Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki to zimowi podróżnicy i instruktorzy survivalu. Są również pedagogami leśnymi i trenerami etyki outdoorowej. Połączyła ich wspólna pasja, pragnienie poznawania życia lasu i czerpania jak najwięcej cennych nauk, jakie daje im natura. Wraz ze swoim pupilem zagościli w Dzień Dobry TVN i opowiedzieli o przygodach.
Bez wątpienia randkowanie w czasach zarazy jest niezwykle trudne. Choć obecnie coraz więcej osób pozwala sobie na wyjścia, nadal jest to nieco niebezpieczne przez ryzyko zakażenia. Jak zatem znaleźć miłość?
Na co brytyjski rodzic jest w stanie skazać dziecko, żeby mogło zrobić karierę? Odpowiedź może naprawdę zaskoczyć. Gdy dziennikarz Alex Renton opublikował w "The Observer" artykuł o tym, jak był krzywdzony w szkole z internatem, otrzymał setki listów z podobnymi historiami. Stały się one punktem wyjścia do powstania książki - "Jak wytresować lorda". O trudnych chwilach, które przeżył w dzieciństwie opowiedział reporterce Dzień Dobry TVN, Annie Senkarze.
Nawet prawidłowa pielęgnacja i odpowiednio dobrane miejsce uprawy nie są w stanie ochronić roślin przed chorobami i szkodnikami. Niektóre choroby iglaków szybko rozprzestrzeniają się na rosnące w sąsiedztwie gatunki drzew, co w rezultacie może spowodować znaczne pogorszenie stanu i wyglądu wszystkich roślin w ogrodzie. O czym świadczy brązowienie iglaków i jak rozpoznać, że igły zaatakował przędziorek? Sprawdź, jakie są pierwsze symptomy choroby i kiedy należy wykonać oprysk na iglaki.
Adaptacja w żłobku to zwykle bezpłatny proces przyzwyczajania malucha do nowego otoczenia oraz rówieśników. To, czy częściowo uczestniczą w nim rodzice, zależy od placówki. Często jednak jest naturalnym etapem wdrażania dziecka w nowe środowisko.
Dziś jest pierwszym solistą Polskiego Baletu Narodowego i docenianym artystą, jednak jeszcze nie tak dawno musiał walczyć o godne jutro. Paweł Koncewoj uciekł ze swojego kraju, by zrobić karierę. Teraz nie może wrócić, by odwiedzić mamę.
Dwóch nastolatków przebywało na wakacjach w Izraelu. Brali oni udział w pracach archeologicznych w Yavne. Udało im się dokonać niebywałego odkrycia - wykopali monety wykonane z czystego złota.
Będąc na linie, czuję przede wszystkim wolność – mówi Łukasz Dudek. To wspinacz górski pochodzący z Częstochowy, któremu udało się jako pierwszemu człowiekowi na świecie samotnie pokonać jeden z najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych szlaków. Mowa o Pan Aromie we włoskich Dolomitach.
Przemysław Błaszkiewicz jest pielęgniarzem anestezjologicznym. Fotografia od dawna była jego pasją, dlatego, gdy rozpoczynała się pandemia, od razu chwycił za aparat. Opowiedział nam o swoich zdjęciach i sytuacji, która panuje obecnie w szpitalach.
Bez wątpienia po latach życia w ojczyźnie, przeprowadzka do obcego kraju dla wielu jest przerażająca. Są też jednak osoby, które takie rozwiązanie sobie bardzo chwalą. Do tej grupy ludzi należy Piotr Kliszka, który kilkanaście lat temu wyjechał na Korsykę i zauroczony jej pięknem, ściągnął na wyspę najbliższą rodzinę. Jak dziś wygląda ich życie?
W tym roku Dzień Dobry TVN obchodzi swoje 15. urodziny. W przeciągu kilkunastu lat dziennikarze programu zrealizowali materiały z wielu zakątków Ziemi. Los Angeles, Watykan, Kreta czy niebo nad Himalajami to tylko niektóre z miejsc, gdzie byli obecni.
Lilka ratowała ludzi, teraz sama potrzebuje pomocy. Adoptowany psiak traci wzrok, a leczenie jest bardzo kosztowne. Agata Zjawińska odwiedziła Gdańsk, żeby poznać historię niezwykłego zwierzęcia. Zobaczcie materiał.
Wiadomo, że właściciele psów chcą dbać o swoich domowników, jak najlepiej potrafią. Co to jednak znaczy? Panuje wiele opinii na temat tego, w jaki sposób powinniśmy karmić naszych czworonożnych przyjaciół. A która z nich jest prawidłowa? Opowiedziała o tym dietetyk psów i kotów oraz technik weterynarii, Agnieszka Cholewiak-Góralczyk.
Szerpowie, którzy towarzyszą himalistom, na co dzień narażają swoje zdrowie, a nawet życie. Wszystko po to, by móc zapewnić godny byt swoim najbliższym. Choć wierzą w istnienie świętych gór, które powinny zostać nietknięte przez człowieka, zdarza się, że łamią kulturowe tabu. Zapisy ich niezwykłej działalności znajdziemy w filmie Elizy Kubarskiej "Ściana cieni".
