Od 20 stycznia władzę w Stanach Zjednoczonych sprawuje Joe Biden. Nowy prezydent USA to wielka zmiana nie tylko dla Amerykanów, ale i całego świata. Co zmienia jego wybór? Opowiedzieli o tym Jolanta Pieńkowska i Piotr Kraśko.
Taras to świetne miejsce do wypoczynku, zwłaszcza w cieplejszych porach roku. Przyjemnie odpoczywa się na nim po całym dniu pracy, służy jako przestrzeń do suszenia prania, uprawiania roślin czy nawet organizowania przyjęć dla przyjaciół. Warto osłonić taras przed czynnikami zewnętrznymi.
Tym razem Katarzyna Jaroszyńska ze swoim cyklem "Odpicowane mieszkanie" zawitała do kamienicy na warszawskiej Pradze. Choć lokum Marcina Osińskiego ma zaledwie 70 m2 jest absolutnie magicznym wnętrzem. Wszystko dlatego, że w środku znajdują się setki roślin.
Brytyjski Glastonbury Festival został przełożony ze względu na pandemię koronawirusa. Decyzję o odwołaniu tegorocznego wydarzenia organizatorzy przekazali za pośrednictwem Facebooka i Instagrama.
Psy i koty zostawione same w domu potrafią wyrządzić wielkie szkody. Choć przez ostatnie miesiące, podczas pracy zdalnej, mieliśmy nad nimi nieco większą kontrolę, wszystko może się zmienić, gdy wrócimy do pracy. Warto więc nieco wcześniej zadbać o gadżety, które skutecznie zajmą nasze czworonogi na kilka godzin. Najciekawsze zabawki pokazał nam Konrad Koterba, czyli Pan Gadżet.
Lagom to mało znane określenie stylu życia popularyzowanego przez Szwedów. Skandynawska filozofia życia, choć wciąż mało znana, zyskała spore grono fanów. Specyficzny sposób myślenia ma odzwierciedlenie nie tylko w życiu codziennym, ale i w innych obszarach, np. w modzie, architekturze wnętrz.
Dzięki uprzejmości braci Collins Chuck Norris dowiedział się o sukcesach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Legendarny aktor zachwycił się działalnością Jurka Owsiaka. Dlatego nagrał wideo, w którym docenił fundację oraz nazwał się jej przyjacielem.
Pandemia, praca zdalna, a do tego problemy finansowe - wszystko to potęguje uczucie napięcia, które potem chcemy uwolnić. Radzenie sobie z przejawami gniewu jest jednym z największych wyzwań w związku. Złość partnera może bowiem zranić i sprawić, że zaczniemy w siebie wątpić, a nawet stracimy poczucie bezpieczeństwa. Jak nie potęgować konfliktu? O tym opowiedziała nam Marta Żysko-Pałuba, psycholog i psychoterapeuta.
Pracownicy helskiego fokarium poszukują wolontariuszy, którzy pomogą przy opiece nad zwierzętami. Niedługo focza rodzina nieco się powiększy, w ośrodku potrzebne więc będą dodatkowe ręce do pracy. Jakie wymogi należy spełnić, by zostać częścią zespołu?
Agnieszka Małolepszy pracuje od blisko 23 lat. Jak podkreśla, bez prawdziwej pasji żadne osiągnięcia w tym zawodzie nie byłyby możliwe. To właśnie ona wygrała konkurs "Położna na medal". Co oznacza dla niej ten tytuł? O tym mówiła w naszym programie.
Podobno na początku związku kobiety myślą: "mam nadzieję, że on się zmieni", a mężczyźni: "mam nadzieję, że ona się nigdy nie zmieni". Z biegiem czasu poznajemy się bardziej i na światło dzienne wychodzą cechy, za którymi możemy nie przepadać. Czy jednak warto za wszelką cenę próbować zmieniać partnera? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła psychoterapeutka i certyfikowany coach, Tatiana Mindewicz-Puacz.
Produkcja filmów ma wiele elementów składowych. W jeden projekt zaangażowane jest mnóstwo ludzi. Najważniejsi z nich to zdecydowanie aktorzy i reżyserzy. Bez tych osób nawet najsprawniej działający zespół nie stworzyłby filmu godnego nagrody, jaką jest Złoty Glob.
Tomasz Kołodziejski od lat pasjonuje się parowozami, a miłością do pociągów zaraził także swojego bratanka Michała. Panowie wspólnie podziwiają maszyny, które jak twierdzą, mają duszę. "To zawsze było fascynujące" – powiedział młodszy pasjonat kolei.
Filip Skont Niziołek to wrocławski artysta znany ze sztuki ulicznej. Jego oryginalny styl da się rozpoznać na pierwszy rzut oka, przechadzając się ulicami miast. Pierwszy raz za puszkę ze sprayem chwycił w wieku 12 lat. - Moje prace są związane lokalne z miastem, z ludźmi - powiedział artysta.
Każdy rodzic wie, że bal przebierańców to ważny dzień w życiu wszystkich dzieci. Na samą myśl o grach i zabawach, w jakich wezmą udział tego dnia, pojawia się ekscytacja. Staje się ona jeszcze większa podczas szukania kostiumu. Dowiedz się, jak stworzyć strój piratki dla dziewczynki.
