Ghana to niewielkie państwo w Afryce Zachodniej, które jest w światowej czołówce producentów kakao. Istnieją tam również spore złoża diamentów i ogromne ilości złota. W kraju dochodowy jest również biznes pogrzebowy. Dlaczego? Postanowiła mu się przyjrzeć Martyna Wojciechowska.
Kim są współczesne cyborgi? Postaciami z literatury i kina SF? Jak się okazuje, tajemniczy przedstawiciele żyją wśród nas. Fundują sobie dodatkowe zmysły i próbują wygrać z ludzkimi słabościami, korzystając z osiągnięć techniki czy genetyki. O tym, co ich wyróżnia opowiedziała nam Magda Gacyk, dziennikarka, autorka książki "Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcach".
W październiku tego roku Katarzyna i Rafał Naglakowie, a także dwójka ich dzieci natknęli się na niedźwiedzia. W Dzień Dobry TVN rodzina opowiedziała o emocjach, jakie towarzyszyły im podczas tego spotkania, natomiast przyrodnik Marcin Kostrzyński wyjaśnił zachowania drapieżnych zwierząt.
Tanzania należy do najbiedniejszych krajów na świecie. Brak tam jedzenia czy specjalistycznej opieki medycznej, a do szpitala trzeba przemieszczać się pieszo aż kilkadziesiąt kilometrów. Szczególnie przyszłe mamy muszą się zmagać z wielkimi trudnościami.
W dzisiejszych czasach, by zaopatrzyć się w wybrane owoce i warzywa, wystarczy udać się do sklepu. Istnieją jednak rodziny, które pragną być samowystarczalne, a przy tym ekologiczne. Do tej grupy należą państwo Kasperscy, posiadacze "Anielskich ogrodów".
Andrzej Rozbicki to znany i ceniony w Kanadzie dyrygent i pedagog. To także założyciel Celebrity Symphony Orchestra, która istnieje już od ponad 25 lat. Nasza reporterka, Irmina Somers spotkała się z maestro, by wspólnie zwiedzić Toronto, w którym artysta mieszka od 1986 roku.
W meksykańskiej tradycji dusze nieboszczyków wciąż są wśród żywych, dlatego Dzień Zmarłych jest okazją do radosnego świętowania. To właśnie wtedy budowane są w domach ołtarzyki, wypiekane specjalnie na tę okazję słodkości, organizowane wesołe parady i śpiewy, a wszędzie widoczne są czaszki. Co oznaczają poszczególne symbole?
31 października w wielu krajach obchodzone jest Halloween. Mimo że ten zwyczaj jest najpopularniejszy w kulturze amerykańskiej, z roku na rok coraz więcej ludzi świętuje go i w naszym kraju. Szczególnie dzieci zainteresowane są ową maskaradą. To idealna okazja, by wykazały się własną kreatywnością.
Draginja Nadażdin jest uchodźczynią urodzoną w byłej Jugosławii i aktywistką walcząca o prawa człowieka. Od 26 lat mieszka w Polsce, a od 13 - kieruje polskim oddziałem Amnesty International. Jak się znalazła w naszym kraju? Co ceni w swojej pracy? Za czym tęskni?
Wielu rodziców mających wysłać swoje dzieci do szkoły, zastanawia się, czy lepszą alternatywą będzie placówka prywatna czy publiczna. Choć duża ilość osób sądzi, że elitarne miejsca gwarantują lepszą przyszłość, dr hab. Grzegorz Mazurkiewicz twierdzi, że niekoniecznie tak jest. Mówi, iż jesteśmy świadkami procesu, który doprowadzi do jeszcze większego rozwarstwienia społecznego oraz klasowego.
Każdy odcinek programu "Kto odmówi pannie młodej?" z Małgosią Ohme w roli gospodyni opowiada historię odważnej kobiety, która bierze los w swoje ręce i prosi ukochanego o to, by się z nią ożenił. Tym razem widzowie poznali love story Darii i Piotra Raneckich.
W co powinny zaopatrzyć się przyszłe mamy? Jak skompletować odpowiednią wyprawkę? To zadanie nie należy do łatwych. W naszym programie Robert Stockinger poruszył ten temat i rozwiał wszelkie wątpliwości w rozmowie z ekspertką firmy Smyk, Małgorzatą Burakowską- Feliksbrot.
Moda wkładania strasznych strojów podczas Halloween, podobnie jak sam zwyczaj, przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Można kupić gotowe kostiumy lub przygotować je samodzielnie. Sprawdź, jak szybko wykonać halloweenowe przebranie dla dzieci.
Przejechaliśmy 3052 kilometry, odwiedziliśmy 8 miejscowości i poznaliśmy ponad 100-kę niezwykłych osób. Dzieńdobrobus przez dwa miesiące przemierzał Polskę w poszukiwaniu pięknych miejsc, dobrych, życzliwych ludzi i budujących, inspirujących historii. O najciekawszych wydarzeniach na trasie Piotr Wojtasik rozmawiał z Tomkiem Łysakowskim, kierowcą Dzieńdobrobusa.
Pod koniec października gotowe do zbioru są owoce pigwy, a na trawnikach leżą kolorowe liście, które warto zebrać i zrobić z nich ziemię. Jak ją przygotować? Do czego można ją wykorzystać? Zobaczcie kolejny odcinek z cyklu "Co z tego wyrośnie".
