We wrocławskim ogrodzie zoologicznym od miesiąca trwa świętowanie narodzin nowego członka rodziny koczkodanów. Dlaczego jest to tak ważne wydarzenie? Bo zwierzęta te są wyjątkowe. Opowiedział nam o nich miłośnik fauny, 10-letni Ziemowit Wiktorski.
74-letni Aleksander Doba zmarł w poniedziałek 22 lutego 2021 roku po tym, jak spełnił swoje marzenie. Zdobył szczyt Kilimandżaro i zasnął... na kamieniu. Łukasz Nowak, organizator wyprawy wyjaśnił w Dzień Dobry TVN, co się stało, a himalaista Leszek Cichy opowiedział o niezwykłej przyjaźni z podróżnikiem.
Zakrztuszenie się niemowlaka jest nie tylko stresem dla dziecka, ale przede wszystkim dla jego rodziców. Co robić w krytycznej sytuacji? Jakie kroki podjąć, aby ratować malucha? Ratownik medyczny Ariel Szczotok wytłumaczył i pokazał na fantomach, jak udzielić pierwszej pomocy.
Zuza Kuczyńska siedem lat temu zostawiła pracę stylistki i stworzyła markę bieliźnianą. Olga Legosz była dyrektor zarządzającą ds. HR w dużej korporacji, a obecnie prowadzi przedszkole dla dzieci z zaburzeniami rozwoju. Natomiast Violetta Domaradzka porzuciła stanowisko szefowej w firmie kosmetycznej na rzecz organizowania imprez sportowych. Dlaczego te kobiety po latach postanowiły się przebranżowić? Co je skłoniło do zmiany zawodu?
Śluby humanistyczne to ceremonie, które w Polsce nie mają mocy prawnej. Sednem tego wydarzenia jest celebracja miłości i wypowiedzenie przysięgi swojej drugiej połówce w dowolnym miejscu na całym świecie. Do tego potrzebni są jednak mistrzowie ceremonii. Jak wygląda ich praca? O tym opowiedzieli nam Joanna Humerczyk, organizatorka ślubów humanistycznych oraz Hugon Czajkowski, mistrz ceremonii.
Prawdziwe jeansy to jedne z tych ubrań, które wydają się nieśmiertelne. Niestety nieumiejętne pranie może nieco skrócić żywotność naszych ulubionych spodni. Jak zatem je czyścić, by służyły nam na lata?
Monika Mrozowska niedawno została po raz czwarty mamą. Doświadczona rodzicielka w mediach społecznościowych chętnie opowiada swoim obserwatorom o kwestiach związanych z wychowywaniem dzieci. Nie boi się mocnych słów i mówi nie tylko o pięknych momentach, ale też tych ciężkich i trudnych. Teraz odniosła się do urlopu macierzyńskiego.
Od 1 maja Lasy Państwowe udostępnią w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary do nocowania na dziko. Pilotażowy program powstał z myślą o surwiwalowcach i osobach, które lubią ekstremalne doznania. Co trzeba zrobić, aby przenocować w lesie?
22 lutego zmarł Aleksander Doba. Podróżnik miał 74 lata. Jak dowiadujemy się jego oficjalnego profilu na Facebooku, do śmierci doszło podczas wspinaczki na Kilimandżaro. Zdobycie afrykańskiego szczytu było jednym z marzeń Aleksandra Doby.
Ewa Minge o swojej nowej pasji mówi: "arteterapia". Przyznaje, że trudno byłoby jej inaczej przetrwać czas pandemii i stres związany z prowadzeniem modowego biznesu, którym zajmuje się na co dzień. Projektantka spokoju szuka więc w malarstwie - a swoje obrazy przekuwa następnie w rzeźby. Czyżby jej twórczość niedługo będziemy mogli podziwiać nie na wybiegu, lecz w galerii sztuki?
Gambia to najmniejszy, ale i jeden z najbiedniejszych krajów Afryki usytuowany nad Oceanem Atlantyckim. Średnie miesięczne zarobki mieszkańców Gambii to 40 dolarów. ONZ zalicza kraj do jednego z najsłabiej rozwiniętych krajów świata. Ogromnym problemem jest brak edukacji. "Coś" dobrego dla Gambii postanowił zrobić Mister Polski 2017 Jakub Kucner, który wraz z grupą Polaków z całego świata już po raz trzeci odwiedził Gambię. Jakubowi towarzyszyła dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek. Polacy intensywnie działają na rzecz tamtejszej szkoły poprzez zaopatrzenie placówki w niezbędne materiały pedagogiczne, jedzenie oraz poprzez spędzanie z dzieciakami czasu. Dla gambijskich dzieci posiłek zjedzony w szkole jest zwykle jedynym w ciągu dnia. Jednak największym ich dramatem jest brak miłości rodzicielskiej. Wielu bowiem rodziców umiera przez zbyt drogi dostęp do usług medycznych. Jak można pomóc gambijskim dzieciom?
Mikołaj Sondej i Dominika Knitter wybrali się do Gambii ponad 30-letnim samochodem. Ich podróż była prawdziwą życiową przygodą, podczas której zrobili też wiele dobrego. O szczegółach wyjazdu opowiedzieli Bartkowi Dajnowskiemu.
Można pomyśleć, że niepełnosprawność odbiera szansę na normalne funkcjonowanie. Szczególnie w świecie sportu wyczynowego. Jednak członkowie Polskiej Kadry Narodowej Paraolimpijczyków w narciarstwie alpejskim udowadniają, że tak nie jest. Poznajcie Zuzannę Karpiel, Andrzeja Szczęsnego i Igora Sikorskiego.
