Farmerzy z Łuszczowa to zawodnicy najbardziej utytułowanej szkolnej drużyny rugby w Polsce. W ciągu 8 lat zdobyli trzy mistrzostwa kraju, jedno wicemistrzostwo, siedem razy byli mistrzami województwa, a także wygrali kilkanaście innych turniejów i niezliczoną ilość meczów.
Narzekanie jest, według psychologii, zachowaniem wyjątkowo destrukcyjnym. Niestety, robi to wiele osób, często nawet nie zdając sobie sprawy, jak bardzo taki nawyk jest szkodliwy. Dużym problemem jest tu ogólne narzekanie Polaków.
To nie były wakacje marzeń. 148 polskich turystów, którzy wylądowali 6 października w Egipcie, po wykonaniu tam obowiązkowego testu na koronawirusa, otrzymało wynik pozytywny. Przy ponownym teście po kilku dniach taki sam wynik stwierdzono tylko u 4 osób. Przez co musieli przejść? Jak obecnie wygląda ich sytuacja? O tym opowiadali nam Gabriela Siembab i Konrad Pollesch, a o przysługujących turystom prawach mówił adwokat Eryk Bogdas.
Ludzkie sny potrafią być zaskakujące. Nieraz dotyczą dziwnych i niezrozumiałych aspektów, które dopiero po zinterpretowaniu wszystkich szczegółów stają się bardziej jasne. Jakie znaczenie może mieć sen, w którym pojawia się kaczka?
Jak odróżnić kanię od muchomora? Nie jest to proste, ponieważ oba grzyby mają podobny, płaski kapelusz pod smukłym trzonem. Grzyb kania a muchomor – te dwa okazy trzeba porównywać bardzo dokładnie i zwracać uwagę na wiele charakterystycznych szczegółów.
Z okazji Dnia Nauczyciela czy też Dnia Edukacji Narodowej w programie poruszyliśmy tematy nauczania z pasją. Żywym przykładem jest Anna Bijak, anglistka i mistrzyni Polski we wrotkarstwie, która swoim hobby zaraża także uczniów. Michał Nobis odwiedził Panią Anię w I Liceum im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej.
13 października przypada Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Jak go uczcić? Najlepiej uświadamiając sobie, czym są tego typu odpady i jak bardzo szkodzą środowisku. Warto to zrobić, ponieważ jeśli nie zmienimy swojego stosunku do nich, do 2030 r. ich liczba osiągnie na świecie aż 74 mln ton.
Jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego jest Iława. Atrakcje i zabytki miasta sprawiają, że jest ono niewątpliwie miastem wartym odwiedzenia. Co warto zobaczyć w Iławie i w jej okolicach?
Karpiniarz to osoba, która zawodowo zajmowała się usuwaniem z ziemi pozostałości po wyciętych drzewach. Była to bardzo trudna, wyczerpująca praca, szczególnie w przypadku likwidacji starych drzewostanów, ze względu na głębokość i obszar, jaki zajmowały korzenie wyciętych drzew.
Kiedy młody pies pojawia się w domu, wymaga uwagi, jak dziecko. Niektórzy biorą nawet wolne z pracy, żeby się nim opiekować. Jak wychować szczeniaka? Bartek Jędrzejak sprawdzał to w otoczeniu kilkunastu uroczych, malutkich berneńczyków.
Jest idealnym przykładem na to, że nigdy nie jest zbyt późno na rozwój pasji. Jan Dąbrowski jest pasjonatem przyrody, a w szczególności pszczół. O swoich zainteresowaniach opowiada na własnym kanale.
Pandemia spowodowała, że w większości szpitali wprowadzono zakaz odwiedzin. Dotyczy to także placówek położniczo-ginekologicznych, co sprawia, że matki często przez wiele tygodni nie mają kontaktu ze swoimi dziećmi. Protestują, żeby to zmienić.
Świątek, Radwańska, Błaszczykowski – dla zagranicznych komentatorów wymówienie nazwisk polskich sportowców jest nie lada wyzwaniem. Jak dziennikarze radzą sobie z wymową trudnych nazw? O tym opowiedzieli Kamila Kalińczak i Tomasz Zimoch.
Bon żłobkowy uzależniony jest od spełniania kilku kryteriów. Niektóre samorządy uważają, że jednym z nich powinno być odprowadzanie podatku na rzecz gminy przyznającej to świadczenie. Zdaniem wojewody śląskiego taki wymóg "bezpodstawnie zawęża krąg osób uprawnionych".
Wiele ludzi lubi mieć zdanie na każdy temat. Dlaczego jednak mamy tę przyjemność odbierać zwierzętom? W ostatnim czasie na Instagramie niezwykle popularne stają się filmiki z "gadającymi psami". Świetnymi przykładami są m. in. Emi i Lilo - dwie suczki, dzięki którym ich właścicielka, Karolina Wojciechowska przekazuje światu, co ma do powiedzenia.
Wielkie zamieszanie i poruszenie w internecie wywołała fotografia mężczyzny, który zbiera za innymi śmieci na ulicy. Nic więc dziwnego, że szybko rozpoczęto poszukiwania bohatera zdjęcia. Okazał się nim Bernard Jancewicz, emerytowany profesor Uniwersytetu Wrocławskiego. Jak sam przyznaje, uchodzi za pedanta i w domu też pilnuje porządku, nie tylko na ulicy.
