Z Playerem nie ma nudy. Przed nami kolejne nowości w ofercie. W ten weekend zachęcamy nie tylko do oglądania najlepszych filmów i seriali, ale też do śledzenia wydarzeń towarzyszących 29. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie się działo!
Prawdziwy dziki las wygląda wspaniale o każdej porze roku, ale najwspanialszy to ten letni, zielony i pachnący. Łukasz Skop, inspirując się słynną bajką "Aladyn", postanowił złapać ducha lasu do szklanego naczynia.
Rafał Kawrot, wokalista zespołu Tabu, przez pandemię musiał odłożyć koncertowanie na bok. Na szczęście muzyk odnalazł w sobie inny talent. Jak idzie mu w nowej branży?
Siostry Joanna i Kamila Moro wybrały inne ścieżki zawodowe. Mieszkają też w innych krajach, ale wciąż łączy je wiele. W Dzień Dobry TVN opowiedziały, jakimi są mamami.
To historia, która pokazuje, że warto mieć pasje. Andrzej Góralski całe swoje życie poświęcił harcerstwu. Ma 67 lat i wciąż jest aktywnym drużynowym. Jak zaczęła się ta przygoda?
Justyna Puchałka długo szukała dla siebie miejsca. Choć ukończyła anglistykę próbowała swoim sił w pracy biurowej, w sklepie za kasą, dawała także korepetycje. W końcu zdecydowała się zostać budowlańcem. Jak panie radzą sobie w męskim święcie? Kto jest lepszym fachowcem - kobieta czy mężczyzna? O tym wszystkim rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Ewą Paszkowską oraz Magdaleną Rzepką, które także działają w branży budowlanej.
Rodzina zgłosiła zaginięcie 75-letniej kobiety. W akcję poszukiwawczą policjanci zaangażowali Magistra, policyjnego psa. Jak przebiegała akcja poszukiwawcza? O tym wszystkim opowiedział naszej reporterce starszy sierżant Zdzisław Kalinowski, opiekun czworonoga.
Dane GUS-u pokazują, że liczba rozwodów w Polsce ciągle rośnie. W przeciągu ostatnich 20 lat liczba składanych pozwów wzrosła dwukrotnie. Dlaczego coraz częściej decydujemy się zakończyć związek? Czy przyczyniła się do tego pandemia? Ile par korzysta z fachowej pomocy i próbuje ratować swoją relację? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Elizą Kuną, prawniczką i Joanną Godecką, psychoterapeutką.
Wiele osób ma w domu rower stacjonarny. Najwyższy czas go odkurzyć i wrócić do ćwiczeń. Takie treningi to jedna z ulubionych aktywności nowego prezydenta USA - Joe Bidena.
Agnieszka Włodarczyk spodziewa się dziecka. Aktorka szczęśliwą wiadomość ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych. W sieci umieściła fotografię, na której wyraźnie widać ciążowe krągłości.
Jak zmienić nazwisko? Przede wszystkim trzeba mieć ku temu ważny i obiektywny powód. Przebieg całej procedury wyjaśniał w naszym programie radca prawny, Przemysław Ligęzowski.
Ludwisarz to rzemieślnik, którego praca polega na odlewaniu dużych przedmiotów użytkowych ze stopów metali, takich jak brąz czy spiż. Do tego rodzaju obiektów zalicza się głównie dzwony i posągi. Dawniej ludwisarze odlewali lufy armat.
Kartka z książki telefonicznej jako materiał do zrobienia szprychy? Dla Piotra Zegarskiego z Grodziska Mazowieckiego nie ma rzeczy niemożliwych. Poznajcie jego niezwykłą pasję!
Ustroń to miejsce, które przepełnione jest pozytywną energią. To właśnie tu znajduje się Dworzec Dobrych Myśli, w którym mieszkają sympatyczne misiaki. Właścicielem ogromnego zbioru pluszowych przyjaciół jest Bruno Zielonka. Jak narodził się pomysł na taką kolekcję?
Agnieszka i Maciej z Tarnowa mówią o sobie, że są "typową polską rodziną" - żona wymyśla, a mąż wykonuje. Ich mieszkanie odbiega jednak od standardów. I bardzo dobrze, bo dzięki temu nie ma w nim miejsca na nudę.
"Potrzebuję odpoczynku" – takie słowa usłyszała od swojego męża jedna z naszych widzek. Psycholog Piotr Mosak opowiedział, czy warto robić przerwę w związku i skąd bierze się ta potrzeba.
Pandemia sprawiła, że część z nas jest zamknięta w domu i spędzą czas jedynie z najbliższymi. Jak w tym trudnym okresie radzi sobie Joszko Broda - muzyk i ojciec jedenaściorga dzieci? O tym artysta oraz członkowie jego licznej rodziny opowiadali Piotrowi Wojtasikowi.