Październik i listopad to miesiące, w których królują chryzantemy, zwane również złocieńcami. Kwiaty te zdobią groby naszych bliskich, ale również upiększają ogrody i balkony, kiedy inne rośliny już nie kwitną. O tym, jak o nie dbać i rozmnażać powiedział ogrodnik, Łukasz Skop.
Coraz więcej osób zabiera głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prawa do aborcji. W gronie oburzonych są nie tylko kobiety. Solidarność z płcią piękną i wsparcie okazuje także wielu mężczyzn. Jednym z nich jest Maciej Zakościelny.
W czasie pandemii szkoły zostały zamknięte, a dzieci ponownie zamieniły zeszyty na klawiaturę komputera. Co z ręcznym pisaniem? Jak się okazuje, trenowanie tej umiejętności jest bardzo ważne i ściśle powiązane z motoryką ciała. Magdalena Kordaszewska, terapeutka integracji sensorycznej opowiedziała nam jak w domu trenować z dzieckiem sprawność rąk.
Sezon na dynie trwa w najlepsze. W zaciszach domowych przygotowujemy krem z dyni, a nawet frytki z dyni. Jest także świetnym materiałem na wykonanie dekoracji. O tym, jak połączyć kwiaty z dynią, zdradziła w naszym programie florystka Anna Wojtala.
Podstawa jest bardzo klasyczna i uniwersalna, a o charakterze boho stanowią dodatki. Mimo niezbyt dużej kuchni udało się w niej postawić wyspę. Właścicieli mieszkania zgłoszonego na naszej facebookowej grupie odwiedziła Katarzyna Jaroszyńska.
Historia Natalii Brzykcy jest naprawdę inspirująca. Ta 31-latka mimo swoich poważnych chorób, osiągnęła wielki sukces i czuje się spełniona. Jak przezwyciężyła własne słabości?
Od lat w sieci pojawia się wiele spekulacji o tym, że pierwsza dama Stanów Zjednoczonych ma sobowtóra, który zastępuje ją w obowiązkach. Niedawno internauci znaleźli kolejne powody do podejrzeń. Ich uwagę przykuło zdjęcie uśmiechniętej Melanii wchodzącej na pokład Marine One.
Szamanizm był znany i praktykowany od najdawniejszych czasów. Eksperci nie potrafią określić, czy powstawał niezależnie w różnych miejscach świata, czy też został "wynaleziony" w jednym miejscu, skąd rozprzestrzenił się po niemal całej Ziemi. Także w Polsce mamy osoby interesujące się podobnymi praktykami. Jedną z nich jest Bea Lech.
Kobiety w ciąży narażone są na obciążenia kolan i kręgosłupa. Jak można im pomóc? Zbawienny może okazać się masaż. Efektywne techniki w naszym programie przedstawił ekspert Łukasz Rękawek.
Pani Krystyna Bednarek i jej wnuczka Natalia Formosa od lat tworzą zgrany zespół. Te panie łączy nie tylko więź rodzinna, ale także przyjaźń i wspólny biznes. Choć mieszkają na dwóch różnych kontynentach, świetnie radzą sobie z prowadzeniem firmy. Nam opowiedziały o codziennych obowiązkach i podziale pracy.
W zawodzie fotografa ludzie realizują się w różny sposób. Jedni uwieczniają wesela, kolejni modowe stylizacje czy kampanie reklamowe, a jeszcze inni... psy! Wyjątkową fotografką zwierząt została Martyna Szulakiewicz-Gaweł. Skąd wzięło się jej hobby?
29 października 1969 roku to data, którą uznaje się za początek internetu. To właśnie wtedy po raz pierwszy przesłano informację z jednego komputera na drugi, oddalonego o 500 km. Jak ona brzmiała? O początkach narzędzia, które zmieniło świat, ale i jego przyszłości, opowiedział w naszym programie dr Maciej Kawecki.
Niezwykłe stoły z kolorowymi elementami żywicy to zasługa pana Amadeusza Kotrysa. Mężczyzna zainspirowany jednym z projektów znalezionym w sieci postanowił sam wykonać podobny mebel. Pierwsze doświadczenia z deskami i barwnikami niespodziewanie zamieniły się w wielką pasję. Obecnie Amadeusz wykonuje profesjonalne stoły dla znajomych. Nam zdradził, na czym polega jego praca.
Krzysztof Król jest biznesmenem i milionerem. Od 8 lat mieszka w Tajlandii, gdzie nieustannie tworzy nowe projekty. Prowadzi szkolenia dla Polaków, by motywować ich do rozwoju osobistego i biznesowego. Jaka jest jego recepta na sukces? Kilkoma radami Krzysztof Król podzielił się w naszym programie.
Gdy rok temu media obiegła informacja, że Borys Szyc i Justyna Nagłowska wzięli ślub, w mediach zawrzało. Wszystko przez fakt, że wcześniej uparcie milczeli na temat ceremonii. Wydarzenie było prawdziwym zaskoczeniem dla ich fanów. Teraz, świętując pierwszą rocznicę, reżyserka opublikowała w mediach społecznościowych wymowne zdjęcie. Nawiązuje nim do wyroku Trybunału Konstytucyjnego.