Znaleźliśmy mieszkanie idealne i od razu chcemy je wynająć. Niestety, nie wszyscy właściciele są uczciwi. Bohaterowie reportażu "Uwagi! TVN", ku przestrodze opowiadają o tym, jak zostali oszukani, chcąc wynająć pokój na warszawskiej Pradze. Zapytaliśmy eksperta, co zrobić, żeby nie dać się zwieść.
Dla jednych kobiet zajście w ciążę jest łatwością, a często nawet przypadkiem, nad którym się nie zastanawiają. Inne mają z tym problem i choć pragną mieć dzieci, nie mogą. Teraz partnerka Bartłomieja Topy, Gabriela Mierzwiak, w rozmowie z Justyną Nagłowską opowiedziała o swoich staraniach.
Dzień Dobry TVN obchodzi swoje 15. urodziny i z tej okazji wyruszyliśmy w Polskę, aby lepiej poznać naszych widzów. Tym razem Dzieńdobrobusem Piotr Wojtasik oraz Diana Kautz wybrali się do Kołobrzegu. Czym może nas zaskoczyć to miasto?
Paweł Młodkowski jest paralotniarzem i cenionym fotografem. Jego zdjęcia były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Jak połączył obie pasje i dlaczego nie fotografuje za pomocą dronów?
Ona chciała wyjść za mąż, więc postanowiła oświadczyć się wybrankowi serca. On nie odmówił i wkrótce wzięli ślub. Katarzyna i Dawid Korniluk to bohaterowie pierwszego odcinka nowego programu emitowanego na TVN7 "Kto odmówi pannie młodej?". O swojej przygodzie życia opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Mieszkanie w budynku wielorodzinnym wiąże się niejednokrotnie z różnymi niedogodnościami. Lokatorzy pytani, co im najbardziej przeszkadza, wskazują na hałasy dobiegające z sąsiednich mieszkań i klatki schodowej. Dlatego nie dziwi fakt, że często zadają oni sobie pytanie - jak wyciszyć mieszkanie?
Końcówka września, a zarazem początek jesieni, to czas największych prac w ogrodzie. To właśnie od tego zależy, jak będzie on wyglądał w następnym roku. Czego w takim razie należy się pozbyć, a co warto już zasiać? Z pomocą przychodzi Łukasz Skop.
Od początku września górskie szlaki są oblegane przez turystów. Sprzyja temu słoneczna i bezchmurna pogoda. Niestety nie ma dnia, żeby służby nie informowały o wypadku. Jak bezpiecznie poruszać się w górach? O tym rozmawialiśmy z Bartłomiejem Kurasiem, autorem książki „Niech to szlak! Kronika śmierci w górach”.
Rich Humpherys to sześciomiesięczny chłopiec, który - mimo że jeszcze nie chodzi - już jeździ na nartach wodnych. Wideo ukazujące poczynania dziecka stało się wiralem, a rodzice malucha muszą tłumaczyć się ze swojego postępowania.
Ma 12 lat, ale już jest gwiazdą Internetu, pracuje w telewizji, wydaje książki i ma swój sklep. To wszystko zrodziło się z pasji do szydełkowania. W czapce, którą wydziergał, chodzi m.in. aktorka Drew Barrymore. Jak Jonah Larson odkrył swój talent?
Na Instagramie Kasi Tusk można znaleźć masę lifestyle'owych postów, z których fani czerpią inspiracje dotyczące wystroju wnętrz, gotowania czy ubioru. Wśród nich rzadko można zauważyć zdjęcia nawiązujące do życia prywatnego blogerki. Tym razem jednak zrobiła wyjątek. Wszystko dlatego, że jej córka trafiła do szpitala.
Wszyscy wiemy, że kwiaty domowe i balkonowe rosną w ziemi, która znajduje się w doniczkach. Czy może być inaczej? Okazuje się, że tak. Istnieje japoński sposób nazwany kokedama, co tłumaczy się dosłownie jako kula z mchu. Łukasz Skop pokazał jak ją wykonać.
Balet, pływanie, piłka nożna i przyśpieszony kurs szachowy. Chcemy, żeby nasze dzieci miały wiele zainteresowań, które będą rozwijane dzięki przeróżnym dodatkowym zajęciom. Niestety nie zawsze to co wymyślimy, może być dobre dla naszych pociech. Jak to równoważyć?
Ig Noble to humorystyczne odpowiedniki nagród Nobla. Są przyznawane za osobliwe prace naukowe, które "najpierw śmieszą, a potem skłaniają do myślenia" oraz odkrycia, które "nie mogą lub nie powinny być powtarzane". W tym roku jedna z nich trafiła do dr Agnieszki Żelaźniewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jury doceniło jej badania dotyczące zależności pomiędzy dochodami w różnych krajach a częstotliwością całowania w usta. O szczegółach tych badań oraz emocjach towarzyszących nagrodzie Ig Nobla laureatka opowiadała w naszym programie.
Dziś Anna Mucha wydaje się nie tylko spełnioną aktorką, ale także matką dwójki dzieci. Ciężko uwierzyć zatem w to, że jeszcze kilka lat temu zupełnie nie widziała się w roli rodzica. W najnowszym wywiadzie dla "Wysokich Obcasów Extra" przyznała, że myślała nad przerwaniem pierwszej ciąży. Z jakiego powodu?
200 motyli mieszka przy Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu koło Bielska-Białej. W tamtejszej motylarni żyje wiele gatunków pochodzących z różnych zakątków świata. Jakie jeszcze stworzenia można tam spotkać? Sprawdziła to nasza reporterka.