Jest idealnym przykładem na to, że nigdy nie jest zbyt późno na rozwój pasji. Jan Dąbrowski jest pasjonatem przyrody, a w szczególności pszczół. O swoich zainteresowaniach opowiada na własnym kanale.
Pandemia spowodowała, że w większości szpitali wprowadzono zakaz odwiedzin. Dotyczy to także placówek położniczo-ginekologicznych, co sprawia, że matki często przez wiele tygodni nie mają kontaktu ze swoimi dziećmi. Protestują, żeby to zmienić.
Świątek, Radwańska, Błaszczykowski – dla zagranicznych komentatorów wymówienie nazwisk polskich sportowców jest nie lada wyzwaniem. Jak dziennikarze radzą sobie z wymową trudnych nazw? O tym opowiedzieli Kamila Kalińczak i Tomasz Zimoch.
Bon żłobkowy uzależniony jest od spełniania kilku kryteriów. Niektóre samorządy uważają, że jednym z nich powinno być odprowadzanie podatku na rzecz gminy przyznającej to świadczenie. Zdaniem wojewody śląskiego taki wymóg "bezpodstawnie zawęża krąg osób uprawnionych".
Wiele ludzi lubi mieć zdanie na każdy temat. Dlaczego jednak mamy tę przyjemność odbierać zwierzętom? W ostatnim czasie na Instagramie niezwykle popularne stają się filmiki z "gadającymi psami". Świetnymi przykładami są m. in. Emi i Lilo - dwie suczki, dzięki którym ich właścicielka, Karolina Wojciechowska przekazuje światu, co ma do powiedzenia.
Wielkie zamieszanie i poruszenie w internecie wywołała fotografia mężczyzny, który zbiera za innymi śmieci na ulicy. Nic więc dziwnego, że szybko rozpoczęto poszukiwania bohatera zdjęcia. Okazał się nim Bernard Jancewicz, emerytowany profesor Uniwersytetu Wrocławskiego. Jak sam przyznaje, uchodzi za pedanta i w domu też pilnuje porządku, nie tylko na ulicy.
Renata Kuryłowicz przez wiele lat wydawała i promowała w Polsce książki Stephena Kinga. Jej życie zawodowe i prywatne zmieniło się gwałtownie po śmierci męża. Postanowiła założyć pierwszy w Polsce dom kultury kryminału i burleski.
Już od ponad trzech lat w Łodzi funkcjonuje niezwykła inicjatywa prospołeczna i proekologiczna, która polega na urozmaicaniu terenów zielonych oraz powiększaniu obszarów leśnych. Przeczytaj więcej na temat "Lasu Młodej Łodzi".
W poniedziałkowym wydaniu Dzień Dobry TVN na naszej scenie wystąpiła genialna skrzypaczka - YLO Violin, czyli Ilona Perz-Golka. Ilona jest pionierką jeśli chodzi o Elecktro Violin Sound - zupełnie nowy nurt muzyczny. Posłuchaj skrzypaczki w utworze "Latino Story".
"Projekt Lady" to program, który naprawdę zmienia życie. Uczestniczki nie tylko uczą się, jak zadbać o siebie i swoją przyszłość, ale także zdobywają potrzebną wiedzę na temat funkcjonowania w społeczeństwie i rodzinie. Jednym z zadań, które czeka na podopieczne Małgosi Rozenek-Majdan, jest napisanie listu do mamy. Na temat tego, jak ważna jest relacja z rodzicami w Dzień Dobry TVN wypowiedziały się mentorka, Tatiana Mindewicz-Puacz i finalistka 4. edycji "Projektu Lady" Agata Mielcarz oraz jej mama, Renata.
Jesień w pełni. Pogoda przez najbliższe dni zdecydowanie będzie pozostawiała wiele do życzenia, a deszcz będzie naszym wiernym kompanem. Jak się przed nim uchronić?
Nieoczywiste budynki u jednych wzbudzają zachwyt, u innych zdumienie. Dom, który widzicie w materiale, zdobył wiele prestiżowych, architektonicznych nagród. Jak powstawał?
Przetwory pozwalają nam poczuć odrobinę lata nawet w środku zimy. Tego uczyły nas już nasze babcie. Jak jednak zorganizować domową spiżarnię, by się w niej nie pogubić? Zdradza Agnieszka Witkowska w ramach naszego cyklu "Sama to ogarniesz".
Najnowszy raport GUS ujawnił, że Polacy zwiększyli ilość spożywanego alkoholu - jest to już 10 litrów spirytusu na głowę w przeciągu roku. Wykazano również, że rzadziej sięgamy po piwa i wina, a częściej po różnego rodzaju wódki oraz mocne alkohole. Jak ograniczyć spożywanie napojów wysokoprocentowych? I czy wesele może odbyć się bez ich obecności?
Joanna Koroniewska od lat zachwyca zgrabną sylwetką, choć sama mówi: "Nie uważam, że moja figura jest jakaś wyjątkowa". Jednak nie da się ukryć - jest szczupła oraz wysportowana, a swoje wdzięki często prezentuje w mediach społecznościowych. Teraz okazuje się, że miała propozycje pokazania tego szerszej grupie odbiorców... Dlaczego nie zgodziła się na sesję w "Playboyu"?