Pojawiający się czarny ekran w laptopie lub w komputerze to częsty kłopot, który może, lecz nie musi być poważny. Nierozwiązany problem może jednak spowodować, że komputer będzie niezdolny do pracy. Jakie są przyczyny występowania czarnego ekranu?
Istotą rezydencji podatkowej, inaczej nazywanej "domicyl podatkowy", jest określenie kto i w jakim zakresie będzie płacił podatki w danym kraju. Zasady ustalania rezydencji podatkowej regulują przepisy międzynarodowe. Mówi o nich również ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych z 26 lipca 1991 roku (art. 3, pkt.1). Podstawowe kryteria, które pozwalają na określenie rezydencji podatkowej w Polsce, to tzw. centrum interesów życiowych podatnika oraz ilość dni spędzonych w kraju.
Analityk finansowy to zawód nie tylko rozwojowy, ale również niezwykle opłacalny. Wykonywanie tej profesji wiąże się jednak z dużą odpowiedzialnością oraz wymaga posiadania odpowiednich kompetencji. Ile zarabia analityk finansowy i jakie są jego główne zadania?
Kamil Zubel to rolnik, który poświęcił się wyjątkowej misji. Wraz z lokalną społecznością ratuje zabytkową cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Grabówce. Budynek to skarbnica historii - jakie skrywa tajemnice?
Serwer komputerowy jest urządzeniem lub programem komputerowym, który umożliwia działanie innych komputerów do niego podłączonych, które nazywane są klientami. Jego głównym zadaniem jest udostępnianie informacji i innych danych potrzebnych klientom.
Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grą na gitarze, zapewne marzysz o tym, by jak najszybciej osiągnąć poziom swoich idoli. Korzystanie z odpowiedniego instrumentu z pewnością sprawi, że nauka będzie szybsza i przyjemniejsza. Sprawdź, czym powinna charakteryzować się dobra gitara akustyczna lub klasyczna.
Walc angielski to taniec, który przywodzi na myśl lekkość, styl, elegancję. Po raz pierwszy pojawił się on na salonach w 1921 r. Zapoczątkował go Victor Silvester, światowy mistrz tańca towarzyskiego. W jego wymyślaniu udział wzięło jednak wielu angielskich, znakomitych instruktorów, którzy chcieli stworzyć taniec nawiązujący do codziennego sposobu poruszania się, a więc do chodzenia.
Normy Euro zmniejszają dopuszczalną wartość emisji spalin co kilka lat. Są różne dla silników wysokoprężnych i benzynowych oraz pojazdów dwukołowych. Od kiedy obowiązują normy Euro?
Deontologia to nauka o wartościach i powinnościach, która ma szerokie zastosowanie praktyczne w kodeksie zawodowym oraz etyce. Deontologia jest dyscypliną filozoficzną, która pojawiła się w nauce na początku XIX wieku. Normy deontologiczne odnosimy zarówno do postępowania człowieka, jak i do konkretnych zawodów.
Jak sprawić, by gryzoń czuł się szczęśliwy w naszym domu? Zanim zaprosimy chomika dżungarskiego pod wspólny dach, warto dowiedzieć się nieco więcej o tym, co te urocze gryzonie jedzą i ile żyją.
Do każdej karty SIM przypisane są dwa kody zabezpieczające – kod PIN oraz kod PUK. Ich zadaniem jest uniemożliwienie korzystania z twojej karty SIM przez osoby nieupoważnione. Obydwa kody dostarczane są przez operatora w momencie podpisania umowy abonamentowej lub zakupu startera.
Uprawa grochu siewnego daje wiele możliwości. Żeby jednak z nich skorzystać, koniecznie trzeba dowiedzieć się, jakie jego odmiany można spotkać na rynku i jak należy je uprawiać.
Wybierając się na spacer po lesie lub wyprawę górską należy być dobrze przygotowanym. Szczególnie jeśli idziemy z dziećmi, warto zabrać ze sobą rozgrzewającą herbatę lub ciepły posiłek. Konrad Koterba pokazał naczynia termiczne, które sprawdzą się idealnie.
Bartek Jędrzejak zabrał widzów do świata tulipanów. Wbrew pozorom nie pojechał wcale do Amsterdamu, lecz odwiedził polską miejscowości Żółwin. Na miejscu rozmawiał ze specjalistami i dowiedział się, jak zadbać o kwiaty, by stały w wazonach jak najdłużej.
Nutrie na stałe zadomowiły się w Rybniku. Mieszkańcy pokochali te zwierzęta i dokarmiają je. Pani Iza wraz z mężem regularnie odwiedza gryzonie i dba o to, by miały, co jeść. - Są bardzo łagodne i przyzwyczaiły się do ludzi - powiedziała.
Paulina Kmiecik ma niecodzienną pasję. Ze zwykłego sznurka jest w stanie stworzyć małe dzieła sztuki - makramy, torby, paski i różnorakie akcesoria. Prowadzi bloga, w którym dzieli się swoim sposobem na życie i największą pasją. Czy każdy może pójść w jej ślady i wyplatać ze sznurka?
Mediolan to miejsce, które przyciąga wszystkich miłośników mody. Jedną z takich osób jest Elena Ciuprina. Mimo że pochodzi z Mołdawii nazywana jest "polską ilustratorką mody". Jak trafiła do Mediolanu i jak zaczęła się jej przygoda z wielkim światem mody? O tym wszystkim opowiedziała naszej reporterce Annie Puśleckiej.