Styl życia

  Styl życia

  Dokładnie 6 maja premierę ma niezwykła książka Justyny Sucheckiej „Young Power”. Dziennikarka, przemierzając Polskę, zebrała 30 inspirujących historii o tym, jak młodzi zmieniają świat. Autorka opowiedziała nam nieco więcej o bohaterach publikacji, a młoda aktywistka Kira Sukhoboichenko przedstawiła swój projekt.

  Starania o dziecko nie zawsze są łatwe. Często trwają kilka lat, a i tak nie przynoszą rezultatów. Po wielu nieudanych próbach pary tracą nadzieję. W podobnej sytuacji była Justyna - kilka lat nie mogła zajść w ciąże. W końcu znalazła metodę, dzięki której udało się jej spełnić marzenie o dziecku. Opowiada nam swoją historię.

  Pandemia zablokowała wiele biznesów. Zakłady usługowe, kluby sportowe i restauracje zostały zamknięte w połowie marca. Część przedsiębiorców próbuje przenieść działalność do Internetu. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość. Na pandemii bardzo dużo traci gastronomia. Nawet najbardziej znane i lubiane lokale stoją u progu bankructwa.

  Od kilku tygodni spędzamy w domach dużo czasu. Dorośli pracują zdalnie, dzieci mają lekcje on line, zużywamy więc więcej prądu. Efekt? Dostaliśmy wyższe rachunki za energię elektryczną. Jak można je zmniejszyć? Kilka prostych zasad przedstawił nam Cezary Szmidke, populatyzator nauki.

  Dzieci stoją teraz w obliczu wielu wyzwań związanych z lekcjami w dobie koronawirusa. Z pomocą przychodzą korki.tv i wielu znakomitych nauczycieli, którzy pomogą opanować m.in. język angielski. Ewa Drobek dzięki 21-letniemu stażowi potrafi przekazać wiedzę w ciekawy i zaskakujący sposób. Jak uczyć się języków obcych, żeby sprawiało to przyjemność? Co zrobić, by wiedza została w głowie?

  Odwiedzając to średniej wielkości miasto w zachodnich Niemczech, nie sposób nie odwiedzić stadionu BayArena. Choć obiekt nie należy do najnowocześniejszych, ma w sobie duszę i specyficzny klimat. Z jakimi atrakcjami spotkamy się jeszcze w Leverkusen? Miasto kusi zabytkowymi budowlami i ciekawymi pomnikami.