Kiedy jesteśmy dziećmi, to rodzice mówią nam, co mamy robić i jak się zachowywać. W szkole rolę tę przejmują nauczyciele, pilnując, by młodzież nie wychodziła poza pewne ramy. W dorosłym życiu często szefowie dyktują nam, jak wykonując zawodowe obowiązki. A co, jeśli "jak żyć" i ile mieć dzieci mówi nam ksiądz? Jak reagujemy, gdy ktoś chce nam coś narzucić? O tym rozmawialiśmy z psycholog dr Joanną Heidtman.
Większość ludzi wyraża zainteresowanie dziejami swoich przodków, niewielu z nich jednak ma okazję je poznać. Do szczęśliwców, którym udało się zbadać drzewo genealogiczne należy Maciej Łubieński. Historie zgłębione podczas tworzenia "Portretu rodziny z czasów wielkości" zaskoczyły nawet jego samego.
Pandemia wciąż nie daje o sobie zapomnieć, a w szpitalach powtarza się trudna sytuacja z marca, a zatem - początku pandemii. W przepełnionych placówkach już brakuje miejsc dla chorych. Służba zdrowia robi jednak wszystko, by pomoc potrzebującym. Jak w czasie pandemii wygląda praca pielęgniarek? O najtrudniejszych momentach opowiedziała nam Joanna Krysiak, pielęgniarka z 25-letnim doświadczeniem.
Zyskał ogólnopolski rozgłos, dzięki jednemu z plotkarskich portali. Wówczas ujęcia jego niesamowitej muskulatury w mig ujęły serca tysięcy kobiet. Teraz w Dzień Dobry TVN Tomasz Szymonowicz opowiedział o swoich niezwykłych zainteresowaniach. Jak je godzi?
Podlasie to piękna kraina, która bywa niedoceniana, a tymczasem to właśnie tutaj można odnaleźć upragnione ciszę i spokój. Michał Cessanis zabrał widzów Dzień Dobry TVN w podróż po najbardziej wyjątkowych zakątkach tego regionu. Co odkrył?
Polska drużyna biegaczy "Polish Wings" podjęła się ekstremalnego biegu Ultra Mirage, podczas którego przebiegła 100 km przez pustynię Sahara. Celem wyzwania było niesienie pomocy chorującemu szermierzowi Jackowi Gaworskiemu. O przedsięwzięciu i wygranej opowiedzieli nam uczestnicy biegu Dariusz Wojda oraz Karolina Warchulska.
Ludzkie ciało potrafi naprawdę wiele. Natalie Maree, Australijka, udowodniła to w swoich mediach społecznościowych, pokazując zdjęcie z okresu ciąży - Natalie spodziewała się czworaczków. Dzieci Maree przyszły już na świat, zaś świeżo upieczona mama wraca do formy. Robi to jednak z rozwagą, nie tylko inspirując swoich obserwujących, ale i edukując ich.
W ostatnim czasie w polskim społeczeństwie, szczególnie wśród młodych ludzi, można zauważyć nowy trend - spora liczba osób zainteresowała się pielęgnacją i kolekcjonowaniem kwiatów. Jakie gatunki cieszą się największą popularnością?
Przemek Staroń, nauczyciel roku 2018 właśnie wydał książkę pt. "Szkoła bohaterów i bohaterek". Wydawnictwo to poradnik psychologiczny odpowiadający na najbardziej palące problemy zgłaszane przez młodych ludzi. Jak rozmawiać z uczniem i pomóc mu wybrać najlepszą drogę? O tym rozmawialiśmy z autorem książki.
Kornel Filipowicz to polski powieściopisarz, nowelista, scenarzysta, poeta i autor 37 książek, który przez całe życie czuł silną więź z Wisławą Szymborską. Choć nie mieszkali ze sobą i nie mieli ślubu, była to miłość wyjątkowa, trwała aż 23 lata. Jak ojca i jego relacje z poetką wspominają dzieci z pierwszego i drugiego małżeństwa?
Już od ponad dwóch dekad w plebiscycie "Nike" nagradzani są polscy pisarz. Kilka dni temu poznaliśmy tegorocznego laureata. Został nim Radek Rak. Wyróżnienie otrzymał za "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli". W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak łączy swoją pasję do pisania z zawodem weterynarza.
Wiroon Niamtrakoon to pierwszy Taj, który zamieszkał w Polsce. Choć do Warszawy przyjechał tylko na rok w celach zawodowych, miłość sprawiła, że w stolicy osiadł na dłużej. Jakie były jego pierwsze wrażenia i jak odnalazł się w nowym miejscu?
Wiele osób ze wschodniej granicy przyjeżdża do Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Wiadomo, że to szczególnie Ukrainki opiekują się naszymi dziećmi i seniorami, obsługują nas w sklepach czy sprzątają w naszych domach. Kim są i dlaczego uciekły z kraju? Wyjaśnia autorka książki "Ukrainki. Co myślą o Polakach, u których pracują".
Ania Żukowska i Marta Trojanowska postanowiły dać szansę dziewczynom, których historie nie zawsze przypominają komedie romantyczne. Zorganizowały więc akcję #doslubuminiepodrodze. Z masy zgłoszeń wybrały 11 kobiet, które ubrane w suknie ślubne stały się bohaterkami pięknej sesji zdjęciowej. Skąd pomysł na taką akcję?
Takich pielęgnowanych rodzinnych tradycji jest już niezwykle mało. Historia firmy rzemieślniczej Schiffersów z Warszawy sięga aż XIX wieku. Jak udało jej się przetrwać?