Dorota Szelągowska już od wielu lat słynie z wykonywania niesamowitych remontów. Teraz premierę ma jednak jej nowy program. "Totalne remonty Szelągowskiej" to zupełnie świeże pomysły prowadzącej. Komu pomoże?
Zima nie jest łatwą porą roku dla najbardziej potrzebujących. Wówczas miewają oni problemy z uniknięciem chłodu, a także zapewnieniem sobie pożywienia. Z tego powodu w okolicach Rzeszowa z cykliczną pomocą przychodzi im stowarzyszenie św. Alberta. Od kilkudziesięciu lat zbierają ziemiopłody.
W internetowym świecie wszystko wydaje się idealne. Perfekcyjne sylwetki, lśniące włosy, nienaganna cera i zdjęcia w luksusowych miejscach to nieodłączne elementy wielu postów, które codziennie widzimy w mediach społecznościowych. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że większość tych fotografii jest sztucznie preparowana pod publikę. Wyimaginowane zdjęcia potrafią zatem doprowadzić przeciętnych użytkowników do braku samoakceptacji i tzw. instadepresji. O kulcie perfekcjonizmu i jego wpływie na społeczeństwo porozmawialiśmy z psycholog, Katarzyną Kucewicz oraz aktorką, Zofią Zborowską.
Monika Mrozowka i Urszula Chincz to prawdziwe kobiety-torpedy. Są aktywne, pełne pasji, uśmiechnięte i cały czas w akcji. Obie niedawno wydały książki, a także ogłosiły, że spodziewają się kolejnych pociech. W Dzień Dobry TVN opowiedziały, jak łączą opiekę nad dziećmi i oczekiwanie na kolejnego malucha z pracę zawodową.
Większości z nas kojarzy się z blokami. Jak się jednak okazuje, z betonu można wyczarować naprawdę przepiękne dekoracje. Magda Borowiak-Wróblewska, jedna z prowadzących cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała, jak zrobić to krok po kroku.
Kiedyś bóle kręgosłupa dotyczyły głównie osób starszych. Dzisiaj wiek ma już mniejsze znaczenie, a problemy te bywają bardzo uciążliwe. Ratunkiem okazuje się być endoskopia. Zobaczcie, jak się ją stosuje w leczeniu schorzeń kręgosłupa.
Instagram jest medium społecznościowym, które najbardziej przykłada wagę do pięknych wizualnie ujęć. Wiele osób przerabia fotografie, by tylko dorównać światowym influencerkom, które w Internecie pokazują swoje idealne życie. Niekiedy mija się to jednak z rzeczywistością. Jak wygląda prawda? Ujawnia Sara Puhto.
W ostatnim czasie coraz więcej lisów spotkać możemy w naszych przydomowych ogrodach, na ulicach, czy w centrach miast. Co się stało, że drapieżniki zmieniły swoje preferencje? Główną przyczyną są ludzie, którzy chętnie dokarmiają czworonogi. Inwazja dzikich zwierząt może być jednak niebezpieczna. O tym, co zrobić, gdy w naszym pobliżu znajdzie się lis, opowiedział Kazimierz Nóżka leśniczy Nadleśnictwa Baligród.
Wielu rodziców obawia się, że w drodze do szkoły ich pociechom może przydarzyć się nieszczęśliwy wypadek. Nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na to, by je codziennie odprowadzać. Co wtedy? Z nowatorskim pomysłem wyszli Wrocławianie. Na czym polega ich projekt "Szkolna ulica"?
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie po raz kolejny znalazła się w rankingu milionerów. Jaki jest klucz do sukcesu i co, zdaniem studentów, jest najbardziej wartościowe w kształceniu się właśnie tam?
Dziennikarka Faktów TVN Anita Werner w niedzielę przebiegła Półmaraton Gdański. O swoim osiągnięciu poinformowała na Instagramie. Kto ją wspierał i motywował do działania?
W obecnych czasach wiele osób przestrzega ścisłej diety. Jedni robią to ze względów zdrowotnych, drudzy w celu wysmuklenia sylwetki, a jeszcze inni przez uwarunkowania kulturowe i religijne. Jak wyglądają pokarmowe tematy tabu w różnych społeczeństwach?
Zastanawiacie się, gdzie najlepiej obecnie wybrać się na wyprawę w weekend? Idealnym pomysłem będzie wybór województwa świętokrzyskiego! Cisza, zieleń oraz okolica obfitująca w artystyczne i historyczne budowle naprawdę Was zainspiruje.
Jesień to niezwykle wyjątkowy czas dla świata leśnych zwierząt. To właśnie teraz jelenie, które zwykle się ukrywają, wychodzą wcześnie rano bądź późno wieczorem na polany i ryczą. Dlaczego?
Co jakiś czas życie dostarcza twórcom memów niezłej pożywki do żartów. Tak było z miastem Kraśnik, które "wygrało" w ostatnich dniach internetowe rankingi kpin. Miasteczko leżące w województwie lubelskim nazwano "strefą wolną od LGBT, 5G i Wi-Fi". Co to miało oznaczać w praktyce?