Choć pandemia trwa w Polsce już prawie rok, to wciąż trudno znaleźć na niektóre pytania odpowiedź. Dlatego do dyspozycji naszych widzów jest czat, na którym można podzielić się wszelkimi wątpliwościami dotyczącymi koronawirusa. Dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 odpowiedział w naszym programie na pytanie dotyczące wyniku testu. Co oznacza "reaktywny (dodatni)"?
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na dobre wpisała się w kalendarz cyklicznych wydarzeń w Polsce. Tegoroczna edycja ze względu na pandemię będzie różnić się od poprzednich. Alternatywą dla wrzucenia pieniędzy do puszek jest eSkarbonka przygotowana przez Mastercard.
Specjaliści alarmują, że po pandemii czeka nas druga fala zaburzeń zarówno psychicznych, jak i tych związanych z uzależnieniami. Badania zrealizowane przez zespół z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego są zatrważające. Jak się okazuje, prawie 30% badanych ma problemy z alkoholem. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział nam Cezary Biernacki, psychoterapeuta, Stowarzyszenie OD-DO.
Magda Gessler od lat przemierza Polskę z programem "Kuchenne rewolucje", w którym ratuje upadające restauracje i nadaje im zupełnie nowego smaku. Jest również malarką i artystką, natomiast show-biznes niezmiennie nazywa ją "kolorowym ptakiem". A jaka jest prywatnie?
Podróżowanie po pandemii będzie zdecydowanie inne niż do tej pory. Czy od podróżujących przy przekraczaniu granic będzie wymagane okazanie paszportu szczepień przeciw COVID-19? O tym, które kraje wprowadziły restrykcje i na czym one polegają, opowiedział nam ekspert ds. turystki Maciej Nykiel.
Z uwagi na skandale dotyczące duchownych, które co i raz wypływają na wierzch oraz angażowanie się ich w sprawy świeckie, coraz więcej osób zastanawia się nad wystąpieniem z Kościoła katolickiego. Świadczy o tym chociażby fakt, że najczęściej wyszukiwanym hasłem w Google jest słowo "apostazja". Jak jej dokonać krok po kroku? Jakie są konsekwencje apostazji? Czy powrót do Kościoła katolickiego jest możliwy?
Maryna Gąsienica-Daniel udowadnia, że nawet kontuzja nie przeszkodzi jej w walce o pozycję wśród mistrzów. Ten sezon jest jak dotąd najlepszy w karierze polskiej narciarki. Jednak 26-letnia zawodniczka zapewnia, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.
Jan Arczewski zmaga się z niepełnosprawnością, a mimo to każdego dnia znajduje w sobie siłę, aby pomagać innym. Prowadzony przez niego od 1986 r. jedyny w Polsce Telefon Zaufania dla Osób Niepełnosprawnych odnotował już blisko 80 tysięcy połączeń. Ratował ludzi w poważnych kryzysach, pocieszał i odwodził od samobójstwa. O swojej misji opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Statystyki zaskakują. Aż 73 proc. mężczyzn rzuca partnerki za pomocą wiadomości tekstowej, rozmowy telefonicznej albo za pośrednictwem portali społecznościowych. Dlaczego unikają szczerej rozmowy prosto w oczy? Wyjaśniła w Dzień Dobry TVN psycholog i psychoterapeuta par, Marzena Mawricz.
Daniel Stoiński od lat udowadnia, że starych mebli nie należy wyrzucać. Niekiedy wystarczy jedynie zainwestować w drobne przeróbki, by zyskały całkiem nowe życie. Od czego należy zacząć? Renowator o swojej pasji i pielęgnowaniu historii opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Jego życie nie kręci się wokół sztalug, choć codziennie uważnie dobiera kolory. Jakub Bereźnicki jako dziecko przekonał się, że sztuka nie ma granic, a człowiek powinien zawsze iść własną drogą. Twórca niezwykłych plakatów sportowych o swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN.
#TVNpomagajmysobie trwa. Do tej pory wydaliśmy 65 tys. posiłków. Dzięki zaangażowaniu widzów i partnerów reklamowych TVN tym razem udało nam się pomóc podopiecznym Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.
Sukkot, inaczej Święto Szałasów czy Święto Namiotów, jest tradycyjnym świętem żydowskim. Obchodzi się je od 15. do 21. dnia miesiąca Tiszrei, które najczęściej wypadają w październiku. Sukkot przypada jednocześnie na 2 tygodnie po rozpoczęciu roku i 5 dni po innym święcie, Jom Kippur.