Styl życia

  Styl życia

  3 kwietnia obchodzimy Dzień Tęczy, czyli jednego z najbardziej magicznych zjawisk natury. Choć najczęściej pojawia się na niebie po deszczu, gdy słońce wyjdzie zza chmur, to tęczę można "zrobić" także samemu w domu. Co nam będzie do tego potrzebne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Cezary Szmidke, popularyzator nauki.

  Zwrot podatku dla rodziny z dwójką dzieci może wynieść ponad 3 tys. złotych. Natomiast rodzice z czwórką dzieci korzystający z różnych ulg i odliczeń, mogą otrzymać nawet 9 600 tys. złotych – wyliczają analitycy z e-pity. Wysoki zwrot podatku jest możliwy tylko wtedy, gdy uwzględnimy wszystkie przysługujące nam ulgi. Dlatego wstępnie wypełnioną deklarację podatkową, dostępną w usłudze Twój e-PIT należy dokładnie przeanalizować i wpisać do niej niezbędne odliczenia. Sprawdź, jak to zrobić.

  Stół stolarski to podstawowy element wyposażenia każdego warsztatu. Pracują na nich nie tylko stolarze, ale również uczniowie szkół zawodowych, majsterkowicze, rzeźbiarze, hobbyści. Ekskluzywne, bogato wyposażone stoły stolarskie mogą kosztować nawet 9 tysięcy złotych. Ale stół stolarski można również zrobić samodzielnie.

  Autyzm należy do zaburzeń rozwoju dziecięcego układu nerwowego i objawia się zwykle przed 3 rokiem życia. Objawy autyzmu to trudności w odbieraniu bodźców zmysłowych, komunikacji z otoczeniem oraz okazywaniu emocji względem innych ludzi i sytuacji. Autyzm dziecięcy jest zaburzeniem nieuleczalnym i utrzymuje się przez całe życie chorego. Da się jednak z nim funkcjonować. Co to autyzm? Jak rozpoznać autyzm?

  Czytanie nie cieszy się popularnością wśród wielu najmłodszych. Dzieci trudno obwiniać o brak czasu, najczęstszym powodem nieczytania jest niechęć do książek. Taki stan rzeczy wynikać może z nieodpowiednio dobranych, nudnych czytadeł. Jakie zatem historie cieszą się popularnością wśród dzieci? Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci sprawdź ciekawe tytuły.

  Hot Docs Canadian International Documentary Festival to największy festiwal filmów dokumentalnych w Ameryce Północnej. Nagroda w Toronto często oznacza oscarową nominację. Na najbliższej edycji konkursu w szranki z twórcami z całego świata stanie debiutująca w długim metrażu Bogna Kowalczyk, która opowiedziała historię najstarszej polskiej drag queen. W rozmowie z Adamem Barabaszem z serwisu dziendobry.tvn.pl zdradziła, szczegóły produkcji "Boylesque".

  Zaufanie jest istotne zarówno w życiu osobistym, jak i społecznym oraz zawodowym. Pracuje się na nie często przez wiele miesięcy, a nawet lat. Wszystko może się jednak zmienić w jednej chwili. Pomimo tego, że pewne osoby czasem przestają nam ufać, taka sytuacja nie musi trwać wiecznie. Jak odbudować zaufanie i sprawić, że relacje się wzmocnią?

  Kawały na prima aprilis to nieodłączny element początku kwietnia. To jeden z najbardziej wyczekiwanych wiosennych zwyczajów. Samo święto obchodzone jest w wielu krajach świata. Kiedy przypada prima aprilis? Jakie pomysły na prima aprilis warto wykorzystać?

  Z książki "Tajemnice ptasiej alkowy" autorstwa dyrektora warszawskiego zoo, Andrzeja Kruszewicza, dowiemy się m.in. tego, że ptaki dobierają się w pary podobnie jak ludzie. Okazuje się jednak, że to samica wybiera samca, a nie na odwrót. Warto po nią sięgnąć nie tylko w Międzynarodowy Dzień Ptaków.

  Wyjazd za granicę do pracy to dziś żaden kłopot. Agencje pośrednictwa w Polsce pomogą znaleźć zajęcie na miejscu, wystarczy zabrać dowód osobisty i Europa stoi przed nami otworem. Co zabrać ze sobą na wyjazd za granicę do pracy?