Kilkanaście dni temu Julia Kuczyńska i Sebastian Fabijański po raz pierwszy zostali rodzicami. Blogerka zarówno informację o ciąży, jak i szczegóły porodu trzymała w tajemnicy. Aż do teraz. Maffashion uchyliła rąbka tajemnicy. Jak wspomina narodziny syna?
Karol Bies został wyróżniony przez naszą redakcję za swoje dobroczynne dokonania. 12-letni chłopiec, który jakiś czas temu został laureatem Pozytywki, ponownie rusza w trasę rowerową, by pomóc choremu na SMA Maciejowi. Filip Chajzer odwiedził miejscowość Skoczków i towarzyszył młodemu bohaterowi w jego wspaniałym przedsięwzięciu.
Krzysztof Cwynar z zawodu jest mechanikiem ultra lekkich samolotów. Produkuje też przyrządy do ultralajtów. Jego serce natomiast przyspiesza na widok historycznych jedno- i dwupłatowców. O swojej pasji pan Krzysztof opowiedział naszym reporterom.
W Białym Borze, niewielkiej miejscowości w Zachodniopomorskiem, stoi najmłodszy zabytek w Polsce. Jest to cerkiew projektu Jerzego Nowosielskiego, która ma zaledwie 23 lata. Jakie były okoliczności jej powstawania? Dlaczego świątynia na początku nie przypadła wiernym do gustu? Zobaczcie!
Wiktoria Nnaka to kulturystka z Koszalina, która pomimo swojego młodego wieku osiągnęła spektakularne sukcesy. Zawodniczka bikini fitness we wrześniu wróciła z mistrzostw Europy z czterema złotymi medalami. Skąd u nastolatki pomysł na tę dyscyplinę?
Wyprowadzka dziecka to bardzo trudna chwila, zwłaszcza dla kobiet. Często matki poświęcają maluchom całe życie, rezygnując z kariery zawodowej, by wychować dziecko. I nawet gdy maleństwa są już dorosłe, dla rodzicielek zawsze pozostaną małymi, ukochanymi dziećmi. Jak pogodzić się z faktem, że dziecko wyfruwa z rodzinnego gniazda? O swoich sposobach opowiedziały wokalistka, Majka Jeżowska oraz propagatorska zdrowego stylu życia, Mariola Bojarska-Ferenc.
Dla wielu osób określenie intarsja brzmi dość enigmatycznie i tajemniczo. Jednak technika zdobnicza, której podstawą jest drewno, znana była już w starożytności. W obecnych czasach nie jest aż tak popularna, dzięki czemu wyroby, które dzięki niej powstają, są naprawdę unikatowe. O tej niezwykłej technice w naszym programie opowiedział artysta, Zenon Pląskowski.
Podróżnik Mateusz Waligóra przemierza samotnie Polskę wędrując wzdłuż Wisły. Założeniem jest przejście 1200 km od źródeł rzeki pod Baranią Górą przez Kraków, Warszawę i Toruń w stronę morza. Razem 8 województw, setki wiosek i kilka dużych miast. Zobacz, dokąd Waligóra zawędrował ostatnio.
Jakie są najnowsze technologie tworzone w kraju i za granicą? Kto stoi za najciekawszymi innowacjami? Jak za darmo rozwijać swoje kompetencje cyfrowe? Odpowiedzi na te pytania przynosi trwający do 10 października Festiwal Cyfryzacji. To największa inicjatywa technologiczno-edukacyjna w Polsce. Jak wziąć w niej udział?
Wiodła wygodne życie w mieście, ale wspólnie z rodziną zdecydowała się wyprowadzić na wieś. Szybko odnalazła się w nowej rzeczywistości i zdobyła uznanie mieszkańców. Za ich namową zgodziła się kandydować na urząd sołtysa. Wybory wygrała. Jak odnajduje się w tej roli?
Październik to doskonały moment, aby posadzić swoje pierwsze drzewo, nawet w doniczce, na balkonie. Potrzebne nasiona można znaleźć w parku, lesie oraz supermarkecie.
Początek jesieni to dobry moment na zbieranie nasion, które można wykorzystać w następnym sezonie. Jak je pozyskać z kwiatów i warzyw? O tym powiedział prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie", Łukasz Skop.
Opuszczone miejsce, wręcz zabite deskami i w opłakanym stanie. Został tylko zachwycający strop ze starych desek i wspaniały, kaflowy piec. To wystarczyło, żeby Magdalena i Jan van der Saar zdecydowali się na remont pochodzącej z 1920 r. chałupy na Mazurach. Odwiedziliśmy to niezwykłe miejsce z naszą kamerą.
Branża lotnicza szczególnie ucierpiała podczas pandemii. Martyna Tchórz jest stewardessą i aktualnie znajduje się na Majorce. Opowiedziała nam o sytuacji w Hiszpanii, odwołanych lotach i biznesie, który narodził się w ostatnich miesiącach.
Opieka nad grobami to popularna usługa, dzięki której na każdym grobie i w jego najbliższym otoczeniu może zapanować porządek. Ze sprzątania grobów korzysta coraz więcej osób, zwłaszcza takich, które na co dzień mieszkają w miastach oddalonych od miejsca pochówku swoich bliskich.