Renata Kuryłowicz przez wiele lat wydawała i promowała w Polsce książki Stephena Kinga. Jej życie zawodowe i prywatne zmieniło się gwałtownie po śmierci męża. Postanowiła założyć pierwszy w Polsce dom kultury kryminału i burleski.
Już od ponad trzech lat w Łodzi funkcjonuje niezwykła inicjatywa prospołeczna i proekologiczna, która polega na urozmaicaniu terenów zielonych oraz powiększaniu obszarów leśnych. Przeczytaj więcej na temat "Lasu Młodej Łodzi".
W poniedziałkowym wydaniu Dzień Dobry TVN na naszej scenie wystąpiła genialna skrzypaczka - YLO Violin, czyli Ilona Perz-Golka. Ilona jest pionierką jeśli chodzi o Elecktro Violin Sound - zupełnie nowy nurt muzyczny. Posłuchaj skrzypaczki w utworze "Latino Story".
"Projekt Lady" to program, który naprawdę zmienia życie. Uczestniczki nie tylko uczą się, jak zadbać o siebie i swoją przyszłość, ale także zdobywają potrzebną wiedzę na temat funkcjonowania w społeczeństwie i rodzinie. Jednym z zadań, które czeka na podopieczne Małgosi Rozenek-Majdan, jest napisanie listu do mamy. Na temat tego, jak ważna jest relacja z rodzicami w Dzień Dobry TVN wypowiedziały się mentorka, Tatiana Mindewicz-Puacz i finalistka 4. edycji "Projektu Lady" Agata Mielcarz oraz jej mama, Renata.
Jesień w pełni. Pogoda przez najbliższe dni zdecydowanie będzie pozostawiała wiele do życzenia, a deszcz będzie naszym wiernym kompanem. Jak się przed nim uchronić?
Nieoczywiste budynki u jednych wzbudzają zachwyt, u innych zdumienie. Dom, który widzicie w materiale, zdobył wiele prestiżowych, architektonicznych nagród. Jak powstawał?
Przetwory pozwalają nam poczuć odrobinę lata nawet w środku zimy. Tego uczyły nas już nasze babcie. Jak jednak zorganizować domową spiżarnię, by się w niej nie pogubić? Zdradza Agnieszka Witkowska w ramach naszego cyklu "Sama to ogarniesz".
Najnowszy raport GUS ujawnił, że Polacy zwiększyli ilość spożywanego alkoholu - jest to już 10 litrów spirytusu na głowę w przeciągu roku. Wykazano również, że rzadziej sięgamy po piwa i wina, a częściej po różnego rodzaju wódki oraz mocne alkohole. Jak ograniczyć spożywanie napojów wysokoprocentowych? I czy wesele może odbyć się bez ich obecności?
Joanna Koroniewska od lat zachwyca zgrabną sylwetką, choć sama mówi: "Nie uważam, że moja figura jest jakaś wyjątkowa". Jednak nie da się ukryć - jest szczupła oraz wysportowana, a swoje wdzięki często prezentuje w mediach społecznościowych. Teraz okazuje się, że miała propozycje pokazania tego szerszej grupie odbiorców... Dlaczego nie zgodziła się na sesję w "Playboyu"?
Kiedy jesteśmy dziećmi, to rodzice mówią nam, co mamy robić i jak się zachowywać. W szkole rolę tę przejmują nauczyciele, pilnując, by młodzież nie wychodziła poza pewne ramy. W dorosłym życiu często szefowie dyktują nam, jak wykonując zawodowe obowiązki. A co, jeśli "jak żyć" i ile mieć dzieci mówi nam ksiądz? Jak reagujemy, gdy ktoś chce nam coś narzucić? O tym rozmawialiśmy z psycholog dr Joanną Heidtman.
Większość ludzi wyraża zainteresowanie dziejami swoich przodków, niewielu z nich jednak ma okazję je poznać. Do szczęśliwców, którym udało się zbadać drzewo genealogiczne należy Maciej Łubieński. Historie zgłębione podczas tworzenia "Portretu rodziny z czasów wielkości" zaskoczyły nawet jego samego.
Pandemia wciąż nie daje o sobie zapomnieć, a w szpitalach powtarza się trudna sytuacja z marca, a zatem - początku pandemii. W przepełnionych placówkach już brakuje miejsc dla chorych. Służba zdrowia robi jednak wszystko, by pomoc potrzebującym. Jak w czasie pandemii wygląda praca pielęgniarek? O najtrudniejszych momentach opowiedziała nam Joanna Krysiak, pielęgniarka z 25-letnim doświadczeniem.
Zyskał ogólnopolski rozgłos, dzięki jednemu z plotkarskich portali. Wówczas ujęcia jego niesamowitej muskulatury w mig ujęły serca tysięcy kobiet. Teraz w Dzień Dobry TVN Tomasz Szymonowicz opowiedział o swoich niezwykłych zainteresowaniach. Jak je godzi?
Podlasie to piękna kraina, która bywa niedoceniana, a tymczasem to właśnie tutaj można odnaleźć upragnione ciszę i spokój. Michał Cessanis zabrał widzów Dzień Dobry TVN w podróż po najbardziej wyjątkowych zakątkach tego regionu. Co odkrył?