Czy menstruacja wciąż jest tematem tabu? Dominika Kulczyk i inne aktywistki zebrane w ramach Okresowej Koalicji starają się o społeczne uznanie i akceptację tego naturalnego i nieodłącznego aspektu kobiecości. Wciąż jest wiele do uświadomienia - dlatego organizowane są akcje takie, jak ta pod Pałacem Kultury i Nauki. Cel? Uwrażliwić społeczeństwo. Motyw? Niepokojące wyniki badań społecznych: co piątej Polki nie stać na podpaski.
Pan Jarosław ma nietuzinkowe hobby. Zbiera zapalniczki. Jego kolekcja liczy już ponad 500 modeli. Najstarszy eksponat powstał jeszcze przed wojną. Nie ma dwóch takich samych - kunsztem wykończenia i kreatywną formą charakteryzują się zwłaszcza zapalniczki gabinetowe. W kolekcji doliczymy się także tych powstałych z łusek pocisków, tych o kształtach armaty lub latarni. Znajdzie się nawet sedes. Skąd u pana Jarosława wzięła się taka pasja?
Tiffany to buldog angielski. Suczka przyszła na świat z poważną wadą serca. Weterynarze nie umieli jej pomóc i dawali psu zaledwie kilka miesięcy życia. Na szczęście właściciele psa trafili do prof. Piotra Buszmana kardiologa, który na co dzień operuje ludzkie serca. Jak to się stało, że pomógł Tiffany?
Kiedy o edukację seksualną trudno w szkole czy w domu, nastolatkowie szukają innych źródeł wiedzy. Z reguły jest to oczywiście Internet. Aby pomóc młodzieży zdobywać rzetelne informacje na tematy związane z seksem, psycholożka i psychoterapeutka Magdalena Chorzewska stworzyła w mediach społecznościowych "Instaporadnię". O co najczęściej pytają młodzi ludzie?
Kylie Cease to mówca motywacyjny i autor bestsellerów "I hope I screw this up" oraz "The illusion of money". Sławę zdobył jako stand-uper i aktor. W szczycie popularności porzucił dotychczasową karierę po to, by zacząć pomagać ludziom na drodze osobistego rozwoju. Czy - i jak - humor może pomóc nam odnaleźć swoją drogę w życiu?
Stasia Matsumoto od 10 lat mieszka w Tokio, gdzie prowadzi firmę oferującą spędzenie dnia w oryginalnym, specjalnie dobranym kimonie. Jej klientami są zarówno obcokrajowcy, jak i Japończycy. Jak do tego doszło? O tym stylistka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Skoczkowie narciarscy, by zajmować wysokie miejsca w zawodach, korzystają z rozmaitych programów treningowych. Jeden z nich jest wyjątkowo oryginalny i polega na ćwiczeniach z osiołkami. Jak wyglądają treningi z tymi upartymi zwierzakami? O szczegółach twórca programu Austriak Harald Pernitsch opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Wszyscy z utęsknieniem czekamy na nadejście wiosny. My postanowiliśmy nieco wcześniej wprowadzić do studia cieplejszy klimat. Z pomocą naszych gości: Janusza Czarneckiego, Romana Rozenberga i Joanny Długosz na chwilę przenieśliśmy się gorącej Afryki. Muzycy dali nam lekcję gry na afrykańskich bębnach, a także zaprezentowali swoje umiejętności.
Od pewnego czasu w Polskich miastach można zobaczyć bilbordy z napisem "Kochajcie się mamo i tato". Mają one namawiać małżeństwa do tego, aby się nie rozwodziły. Czy kampania społeczna to zapowiedź zmian w prawie i całkowitego zakazu rozwodów? W Dzień Dobry rozmawiamy z Elizą Kuną, radcą prawnym.
Marieta Żukowska dołączyła do gwiazd, które złożyły swoim fankom życzenia z okazji Dnia Kobiet. Święto kobiecości stało się dla aktorki doskonałą okazją do tego, aby pokazać zdjęcie swojej córki. Mała rośnie jak na drożdżach.
Maja Chorzępa zrezygnowała z poprzedniej pracy i poświęciła się swojej pasji - bubbles show, czyli puszczaniu baniek mydlanych. Kobieta potrafi tworzyć nie tylko oryginalne kształty, ale także sprawić, ze bańki płoną. Próbkę swoich możliwości zaprezentowała na scenie Dzień Dobry TVN.
"Lab" to serial, który możemy oglądać na antenie stacji TVN. Produkcja pokazuje, jak od kuchni, wygląda praca techników kryminalistycznych. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym zawodzie z podinsp. Wiesławem Wojtyczką.
Muchołówka pochodzi z Ameryki Północnej, gdzie można spotkać ją w stanie dzikim. W polskich domach uprawiany jest jej najpopularniejszy gatunek, czyli muchołówka amerykańska. Jest to kwiat owadożerny, który do swoich pułapek przyciąga nie tylko muchy, ale również komary i pająki. Chcesz uprawiać roślinę w domu? Sprawdź, jak dbać o muchołówkę i czym ją karmić.
Mało kto wie, że Agata Załęcka, oprócz tego że jest aktorką, od niedawna oddaje się pasji nurkowania. Najpierw zaczynała od zwykłego scuba divingu, ale 2,5 miesiąca temu spróbowała wolnego schodzenia pod wodę na jednym oddechu. Okazało się, że jest wybitnie utalentowana w tym kierunku – o czym zresztą mówią jej trenerzy. W parę miesięcy zrobiła to, do czego inni dochodzą latami.