Oksana i Marek Kmiecikowie od kilku lat przemierzają Azje Środkową na motocyklach. Przejechali wiele tysięcy kilometrów mieszkając głównie u tubylców. Z każdej podróży wracają pełni energii z pomysłem na kolejną wyprawę. Fragment ukochanego kraju postanowili przenieść także do Polski.
Stwierdzenie "żyć, jak pies z kotem" już lata temu weszło do powszechnego języka. Czy ma jednak słuszność? Okazuje się, że niekoniecznie. Istnieją sposoby, by nasi mali domownicy się akceptowali, a nawet zaprzyjaźnili. Jak tego dokonać? Wytłumaczyły to Katarzyna Frindt, Inspektor TOZ i wolontariuszka w Schronisku w Celestynowie, oraz Sonia Maciuszek, behawiorystka.
Media społecznościowe i to, co znajdujemy w sieci, wielu z nas może wpędzić w kompleksy. W związku z tym powstał pewien algorytm, który ma wybierać dla nas zdjęcia i treści, które nie będą wywoływać naszego gorszego samopoczucia. Na czym to polega i jak ma działać? W Dzień Dobry TVN wytłumaczył to dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.
Rozstanie z partnerem dla wielu jest naprawdę bolesne - w końcu w momencie odejścia człowiek przeżywa wszystkie stany, które pojawiają się także podczas żałoby. Niektórzy jednak próbują przeciągnąć owy proces. Okazuje się bowiem, że aż 70 proc. osób po zakończeniu związku nie potrafi całkowicie odciąć się od swojego byłego i zaczyna śledzić go w sieci.
Z danych Krajowego Rejestru Długów niemal jedna czwarta Polaków nie ma oszczędności. 30 proc. badanych ma odłożone mniej niż 5 tys. zł, a ok. 35 proc. prognozuje, że za odłożone pieniądze może się utrzymać miesiąc.
Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia. Jaki prezent dla babci? Ciekawy prezent dla babci to nie lada wyzwanie, dlatego postanowiliśmy zaskoczyć cię nietypowymi pomysłami na podarunki z różnych okazji.
W jednym z poznańskich szpitali urodziły się pięcioraczki. Rodzice przywitali na świecie cztery dziewczynki i jednego chłopca. Ostatnie takie narodziny miały miejsce w stolicy Wielkopolski czternaście lat temu.
Danusia i Alfried Pelemanowie są małżeństwem od prawie 40 lat. Poznali się, kiedy Polka przyjechała do Belgii z zespołem pieśni i tańca. Ich przyjaźń szybko przerodziła się w miłość i można powiedzieć, że wręcz zapoczątkowała więź między belgijskim miasteczkiem Puurs a polską Dębicą. Poznajcie ich niezwykłą historię!
Dorota Kopyść 15 lat temu rozpoczęła swoją przygodę z haftowaniem. Następnie postanowiła wykorzystać tę umiejętność i zaczęła tworzyć haftowaną biżuterię. I tak jej hobby przerodziło się w prowadzenie firmy. W naszym studiu udowodniała, że haftować każdy może, a do nauki podstaw wystarczy jedynie 6 minut.
Tomasz Organek zdecydował się poruszyć ważny i aktualny temat. Mowa o zdrowiu psychicznym. W ostatnim czasie wielu Polaków może potrzebować pomocy, ale nie wszyscy wiedzą, gdzie jej szukać.
Szawuot, czyli Święto Tygodni, wymieniane jest jako jedno z najważniejszych świąt żydowskich. Świętowanie rozpoczyna się 6 siwan, czyli na przełomie maja i czerwca. Z uwagi na to, że wypada ono 50 dni po święcie Pesach, nazywane jest również Pięćdziesiątnicą.
Kto powiedział, że podróże w czasie są niemożliwe? Emerytki z Czernicy udowadniają, że dzięki kreatywności można cofnąć się o 100 lat. Zainspirowała je Scarlett O'Hara.
Grammy to jedna z najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród. Razem z Oscarami, wyróżnieniami teatralnymi Tony oraz nagrodami produkcji telewizyjnej Emmy tworzy tzw. EGOT – zespół najważniejszych nagród kulturalnych USA. Co warto wiedzieć o Grammy i w jakich kategoriach jest przyznawana?
Jeszcze kilka lat temu w męskim świecie modelarzy pań w zasadzie nie było. Obecnie kobiety zajmujące się tym fachem można policzyć na palcach jednej ręki, mimo mniejszości swoją pracę wykonują precyzyjnie i fachowo. Jedną z nich jest sztukmistrzyni z Lublina, pani Beata Michoń.
W Bartoszycach na drzewie mieszka... kot. Zwierzak ma tam swoją dziuplę, a mieszkańcy donoszą mu jedzenie. Czy takie zachowanie jest normalne i co na ten temat mówią specjaliści? Czy kota w ogóle można wypuszczać z domu? Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak rozmawiały na ten temat z Antoniną Kondrasiuk, zoopsychologiem i behawiorystką.