psychikę naszych dzieci. Historia Franka pokazuje, jak poważne skutki ma brak empatii niektórych "aktywistów".
Czasem trudno się oprzeć i nie sięgnąć po kolejny kawałek, prawda? Nieprzypadkowo. Okazuje się, że niektóre typy żywności mogą być dla naszego organizmu zwyczajnie uzależniające. Sprawdź, czy przypadkiem nie znajdziesz ich w swojej kuchni.
Brak humoru i zły nastrój to stany emocjonalne, które coraz częściej pojawiają się w naszym życiu. Pandemia, ograniczony kontakt z bliskimi i prawie rok kwarantanny dają się we znaki. Jak umilić sobie życie i sprawić, by wraz z nadejściem wiosny rozbłysły nie tylko promyki słońca, ale także szczery uśmiech na naszej twarzy? Odpowiednia dieta może wiele zmienić!
Z okazji walentynek wspominamy najpiękniejsze miłosne historie ze świata polskiej kinematografii. Choć minęło już wiele lat, opowieściami o tych romansach wciąż żyje cała Polska.
Praca zdalna to zjawisko, o którym jeszcze rok temu mało kto słyszał. Pandemia sprawiła jednak, że home office stał się codziennością większości z nas. Niektórzy wychodzą z założenia, że skoro i tak wykonują swoje zadania on line, to mogą to robić z dowolnego miejsca - także wyjeżdżając z kraju. Czy tak jest rzeczywiście? Eksperci podkreślają, że okres pracy zdalnej nie jest urlopem.
Chcecie, by wszystko odbyło się tak, jak sobie wymarzyliście? Zebraliśmy dla was najważniejsze wskazówki, dzięki którym planowanie ślubu i wesela odbędzie się bez większego stresu. Niech to będzie wyjątkowy, niezapomniany dzień. Pamiętajcie, czego unikać i cieszcie się magią święta waszej miłości.
Wojciech Sobierajski chodząc na rękach ciągnie samochód, a dokładnie Fiata 126p, który jest do niego przyczepiony za pomocą linki. Mężczyzna ma do pokonania kilometr, a na wykonanie zadania 4 godziny. Swoje niezwykłe możliwości sportowiec zaprezentował w Dzień Dobry TVN.
Tajemnicze "zamczysko" ze wsi Niegowonice na Śląsku stało się kolejnym bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie". Jego właścicielka jest miłośniczką starego szkła i mrocznej estetyki. Czy w jej domu pała grozą?
Jedni chodzą na plażę po bursztyny, inni po... drewno. Łukasz Żuchowski wykonuje oryginalne ozdoby do domu z wyrzuconych przez może fragmentów zniszczonych falochronów i kutrów. Na co dzień pracuje jako latarnik.
Badania pokazują, że aż 42 proc. z nas przyznaje się do świadczenia pracy swoim znajomym czy rodzinie za darmo. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby ukrócić takie praktyki? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z adwokat, Elizą Kuną, makijażystką, Martą Gąską, "złotą rączką", Wieśkiem Skibą oraz kucharzem, Piotrem Kucharskim.
Drumla to jeden z najstarszych instrumentów na świecie, choć w Polsce został niemal całkowicie zapomniany. O jego właściwościach i zastosowaniu postanowił opowiedzieć nam Kirill Kalugin, nauczyciel i pasjonat gry na drumli.
Rekuperator to nieodłączny element domów pasywnych. Ze względu na liczne właściwości rośnie zainteresowanie tym produktem. Jak działa rekuperacja?
Choć Wincenty Witos ukończył zaledwie cztery klasy szkoły podstawowej, dzięki swojej pracowitości doszedł do najwyższych godności w państwie. Był działaczem ruchu ludowego i trzykrotnym premierem Rzeczypospolitej Polskiej. Do dzisiaj dom polityka w Wierzchosławicach należy do jego potomków. Nam udało się do niego zajrzeć.
Mamie wychowującej małe dzieci nie jest łatwo wygospodarować czas na zajęcia fitness czy wizytę na siłowni. Pozostaje zatem spacer z wózkiem. A gdyby tak dołożyć do niego ćwiczenia? Czemu nie! Właśnie tak narodził się buggy gym, który pomału staje się najgorętszym rodzicielskim trendem. Jak wyglądają zajęcia dla mam (i tatusiów)?
Każda osoba dbająca o własne zdrowie powinna zastanowić się, jak obniżyć poziom cukru, o ile jest on za wysoki. Jest to ważne nie tylko dla cukrzyków i osób odchudzających się, ale dla każdego człowieka troszczącego się o własne ciało i zdrowie. Większość produktów spożywczych, które spożywamy każdego dnia, doprowadzają do szkodliwego i gwałtownego podwyższenia poziomu cukru we krwi.