Anna Kiełtyka rocznie wytwarza około 200 krasnali. Jej wyroby znalazły już właścicieli m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii czy Skandynawii. Cały czas napływają do niej nowe zamówienia. Co wyjątkowego jest w tych figurkach? Opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Obraz "Szał" Władysława Podkowińskiego do dzisiaj budzi wiele emocji, ale w 1894 roku - zarówno dzieło, jak i sam artysta - wywołał prawdziwy skandal. Kto kryje się za nagą kobiet ukazaną na płótnie? Dlaczego malarz postanowił pociąć obraz?
Katarzyna Gucwa urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Od czwartego roku życia porusza się na wózku inwalidzkim. Już jako mała dziewczynka zdecydowała, że w życiu będzie samodzielna. Dokonała tego – bo siła jest kobietą. Dziś 34-latka trenuje crossfit i z uśmiechem na twarzy motywuje inne kobiety.
Czy chęć posiadania nowej lampy musi oznaczać wyprawę do sklepu z meblami? Otóż nie! Niewielkim nakładem środków i sił możemy ją zrobić sami. Jak? W naszym cyklu "Sama to ogarniesz" - krok po kroku - pokazujemy, jak to zrobić.
Sylwia Kantor-Rusek, Agnieszka Sokołowska i Sylwia Smotarska poznały się 15 lat temu na forum internetowym, kiedy urodziły dzieci i szukały porad u innych młodych mam w sieci. Wtedy też po raz pierwszy spotkały się w tzw. "realu". To był początek ich przyjaźni, która trwa do dziś.
Talent kojarzony jest często z jakąś konkretną umiejętnością, np. szyciem, malowaniem lub gotowaniem. Zazdrościmy ich innym, szczególnie teraz, gdy wiele osób musi szukać innej pracy. Okazuje się, że pod słowem "talent" kryje się jednak znacznie więcej, niż dotychczas myśleliśmy. Coach i trenerka budowania pewności siebie, Malwina Faliszewska, opowiedziała naszym widzom, jak go w sobie znaleźć.
Uległe księżniczki uwięzione w wieży czekające na księcia, dzielni młodzieńcy ratujący je pocałunkiem, zazdrosne siostry, złe macochy i stare wiedźmy. Bajki opowiadane dzieciom od pokoleń pełne są krzywdzących stereotypów i niekiedy potrafią nieźle zamieszać w głowie, zwłaszcza dziewczynkom. W Dniu Kobiet warto więc zastanowić się, jakie wzorce zachowań są przemycane w klasycznych baśniach. O zarzutach pod ich adresem mówiła Monika Frenkiel - filolożka, dziennikarka i krytyczka literacka.
Czy istnieje pewna granica wieku, po której przekroczeniu kobiety stają się "niewidzialne" dla reszty społeczeństwa? O tym rozmawiamy z naszymi gośćmi - aktorką Aleksandrą Konieczną oraz modelką i coachem Asią Janiną Dyrkacz.
Dzień Kobiet, czyli bukiet goździków? A może kolacja przy lampce wina? Dziewczyny z Gliwic przeczą stereotypom. 8 marca świętują alternatywnie - ścigając się w samochodowych wrakach. Może i ty chciałabyś spróbować?
Dorota Wellman we współpracy z Katarzyną Nicewicz oraz Lusią Żagałkowicz, które na co dzień zajmują się pomocą bezdomnym, postanowiły zadbać o kobiety bez dachu nad głową i rozdać im biustonosze. To elementy garderoby, których każda z nich potrzebuje, jednak nie wszystkie mogą sobie na nie pozwolić. Pomysłodawczynie opowiedziały o swojej inicjatywie w Dzień Dobry TVN.
W Dzień Kobiet wiele pań dostaje bukiety, bądź pojedyncze kwiaty. Niestety często się zdarza, że rośliny bardzo szybko więdną. Co można zrobić, aby przedłużyć im życie? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym florystka, Anna Wojtala.
W dobie wyidealizowanych instagramowych fotografii grupa siedmiu licealistek postanowiła stworzyć niezwykły projekt Unique - uświadamiający, że każdy jest wyjątkowy, a doskonałość nie istnieje. Dziewczyny w mediach społecznościowych poruszają problem samoakceptacji i pokazują, że w różnorodności tkwi siła. O szczegółach opowiedziały w programie Dzień Dobry TVN.
13 grudnia 2019 roku polski płetwonurek Marcel Korkuś zanurkował na wysokości 6395 m n.p.m., ustalając absolutny rekord świata w nurkowaniu wysokogórskim. Było to pierwsze w historii nurkowanie człowieka na tak dużej wysokości. Jak przygotowywał się do takiego przedsięwzięcia? O tym sam rekordzista opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.
Dzień Kobiet to wyjątkowa data dla każdej z pań. To właśnie wtedy reprezentantki płci pięknej pragną być szczególnie docenione i wyróżnione. Kwiatek to z pewnością miły gest, nikt jednak nie powiedział, że musi nam go podarować mężczyzna. 8 marca weźmy więc sprawy w swoje ręce. Zadbajmy o siebie i sprawmy, aby na twarzy naszej i bliskich nam pań pojawił się szczery uśmiech, potrzebny zwłaszcza w tym trudnym czasie.
Zarobki kobiet w Polsce są mniejsze średnio o 20 proc. od wynagrodzeń mężczyzn. Dodatkowo panie mają większe obciążenie pracami domowymi. - Pandemia ten nierówny podział obowiązków jeszcze bardziej pogłębiła - stwierdził ekspert FISE.
Dubaj to nie tylko szklane wieżowce i piaszczyste plaże. Odwiedzając to miasto, nie można zapomnieć o starówce i handlowej dzielnicy - Deira, która znana jest z targu złota. To właśnie po niej Michał Cessanis oprowadził widzów Dzień Dobry TVN.