Klocki Lego od lat cieszą się ogromną popularnością. Bawią się mini zarówno dzieci, jak i dorośli. Ale ich układanie ma także walor edukacyjny. Jak układanie kloców rozwija dziecko i czego może się nauczyć w czasie zabawy? O tym w Robert Stockinger rozmawiał z Martą Lech-Maciejewską, blogerką oraz mamą 6-letniego Mieczysława i 4-letniego Zygmunta.
Co prawda za nami dopiero dwa pierwsze odcinki "Hotel Paradise 3", ale jedna z uczestniczek już zdążyła dać się we znaki nie tylko widzom, ale również pozostałym uczestnikom. Mowa o Oli Hałaburdzie.
Michał Majtczak z wykształcenia jest etnologiem. Po studiach zaczął pracę w korporacji, którą po 7 latach rzucił, by zająć się szyciem jeansów. W Dzień Dobry TVN twórca opowiedział o swojej pasji i kulisach pracy.
We wrocławskim ogrodzie zoologicznym od miesiąca trwa świętowanie narodzin nowego członka rodziny koczkodanów. Dlaczego jest to tak ważne wydarzenie? Bo zwierzęta te są wyjątkowe. Opowiedział nam o nich miłośnik fauny, 10-letni Ziemowit Wiktorski.
74-letni Aleksander Doba zmarł w poniedziałek 22 lutego 2021 roku po tym, jak spełnił swoje marzenie. Zdobył szczyt Kilimandżaro i zasnął... na kamieniu. Łukasz Nowak, organizator wyprawy wyjaśnił w Dzień Dobry TVN, co się stało, a himalaista Leszek Cichy opowiedział o niezwykłej przyjaźni z podróżnikiem.
Zakrztuszenie się niemowlaka jest nie tylko stresem dla dziecka, ale przede wszystkim dla jego rodziców. Co robić w krytycznej sytuacji? Jakie kroki podjąć, aby ratować malucha? Ratownik medyczny Ariel Szczotok wytłumaczył i pokazał na fantomach, jak udzielić pierwszej pomocy.
Zuza Kuczyńska siedem lat temu zostawiła pracę stylistki i stworzyła markę bieliźnianą. Olga Legosz była dyrektor zarządzającą ds. HR w dużej korporacji, a obecnie prowadzi przedszkole dla dzieci z zaburzeniami rozwoju. Natomiast Violetta Domaradzka porzuciła stanowisko szefowej w firmie kosmetycznej na rzecz organizowania imprez sportowych. Dlaczego te kobiety po latach postanowiły się przebranżowić? Co je skłoniło do zmiany zawodu?
Śluby humanistyczne to ceremonie, które w Polsce nie mają mocy prawnej. Sednem tego wydarzenia jest celebracja miłości i wypowiedzenie przysięgi swojej drugiej połówce w dowolnym miejscu na całym świecie. Do tego potrzebni są jednak mistrzowie ceremonii. Jak wygląda ich praca? O tym opowiedzieli nam Joanna Humerczyk, organizatorka ślubów humanistycznych oraz Hugon Czajkowski, mistrz ceremonii.
Prawdziwe jeansy to jedne z tych ubrań, które wydają się nieśmiertelne. Niestety nieumiejętne pranie może nieco skrócić żywotność naszych ulubionych spodni. Jak zatem je czyścić, by służyły nam na lata?
Monika Mrozowska niedawno została po raz czwarty mamą. Doświadczona rodzicielka w mediach społecznościowych chętnie opowiada swoim obserwatorom o kwestiach związanych z wychowywaniem dzieci. Nie boi się mocnych słów i mówi nie tylko o pięknych momentach, ale też tych ciężkich i trudnych. Teraz odniosła się do urlopu macierzyńskiego.
Od 1 maja Lasy Państwowe udostępnią w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary do nocowania na dziko. Pilotażowy program powstał z myślą o surwiwalowcach i osobach, które lubią ekstremalne doznania. Co trzeba zrobić, aby przenocować w lesie?
22 lutego zmarł Aleksander Doba. Podróżnik miał 74 lata. Jak dowiadujemy się jego oficjalnego profilu na Facebooku, do śmierci doszło podczas wspinaczki na Kilimandżaro. Zdobycie afrykańskiego szczytu było jednym z marzeń Aleksandra Doby.
Ewa Minge o swojej nowej pasji mówi: "arteterapia". Przyznaje, że trudno byłoby jej inaczej przetrwać czas pandemii i stres związany z prowadzeniem modowego biznesu, którym zajmuje się na co dzień. Projektantka spokoju szuka więc w malarstwie - a swoje obrazy przekuwa następnie w rzeźby. Czyżby jej twórczość niedługo będziemy mogli podziwiać nie na wybiegu, lecz w galerii sztuki?